• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotók az akváriumon túlról

Én egy pillanatképemet tartom a legjobban sikerültnek. Story: nagyszüleim pajtája előtt sétáltam el épp, amikor elkeseredett nyávogásra lettem figyelmes, a közeli patakpartról tartottam felfelé és a fényképező is nálam volt (Olympus E-PL1) és szerencsére készenléti üzemmódban felejtettem. Éppen a pajta ajtója mellé értem mikor a nyávogás elhallgatott és hirtelen egy kis fickó tűnt fel az idő rágta ajtó két szárnya közötti nagyobb résben. Először csak a fejét dugta oda, majd a mancsával csapott egyet, tudatva a világgal, hogy ő onnan ki akarna menni...aztán rögtön el is tűnt. Tudni kell ezekről a vidéki macskákról, hogy nem olyan szelíden neveltek mint a városi társaik és javarészt félnek az embertől (nincs idő a megszelídítésükre.) itt elsősorban azért tartanak macskákat, hogy megfogják az egereket és a patkányokat... amikből természetesen a legtöbb a magtárakban, pajtákban pincékben és ólakban van.
Az állato(ka)t nagyszüleim a saját érdekükben tartják estére bezárva...mivel a kisebb macskákat előszeretettel levadászhatja éppen egy arra portyázó Kuvik vagy Macskabagoly, vagy menyét. De már arra is volt példa, hogy napközben az udvaron lepte meg őket egy Rétisas.

A kép címe: Zuikó harca a Mammut lábával. :D (Azért Mammut lába..mivel az ajtó és az azt támasztó rönk már jócskán túl élt két világégést...de kitudja lehet még egy szabadságharcot is, persze néha volt rajta toldozva foldozva, de az alapanyag még az eredeti. A pajtán lévő tető és az egyik oldalfala viszont újra lett épíve mivel bekapott egy bombát a 2. világháborúban )
287398_252812291405054_4368733_o.jpg
 
Nem tudom, van-e, de ha nincs, vegyél gyorsan egy 50mm f1.8-at, a legolcsóbb Canon obi, viszont isteni képet csinál, ilyen fotókhoz zseniális tud lenni. ;)

Nekem egy kicsit sok a clarity, de ez ízlés kérdése, viszont ha ennyit használsz, érdemes kicsit simítani az arcbőrön.
 
Nem tudom, van-e, de ha nincs, vegyél gyorsan egy 50mm f1.8-at, a legolcsóbb Canon obi, viszont isteni képet csinál, ilyen fotókhoz zseniális tud lenni. ;)

Nekem egy kicsit sok a clarity, de ez ízlés kérdése, viszont ha ennyit használsz, érdemes kicsit simítani az arcbőrön.
Ő egy zombi vagy ilyesféle akar lenni, a koncepció része, hogy nem lágyítottam a bőrfelületet. Elvégre egy szörny ne legyen már bababőrű :)
Egyébként alapvetően nem a clarity sok(mondjuk azon is húztam egy keveset), hanem egy bonyolultabb kontrasztosító/szaturációbűvölő effektet használtam. A vörös színcsatorna fekete-fehér kivonatát rámásoltam a képre soft light módban. Sötét hangulatvilágú képekhez jól megy, de tény hogy kiemeli az apró részleteket, jelen esetben a bőrfelületet.
 
jahogyja :D

a zombi dolog nem esett le, így már érthető minden, a második képen egyértelműbb ez a szándék :)
 
Akkor nem hagyom :)
vampire_bride_by_zoldszorny-d5zcqaa.jpg

Canon EOS 400D
Shutter Speed:1/125 second
Aperture:F/7.1
Focal Length:58 mm
ISO Speed:200

Az objektív egy sigma 18-125-ös. Rendkívül lusta amatőr fotósként ezt használom a legtöbb képemhez.

Azt hiszem a vazbol kicsavartad a maxot. Mennyi vaku / studiofeny volt ?
 
Azt hiszem a vazbol kicsavartad a maxot. Mennyi vaku / studiofeny volt ?
Volt egy stúdióvaku jobbról szemből, pont az orra irányában, és egy bal hátul ami a válla mögül nyomja a fényt a hajra. A zombisabb rohadós kép meg természetes fénynél készült, felhős időben.
 
Back
Oldal tetejére