• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Főnix útja

Akváriumok jönnek-mennek. Volt hogy kudarc, zsákutca volt , máskor meg siker...

Íme a legújabb ! A FŐNIX nevet kapta! A korábbi 2 működő akváriumot vontam egybe.
Kicsit próbáltam fejleszteni is. Manadot lecseréltem Amazoniára. Nagynyomású CO2 -t is kapott az akvárium.
A világítás maradt a régi Odyssea Quad , fali konzolról lógatva. A szűrést egy tetra EX1200 végzi.
Az akvárium mérete: 85x45x50

Nővények: cryptok, Alternanthera reineckii ,Blyxa japonica, valamilyen fűféle, Echinodorus tennelus,Hydrocotyle sp."Japan" + pár növény aminek a nevét nem tudom
Dekor: mocsári gyökerek

Tápozás: Green Aqua Micro/macro, EasyCarbo

A halak átmeneti helyük:

30542457220_667617376d_k.jpgDSC_0692 by Janos Lengyel, on Flickr



 
Tropica Proserpinaca Palustris TC (zselés)
Tropica Elatine hydropiper TC (zselés)

a jővő héten ezekkel bővűl a választék :)

sajna a CO2 épp kifogyott... amig nem lesz töltés addig easycarbo megy
 
Utoljára módosított moderátor által:
középen csinálok helyet a Elatine hydropipernak. kis plexi lapokkal elválasztom a 3 féle előtéri nővényt, ne keveredjenek őssze..
 
középen csinálok helyet a Elatine hydropipernak. kis plexi lapokkal elválasztom a 3 féle előtéri nővényt, ne keveredjenek őssze..
Jó ötlet a plexi(y). Tenellus-ra figyelj rendesen, mert nekem talaj felett is tolta az indákat és terjeszkedett amerre csak látott. De ha besűrűsödik akkor szép. Az Elatine-hoz meg sok sikert ;)
 
Az mennyire normális , hogy pár növény levele elmállik? Betudható az átültetés miatt ér sokknak?
Táp van , napi 8-10óra világítás van. 2 napja nincs Co2 ,szerintem csak jővő héten lesz újra..
 
Le kellene írnod pontosabban, hogy mely növények levele mállik.
Lehet, hogy a tápot/CO2-t keveslik, de lehet, hogy épp a levélváltás zajlik emers-ről submers formára átalakulva.
 
néhány crypton,az egyik háttér növényen amit nem tudok mi,meg blyxákon is..


de lehet, hogy épp a levélváltás zajlik emers-ről submers formára átalakulva.

szerintem ez nem,mivel kb. 1 órát voltak akván kivűl. régiből ki, újba be :D

a sérült részeket levágom..
 
1 hónap eltelt.... de sajnos sajnos nem jó irányba történtek a változások.
szinte majdnem minden nővény elmállott ill, barna alga van mindenen. Eddig ilyen rossz akva indításom nem volt..
Kicsitmég várok, aztán jön az újraindítás.
 
1 hónap eltelt.... de sajnos sajnos nem jó irányba történtek a változások.
szinte majdnem minden nővény elmállott ill, barna alga van mindenen. Eddig ilyen rossz akva indításom nem volt..
Kicsitmég várok, aztán jön az újraindítás.
Sajnálattal hallom :( Amúgy rájöttél, hogy mi lehetett az oka a növények pusztulásának? Barna algát a otok, amanok nem tünettték el? Nálam az max csak indításnál szokott egy kis ideig előjönni, aztán amikor megérkeznek a lakók és a szűrő is beáll utána eltűnik.
 
Back
Oldal tetejére