• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Fekete víz

Guppies

Nézelődő
Sziasztok!

Ez az akvárium néhány guppinak volt az átmeneti otthona. Pár dolog volt itthon azokat raktam be nekik. Kezdetben egy kis belső szűrő keringette a vizet és csak természetes napfény világította meg. Később kapott egy erős lámpát és egy erős külső szűrőt is. Tervem egy sötét vizű amerikai biotóp akvárium középre fókuszált világítással.

Akvárium:
Juwel 54 literes
Odyssea 2X24W lámpa
Tidal 55 matrix töltettel
Tropica substrate táptalaj
Manado dark növénytalaj 3 kg
Ada Aqua Gravel S dekor kavics 2 kg
Catappa levél, éger doboz
Vasfa, Seiryu kő
Tropica Premium növénytáp
Prime vízkezelő

Növények:
Nymphoides hydrophylla 'Taiwan'
Cabomba aquatica
Pistia
Helanthium

Állatok:
6 db guppi
8 db Amanda lazac
3 db foltos páncélos harcsa
4 db gyöngy dánió
2 db sisak csiga

Úton van még Tropol vízkezelő és aktív tőzeg szűrőanyag. Tervbe van még vasfa és sisak csiga mennyiségének növelése idővel. Co2 nem lesz. Világítás reggel tizenegytől délután ötig.

Sajnos még képeket nem tudok feltölteni, mert nincs elég hozzászólásom. :(
 
Udv a forumon!
Szep dologra vallalkoztal. A szurod megfelelo lesz a feladatra, a lampad viszont co2 nelkul tul eros. Az elovilag (noveny es allat) sajnos nem biotop. A biotop azt jelenti, hogy kizarolag a termeszetben is egy helyen elo, azonos igenyu fajokat teszel bele. Szoval egy delamerikai biotopba nem tehesz azsiai allatokat es novenyeket (vagy ne hivd biotopnak ;) ). Kepet nem tudsz ugyan meg feltolteni, de pl google photosbol public linkkel be tudod szurni. Kellemes es algamentes hobbyzast.
 
Utoljára módosított:
Udv forumon!
Szep dologra vallalkoztal. A szurod megfelelo lesz a feladatra, a lampad viszont co2 nelkul tul eros. Az elovilag (noveny es allat) sajnos nem biotop. A biotop azt jelenti, hogy kizarolag a termeszetben is egy helyen elo, azonos igenyu fajokat teszel bele. Szoval egy delamerikai biotoba nem tehesz azsiai allatokat es novenyeket (vagy ne hivd biotopnak). Kepet nem tudsz ugyan meg feltolteni, de pl google photosbol public linkkel be tudod szurni. Kellemes es algamentes hobbyzast.
Jogos az észrevétel! A guppik miatt indult el ez az akvárium a garnélás akvában nem volt szaporulat és kivettem közülük. Aztán volt egy kis levágott növény is.... Egy másik akváriumból kaptam a gyöngy dániókat. Itthon négy akvárium van amikből össze lett ollózva. A lámpát én is soknak érzem, de ha a pistia elszaporodik talán árnyékol annyit, hogy jó legyen. Sisakcsigára a színe miatt esett a választásom. Köszönöm a tanácsokat!
 
Tegnap raktunk a szűrőbe egy sor kerámiagyűrűt és tőzeg granulátumot a mátrix mellé, pont belefért. Találtam itthon egy vasfát a szekrény aljában.😀 Víz kicsit zavaros lett.
 
Back
Oldal tetejére