• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Fakadó

Bálint Nagy

VIP kertész
Február első hetében tervezem indítani a következő projektemet. Az irodában a titkársági pultra lesz elhelyezve és egy egészen pici remélhetőleg hangtalan “csobogó” lesz.

Hardware
30x20x6 cm opti white üveg
3W 180l/h mini vízpumpa

Hardscape:
Fekete palakő
Redmoor fa
Világos dekorhomok

Növények:
Utricularia graminifolia
Taxiphyllum barbieri - jávai moha
Taxiphyllum 'Spiky' moha
Bolbitis heteroclita Difformis
Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf'

Tápozás:
ADA Green Brighty Special Shade

Élőlényeket nem igazán tervezek bele, max 1-2 db neocaridinát

Bálint Nagy

VIP kertész
Az üveget csináltattad és a pult mérete határozta meg? Mert elég szokatlannak tűnik.
Világítás nem lesz rá külön?
Világítást azért nem terveztem fölé, mert egész jó nappali szűrt fény van ahová teszem és az esetek nagy részében a villany is ég. Az üveget GA-ban rendeltem.

mmccannon

Legenda
Nehezen. Obiban csak tonnás kiszerelésben van, ezért neten rendeltem 20 kg-os méretben. Kell? Vihetek a febr. 1-ei workshopra. :)
Az O-ban én is próbálkoztam, és a helyi köves még sosem tartott, és meg akarja tartani e szokását.
Megköszönöm, ha hozol. De ha netes, lehet, hogy én is megrendelhetem, és akkor Neked nem kell fáradnod. Na, priviben a többit.

star67

Legenda
Erről egyből eszembe jutott @_Bonó_ korábbi műve: A szurdok.

Bálint Nagy

VIP kertész
Az ültetés megvolt. Még a pumpát nem indítottam el, mert vennem kell egy hosszabbítót. Nem teljesen olyan lett, mint megálmodtam, de a pultra megfelel. Bolbitist @viktorlantos nak hála ada terra tappel rögzítettem emers formában. Jobb hátsó sarokba került még microcarpanteae minima, ill. az új ada mohából is tettem bele.

2338B028-0554-47DC-93C7-14326529D45F.jpeg

CD0F8BB3-01EF-4AAA-A471-55482F6934FA.jpeg

25AA6BD7-579B-4188-B451-57EBD86204C4.jpeg

Finomhangolás és apró részletek még majd kerülnek bele.

Bálint Nagy

VIP kertész
Pofás!👍
Kíváncsi leszek, hogy nálad vagy Araki akvájában működik majd jobban a terra tape?
Elsődleges benyomásom a termékről, hogy iszonyatosan jó. Rendkívül vékony és könnyen szakítható, mégis jól szívja a vizet. A többi méregdrága adás kötöző meg egyéb termékkel szemben ez egy must have ahogy az angol mondja.

Szerk: hosszabbító megvéve, pumpa elindítva. Hangtalanul teszi a dolgát. Alig a minimumfokozat fölé tettem az áramlást. A kőkupac és pumpa közt belülre perlonvattát tettem egyébként.

Utoljára módosított:

Bálint Nagy

VIP kertész
Egy próbát megérne. Gömbiből küldjek egy csipetet?
Nem kell, mert valahol otthon az ablakban szerintem egy kis üvegpohárban még van. Azt nem tápozom. Kipróbàlom ezzel a microcarpanteae minima-t hogy megmarad-e. Egyenlőre stagnàl.

Z1234

VIP kertész
Nehezen. Obiban csak tonnás kiszerelésben van, ezért neten rendeltem 20 kg-os méretben. Kell? Vihetek a febr. 1-ei workshopra. :)
Én ugyanilyennek néző követ vettem az oázisban kis kiszerelésben (zsák). Nem 100%, hogy grafitpala, de számomra teljesen így nézet ki.

Oldal tetejére