• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Fakadó

Február első hetében tervezem indítani a következő projektemet. Az irodában a titkársági pultra lesz elhelyezve és egy egészen pici remélhetőleg hangtalan “csobogó” lesz.

Hardware
30x20x6 cm opti white üveg
3W 180l/h mini vízpumpa

Hardscape:
Fekete palakő
Redmoor fa
Világos dekorhomok

Növények:
Utricularia graminifolia
Taxiphyllum barbieri - jávai moha
Taxiphyllum 'Spiky' moha
Bolbitis heteroclita Difformis
Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf'

Tápozás:
ADA Green Brighty Special Shade

Élőlényeket nem igazán tervezek bele, max 1-2 db neocaridinát
 
Nehezen. Obiban csak tonnás kiszerelésben van, ezért neten rendeltem 20 kg-os méretben. Kell? Vihetek a febr. 1-ei workshopra. :)
Az O-ban én is próbálkoztam, és a helyi köves még sosem tartott, és meg akarja tartani e szokását.
Megköszönöm, ha hozol. De ha netes, lehet, hogy én is megrendelhetem, és akkor Neked nem kell fáradnod. Na, priviben a többit.
 
Erről egyből eszembe jutott @_Bonó_ korábbi műve: A szurdok.

 
Az ültetés megvolt. Még a pumpát nem indítottam el, mert vennem kell egy hosszabbítót. Nem teljesen olyan lett, mint megálmodtam, de a pultra megfelel. Bolbitist @viktorlantos nak hála ada terra tappel rögzítettem emers formában. Jobb hátsó sarokba került még microcarpanteae minima, ill. az új ada mohából is tettem bele.

2338B028-0554-47DC-93C7-14326529D45F.jpeg

CD0F8BB3-01EF-4AAA-A471-55482F6934FA.jpeg

25AA6BD7-579B-4188-B451-57EBD86204C4.jpeg

Finomhangolás és apró részletek még majd kerülnek bele.
 
Pofás!👍
Kíváncsi leszek, hogy nálad vagy Araki akvájában működik majd jobban a terra tape?
 
Pofás!👍
Kíváncsi leszek, hogy nálad vagy Araki akvájában működik majd jobban a terra tape?
Elsődleges benyomásom a termékről, hogy iszonyatosan jó. Rendkívül vékony és könnyen szakítható, mégis jól szívja a vizet. A többi méregdrága adás kötöző meg egyéb termékkel szemben ez egy must have ahogy az angol mondja.

Szerk: hosszabbító megvéve, pumpa elindítva. Hangtalanul teszi a dolgát. Alig a minimumfokozat fölé tettem az áramlást. A kőkupac és pumpa közt belülre perlonvattát tettem egyébként.
 
Utoljára módosított:
Nehezen. Obiban csak tonnás kiszerelésben van, ezért neten rendeltem 20 kg-os méretben. Kell? Vihetek a febr. 1-ei workshopra. :)

Én ugyanilyennek néző követ vettem az oázisban kis kiszerelésben (zsák). Nem 100%, hogy grafitpala, de számomra teljesen így nézet ki.
 
Back
Oldal tetejére