• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A szurdok

Haladjunk! (@hnorbi köszi a tanácsokat, de kicsit elkéstél;):D)
Aug. 2-án tartottam ugyanis ott, hogy kész a kőfal. Nem mellesleg önmagában is kellően stabil.
021 by m.marci667, on Flickr
Természetesen nem hagytam ki a már ismert ziccert, a geotextilezést. Nagy hiba lett volna. Először próbáltam 1-1 nagy darabbal megoldani a dolgot, de végül mégis toldozásra szorult a felsőbb szakaszokon.
Először azonban nem ártott egy másik problémára megoldást keresni. Ez pedig a talaj megsüllyedése. Nem tudom, hogy ez a használt amazónia átka-e, vagy a sok matázásé, de nálam ez eddig mindig probléma volt. A tetejére pedig még szerettem volna követ, ami mindezt hatványozza szerintem. És a bő 35cm-es talajmagasság is necces lehet.
Szóval egyrészt gányoltam valami támasztékot a leendő fölső kövek alá.
022 by m.marci667, on Flickr
Ezek a cuccok félig már készen be voltak építve a Brokenbe is amúgy.
054 by m.marci667, on Flickr
023 by m.marci667, on Flickr
Fotókban most egy-két lépés kimaradt, de mindkét oldalt ugyanaz történt:
Geotextillel kibéleltem a kövek hátulját.
Aljzatemeltem bő 15kg lávakővel. Utólag már tudom, hogy bőven elég amazóniám lett volna ehhez, de más célom is volt vele, nem csak a spórolás. Abból indultam ki, hogy ez nem tud tömörödni, így próbáltam minél többet használni, ezzel pedig a talaj magasságát redukálni 5-20 centire. 5 nap után még azt merem mondani, hogy eddig bejött.:)
Kis réteg rosszabb amazónia, aztán táptalaj.
024 by m.marci667, on Flickr
Aztán még talaj.
025 by m.marci667, on Flickr
026 by m.marci667, on Flickr
Ezzel a módszerrel egyébként nálam a geotextil és a kövek között sok helyen jelentős üres hely maradt. Ma láttam, hogy matatás közben a beszari halak is be tudtak menekülni a kövek mögé valahogy.:eek:
Még amazónia és néhány kisebb kő befaragása fölülre. Kicsit tanácstalan voltam ezekkel kapcsolatban, mert nem volt tiszta tervem előre; ez pedig szerintem látszik is a végeredményen.
De végül is csak elkészült a hardscape.
029 by m.marci667, on Flickr
Ültetés előtt csak simán slaggal föl szoktam tölteni teljesen. Ez most sem maradt el természetesen.
030 by m.marci667, on Flickr
Nem esett össze, nem dőlt össze, boldogság van:happy:
Egy érdekesség. Megmértem mennyi víz fér bele. 110 liter, enyhén nedves talajjal számolva. Egyébként kevesebbre számítottam, úgy néz ki sok elvér a (láva)kövek közt pl.
Ezeket meg már láthattátok. Valamelyiket legalábbis.
031 by m.marci667, on Flickr
033 by m.marci667, on Flickr

Folyt. köv.
 
Haladjunk! (@hnorbi köszi a tanácsokat, de kicsit elkéstél;):D)
Aug. 2-án tartottam ugyanis ott, hogy kész a kőfal. Nem mellesleg önmagában is kellően stabil.
021 by m.marci667, on Flickr
Természetesen nem hagytam ki a már ismert ziccert, a geotextilezést. Nagy hiba lett volna. Először próbáltam 1-1 nagy darabbal megoldani a dolgot, de végül mégis toldozásra szorult a felsőbb szakaszokon.
Először azonban nem ártott egy másik problémára megoldást keresni. Ez pedig a talaj megsüllyedése. Nem tudom, hogy ez a használt amazónia átka-e, vagy a sok matázásé, de nálam ez eddig mindig probléma volt. A tetejére pedig még szerettem volna követ, ami mindezt hatványozza szerintem. És a bő 35cm-es talajmagasság is necces lehet.
Szóval egyrészt gányoltam valami támasztékot a leendő fölső kövek alá.
022 by m.marci667, on Flickr
Ezek a cuccok félig már készen be voltak építve a Brokenbe is amúgy.
054 by m.marci667, on Flickr
023 by m.marci667, on Flickr
Fotókban most egy-két lépés kimaradt, de mindkét oldalt ugyanaz történt:
Geotextillel kibéleltem a kövek hátulját.
Aljzatemeltem bő 15kg lávakővel. Utólag már tudom, hogy bőven elég amazóniám lett volna ehhez, de más célom is volt vele, nem csak a spórolás. Abból indultam ki, hogy ez nem tud tömörödni, így próbáltam minél többet használni, ezzel pedig a talaj magasságát redukálni 5-20 centire. 5 nap után még azt merem mondani, hogy eddig bejött.:)
Kis réteg rosszabb amazónia, aztán táptalaj.
024 by m.marci667, on Flickr
Aztán még talaj.
025 by m.marci667, on Flickr
026 by m.marci667, on Flickr
Ezzel a módszerrel egyébként nálam a geotextil és a kövek között sok helyen jelentős üres hely maradt. Ma láttam, hogy matatás közben a beszari halak is be tudtak menekülni a kövek mögé valahogy.:eek:
Még amazónia és néhány kisebb kő befaragása fölülre. Kicsit tanácstalan voltam ezekkel kapcsolatban, mert nem volt tiszta tervem előre; ez pedig szerintem látszik is a végeredményen.
De végül is csak elkészült a hardscape.
029 by m.marci667, on Flickr
Ültetés előtt csak simán slaggal föl szoktam tölteni teljesen. Ez most sem maradt el természetesen.
030 by m.marci667, on Flickr
Nem esett össze, nem dőlt össze, boldogság van:happy:
Egy érdekesség. Megmértem mennyi víz fér bele. 110 liter, enyhén nedves talajjal számolva. Egyébként kevesebbre számítottam, úgy néz ki sok elvér a (láva)kövek közt pl.
Ezeket meg már láthattátok. Valamelyiket legalábbis.
031 by m.marci667, on Flickr
033 by m.marci667, on Flickr

Folyt. köv.
geronimo bmeg!! direkt ilyen magas, vagy elfogyott a ko?
 
Hát ez tényleg GERONIMO jó lett. Most már nagyon kíváncsi vagyok a beültetett állapotra is, mert ez így is nagyon jól néz ki. Gratulálok.
 
Köszönöm mindenkinek.:)
direkt ilyen magas, vagy elfogyott a ko?
(Remélem nem ironikusan kéne értenem, mert nem fogom.)
Nem fogyott el. Úgy számoltam, hogy még pont ne lógjon ki fölül-hátul a fű teteje. Még akkor sem, ha mondjuk nem vagyok 2 hétig és megcsappan a vízszint. Az meg ugyebár alap, hogy a talaj az lejtsen amennyire lehet. Talán +1 réteget pakolhattam volna még előre...nem tudom.

Ez már így simán benne van egy IAPLC első 50-ben.
Szerintem attól nagyon messze van azért, de a helyes kifejezés akkor már "ez így még" lenne. Nálam a növényezés inkább ront a dolgokon.
 
nem, komolyan kérdeztem, szerintem különböző magasságokkal jobban lehetett volna esetleg játszani a perspektívával, de így is GERONIMO GERONIMO!
 
Fura, hogy nem jön át ez a jó kis építmény szemből. De gondolom kevés volt a fény. Szuper! (y)
Egy ideje nézegetem ezt a szép akit.Megengedsz egy kritikát,elvégre azért jött létre a fórum,hogy egymástól tanuljunk.
Pontosan nekem is ez jutott eszembe,amit Viktor írt,tőle függetlenül.Gyorsan vissza is kerestem,hogy írta-e valaki.
Felülről gyönyörűen mutat,de valahogy szemből nem jön át ez a fíling.
De egyébként eredeti ötlet,egyedi,brutál,izgalmas.Várom a növényesítést.
Geronimo_logo.gif
 
@tibicuk @letsgodisco
Köszönöm az építő kritikákat, jobban örülök nekik, mint bármilyen más típusú hozzászólásnak. Kértem is volna őket majd külön...

Reagálnék is rájuk.
Magasság téma:
Teljesen összevissza nem akartam a tornyokat, mert akkor szerintem elveszne a fal, mint téma. Az lett volna még az ötlet, hogy hátrafele haladva magasodik a szurdok fala. Ez most csak részben van meg, a leghátsó 1-1 oszlopból ugyanis levettem a végén, mert valahogy furcsán nézett ki, hogy olyan picik is kilátszanak fölül. Az még talán nem szerencsés, hogy csak 1-1 réteggel nőnek a magasságok. Ezeken még mindenképp próbálok majd javítani. Van még kő.

Szemből nem jön át:
Szerintem (bízom benne legalábbis) ez több szempontból is más (lesz) víz alatt.
-Több a szórt fény, több megy a kövekre oldalról.
-Talán pont ezért, de sokkal jobban kijön a textúrájuk.
-Az oszlopok közti résekben lesz növény, ami kissé elhatárolja majd őket egymástól.
Tudom, ez most így nem sokat ér képek nélkül. Igyekszem mihamarabb behozni a lemaradásomat.
 
A vizes fotodon sokkal jobban adja magat. En drukkolok hogy legyen a vegen egy szuper foto. Ez a berendezes meg jobb lett volna 2x ilyen mely akvariummal

Nah közben kicsit a naplód előtt járok, de a flickren már látom a növényesített fotókat. SZUPER! (y):snaphappy::woot:
 
Nah közben kicsit a naplód előtt járok, de a flickren már látom a növényesített fotókat. SZUPER! (y):snaphappy::woot:
Akkor most be is hozlak:)

Igazából ezen nagyon nincs mit mesélni.
005 by m.marci667, on Flickr
006 by m.marci667, on Flickr
007 by m.marci667, on Flickr
Nálam nedves papírtörlő van kiszáradás ellen.
008 by m.marci667, on Flickr
010 by m.marci667, on Flickr
Mert strandszünet is kell:D

Szóval. Felülre parvula (-aci?:(), foltokban MC, Fissi. Függöleges résekbe moha, rá MC, hogy majd vízesésszerűen leomoljon. Repedésbe még Fissi, Riccardia, árnykosabb helyekre Lomariopsis. Azóta kísérletként még bekerült némi Pogo is.
011 by m.marci667, on Flickr
Homok csak a végén, ne legyen fölöslegesen mocskos. Kerül még bele később is.
013 by m.marci667, on Flickr
015 by m.marci667, on Flickr
1. nap, rögtön szűrőbetétel után. Elég béna kép, de ma már lett jobb is. Csak az még nincs fönt:p
001v by m.marci667, on Flickr
 
Nagyon penge. A felső dombocskával meglett a perspektíva ami hiányzott. Halakkal mondjuk nem lesz könnyű dolgod, lehet majd Lappföldről kell laphalat importálni :D:)
Most az egyik kedvencem ez a kőkereskedés reklám :p;)(y)
 
Halakkal mondjuk nem lesz könnyű dolgod, lehet majd Lappföldről kell laphalat importálni
Vállaljátok?:D

kőkereskedés reklám
Az már spammelés, ha azt is megírom, hogy 3 nap rásenézés után 180-ról 220 lett a TDS? Úgy néz ki itt nem lesz olyan szívás, mint nálad a Rebornban. Jeee...:cool:
Amúgy ha csípi a szemed könnyen csinálhatsz belőle mondjuk Twinstar reklámot ;):whistle::D:D:D
 
Érdekes, hogy a vízzel mennyire mást mutat!
Növényekkel pedig tényleg még jobban kijön a fal is, a szurdok is.
Nagyot alkottál!(y)
Várjuk az újabb fotókat.
 
Egy ideje nézegetem ezt a szép akit.Megengedsz egy kritikát,elvégre azért jött létre a fórum,hogy egymástól tanuljunk.
Pontosan nekem is ez jutott eszembe,amit Viktor írt,tőle függetlenül.Gyorsan vissza is kerestem,hogy írta-e valaki.
Felülről gyönyörűen mutat,de valahogy szemből nem jön át ez a fíling.

Nos, aki kezdetektől figyeli Marci munkásságát, az biztosan nem izgul a "filing"miatt. Rá ez a jellemző: senki nem is bírja elképzelni azt, amit ő már az üres akváriumban is lát, a végén pedig mindenkinek tátva marad a szája, olyan elképesztő dolgokat képes alkotni; eredeti, kreatív, fiatalos, bevállalós. És a homok is megint szuper!
Gratula, csak így tovább!(y)
 
Back
Oldal tetejére