• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Köszönöm válaszod.
Miért utáljátok ennyire a siporaxot? En ugy látom, hogy a nitrifikalo bacik szivesen belakjak. /Az eloszurokent szolgalo szivacsokat is./

Mit ajanlanal helyette?
Legyen 3 liter mech. Szürés + 15 bio?
Es a 15 bio miből álljon?
Hatekonysag szempontjából e a legjobbnak a matrixot látom, utana a siporaxot, majd jonnek a pro.bogyohoz hasonló toltelekek, ezutan a szivacs, majd legvégül a lavako és társai.

Viszont nem akarom csak matrixxal feltölteni, nem tudom elhinni, hogy annyival hatékonyabb, mint amennyivel többe kerül. Jobban megéri kez szűrőt uzemeltetni, es olcsóbb anyaggal feltölteni.

Olvastam a fórumon, hogy van egy termék, mely sokkal olcsóbb a matrixnal, viszont belso szerkezete u.olyan. Ha Mo-n élnek, ezt választanám, de itt nem lehet kapni.

A szivacs+ vatta mennyisegere vonatkozó eszreveteleddel teljesen egyetértek, es megfogadom.

Minden jót!

Felesleges és értelmetlen növelni a mechanikai szűrőanyag mennyiségét. Ez növényes medence lesz, ahol sokkal nagyobb hangsúly kell legyen a biológiai szűrésen.
Szerintem ott is lehet kapni. Próbálj olyan helyet találni, ahol koi pontyokkal foglalkoznak, vagy kerti tavakkal. Szűréshez ott is habkövet használnak. ;)
 
Felesleges és értelmetlen növelni a mechanikai szűrőanyag mennyiségét. Ez növényes medence lesz, ahol sokkal nagyobb hangsúly kell legyen a biológiai szűrésen.
Szerintem ott is lehet kapni. Próbálj olyan helyet találni, ahol koi pontyokkal foglalkoznak, vagy kerti tavakkal. Szűréshez ott is habkövet használnak. ;)


Értem én, hogy nem kell olyan sok mec. szűrőanyag, csak azt nem értem, számotokra a siporax miért inkabb mechanikai és nem biológiai sz. anyag? Lehet, hogy szamotokra ez "zöldfülű kérdés", dehát igazodnom kell a napló nevéhez.

Ha jol tudom, megfelelő eloszures eseten a siporax nem nagyon fog elmocskolodni, igy porozus szerkezeteben rengeteg lebonto baci lesz. Osszehasonlitva a matrixszal, a siporax több felesleges szerkezei merevitobol all, igy valamivel kevesebb hasznos felületet biztosit a leb.baciknak. Mindettol fuggetlenul en - igaz a temaban annyira nem elmelyedven- nem fokoznam le a siporaxod mec. Szuroanyagnak.

Az is kérdéses, hogy egy cm3-nyi siporaxon elo nitrifikalo telep mennyi anyagot tud lebontani, ill. egy u.ekkora felületű matroxon elo telep mennyit...

Volt már alulmeretezett szurom egy durvan tultelepitett aksiban, de a no2 mindig mérhetetlen tartományban maradt, az no3 viszont napi 10-15mg/l mennyiseggel termelődött -> a kicsi, rossz minőségű (szivacs)szuron is meg tudott telepedni annyi baktérium, amely a halak+garnelak szennyezeset le tudta bontani.

Noname markaju habkovet be tudok szerezni, csak en mondjuk a sera siporax-at megbizhatobbnak gondolom.

Észérvekkel könnyen befolyasolhato vagyok. De racionalisan vegiggondolva, nekem nem letszuksegletem 12-13 liter matrix. Gyozzetek meg. :D

Köszönöm javaslatod. :)
 
Értem én, hogy nem kell olyan sok mec. szűrőanyag, csak azt nem értem, számotokra a siporax miért inkabb mechanikai és nem biológiai sz. anyag? Lehet, hogy szamotokra ez "zöldfülű kérdés", dehát igazodnom kell a napló nevéhez.

Ha jol tudom, megfelelő eloszures eseten a siporax nem nagyon fog elmocskolodni, igy porozus szerkezeteben rengeteg lebonto baci lesz. Osszehasonlitva a matrixszal, a siporax több felesleges szerkezei merevitobol all, igy valamivel kevesebb hasznos felületet biztosit a leb.baciknak. Mindettol fuggetlenul en - igaz a temaban annyira nem elmelyedven- nem fokoznam le a siporaxod mec. Szuroanyagnak.

Az is kérdéses, hogy egy cm3-nyi siporaxon elo nitrifikalo telep mennyi anyagot tud lebontani, ill. egy u.ekkora felületű matroxon elo telep mennyit...

Volt már alulmeretezett szurom egy durvan tultelepitett aksiban, de a no2 mindig mérhetetlen tartományban maradt, az no3 viszont napi 10-15mg/l mennyiseggel termelődött -> a kicsi, rossz minőségű (szivacs)szuron is meg tudott telepedni annyi baktérium, amely a halak+garnelak szennyezeset le tudta bontani.

Noname markaju habkovet be tudok szerezni, csak en mondjuk a sera siporax-at megbizhatobbnak gondolom.

Észérvekkel könnyen befolyasolhato vagyok. De racionalisan vegiggondolva, nekem nem letszuksegletem 12-13 liter matrix. Gyozzetek meg. :D

Köszönöm javaslatod. :)
A sipo és kergyűrű inkább a szűrő fojtására jó. A mátrix szemmel is látható porózus mivolta miatt sokkal több bacinak ad otthont.
De meleg szívvel ajánlom egyik kedvenc topikomat, ami nagyon sokat segített nekem: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt.
Nigro blogját is érdemes olvasni, gyakorlatilag Ő teremtette meg a hazai akvakertészkedést: Biológiai szűrőanyagok elemzése.
A GA honlapján is vagy egy kis képes összeállítás: Filter Media Comparison - Products Under Microscope.
 
A sipo és kergyűrű inkább a szűrő fojtására jó. A mátrix szemmel is látható porózus mivolta miatt sokkal több bacinak ad otthont.
De meleg szívvel ajánlom egyik kedvenc topikomat, ami nagyon sokat segített nekem: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt.
Nigro blogját is érdemes olvasni, gyakorlatilag Ő teremtette meg a hazai akvakertészkedést: Biológiai szűrőanyagok elemzése.
A GA honlapján is vagy egy kis képes összeállítás: Filter Media Comparison - Products Under Microscope.

Köszönöm a linkeket, a mikroszkoposon mar felig atragtam magam a héten, a tobbit meg akkor szorgalmasan atolvasom. :notworthy:
Nigro miatt talaltam ra anno az akvakertesz fórumra. :)

Ui.: Tyjuha.. ha előbb tudtan volna a GA-s gyujtemenyrol, akkor sok vonatos-telefonos jegyzetelestol megovhattam volna magam. 😅
 
Tizenötödik bejegzés- projekt- Előlények betelepítése

Előrelátható projektkezdet: 2019. március 8.


Előtörténet:
Ugyan itt, az akvakertész fórumon elsősorban a növények vannak középpontban, de én nem tudok elvonatkoztatni az akvarisztika kapcsán a halaktól és garnéláktól. Az akváriumban lévő növényekre még mindig szép kis segédpartnerekként tekintek, akik csupán azzal, hogy élnek és növekednek, a nitrátfelvételükkel megspórolnak nekem jópár vízcserét, illetve természetesebb környezetet teremtenek a halak, garnélák, csigák számára.

Kicsit más: Nem éppen a hagyományos módon járok el akváriummal. A helyes sorrend lenne: Akvárium berendezése /aljzat, hardscape, növények, víz/; majd szűrő rákötése, aztán 3-5 hét múlva az első élőlények. Ez a sorrend nálam: kiegészítő szűrő etetgetése 4-4,5 hónapon keresztül; hardsape fele, aljzat, víz, növények egyharmada, halak egyharmada; normális szűrő, maradék hal, maradék hardscape, maradék növény. Mindez azért van így, mert furcsa és türelmetlen vagyok. Senki se kövesse a példámat, járjon a helyes úton!

Projekt

Egy vegyes akvárium betelepítése során a következő dolgokat kell figyelembe venni:
I. A lakók kiválasztása:

  • A tervezett lakók igényei hasonlóak legyenek (úm.: hőmérséklet, víz keménysége és ph-értéke)
  • Viselkedésük szempontjából passzoljanak, ne tegyenek egymásban kárt
  • Az akvárium méretének megfelelő méretű és mennyiségű állatot telepítsünk be
  • Esztétikai szempontból érdemes úgy válogatni az élőlényeket, hogy a vízrétegekben el legyenek oszlatva (talajlakók, középen úszók, a felszín közelében úszók)
  • Az akvárium 🔊 ...day-Shouldn't exist-It's day that Ill never miss-Such a lonely day-And it's mine-The most loneliest day of my life-And if you go, I wanna go with you-And if you die, I wanna die with you🔊.. ehát erre mindenképpen nagyon-nagyon figyeljen mindenki! Ez a legfontosabb!!
II. Maga a betelepítés


0.) A biztonság kedvérért érdemes 2-3 hetes karantént alkalmazni, mialatt megfigyeljük, hogy akármilyen egészségügyi problémájuk van-e a halaknak.
1.) a lehető legkevesebb sokk érje őket (ne dobjuk őket a zacskóból rögtön az akváriumba; a behelyezés során csökkentsük a fényt; ha túl sok érdeklődő hal lenne már bent, őket megetethetjük, hogy a figyelmük az új pajtikról elterelődjék; lehetőleg végezzünk előzetesen no2 és no3 tesztet)
2.) Ne egyszerre helyezzük el az összes halat, hanem fokozatosan. Ezzel lehetőséget nyújtunk a szűrőben lévő baktériumoknak, hogy megfelelő mértékben elszaporodjanak, így könnyebben elkerülhetünk egy ammónia/nitrát mérgezést.
3.) a territoriális viselkedésűeket érdemes legutoljára elhelyezni, máskülönben hajlamosak az egész akváriumot magukénak tekinteni, és agresszívan léphetnek fel a többi hallal szemben.

III. A fent felsoroltakat figyelembe véve én a következő képen tervezem betelepíteni a halakat, garnélákat.

A betelepíteni kívántak listája:

  • 30 Amano Garnela /megrendelve, kifizetve/
  • 20 törpe szívóharcsa (Otocinclus) /megrendelve, kifizetve/
  • 15 Vörösfejű pontylazac (Hemigrammus bleheri)
  • 2 pár; 4 db Pillangó törpesügér (Mikrogeophagus ramirez)
  • 3-5 különlegesebb pleco
  • 3-5 Vitorláshal (Pterophyllum scalare)
  • 10 vörös neon (A tizenkettek) /már adott/
  • 1 Betta (Bubi Kettőpontnulla) /már adott/




Nulladik hullám= teszt élőlények /tradicionális megfogalmazésban: Áldozatok/
  • Ezen már túl is vagyunk, bent van 3 lány hibrid guppi (úm.: Levilla 1.0, Levilla 1.1 továbbá Levilla 1.2)
  • Illetve a tegnapi nap folyamán a „ szeksz vödörben” elő 4 darab Otocinclust áthelyeztem; /erről majd írok valamikor egy ,,időközi beszámoló keretein belül/
Első hullám = Első hét
  • 1. nap betennék 20 darab Amanot és 20 Otocinclust
  • 4. nap: 10 Amano
  • 7. nap A Tizenketteket= Tíz vörös neonhalat
Második hullám = harmadik hét
  • 15.nap: 15 vörösfejű pontylazacot
  • 20. nap: 3-5 darab harcsát és Bubi Kettőpontnullát /aki először csak próbaidőre lesz itt/
Harmadik hullám = negyedik hét
  • 25. nap: 2 pár pillangó törpesügért
  • 28. nap: 5 Vitorláshalat
Köszönöm, hogy elolvastad. Javaslatokat, kritikákat szívesen fogadok. :)
Kívánom, hogy 🔊La la la la-La la la la-Hey man, look at me rockin' out-I'm on the radio-Hey man, look at me rockin' out-I'm on the video-Hey man, look at me rockin' out! 🔊 (=

Ui.: Ha valaki nem hallotta volna a jókívánságomat, vagy a bejegyzés bizonyos részeit, az magára vessen, miért nem szólt időben, hogy halkítsam le a zenét?!
 
Utoljára módosított:
Rövid helyzetjelentés:

Végül is mátrix lesz a szűrőben. No nem azért, mert annyira halmozódtak volna a pü.-im/naplóm sorai között a kívánt észérvek. :D... Hanem mert, hogyha veszek húsz liter mátrixot, akkor összességében így jövök ki legolcsóbban. 20litert...:oops:
 
Tizenötödik bejegzés- projekt- Előlények betelepítése

Előrelátható projektkezdet: 2019. március 8.


Előtörténet:
Ugyan itt, az akvakertész fórumon elsősorban a növények vannak középpontban, de én nem tudok elvonatkoztatni az akvarisztika kapcsán a halaktól és garnéláktól. Az akváriumban lévő növényekre még mindig szép kis segédpartnerekként tekintek, akik csupán azzal, hogy élnek és növekednek, a nitrátfelvételükkel megspórolnak nekem jópár vízcserét, illetve természetesebb környezetet teremtenek a halak, garnélák, csigák számára.

Kicsit más: Nem éppen a hagyományos módon járok el akváriummal. A helyes sorrend lenne: Akvárium berendezése /aljzat, hardscape, növények, víz/; majd szűrő rákötése, aztán 3-5 hét múlva az első élőlények. Ez a sorrend nálam: kiegészítő szűrő etetgetése 4-4,5 hónapon keresztül; hardsape fele, aljzat, víz, növények egyharmada, halak egyharmada; normális szűrő, maradék hal, maradék hardscape, maradék növény. Mindez azért van így, mert furcsa és türelmetlen vagyok. Senki se kövesse a példámat, járjon a helyes úton!

Projekt

Egy vegyes akvárium betelepítése során a következő dolgokat kell figyelembe venni:
I. A lakók kiválasztása:

  • A tervezett lakók igényei hasonlóak legyenek (úm.: hőmérséklet, víz keménysége és ph-értéke)
  • Viselkedésük szempontjából passzoljanak, ne tegyenek egymásban kárt
  • Az akvárium méretének megfelelő méretű és mennyiségű állatot telepítsünk be
  • Esztétikai szempontból érdemes úgy válogatni az élőlényeket, hogy a vízrétegekben el legyenek oszlatva (talajlakók, középen úszók, a felszín közelében úszók)
  • Az akvárium 🔊 ...day-Shouldn't exist-It's day that Ill never miss-Such a lonely day-And it's mine-The most loneliest day of my life-And if you go, I wanna go with you-And if you die, I wanna die with you🔊.. ehát erre mindenképpen nagyon-nagyon figyeljen mindenki! Ez a legfontosabb!!
II. Maga a betelepítés


0.) A biztonság kedvérért érdemes 2-3 hetes karantént alkalmazni, mialatt megfigyeljük, hogy akármilyen egészségügyi problémájuk van-e a halaknak.
1.) a lehető legkevesebb sokk érje őket (ne dobjuk őket a zacskóból rögtön az akváriumba; a behelyezés során csökkentsük a fényt; ha túl sok érdeklődő hal lenne már bent, őket megetethetjük, hogy a figyelmük az új pajtikról elterelődjék; lehetőleg végezzünk előzetesen no2 és no3 tesztet)
2.) Ne egyszerre helyezzük el az összes halat, hanem fokozatosan. Ezzel lehetőséget nyújtunk a szűrőben lévő baktériumoknak, hogy megfelelő mértékben elszaporodjanak, így könnyebben elkerülhetünk egy ammónia/nitrát mérgezést.
3.) a territoriális viselkedésűeket érdemes legutoljára elhelyezni, máskülönben hajlamosak az egész akváriumot magukénak tekinteni, és agresszívan léphetnek fel a többi hallal szemben.

III. A fent felsoroltakat figyelembe véve én a következő képen tervezem betelepíteni a halakat, garnélákat.

A betelepíteni kívántak listája:

  • 30 Amano Garnela /megrendelve, kifizetve/
  • 20 törpe szívóharcsa (Otocinclus) /megrendelve, kifizetve/
  • 15 Vörösfejű pontylazac (Hemigrammus bleheri)
  • 2 pár; 4 db Pillangó törpesügér (Mikrogeophagus ramirez)
  • 3-5 különlegesebb pleco
  • 3-5 Vitorláshal (Pterophyllum scalare)
  • 10 vörös neon (A tizenkettek) /már adott/
  • 1 Betta (Bubi Kettőpontnulla) /már adott/



Nulladik hullám= teszt élőlények /tradicionális megfogalmazésban: Áldozatok/
  • Ezen már túl is vagyunk, bent van 3 lány hibrid guppi (úm.: Levilla 1.0, Levilla 1.1 továbbá Levilla 1.2)
  • Illetve a tegnapi nap folyamán a „ szeksz vödörben” elő 4 darab Otocinclust áthelyeztem; /erről majd írok valamikor egy ,,időközi beszámoló keretein belül/
Első hullám = Első hét
  • 1. nap betennék 20 darab Amanot és 20 Otocinclust
  • 4. nap: 10 Amano
  • 7. nap A Tizenketteket= Tíz vörös neonhalat
Második hullám = harmadik hét
  • 15.nap: 15 vörösfejű pontylazacot
  • 20. nap: 3-5 darab harcsát és Bubi Kettőpontnullát /aki először csak próbaidőre lesz itt/
Harmadik hullám = negyedik hét
  • 25. nap: 2 pár pillangó törpesügért
  • 28. nap: 5 Vitorláshalat
Köszönöm, hogy elolvastad. Javaslatokat, kritikákat szívesen fogadok. :)
Kívánom, hogy 🔊La la la la-La la la la-Hey man, look at me rockin' out-I'm on the radio-Hey man, look at me rockin' out-I'm on the video-Hey man, look at me rockin' out! 🔊 (=

Ui.: Ha valaki nem hallotta volna a jókívánságomat, vagy a bejegyzés bizonyos részeit, az magára vessen, miért nem szólt időben, hogy halkítsam le a zenét?!
System🤟
Bubi 2.0-át továbbra sem erőltetném, de kíváncsian várom a fejleményeket.
 
Szia Eszter!

3-5 különlegesebb pleco
Ezek a "szépségek" inkább egy halasban vagy biotópban éreznék jól magukat, anélkül hogy, problémát okozna az önállóságuk (szeretnek befészkelődni valami alá, -mellé, -mögé és utána csak sötétedést követően mozogni, tehát nem nagy az élvezeti értékük - növényesben problémás kategória).
Természetesen a döntés a tiéd, de nem árt a tények ismerete előtte.

AmegA
 
Szia Eszter!


Ezek a "szépségek" inkább egy halasban vagy biotópban éreznék jól magukat, anélkül hogy, problémát okozna az önállóságuk (szeretnek befészkelődni valami alá, -mellé, -mögé és utána csak sötétedést követően mozogni, tehát nem nagy az élvezeti értékük - növényesben problémás kategória).
Természetesen a döntés a tiéd, de nem árt a tények ismerete előtte.

AmegA

Sziasztok!

Megint ezek a misztikus kifejezések. :D
Kinek mit jelent a ,,növényes" kinek mit a ,,halas"? /Hozzáteszem, én megkérdeztem a moddikat, hogy miért nincs ,,halas" kategória, de mintha csak fagyit árulnának, azt a választ kaptam, hogy csak csokis, és vaníliás van, halas nincs./

Ez elsősorban egy HALAS aki lesz, mert engem a halak jobban érdekelnek, mint a növények. :) De azért tartok növényeket is, mert azok is kellenek. :D

Fészekrakó igényeiket kielégítendő, szeretnék nekik ,,nano és makro Mordorokat" építeni, amiben tudnak csövezni.
Mondjuk, amilyen tempóban haladok, akkor legalább 3-6 hónapot kell várnom az L-XXX halacskáimra. :)

Az meg, hogy csak sötétben merészkednek elő, nem is zavar. A nano akiban hetente egyszer látom csak az Otokat, de akkor mennyire örülök nekik!

Köszönöm a figyelemfelhívást részetekről! :)

OFF: valahol olvastam, hogy ikreitek vannak. Ha őket is A betűvel kezdődő nevekkel láttátok el (mondjuk Anita is Anett), akkor - ha lenne egy családi profilotok-, az ,,AAAA" lenne? Amennyiben ez a tervetek, akkor jobb, ha tudjátok, én már most LM-re asszociálok, és nem egy cuki kis akvakertész családra. :)

73765

OFF vége

Legyen szép hétvégétek!
 
Én hallottam viszont nem csak egy rádiós bejegyzésre vagyunk kiváncsiak hanem esetleg egy videósra

Időközi helyzetjelentés;
Közkivánatra: :D


Megjegyzések a videóhoz:
1.) Én meg riogatom magam a ,,ronccsá használt elektromos fogkefékkel telt 60 literes szemetzsákok tucatjainak képével": Ma megetettem Levilla1.0-t, L.1.1-et, L.1.2-t (mégiscsak jövőbeli anyukákról van szó), de mégis annyira falánkak, hogy a Mordorkára telepedett nyálkát is le kell cumákolniuk.
2.) Sajnos a Utube-ra való feltöltés során a minőség borzasztóan romlott. :(
3.) Háttérzene: 😅 A telefonos vid. szerkesztő szerint ez a zene lenne a ,,Rock" 😂😂
4.) A mocskocskák a vízben: tegnap este nagyszerűen sikerült a pót szűrőt visszakötnöm a nagy akváriumról a nagyon nagyra: harminchét deciliter szűrő mocskot köpött a vízbe. csillagszmájli,amiafejétafalbavericsillag /és a rosszul viszarakott tömítőgyűrű miatti éjszakai mókáról nem is tettem mindezidáig említést./

Más: a moha növöget, sok új hajtást hozott, megtelepedett rajtuk némi alga, a fehér kavicsokon barna alga szőnyeg kezd kialakulni, RO-t még mindig nem tudok gyártani, így a kezdeti időben a tervezett 7dgh helyett 10-12-ről indulok, és a későbbi vízcserék folyamán fogom szép lassan a kívánt lágyítási szintet elérni. :)

Nagyon szépen köszönöm, hogy benéztél, észrevételeket, megjegyzéseket, egyebeket szívesen fogadok.
Kívánom, hogy március első hétfője pompásan induljon!
 
Utoljára módosított:
Röppentnyi helyzetjelentés:

  • A héten bekerült az akváriumba 20 Otocinclus, ill. 39 Amano (29 az enyém, 10 csak ideiglenes)
  • Sajnos egy Oto a betelepítést követő nap elpusztult /koordinációs problémákkal érkezett hozzám, nem maradt meg/
  • Sajnos egy Amano is másnap holtan hevert a földön / a 40ből egy holtan érkezett, egy pedig furcsa színű volt->ő dögölhetett meg/ --> egyébként elégedett vagyok a rendeléssel, mert szuperül voltak becsomagolva az állatok, és 60-ból 57 túlélte, ez 95%-os arány; ami egészen rendben van.
  • a potyautas neocaridinákat eddig alig láttam, de úgy felbátorodtak az Amanok érkeztén, hogy azóta mindig elcsípek egyet-egyet
  • Algahelyzet: Képet nem is merek feltölteni; majd ha már megpucolta a takarítóbrigád /akkor azért egy előtte-utánát bevállalok/; de szerintem nem sokan láttak eddig olyat, hogy a szőralgát megfojtja a barnaalga. -> túlvilágítottam az első lakók érkezése előtt, hogy ,,legyen mit enniük"-> hát...most van mit; azon tűnődök, hogy kellene még 30 Amano:unsure:
  • Az eheim1500-at még fel sem adták a postán, holnap felhívom őket; a szivacstöltet megérkezett, a matrixot még nem rendeltem meg, de köv. héten el kell intéznem, mert ekkor ér véget a "felelőtlen életem", mikoron még bűntudat és megkötések nélkül költekezhetek...
  • Az Amanok még fiatalok, de úgy dobálják a fehér köveket a feketék közé, valamint a feketéket a fehérek közé, mintha nekem az lenne az akvarisztika csúcspontja, hogy derékig a vízbe lógva, csipesszel ezeket visszarakosgatom.:rolleyes:
akklimatizáció part1
74078
akklimatizáció part2
74079

Köszi, hogy bepillantottál; minden jellegű gondolatot szívesen fogadok.
Kívánom, hogy a következő heti lottósorsoláson mindannyiótoknak legyen teli találata!
 
Tizenhatodik Bejegyzés- Időközi beszámoló- Otocinclus szaporítás
/Ld.: előzmény 1.0; előzmény 1.1/

Ezzel kapcsolatban elég rég jelentkeztem…

Mivel egy jó darabig nem tudtam ROV-t gyártani, ezért a szexvödörben sem tudtam vizet cserélni. A NO3 szint sajnos elérte a tetőzését, és emers növényekkel betelepítése után is sikertelen volt ezen szint visszacsökkentése; így az állatkákat ki kellett mentenem: bekerültek a nagy aksiba.

A szüleim előző héten nálam jártak, és drága jó édes apukám nagyon segítőkész, hogyha a dolgok megjavításáról van szó.
Ő mutatta meg nekem, hogy hol tudom az ozmo-szűrőt működtetni. /Mindezt megelőzően meghúzta a fürdőszoba ajtó zárjának csavarjait, így nem kell olyan erőszakosan becsukni, hogy csukva is maradjon; bepácolta az új székeimet, hogy jól nézzenek ki; illetve a kicsit kopottas padlóm ismét csillog-villog; igaz, cserébe bűn ronda fekete pacák éktelenkednek felszínén…


74226
Annyira emlékeztet ez az egész szituáció valakire. :unsure:/

A mai nap folyamán kétszer jártam a barkácsáruházban. Elfogadtam, hogy mostantól vagy csak tűzforró, vagy csak jéghideg vízzel tudok fogat mosni ,és két óra megfeszített próbálkozás után végre tudok mindenmentes vizet gyártani.
Igaz, itt-ott csöpögetcsöpögcsordogálfolyik…zúdulgat a víz:

Na jó, újra neki kell futnom, kicsit több iszonyúsimafelületűfehérszigetelőizé felhasználásával.
Ha újra minden rendesen működik, akkor 2-3 hét pihenő után pár otot ismét el fogok különíteni, immáron váltott hőmérsékletet is bevetve.

Ui.: Egyébként a szeksz-vödör – ha az Otok kedvét nem is hozta meg egy kis etye-petyére- remekül bevált, két Helena nagyon jól elszórakozhatott egymással: mindenhova kis kockákat köpködtek. Nagyon hardcore órákat tölthettek el egymással, szerintem azt sem tudták hol vannak, még a pihe-puha, indurka békelencséken is helenapetéket véltem felfedezni.
Legközelebb ők nem fognak szerepet kapni; lehet, hogy miattuk nem csináltak egymással az Otok semmit, mert azt hitték, nekik is így órákig összecupákolódva kellene családot alapítaniuk.
Körvonalazódik bennem egy ,,etológiai megfigyelések- akváriumi élőlények szexuális szokásai"...🤓

Köszönöm, hogy itt jártál, kívánom, hogy legyen csudijó, csöpögő csaptalan, csokisműzlis csócsálnivalód!
 
Back
Oldal tetejére