• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Szia Eszter!

Végre megrendeltem az Eheim 1500XL-t.
Az lenne a kérdésem, hogy ez a szűrőanyag összetétel megfelelő lenne-e:
  • Kerámiagyűrű; 2,5l
  • Szivacs durva, közepes, sűrű (PPI 20;30;40) a' 1,3l = 4 l
  • Siporax: 4,5l
  • Subsrat Pro (Biobogyó): 4l
  • Vatta: 3l
Ha nem, akkor mit kell változtatnom?
A Siporax is egy fajta kerámiagyűrű! Valami egyéb finomabb szerkezetű matériát keress még.
A Substrat pro kicsit keményíti a vizet (van jobb anyag ennél).
A szivacs jó, mindig a folyás iránynak megfelelően felé szűkülő mérettel.
A perlonból nem kell egy ujjnyinál (2cm) vastagabb, mert sokat folyt az áramláson.

AmegA
 
Szia Eszter!


A Siporax is egy fajta kerámiagyűrű! Valami egyéb finomabb szerkezetű matériát keress még.
A Substrat pro kicsit keményíti a vizet (van jobb anyag ennél).
A szivacs jó, mindig a folyás iránynak megfelelően felé szűkülő mérettel.
A perlonból nem kell egy ujjnyinál (2cm) vastagabb, mert sokat folyt az áramláson.

AmegA

Sziasztok!

Köszönöm segítségeteket! :)

Azt hittem, hogy a siporax egy olyan keramiagyuru, mely sokkal porozusabb, mint a sima.

Akkor a probogyokat kihagyom, majd este ujra nekiulok a szuroanyag keresesnek.

Legyen szep napotok!
 
Sziasztok!

Köszönöm segítségeteket! :)

Azt hittem, hogy a siporax egy olyan keramiagyuru, mely sokkal porozusabb, mint a sima.

Akkor a probogyokat kihagyom, majd este ujra nekiulok a szuroanyag keresesnek.

Legyen szep napotok!
Amennyiben megoldható, menj be a GA shop-ba, ott a nagy tarantula alatt is ilyen szűrő van. Megmondják, hogy töltötték fel és rögtön be is szerezheted. Valahogy úgy fog kezdődni a recept, hogy végy 12 liter Matrix-ot. :)
 
Amennyiben megoldható, menj be a GA shop-ba, ott a nagy tarantula alatt is ilyen szűrő van. Megmondják, hogy töltötték fel és rögtön be is szerezheted. Valahogy úgy fog kezdődni a recept, hogy végy 12 liter Matrix-ot. :)

Nagyon-nagyon valóban nagyon messze lakok a GA-tol. /De a legközelebbi hazalatogatásomkor tervezem, hogy bekukkantsak. /
12 liter matrix? :O mar latom, hogy csak a biologiai szuroanyagra tobbet fogok költeni, mint az elso akimra kompletten (inkl. Halak).
Köszönöm javaslatod :)
 
Nagyon-nagyon valóban nagyon messze lakok a GA-tol. /De a legközelebbi hazalatogatásomkor tervezem, hogy bekukkantsak. /
12 liter matrix? :O mar latom, hogy csak a biologiai szuroanyagra tobbet fogok költeni, mint az elso akimra kompletten (inkl. Halak).
Köszönöm javaslatod :)
Meglehet, de egyszeri "pénzkidobásról" van szó. Berakod a szűrőbe, és idétlen időkig ki fog szolgálni. ;)
 
Helyzetjelentés

Az aljzat mohásítása 84%-ban elkészült, már csak egy tartórácsot kell befejeznem.

/A tartórácsok előző szériáját 2 hónapon keresztül tesztelem a nanoban: ebbe nem akadak bele az otok, az esetlegesen alákerült halak problémamentesen átcickánykodják magukat a réseken, a csigák gond nélkül kelnek át rajta, a moha ;flammenmoos; szívesen belekapaszkodik; nem mérgező, nem rozsdásodik; nem változtatja a víz kémiáját.
Egyébként a tartórácsok során felhasznált alapanyagok: AL drót /ha úgy tetszik aluminimum drót/; Damil (hekk fogására tervezett, de ez egyébként pont nem számít), madárháló ( A madárháló egy olyan eszköz, mellyel télen befedheted a bokraidat s fáidat, így az éhes cinegék, vörösbegyek, barázdabillegetők és társaik nem tudnak odacsiporászni, hogy némi falatkát elfogyasztva a sűvítő téli hideg ellen némi zsírréteget gyűjthessenek, mely hőszigetelő funkciót ellátva egy fikarcnyival több esélyt nyújthatna számukra a túlélés tekintetében. Igen, ez egy mondat volt).
Eredetileg lippanatragasztó géllel kívántam a mohát a rácshoz rögzíteni, de AmegA kitartó, éjszakákba nyúló, elképesztő türelme, mellyel a mm-es darabkákat kötözgették, olyan motivációs löketet nyújtott számomra, hogy úgy éreztem, azt a negatívumot, melyet a lipp.ragi. magával hoz, nem szabad elnézni. Bizony kötözgetni kell. Köszönöm nektek! :)👏
Nehogy valaki azt gondolja, hogy ezzel arra utalok, hogy én vagyok annyira türelmes és aprólékos, mint ők. Egy óra kötözgetés után Kanellával (,ha valaki nem tudja, mi az a kanella, akkor segítek: a ,,Löffella” német kifejezés magyarosítása) kellett magamat nyugtatnom, hogy némi kitartásra még erőt nyerjek. Összesen kevesebb, mint 2 órát kötözgettem./



A víz még ködös, sajnos a fehér homokot nem kellett volna felhasználnom.
A mohás ág majd máshogyan fog állni, a ,,vízbenyúlványra” fog ráfeküdni.
az erdősítésre pedig a moha néminemű terjeszkedése után fog sor kerülni. Addig gyűjtögetek fákat, és ötleteket.


73588

A nanot meg át kellene valahova helyeznem, elég zavaró. > Erre az elkövetkező pár hónapban biztosn nem fog sor kerülni...

Ami még ma történt: félrecsúszott cső miatt elveszítettem 30 liter RO vizet, melynek gyártása során sikerült szétbarmolnom a csapot. /És azt, amit először műveltem a csappal, hogy sima fogóval itt-ott csámpásra karistoltam, azt nem nevezem szétbarmolásnak. Az csak esztétikai trollkodás. Most vagy csak a zuhanyból folyik a víz /meg persze a csatlakozás helyén spriccelget/, vagy a csapból + zuhanyból egyszerre /természetesen eközben is fröcskölget az előbb említett részen/.

Köszönöm, hogy benéztél, és kívánok neked, hogy legközelebb, amikor egy esti órában, az hirtelen lezúduló eső elől nem találsz menedéket, a ,,huh, mennyire szeretem a tavaszi eső illatát!” érzés/gondolat domináljon.



Ui.: A jókívánságom egyben annak a metaforája, hogy attól függetlenül, hogy az utóbbi időben kissé pesszimistának tűnik hangvételem, attól még mindig nagyon örülök az akváriumnak, és ezen apró akadályocskák ill. problémácskák nem veszik kedvem, sőt! ;)

Ui2.0.: A metafora azért is megállja a helyét, mert én minden körülmény között imádom az esőt, de legfőképpen akkor, amikor esélyem sincs a bőrig ázás ellen tenni valamit.
 
Szia.
Ui.: A bettát be ne tedd ebbe a szörnybe.

Szia!
Örülök, hogy a napló elnyerte tetszésedet. :)

Naügyehogycafatokraszakadnaahullamveresben?!
Egyebkent miert ne? Egy ideje azon gondolkozok, hogy kettőt is be kellene tennem. Elvileg 2-3szaz litertől már nem bántják egymást, sajat területet jelölnek ki, a masikére meg nem mereszkednek.

Na meg gyk-n gyakran emlegetem, hogy 30 l-be ne, lehetőleg 50 l-be se, inkabb 75+l be kerüljön a betta elhelyezésre. Ha en egyet 600l-ben tartanék, akkor ezen hozzaszolasaimnak betonkemenysegu alapjai lennének. :p
 
Szia!
Örülök, hogy a napló elnyerte tetszésedet. :)

Naügyehogycafatokraszakadnaahullamveresben?!
Egyebkent miert ne? Egy ideje azon gondolkozok, hogy kettőt is be kellene tennem. Elvileg 2-3szaz litertől már nem bántják egymást, sajat területet jelölnek ki, a masikére meg nem mereszkednek.

Na meg gyk-n gyakran emlegetem, hogy 30 l-be ne, lehetőleg 50 l-be se, inkabb 75+l be kerüljön a betta elhelyezésre. Ha en egyet 600l-ben tartanék, akkor ezen hozzaszolasaimnak betonkemenysegu alapjai lennének. :p
Gyk:ROFLMAO:
Egyrészt az eheim tuti szétkapná az úszóját. Kedvenc halacsaink szeretik a sok búvó helyet, ágakat, dús növényzetet. Elnézve a terveidet ez nálad nem lesz. Kettőt is nagyon maximum sok száz liter+dzsungel. Mondjuk én abban se kockáztatnék.
Plusz ha jól emlékszem vitorlásokat is írtál. Én velük se raknám össze.
 
Gyk:ROFLMAO:
Egyrészt az eheim tuti szétkapná az úszóját. Kedvenc halacsaink szeretik a sok búvó helyet, ágakat, dús növényzetet. Elnézve a terveidet ez nálad nem lesz. Kettőt is nagyon maximum sok száz liter+dzsungel. Mondjuk én abban se kockáztatnék.
Plusz ha jól emlékszem vitorlásokat is írtál. Én velük se raknám össze.

Én már gyanakodtam, amikor javasolták az Eheimot, hogy a bettának túl durva lesz. Te meg, Killer, írhatták volna 38 órával és 13 perccel előbb, amikor megrendeltem a megaszűrőt. :p
Na mindegy, kipróbálom az Eheimot, és meglátom, mekkora sodrást okoz az AQ-ban. Legrosszabb esetben meg kell tartanom a 100-as akváriumot is.:whistle:

Egy "látvány"terv, ahol látszódik, hogy azért lesz itt ág meg dzsungeee, melyet a betta egyáltalán nem használ ki....
73620

... najó, így akkor fog kinézni, hogyha valamit nagyon elrontok, és inkább leragasztom az egészet egy plakáttal, de azért lehet érteni, hogy mire gondoltam.

Ha meg a vitorlásokkal gond adódhat, akkor őket csak akkor veszem meg, amikor Bubi kettőpontnulla kicsit öregebb lesz / ha nem bírok várni, akkor csak ici-pici vitorlásokat szerzek be, akiket probléma esetén továbbadok...

Köszönöm, hogy ezen bökkenőkre felhívtad a figyelmem!
..................................................................................................

Az aku teljes körű feltöltése kicsit megtorpant, mert nem tudok ROV-t gyártani. A műanyagdarabkát, amit tönkretettem, nem tudtam még pótolni, és annyira pofátlanul drága, hogy a jövőben máshol kell készítenem a vizet, mert többször nem kockáztatom, hogy újra eltöröm... Ami elég nehéz, mert itt mindenhol el vannak rejtve a fal mögé a vezetékek. Na, majd improvizálok. :)

Bekerült ismét 3 endlerguppihibridlányka /Levilla 1.0; Levilla 1.1, és Levilla 1.2/, de most az "áldozati guppi" kifejezés helyett a "tesztguppit" alkalmaznám. Kevésbé tűnik morbidnak.

Köszönöm hogy bekukkantottál, kívánom, hogy * ........... * , ahol a ,,..........." mezőt mindnekinek egyedileg kell kitölteni, azzal a kívánsággal, melyre legjobban áhítozik.
 
Én már gyanakodtam, amikor javasolták az Eheimot, hogy a bettának túl durva lesz. Te meg, Killer, írhatták volna 38 órával és 13 perccel előbb, amikor megrendeltem a megaszűrőt. :p
Na mindegy, kipróbálom az Eheimot, és meglátom, mekkora sodrást okoz az AQ-ban. Legrosszabb esetben meg kell tartanom a 100-as akváriumot is.:whistle:

Egy "látvány"terv, ahol látszódik, hogy azért lesz itt ág meg dzsungeee, melyet a betta egyáltalán nem használ ki....
View attachment 73620

... najó, így akkor fog kinézni, hogyha valamit nagyon elrontok, és inkább leragasztom az egészet egy plakáttal, de azért lehet érteni, hogy mire gondoltam.

Ha meg a vitorlásokkal gond adódhat, akkor őket csak akkor veszem meg, amikor Bubi kettőpontnulla kicsit öregebb lesz / ha nem bírok várni, akkor csak ici-pici vitorlásokat szerzek be, akiket probléma esetén továbbadok...

Köszönöm, hogy ezen bökkenőkre felhívtad a figyelmem!
..................................................................................................

Az aku teljes körű feltöltése kicsit megtorpant, mert nem tudok ROV-t gyártani. A műanyagdarabkát, amit tönkretettem, nem tudtam még pótolni, és annyira pofátlanul drága, hogy a jövőben máshol kell készítenem a vizet, mert többször nem kockáztatom, hogy újra eltöröm... Ami elég nehéz, mert itt mindenhol el vannak rejtve a fal mögé a vezetékek. Na, majd improvizálok. :)

Bekerült ismét 3 endlerguppihibridlányka /Levilla 1.0; Levilla 1.1, és Levilla 1.2/, de most az "áldozati guppi" kifejezés helyett a "tesztguppit" alkalmaznám. Kevésbé tűnik morbidnak.

Köszönöm hogy bekukkantottál, kívánom, hogy * ........... * , ahol a ,,..........." mezőt mindnekinek egyedileg kell kitölteni, azzal a kívánsággal, melyre legjobban áhítozik.
Ne értsd félre kell az a szűrő ekkora tankhoz de én a bettát továbbra sem erőltetném bele.
Király a látványterv.:ROFLMAO:
Én a helyedben vagy meg tartanám a 100-ast fejedelmi betta laknak vagy egy kisebbet rendeznék be neki külön.
 
Ha meg a vitorlásokkal gond adódhat, akkor őket csak akkor veszem meg, amikor Bubi kettőpontnulla kicsit öregebb lesz / ha nem bírok várni, akkor csak ici-pici vitorlásokat szerzek be, akiket probléma esetén továbbadok...

Háát, ha Bubika már jó nagy megtermett Cápali méretű betta lesz, nem is kell aggódnod, hogy az ici-pici vitorlásokat hova add tovább probléma esetén.. Puszipajtások lennének, egész a gyomráig puszilná szegény kis vitorlást. 😚

A moha rögzítéshez rácsra pedig még 1 tipp - tudom, most már eső után köpönyeg, de hátha legközelebb hasznos lesz: én varrótúvel (persze nagyobb lyukú, jól kezelhetővel) damillal egyszerűen rá szoktam varrni a rácsra. Csak az elején és a végén kell kötözni, a többinél úgy hurkolni, hogy fixen maradjon a moha.
 
Háát, ha Bubika már jó nagy megtermett Cápali méretű betta lesz, nem is kell aggódnod, hogy az ici-pici vitorlásokat hova add tovább probléma esetén.. Puszipajtások lennének, egész a gyomráig puszilná szegény kis vitorlást. 😚

A moha rögzítéshez rácsra pedig még 1 tipp - tudom, most már eső után köpönyeg, de hátha legközelebb hasznos lesz: én varrótúvel (persze nagyobb lyukú, jól kezelhetővel) damillal egyszerűen rá szoktam varrni a rácsra. Csak az elején és a végén kell kötözni, a többinél úgy hurkolni, hogy fixen maradjon a moha.

Bubi 2.0 -attól függetlenül, hogy borzasztóan szocializálták /értsd: 7 hónapig egyedül volt egy fűtetlen, szűretlen 2 l-es űrtartalmú műanyagdobozban/ - végtelenül jámbor. Azon nem lepődtem meg, hogy a babaguppik felnőnek mellette, mert azok elég gyorsak, de, hogy a napos garnikból hetes, majd felnőtt garnélák lesznek, azon nagyon meglepődtem.
Én pont inkább attól tartanék, hogy a mafla vitorlások rácuppannának a vörös uszályra. Szegény, ezzel a nagy ormótlan gönccel meg alig tudja magát vonszolni. /Az előzőt (=Bubi 1.0) egy vehemensebb 2-3 hetes endler guppi baba megtámadta xD Nagyon nevetséges volt, ahogy egy pár mm-es kis pimasz kergeti a böhöm bettát... főleg, hogy azzal a pit-bull fejével nézett előre./

Először varrótűvel kötögettem, de utána egyszerűbbnek tűnt kézzel. :) Így is csak az elején, meg a végén csomóztam meg (jó, meg vagy 3-4x a közepén, amikor elfogyott a damil).
Köszönöm azért a tipped, hátha, más is olvassa, és neki hasznos lesz. ;)
 
Háát, ha Bubika már jó nagy megtermett Cápali méretű betta lesz, nem is kell aggódnod, hogy az ici-pici vitorlásokat hova add tovább probléma esetén.. Puszipajtások lennének, egész a gyomráig puszilná szegény kis vitorlást. 😚

A moha rögzítéshez rácsra pedig még 1 tipp - tudom, most már eső után köpönyeg, de hátha legközelebb hasznos lesz: én varrótúvel (persze nagyobb lyukú, jól kezelhetővel) damillal egyszerűen rá szoktam varrni a rácsra. Csak az elején és a végén kell kötözni, a többinél úgy hurkolni, hogy fixen maradjon a moha.
@evavigh már most feliratkozom egy moha fércelő tanfolyamra. Ez véresen komoly. :)
 
Végre megrendeltem az Eheim 1500XL-t.
Az lenne a kérdésem, hogy ez a szűrőanyag összetétel megfelelő lenne-e:
  • Kerámiagyűrű; 2,5l
  • Szivacs durva, közepes, sűrű (PPI 20;30;40) a' 1,3l = 4 l
  • Siporax: 4,5l
  • Subsrat Pro (Biobogyó): 4l
  • Vatta: 3l
Ha nem, akkor mit kell változtatnom?
Vedd komolyabban a biológiai szűrőanyag mennyiségét, különben nem fogsz bírni az algával!!! 4 liter egy ekkora akváriumba annyi mint "Lepkefing a tornádóba" hogy egy nagy klasszikust idézzek.
Megvetted a legnagyobb szűrőt ami létezik és 4 litert szánsz bele? Kevés. Szivacsból elég 1 réteg közepes. Perlon vatta sem kell 3 liter. Siporax meg semennyi.
 
Vedd komolyabban a biológiai szűrőanyag mennyiségét, különben nem fogsz bírni az algával!!! 4 liter egy ekkora akváriumba annyi mint "Lepkefing a tornádóba" hogy egy nagy klasszikust idézzek.
Megvetted a legnagyobb szűrőt ami létezik és 4 litert szánsz bele? Kevés. Szivacsból elég 1 réteg közepes. Perlon vatta sem kell 3 liter. Siporax meg semennyi.

Köszönöm válaszod.
Miért utáljátok ennyire a siporaxot? En ugy látom, hogy a nitrifikalo bacik szivesen belakjak. /Az eloszurokent szolgalo szivacsokat is./

Mit ajanlanal helyette?
Legyen 3 liter mech. Szürés + 15 bio?
Es a 15 bio miből álljon?
Hatekonysag szempontjából e a legjobbnak a matrixot látom, utana a siporaxot, majd jonnek a pro.bogyohoz hasonló toltelekek, ezutan a szivacs, majd legvégül a lavako és társai.

Viszont nem akarom csak matrixxal feltölteni, nem tudom elhinni, hogy annyival hatékonyabb, mint amennyivel többe kerül. Jobban megéri kez szűrőt uzemeltetni, es olcsóbb anyaggal feltölteni.

Olvastam a fórumon, hogy van egy termék, mely sokkal olcsóbb a matrixnal, viszont belso szerkezete u.olyan. Ha Mo-n élnek, ezt választanám, de itt nem lehet kapni.

A szivacs+ vatta mennyisegere vonatkozó eszreveteleddel teljesen egyetértek, es megfogadom.

Minden jót!
 
Back
Oldal tetejére