• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Bocs a OFFért
Kár hogy elkerülte a figyelmedet, de ők sem mai gyerekek már. Van egy pár albumuk, és Tolkienre épült, mikor a filmről még sem híre sem hamva nem volt.;)
OFF vége.

Majd növenyesites alkalmaval belehallgatok. Eredetileg ezen programom közben a fórum napi zene rovatat kívántam sorban vegighallgatni.
Majd a 3. Sz.henrikes orosz tehetsegkutato utan elbizonytalanodtam, hogy valóban rejlik-e bennem elég kitartás. xP
 
Szia Eszter!

Végigolvastam, először azt hittem mire a végére érek már beindul a project, de nem csalódtam hogy nem, mókás volt végigolvasni. Láttam magam 12 évvel ezelőtt... ahogy hungarocell hátteret készítek... ahogy kirobban az akiból (nekem az csikarta meg) ahogy polírozom, ahogy csupa paszta lesz a szoba, ahogy fitnesszelek vele de hiába. Aztán (a jövőm/jövőd) beragasztottam durván sok szilikonnal, megállt, jött az indítás a halak az algák, az algaháború, a vegyes akiból sügéres. Aztán költöztetés megint vegyes végül elajándékoztam. De jó volt szerettem vele bíbelődni... Sok sikert és kitartást hozzá... /Utána én tengeribe fogtam de az teljes embert kíván, az csak nyugdíjas koromban legközelebb./ Jelenleg növényesbe fogok, csak olvasgatok mi volt az elmúlt 8-10évben amit technikában változott a világ és az akvárium naplókból úgy gondolom jól lehet tanulni.
Üdv Hegyidoktor
 
Szia Eszter!

Szia Hegyidoktor!

Köszönöm, hogy vegigolvastad a naplomat s orulok, hogy tetsztett.

Az indítás mindjárt aktuális lesz, ma éjszakátol kezdem egy gyartani a 300 liter RO vizet.

Utána én tengeribe fogtam de az teljes embert kíván, az csak nyugdíjas koromban legközelebb.

Ha mar nem fogok dolgozni, en is szeretnek egy tengerit. Egy párezer literes capasat, furdoszobafalnak :love: (...a battas wc ülőke megvásárlását követően azt hittem, giccsesebb ötletem mar nem lesz...)

...mi volt az elmúlt 8-10évben...
En eddig az aku szempontjából elég oldschool vagyok. Talan a vizlagyitas az egyetlen, amit egy evtizeddel ezelott máshogy oldottak meg.



Remélem, inditasz majd te is egy naplót a novenyesedrol!

Legyen szép a hétvégéd fennmaradt része,
Sz.tR.
 
Próbatöltés 2.0
/Tehát ez még le lesz engedve/
View attachment 73333

View attachment 73334

Az aljzatnál a fekete:fehér arányt a fekete javára kissé emelni kívánom. Az éles határokat pedig tompitani... most olyan, mintha vonalzóval húztam volna.
Amennyiben a "vízfelületnek" /é.: tónak/ szánt világos aljzat túl sokáig ilyen rikító marad, akkor változtatásokat fogok eszközölni e téren is.

.."Nagymordor" mar a pincében van, de előtte még:
View attachment 73335
Mancikám jól megvizsgálta, hogy alkalmas lenne-e mogyoró raktárnak.
Vegül talált itt valami csillogó izét, amivel az a ágy mögé rohant. Utána kerestem mindenhol, de nem láttam, csak hallottam. Na majd csak előkerül.
,,Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul!"
Egy gyűrű mind felett,
Egy gyűrű kegyetlen,
Egy a sötétbe zár,
Bilincs az Egyetlen!
Gyűrűk ura és Hobbit forever!
...és olvastam is....:)
 
Tizennegyedik Bejegyzés; A plexilapos aljzatelválasztó minipojekt kiértékelése /ld.: 13. Bejegyzés; 10.old/
avagy: Hogyan lehet hét óra befektetett munkával háromezer-hatszáztíz forintot elveszíteni?

Előtörténet: Annak érdekében, hogy a négy féle aljzatból három szépen el legyen választva, plexi lapokat kívántam alkalmazni. Főleg a miatt szerettem volna mindezt, hogy az akvárium szétszedésekor, ill. újraindításakor ne kelljen órákig szitálgatnom.


Első lépésként körültekintően lemértem, hogy a különböző aljzatoknak mekkora teret szeretnék adni. Majd ezen számítások alapján időmet nem sajnálva felrajzoltam mindent a plexi lapra.



73437


Utána, vonalzó mellett az egyenes oldalú testekre nyomokban sem emlékeztető idomokra sikerült darabolnom az eredetileg a jobb sorsra érdemes műanyagot:

73438

Mindez a folyamat igen elnyújtott volt (mármint az idő függvényében); s főleg azért, mert vagy a technikám volt kiforratlan, vagy nem rendelkeztem a megfelelő eszközökkel.
Amennyiben ehhez hasonló barkácsolós dologról van szó, nyugodtan elmondható rólam, hogy egy önbizalommal csordultig telt ember vagyok (sajnos mindenféle alap nélkül), ezért nem néztem utána, hogy hogyan kellene a plexilappal dolgoznom. Nem-nem. Én a „józan paraszti eszemet” vetettem be. Ez alapján a következő módszerek alkalmazásával kíséreltem meg a vagdosást:

  • Snitzer – pur
  • Snitzer- öngyújtó lángja felett melegítve
  • Snitzer gyergya lángja felett deformáltra hevítve
  • Kés; gyertya lángja fölött feketére hevítve
  • Kézi fűrész
  • A karcok mellett történő törés (mintha járólap/csempe lenne -> na, mert annak darabolása olyan jól ment, amikor megpróbáltam…)
  • Ekkor gondoltam, hogy na! milyen barbár vagyok. Nem véletlenül élünk civilizált társadalmakban, melyek történelmük során, egyet nem értés esetén a diplomáciát vetették be végső mentsvárként. Ezért kommunikációba kezdtem a plexi lappal. Elmondtam neki, hogy ,,az illatostól a lehető legtávolabb álló, perdita foglalkozású, női felmenőjét” ideje lenne meglátogatnia.
    Más szavakat használtam, végül nem tudtunk egyezséget kötni.
A megszületett térelválasztók egyenes részeit minden igyekezetem ellenére nem sikerült csak így, a la natur, beragasztanom. Kicsi, puha talpacskákat kellett hozzájuk rögzítenem. Ok, ez jó lett.

Ekkor jöttek a görbe részek. Gondoltam, a kezemmel feszesen tartom őket, míg a ragasztó meg nem köt. Az első elemet tíz percig tartottam, úgy, hogy egy széken állva az akváriumba lógtam… Hát mostantól nekem egy öregasszony se panaszkodjon, hogy fáj a dereka.. Próbálják magukat megtartani úgy, ahogy azt én tettem.. És az egész csattanója természetesen az, hogy amint késznek éreztem az egészet, és elengedtem... na kitaláljátok, mi történt?

Mindezt átélve, már annyit pengette ez a ,,miniprojekt” mind a türelmem- mind az épp elmém cérnavékony húrjait, hogy úgy gondoltam, ez ennyit nem ér.

Végül megkezdtem az aljzat feltöltését, közben néhány –magát könnyen adó- plexilapot kitéptem; a ragaszkodóbbak benn marad(hat)tak.

Fázit:

73439

  • Praktikusabb az éles határokat ideiglenesen kartonnal elválasztani, majd a feltöltés után ezeket eltávolítani
  • Ha valaki állandó elkülönítésre vágyik, akkor használjon kezelhetőbb anyagot. (Például azt, amit irodai székek alá szokás tenni, a padló megóvása érdekében.)
A miniprojektet SIKERTELENnek könyvelem el, és az életben nem próbálom meg újra.


Köszönöm, hogy benéztél, és kívánom, hogy legyen egy nagy adag palacsinta a legközelebbi vacsorád!
 
Tizennegyedik Bejegyzés; A plexilapos aljzatelválasztó minipojekt kiértékelése /ld.: 13. Bejegyzés; 10.old/
avagy: Hogyan lehet hét óra befektetett munkával háromezer-hatszáztíz forintot elveszíteni?

Előtörténet: Annak érdekében, hogy a négy féle aljzatból három szépen el legyen választva, plexi lapokat kívántam alkalmazni. Főleg a miatt szerettem volna mindezt, hogy az akvárium szétszedésekor, ill. újraindításakor ne kelljen órákig szitálgatnom.


Első lépésként körültekintően lemértem, hogy a különböző aljzatoknak mekkora teret szeretnék adni. Majd ezen számítások alapján időmet nem sajnálva felrajzoltam mindent a plexi lapra.



View attachment 73437


Utána, vonalzó mellett az egyenes oldalú testekre nyomokban sem emlékeztető idomokra sikerült darabolnom az eredetileg a jobb sorsra érdemes műanyagot:

View attachment 73438

Mindez a folyamat igen elnyújtott volt (mármint az idő függvényében); s főleg azért, mert vagy a technikám volt kiforratlan, vagy nem rendelkeztem a megfelelő eszközökkel.
Amennyiben ehhez hasonló barkácsolós dologról van szó, nyugodtan elmondható rólam, hogy egy önbizalommal csordultig telt ember vagyok (sajnos mindenféle alap nélkül), ezért nem néztem utána, hogy hogyan kellene a plexilappal dolgoznom. Nem-nem. Én a „józan paraszti eszemet” vetettem be. Ez alapján a következő módszerek alkalmazásával kíséreltem meg a vagdosást:

  • Snitzer – pur
  • Snitzer- öngyújtó lángja felett melegítve
  • Snitzer gyergya lángja felett deformáltra hevítve
  • Kés; gyertya lángja fölött feketére hevítve
  • Kézi fűrész
  • A karcok mellett történő törés (mintha járólap/csempe lenne -> na, mert annak darabolása olyan jól ment, amikor megpróbáltam…)
  • Ekkor gondoltam, hogy na! milyen barbár vagyok. Nem véletlenül élünk civilizált társadalmakban, melyek történelmük során, egyet nem értés esetén a diplomáciát vetették be végső mentsvárként. Ezért kommunikációba kezdtem a plexi lappal. Elmondtam neki, hogy ,,az illatostól a lehető legtávolabb álló, perdita foglalkozású, női felmenőjét” ideje lenne meglátogatnia.
    Más szavakat használtam, végül nem tudtunk egyezséget kötni.
A megszületett térelválasztók egyenes részeit minden igyekezetem ellenére nem sikerült csak így, a la natur, beragasztanom. Kicsi, puha talpacskákat kellett hozzájuk rögzítenem. Ok, ez jó lett.

Ekkor jöttek a görbe részek. Gondoltam, a kezemmel feszesen tartom őket, míg a ragasztó meg nem köt. Az első elemet tíz percig tartottam, úgy, hogy egy széken állva az akváriumba lógtam… Hát mostantól nekem egy öregasszony se panaszkodjon, hogy fáj a dereka.. Próbálják magukat megtartani úgy, ahogy azt én tettem.. És az egész csattanója természetesen az, hogy amint késznek éreztem az egészet, és elengedtem... na kitaláljátok, mi történt?

Mindezt átélve, már annyit pengette ez a ,,miniprojekt” mind a türelmem- mind az épp elmém cérnavékony húrjait, hogy úgy gondoltam, ez ennyit nem ér.

Végül megkezdtem az aljzat feltöltését, közben néhány –magát könnyen adó- plexilapot kitéptem; a ragaszkodóbbak benn marad(hat)tak.

Fázit:

View attachment 73439

  • Praktikusabb az éles határokat ideiglenesen kartonnal elválasztani, majd a feltöltés után ezeket eltávolítani
  • Ha valaki állandó elkülönítésre vágyik, akkor használjon kezelhetőbb anyagot. (Például azt, amit irodai székek alá szokás tenni, a padló megóvása érdekében.)
A miniprojektet SIKERTELENnek könyvelem el, és az életben nem próbálom meg újra.


Köszönöm, hogy benéztél, és kívánom, hogy legyen egy nagy adag palacsinta a legközelebbi vacsorád!
A plexitol talan praktikusabb es kezelhetobb a polikarbonat lap. Szinten viztiszta, sokkal rugalmasabb, akar derekszogu el is hajthato rajta tores nelkul. Szerinten elore meg lehetne formalni az iveket.. Ha jol tudom meg ragasztoja is van. En meg nem dolgoztam vele, a napokban volt egy kb 3mm vastag darab a kezembe, es meglepoen kezelhetonek tunik az anyag.
 
A plexitol talan praktikusabb es kezelhetobb a polikarbonat lap. Szinten viztiszta, sokkal rugalmasabb, akar derekszogu el is hajthato rajta tores nelkul. Szerinten elore meg lehetne formalni az iveket.. Ha jol tudom meg ragasztoja is van. En meg nem dolgoztam vele, a napokban volt egy kb 3mm vastag darab a kezembe, es meglepoen kezelhetonek tunik az anyag.
Kezelhetőnek kezelhetőb, de nem könnyű hajlítani. Tudomásom szerint, gőzzel hajlítják.
 
Ha én el akarnám így választani akkor abs ágyásszegéllyel tenném. Mondjuk azért is mert van itthon és már több kert építésekor bevállt. Ez karcolás mellett elég szépen törhető. Vagy kövekkel raknám ki, de szerintem valamennyire mindig fog keveredni, azt be kell áldozni.
 
Back
Oldal tetejére