• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Elkezdett fogyatkozni a Garnéla-allomany.
no2, no3 rendben vannak, tobbi értéket este merek... Valakinek van esetleg tippje?
74768

Legalább 5 kifeheredőt is láttam, amely allapotot általában elpusztulas követ...

74769
74770

Bocs a poros viz miatt, a takaritas most aktualis..

Velem meg tuti, hogy nem stimmel minden...
74771
 
Legalább 5 kifeheredőt is láttam, amely allapotot általában elpusztulas követ...
Sajnaljuk :(
A leirtak alapjan nekunk is hasonlo irtotta ki a garnela allomanyunkat. ITT a 2. pontban (Bacterial infection) irnak rola, a tunetek talan erre hasonlitanak a legjobban. Sok joval nem kecsegtet sajnos, de van par javasolt modszer ami segithet.
 
Utoljára módosított:
még csőbilincs is megoldás lehet az illesztési pontoknál, nem tudom, németül hogy hívják de ha pl. OBInál rákeresel hogy "rozsdamentes acél tömlőbilincs" kidobja, méretre kell figyelni.

Én vettem az Obiban csőbilincset az Aquamedic reactorhoz mert a GA-s fehér cső eresztett. De ha meghúztam a bilincset jobban eresztett... nem megfelelően 360 fokban szűkiti igy létrehozott egy mikro gyűrődést a csövön. Megoldás az eheim cső volt. Arra nem kellett bilincs és nem eresztett. De én is az újracsatlakozásra szavaznék
 
Sajnaljuk :(
A leirtak alapjan nekunk is hasonlo irtotta ki a garnela allomanyunkat. ITT a 2. pontban (Bacterial infection) irnak rola, a tunetek talan erre hasonlitanak a legjobban. Sok joval nem kecsegtet sajnos, de van par javasolt modszer ami segithet.
Mi is sajnáljuk...
Ha baci akkor valaki biztos hogy előbb utóbb valami nevenincs csodaszert fog ajánlani, több kevesebb pénzért, ami megoldja a gondod. Örökre.... ne tégy a nagy aqváriumba semmi csodaszert mert valószínű antibiotikum és kinyírod vele az egész szűrőbrigádot, majd jönnek az algák.....
Szerintem karantén az élőkre, és rakd szét őket befőttes üvegekbe kisérletezni ki mitől gyógyul.... a fenti cikk alapján... ha megvan a megoldás akkor lehet kezelni a bandát.. plusz az akváriumot is kell kezelni ami a nagyobb bibi... Twinstar vagy kinai analóg esetleg segíthet vagy egy kis H2O2 algairtási dózisban... valamelyik topicban olvastam hogy bevált a nagy harcban a visszaszorításban... de ha benézed a dolgot és kiirtod a szűrőbacikat is akik még meg sem telepedtek igazán akkor lesz a nagy gebasz meg idegesség meg mit csináljak ellene mi meg majd mondjuk hogy biztos a háttér miatt van előre megmondtuk... meg az okot keresd sok a táp vagy kevés ez meg az... közben csak elfogytak a bacik a mátrixról a kezelés miatt... Az UV csak a keresztül folyó vizet kezeli a aqváriumban mindig marad a fertőzöttből... Ezért inkább a Twinstar.
Hátha segítettem...

Jobbulást a Garniknak.
 
Éppen most mozgattam át a mohakat a nanoban:
74802

Egyszer érintkezett a ket akvarium az utobbi egy hetben egymassal: amikor egy lanybol fiuva valt endler átkerült a nanoba...

Felvettem a kapcsolatot egy novel, aki a het elejen kapott tolem garnikat, nala minden ok... Egy masik beszamolora a het kozepen kapott garnikrol meg varok.

A nagyon nagy akiban UVt bekapcsoltam, h2o2 holnap szerzek be. Vizcsere meg amúgy is ma aktuális.

Szerencsere a pusztulás csak a neocaridinakra terjed ki, az amanok jol vannak. Igyekszek minden hullacafatot eltavolitani.

Köszönöm a segitsegeket! :)
 
Sajnálom. :( Profi garnéla gyilkos vagyok, átérzem a helyzetet.
Használsz esetleg légfrissítő sprayt, vagy hasonlót? Felmerült már másnál, hogy egy nagyobb dózis vízbejutása kinyírhatta a garnikat.
 
Sajnálom. :( Profi garnéla gyilkos vagyok, átérzem a helyzetet.
Használsz esetleg légfrissítő sprayt, vagy hasonlót? Felmerült már másnál, hogy egy nagyobb dózis vízbejutása kinyírhatta a garnikat.

Csak 100% ig termeszetes illoolajokkal illatositok itthon, soha nem volt ezzel problema... Mostanaban nem is hasznaltam. En magamat termeszetesen reggelente agyonfujkalom mindennel, de mindezt az akiktol nagyon tavol, zart ajtok mogott csinalom. Ezzel sem volt meg baj.
Nem tudom, mi lehet a kivalto ok, az uj halak es garnélák mar regota itt vannak, es nem tul valoszino h. Ket kulonbozo akiban egyidoben usse fel a fejet u.az a betegseg.

Majd kiderul, mi lesz a vege.
 
,,Stefanie 2.187" utolsó 43 másodperce /43 az eggyel több, mint az élet értelme/


Azt nem tudom, hogy ,,Stefan 2.99" miért viselkedik úgy, mint egy tavi rutyutyu.

Ui.: Az alga elpucolását egyéb teendőim miatt /úm.: Hulla felkutatás, eltávolítás, megsemmisítés/ holnapra napoltam.
 
Elkezdett fogyatkozni a Garnéla-allomany.
no2, no3 rendben vannak, tobbi értéket este merek... Valakinek van esetleg tippje?
View attachment 74768

Legalább 5 kifeheredőt is láttam, amely allapotot általában elpusztulas követ...

View attachment 74769
View attachment 74770

Bocs a poros viz miatt, a takaritas most aktualis..

Velem meg tuti, hogy nem stimmel minden...
View attachment 74771
Mind a ket akvaban hullanak a garnijaid? Vagy csak a nagyban?
 
Mi is sajnáljuk...
Ha baci akkor valaki biztos hogy előbb utóbb valami nevenincs csodaszert fog ajánlani, több kevesebb pénzért, ami megoldja a gondod. Örökre.... ne tégy a nagy aqváriumba semmi csodaszert mert valószínű antibiotikum és kinyírod vele az egész szűrőbrigádot, majd jönnek az algák.....
Szerintem karantén az élőkre, és rakd szét őket befőttes üvegekbe kisérletezni ki mitől gyógyul.... a fenti cikk alapján... ha megvan a megoldás akkor lehet kezelni a bandát.. plusz az akváriumot is kell kezelni ami a nagyobb bibi... Twinstar vagy kinai analóg esetleg segíthet vagy egy kis H2O2 algairtási dózisban... valamelyik topicban olvastam hogy bevált a nagy harcban a visszaszorításban... de ha benézed a dolgot és kiirtod a szűrőbacikat is akik még meg sem telepedtek igazán akkor lesz a nagy gebasz meg idegesség meg mit csináljak ellene mi meg majd mondjuk hogy biztos a háttér miatt van előre megmondtuk... meg az okot keresd sok a táp vagy kevés ez meg az... közben csak elfogytak a bacik a mátrixról a kezelés miatt... Az UV csak a keresztül folyó vizet kezeli a aqváriumban mindig marad a fertőzöttből... Ezért inkább a Twinstar.
Hátha segítettem...

Jobbulást a Garniknak.
A garnélák sajnos eleg erzekenyek, a legaprobb valtozasok a vizparameterben, esetleg egy csapvizes vizcseretöl is feldobhatjak a talpukat, attol függöen, hogy mi volt a csapvizben...plusz meg az ismert vagy nem ismert korokozok.
A beföttes üveges egyedi kezeles legalabb annyira meg fogja viselni öket, mintha a nagy akvaban maradnanak. Ilyen jellegü kezelese a garniknak nem hozna latvanyos eredemenyt szerintem. Maximum azt, hogy mindegyik beföttes üvegben, szüres, fütes nelkül dobjak fel a talpukat. Ez müködik, akkor, ha van üzemeltetve egy karanten medence folyamatosan.
Az UV szinten hasznos lehet, az igaz, hogy az ataramlo vizet kezeli csak, de egy jo szürövel a teljes vizmennyiseget többször atforgatja orankent...
 
A garnélák sajnos eleg erzekenyek, a legaprobb valtozasok a vizparameterben, esetleg egy csapvizes vizcseretöl is feldobhatjak a talpukat, attol függöen, hogy mi volt a csapvizben...plusz meg az ismert vagy nem ismert korokozok.
A beföttes üveges egyedi kezeles legalabb annyira meg fogja viselni öket, mintha a nagy akvaban maradnanak. Ilyen jellegü kezelese a garniknak nem hozna latvanyos eredemenyt szerintem. Maximum azt, hogy mindegyik beföttes üvegben, szüres, fütes nelkül dobjak fel a talpukat. Ez müködik, akkor, ha van üzemeltetve egy karanten medence folyamatosan.
Az UV szinten hasznos lehet, az igaz, hogy az ataramlo vizet kezeli csak, de egy jo szürövel a teljes vizmennyiseget többször atforgatja orankent...

A nagyban is és a kicsiben is hullanak, most is egy csomó hever a földön...

Egy karantén mindig üzemel nálam, abba bekerült régebben pár garnéla, ott hullakat még nem találtam (igaz, ha lenne is tetem, a többiek tuti megennek rögtön, mert csak nagy ritkan dobok be élelmet).
Ide viszont inkabb nem teszek be senkit, legrosszabb esetben a karanténból majd újratelepíthetem a nanot /a nagyba csak azért kerültek, mert túl sokan voltak/.

Az előző hét elején ill. Közepén másokhoz került garnelák rendben vannak.

Az elhullási arány eddig nem olyan magas, a maiakkal együtt ca 10%...

Na most megyek hullakat halaszgatni, köszönöm a segítséged!
 
A nagyban is és a kicsiben is hullanak, most is egy csomó hever a földön...

Egy karantén mindig üzemel nálam, abba bekerült régebben pár garnéla, ott hullakat még nem találtam (igaz, ha lenne is tetem, a többiek tuti megennek rögtön, mert csak nagy ritkan dobok be élelmet).
Ide viszont inkabb nem teszek be senkit, legrosszabb esetben a karanténból majd újratelepíthetem a nanot /a nagyba csak azért kerültek, mert túl sokan voltak/.

Az előző hét elején ill. Közepén másokhoz került garnelák rendben vannak.

Az elhullási arány eddig nem olyan magas, a maiakkal együtt ca 10%...

Na most megyek hullakat halaszgatni, köszönöm a segítséged!
Furcsa mindenesetre, hogy mind a ket medenceben hullanak, akkor vagy valami kororkozo lett behurcolva, vagy valamilyen anyaggal, vizcserevel került kontaktusba mind a ket medence. Hiszen eppen emiatt gyanus, hogy egyszerre mindkettöbben elhalaloznak...
Volt vmi, amit esetleg egyszerre mindket akva eseteben hasznaltal, alkalmaztal, bedobtal....?
Bar akar az is lehetne, hogy mindkettöben külön oka lehet, es elszigetelt az eset mindket akvaban.
 
Furcsa mindenesetre, hogy mind a ket medenceben hullanak, akkor vagy valami kororkozo lett behurcolva, vagy valamilyen anyaggal, vizcserevel került kontaktusba mind a ket medence. Hiszen eppen emiatt gyanus, hogy egyszerre mindkettöbben elhalaloznak...
Volt vmi, amit esetleg egyszerre mindket akva eseteben hasznaltal, alkalmaztal, bedobtal....?
Bar akar az is lehetne, hogy mindkettöben külön oka lehet, es elszigetelt az eset mindket akvaban.

Nemrég a nagyból egy guppit atettem a kicsibe, vizcsere a nagyban tegnap volt először a kicsiben meg elozo heten+ ma.

Most egyebkent nem tűnik annyira drasztikusnak a helyzet, a kicsiben nincs kifeheredes, a nagyban meg nem talaltam ma még hullat. Viszont a nagyban kannibalkodnak a garnélák, amit eddig csak egyszer tapasztaltam, amikor hirtelen nagy ph csokkenes ment vegbe. Majd csak lesz valahogy. :)
 
Nemrég a nagyból egy guppit atettem a kicsibe, vizcsere a nagyban tegnap volt először a kicsiben meg elozo heten+ ma.

Most egyebkent nem tűnik annyira drasztikusnak a helyzet, a kicsiben nincs kifeheredes, a nagyban meg nem talaltam ma még hullat. Viszont a nagyban kannibalkodnak a garnélák, amit eddig csak egyszer tapasztaltam, amikor hirtelen nagy ph csokkenes ment vegbe. Majd csak lesz valahogy. :)
Remeljük a legjobbakat!
 
A Garnéla hullas miatt jo par napig nem kaptak semmit.

Eleg fiatalok még, es elobb jarnak ra a mohamra, mint az algara... Ez ellegge elkeserit mert egyszer egy 5-6 honapos algahaborunak ket fonalalgazo vetett vegett... Most meg ketnaponta fogkefezhetek mindent, mert ezek csak a mohat eszik 😕.
Megnezem jovohettol, hogy mi tortenik, hogyha csak 3 szor etetem oket.
Köszönöm a tippeket!
 
Back
Oldal tetejére