• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Juhéé! Megérkezett a ,,külső zűrőm"!

74294
.... aki nagyon boldog, hogy az orosz fordítást is megélhette.


Itt már nem cicózhatok az összeszereléssel, a végén még felrobban az egész lakás... nagyon para :O
74295
74293

A fedele nagyjából akkora, mint a 30-as nano aksim.

A matrix még nem érkezett meg, jövőhétre, vagy az az utáni hét elejére várom; azért szivaccsal feltöltve ma este kipróbálom.

Legyen szép napotok!
 
Juhéé! Megérkezett a ,,külső zűrőm"!

View attachment 74294
.... aki nagyon boldog, hogy az orosz fordítást is megélhette.


Itt már nem cicózhatok az összeszereléssel, a végén még felrobban az egész lakás... nagyon para :O
View attachment 74295
View attachment 74293

A fedele nagyjából akkora, mint a 30-as nano aksim.

A matrix még nem érkezett meg, jövőhétre, vagy az az utáni hét elejére várom; azért szivaccsal feltöltve ma este kipróbálom.

Legyen szép napotok!
Jesszus, hogy ez mekkora egy hodaly...
 
Röppentnyi fejlemények:
  • Vettem még 30 amanot
  • kicsit meggondolatlanul bedobtam 40+ neocaridinat
  • nagyon meggondolatlanul vettem kettő kis cápát /crossocheilus rericiltus/ Joe 2.0 ill. Némabob 2.0 -> nagyon szociálisak, Levillaékkal bandáznak együtt, akiknek még szokatlan, hogy néhány hal megpróbál összebújni velük...
  • Levilla 1.3 úgy döntött, hogy fiúként szeretné élni életét
  • Levilla egypontakármennyi pedig kis halakat hozott a világra
  • A megkérdezett Otok 78%- a ezt a falat tartja rácuppanás szempontjából a legalkalmasabbnak:
74418
74419
74420

Ui.: A fűtőtest a valóságban nem, csak a képeken ilyen girbe-gurba.
 
Eljött a pillanat, mikor bevállalom az előtte-utána-'kat:

74520

74521
74522
74523

74524
74525

Az üveg tisztításába nekem is be kellett segítenem, a képeken látszódik, hogy melyik ponton fáradtam el. :)

Ezen kívül borzasztó dolgokat tapasztaltam...
Már feltűnt, hogy egy-egy tetemet zabálnak az ,,áldozati guppik"; de csak ma tapasztaltam, hogy ők maguk "állítják elő" a hullákat!!! Huh de mérges voltam rájuk; éppen néztem, ahogy egy tetemet mócsingolnak, és akkor.. AKKOR egy kíváncsi amano megnézte közelebbről az eseményeket, és a rohadékok :| széttépték!
Ekkor még megtartottam a hideg véremet, de amikor a sarokban, egy megcibált, félig halott Otot találtam... Pfúú... Még ma este töltöm fel őket az internetre, ingyen halként... (Természetesen azonnal kikerültek az akváriumból.)

Azon már meg sem lepődtem, hogy a fonálalgázó kis cápáim (akik inkább mohán híznak, minthogy a fonálalgára néznének) is rácupákolódtak a garnélára. Joe és Némabob egyébként elképesztő sebességgel növekednek: egy héttel ezelőtt, akkorák voltak, mint az Otok, most majd' kétszer akkorkák. :O

Más:
Tegnapelőtt mértem paramétereket:
GH: 11 'd
KG: 4 'd
ph: 7,5
NO2: 0 mg/l
NO3: 2mg/l

Csapvíz:
Gh: 13 'd
KH: 10 'd

Az akvárium 70% csapvízzel, és 30% ROV-zel került feltöltésre; így egyértelmű, hogy valami igazán megváltoztatja a a paramétereket. Jövő héten beiktatásra kerül az eső múlmszívózással összekötött vízcsere, ekkor elkezdem normális értékek felé kényszerítgetni a vizet.

Köszönöm, hogy elolvastad, kívánom, hogy a szeszélyes időjárás következtében gyakran fellépő migrénes görcsök nagy ívben kerüljenek el téged, és háziállataidat!
 
Eljött a pillanat, mikor bevállalom az előtte-utána-'kat:

View attachment 74520

View attachment 74521
View attachment 74522
View attachment 74523

View attachment 74524
View attachment 74525

Az üveg tisztításába nekem is be kellett segítenem, a képeken látszódik, hogy melyik ponton fáradtam el. :)

Ezen kívül borzasztó dolgokat tapasztaltam...
Már feltűnt, hogy egy-egy tetemet zabálnak az ,,áldozati guppik"; de csak ma tapasztaltam, hogy ők maguk "állítják elő" a hullákat!!! Huh de mérges voltam rájuk; éppen néztem, ahogy egy tetemet mócsingolnak, és akkor.. AKKOR egy kíváncsi amano megnézte közelebbről az eseményeket, és a rohadékok :| széttépték!
Ekkor még megtartottam a hideg véremet, de amikor a sarokban, egy megcibált, félig halott Otot találtam... Pfúú... Még ma este töltöm fel őket az internetre, ingyen halként... (Természetesen azonnal kikerültek az akváriumból.)

Azon már meg sem lepődtem, hogy a fonálalgázó kis cápáim (akik inkább mohán híznak, minthogy a fonálalgára néznének) is rácupákolódtak a garnélára. Joe és Némabob egyébként elképesztő sebességgel növekednek: egy héttel ezelőtt, akkorák voltak, mint az Otok, most majd' kétszer akkorkák. :O

Más:
Tegnapelőtt mértem paramétereket:
GH: 11 'd
KG: 4 'd
ph: 7,5
NO2: 0 mg/l
NO3: 2mg/l

Csapvíz:
Gh: 13 'd
KH: 10 'd

Az akvárium 70% csapvízzel, és 30% ROV-zel került feltöltésre; így egyértelmű, hogy valami igazán megváltoztatja a a paramétereket. Jövő héten beiktatásra kerül az eső múlmszívózással összekötött vízcsere, ekkor elkezdem normális értékek felé kényszerítgetni a vizet.

Köszönöm, hogy elolvastad, kívánom, hogy a szeszélyes időjárás következtében gyakran fellépő migrénes görcsök nagy ívben kerüljenek el téged, és háziállataidat!
A halaknak-garniknak-csigáknak a vízcserétől fáj a fejük-agyuk. Ez alól egy kivétel van: az otok, mivel nekik a fejük üres így semmit sem éreznek. Káposzta fejűek...
 
Bubi kettőpontnulla első lélegzetvétele a nagy akiban :)
Szerencsére A manókat nem bántja, remélem, a neonon is így lesznek velük... Feltéve, ha ki tudom őket imádkozni régi helyükről 😕.

74587

Átmenetileg -az erdősítésig- bekerültek cserepes növények a régi aksiból, hogy a kis lakók tudjanak hol bújkalni. :)
 
Bubi kettőpontnulla első lélegzetvétele a nagy akiban :)
Szerencsére A manókat nem bántja, remélem, a neonon is így lesznek velük... Feltéve, ha ki tudom őket imádkozni régi helyükről 😕.

View attachment 74587

Átmenetileg -az erdősítésig- bekerültek cserepes növények a régi aksiból, hogy a kis lakók tudjanak hol bújkalni. :)
És a neonok érkeztét nem fogja úgy venni mint területhódító betolakodókat? Előbb nem a neonok érkezte lett volna célravezetőbb?
 
Bubi kettőpontnulla első lélegzetvétele a nagy akiban :)
Szerencsére A manókat nem bántja, remélem, a neonon is így lesznek velük... Feltéve, ha ki tudom őket imádkozni régi helyükről 😕.

View attachment 74587

Átmenetileg -az erdősítésig- bekerültek cserepes növények a régi aksiból, hogy a kis lakók tudjanak hol bújkalni. :)
Ha már beleraktad figyeld nagyon az úszóit, nehogy az eheim szétkapja neki. Én továbbra sem erőltetném főleg ekkora magasságba. Nehogy Bubi 3.0 legyen belőle, kár lenne érte...
Nálam is úszkál egy pár db.
 
És a neonok érkeztét nem fogja úgy venni mint területhódító betolakodókat? Előbb nem a neonok érkezte lett volna célravezetőbb?


De, sőt, még előbb kellett volna a vörösorrú pontylazacokat.

Viszont az alatt az egy óra alatt, amivel Bubicikám előbb költözött be, nem tudta kisajátítani magának a területet. :)

Továbbá ma adták postára a matrixomat, amint megérkezik, és beüzelem a szemétláda-szűrőt, sanszos, hogy Bubedlinek ki kell költöznie...

Az a helyzet, hogy a 100 literes aq-m január óta "ideiglenesen" a padlón van, és mivel nyaralásom nagyon-nagyon a végéhez közeledik, muszáj volt megszüntetnem (később sokat fogok dolgozni, és fáradt lennék egy ilyen 3-4 órás akubontáshoz).


Ui.: Egyebkent bubi annyira lomha, hogyha még sajátjának tekintené az egész akvariumot, akkor sem tudna rendett tartani. :)
 
Ha már beleraktad figyeld nagyon az úszóit, nehogy az eheim szétkapja neki. Én továbbra sem erőltetném főleg ekkora magasságba. Nehogy Bubi 3.0 legyen belőle, kár lenne érte...
Nálam is úszkál egy pár db.

Szerintem az eheim érkezésekor neki mennie kell. Most még csak a 400+ UV külső megy, annak az áramlása pedig még bőven OK neki. :)

Köszönöm figyelmeztetésedet!
 
Ha a perem felé meghúzod/benyomod a piros kart akkor lehet tekerni a kupakot. Ne tedd tönkre, tök jó az a vödör. :)

Szerk.: ha nagyon nem megy, és tudsz várni 6 utánig, akkor csinálunk neked róla videót :)

Sziasztok, köszönöm aranyosak vagytok, de sikerült magamtól is megoldanom.
A technikat ismertem, csak nehez volt egyszerre nyomni, tekerni, és a vödröt is tartani (a labaimmal körbekulcsolva fogtam le).

Mégegyszer köszönöm a videos felajánlást! 😘
 
Kezdjük azzal, hogy pár óra híján már 1 teljes hete, felnőttnek tekinted magad... Erre jön egy ilyen vödör, és megkérdőjelezi az identitásodat. :)
Másodsorban, ha ezt Levi megtudja... (mármint az itthoni változatunk, nem a Kecskés). Imádom, hogy azt hiszi, hogy te is egy kölyök vagy még, nem pedig felnőtt. Persze 80-85 % ez azért van, mert általában A kölyök-ként hivatkozok rád, de a maradék 10-15 % ilyen és ehhez hasonló dolgokból jön össze. Természetesen, amint hazajön az iskolából elmesélem ezt neki :)

... Az miért van, hogy amikor itt írok neked, te pont éppen akkor írsz nekem Skype-on. Telepítettél valamilyen kémprogramot, és teszteled, hogy mikor jövünk rá?
 
Kezdjük azzal, hogy pár óra híján már 1 teljes hete, felnőttnek tekinted magad... Erre jön egy ilyen vödör, és megkérdőjelezi az identitásodat. :)
Másodsorban, ha ezt Levi megtudja... (mármint az itthoni változatunk, nem a Kecskés). Imádom, hogy azt hiszi, hogy te is egy kölyök vagy még, nem pedig felnőtt. Persze 80-85 % ez azért van, mert általában A kölyök-ként hivatkozok rád, de a maradék 10-15 % ilyen és ehhez hasonló dolgokból jön össze. Természetesen, amint hazajön az iskolából elmesélem ezt neki :)

... Az miért van, hogy amikor itt írok neked, te pont éppen akkor írsz nekem Skype-on. Telepítettél valamilyen kémprogramot, és teszteled, hogy mikor jövünk rá?

Drága nővérem!

Erős kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy magamra vonatkoztatóan a "felnőtt" kifejezéssel éltem volna.
Azt hiszem, nem figyelsz rám eléggé! Mindössze annyiról van szó, hogy március 16. óta igyekszem tudatosabban és megfontoltabban élni; mindez nem jelenti azt, hogy gyerekességemen felül tudnék egyik napról a másikra kerekedni. Pláne nem, hogy egy ilyen vödröt csak úgy ki tudnék bontani... Na majd ha végre nem húzott ilyen-olyen csiricsáré kifogasokkal tovább a meglátogatásomat, te magad is megbírkózhatsz A Vödörrel...

Az egy időben történő üzenet küldéssel kapcsolatban: én ma reggel 9- kor írtam neked szkájpon, te pedig csak délután itt.
/Ettől függetlenül megfigyellek titeket, Tappancsot pedig titkos kémmé képeztem ki./
Cupp-cupp, éljen a barbiepuding
 
Helyzetjelentés:

Ma sikerült beüzemelnem a "külső zűrőt".

Tegnap nagyon sokat bénáztam vele; összeraktam, de nem tudtam működésre bírni.
Azon nagyon kiakadtam, hogy kispórolták a csövek összekötésére használható műanyag izéket, és a leírásban az szerepelt, hogy a szilikoncsőből vágjak le darabokat, és azzal erősítsem az elemeket egymáshoz. A szilikon csövek meg pont u.akkorák, mint a műanyag csövek, így hardcore tágítás vette kezdetét, oly módon, hogy a szilikont jól bekentem olajjal, és egyre vastagabb dolgokat dugtam bele. :oops:
Amikor a fal mellett kellett az elemeket összeillesztenem, egy 15 centiméter széles résnyi helyen, akkor először Marilyn Mansont hallgatva igyekeztem magamat nyugodt állapotban tartani, de -őszintén bevallva- a végén káromkodtam is... A durvára strukturált fal még pár napig a fergeteges összeszerelős estém emlékét felelevenítgeti majd bennem.
A legszörnyűbb az egészben, hogy ma tudtam meg, hogy a a csöveket pár pillanatig meleg vízbe mártva nem kell így tágítgatni, örömmel csusszanak maguktól a műanyag csövekre.:rolleyes:
Mindezek után próbáltam üzembe helyezni a kis szemetesládát, de 40 liter kiöntögetett víz után inkább elmentem aludni.

Ma meg pár perc alatt összejött a feltöltés, ill bekapcsolás. Most meg pár hétig retteghetek, hogy valamelyik cső kicsusszan a helyéről, amíg nem vagyok itthon, és a 2400l/h teljesítményű pumpa negyed óra alatt a szomszéd beáztatásaként újrahasznosítja kis halacskáim életteréül szolgáló vizet. Leghamarabb a guppik döglen(én)ek meg, mert ők egy elkülönítő ketrecbe vannak zárva, mely az akvárium tetejéhez köti őket.

Bubikettőpont nulla még bent van, az esőztető egyelőre rossz oldalra van cuppantva, így az akvárium egyik felében betta-biztos áramlás van /mondjuk kedvenc kis halam nagyon érdeklődik az áramlás iránt/. Ha megsérülne fátyla, akkor átmenetileg helyet fog cserélni a nanoban lévő endler-fiúkkal.
A két crossocheilius cápuci teljesen be volt dilizve az áramlástól, nagyon tetszett nekik. :) Kár, hogy olyan nagy a mohaéhségük, elkellene még belőlük pár darab, hogy egy igazi kis csapatot tudjanak alkotni...

Végre rájöttem, hogyan lehet youtube-ra normális minőségben videót feltölteni /képzeljétek, a türelem a kulcsa: várni kell; mert először csak rossz minőségben tölti fel/.
Videó a bekapcsolásról:


A szűrőben még mindig van levegő, de én már nem bírom rázogatni... Viszont annyira hangos, hogy nem tudok tőle olvasni... Jelenleg csak egy pár mm vastag hungarocell-szerű izéréteg van alatta; amint lehetőségem engedi, szerzek be vastag gumiszőnyeget: remélhetőleg, ez majd megfelelő mértékben csökkenti a pumpa által keltett rezonanciát. Esetleg valakinek tudna nekem hasznos tippel szolgálni ezzel kapcsolatban? Annyira zavar, hogy már azt fontolgattam, hogy visszaküldöm oda, ahonnan vettem.😠... najóó, csak azért vagyok ennyire alkalmazkodóképtelen, mert ma volt az idei első kötelező teljes munkanapom, és hát...hogy mondjam: utálok dolgozni.:cautious:


Köszönöm, hogy bekukkantottál, kívánom, hogy soha ne fanyalodj gumicső-tágításra!
 
tágítás vette kezdetét, oly módon, hogy a szilikont jól bekentem olajjal, és egyre vastagabb dolgokat dugtam bele. :oops:
Milyen olajat használtál erre a célra? Kár, hogy nem hamarabb jöttél rá a melegvizes megoldásra. :( Máskor nyugodtan kérdezz ám, nincsenek hülye kérdések, mindenkinek meg kell tanulnia a dolgokat. :) Nem csoda, hogy parázol az áztatás miatt, ha nem bízol benne, akkor lehet hogy jobb lenne inkább szétszedni, jól leszedni róla az olajat és meleg vízzel újra összeilleszteni. Vagy még csőbilincs is megoldás lehet az illesztési pontoknál, nem tudom, németül hogy hívják de ha pl. OBInál rákeresel hogy "rozsdamentes acél tömlőbilincs" kidobja, méretre kell figyelni.
 
Milyen olajat használtál erre a célra? Kár, hogy nem hamarabb jöttél rá a melegvizes megoldásra. :( Máskor nyugodtan kérdezz ám, nincsenek hülye kérdések, mindenkinek meg kell tanulnia a dolgokat. :) Nem csoda, hogy parázol az áztatás miatt, ha nem bízol benne, akkor lehet hogy jobb lenne inkább szétszedni, jól leszedni róla az olajat és meleg vízzel újra összeilleszteni. Vagy még csőbilincs is megoldás lehet az illesztési pontoknál, nem tudom, németül hogy hívják de ha pl. OBInál rákeresel hogy "rozsdamentes acél tömlőbilincs" kidobja, méretre kell figyelni.
Én sokszor úgy vagyok vele, hogy elhatározom h vmit elkezdek es addig csinalom amig be nem fejezem. Igy voltam az összeszereléssel is: nem fert bele egy kerdesnyi megszakítás:censored:

Sima etolajat hasznaltam fel.
Csobilincseket kaptam hozzá, egy helyen nem tettem csak fel, hétfőn potlom. Ettol függetlenül rettegek😅... Hozzáteszem, elofordult mar, hogy egy kisebb tocsa fogadott engem reggeli meglepeteskent. Egyebkent, egy ilyen kiontes szamomra valszeg az akvarisztikai palyafutasom veget jelentene...

Köszönöm, hogy mindig ilyen gyorsan valaszoltok, es hogy ilyen segítőkészek, es kedvesek vagyok! :)
 
Back
Oldal tetejére