• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Emlék az első növényesnek

bbarna

Kertész tanonc
Sziasztok!

Kissé rendhagyó lesz ez a napló, ugyanis amint a téma címe is mutatja, egyfajta emléknek szánom az első növényes akváriumomnak. Pár képet szeretnék megosztani veletek elsősorban, illetve kb. 2-3 hónapig valószínűleg megy még az aki, (amíg a moha benövi a neki szánt teret) és természetesen addig folyamatosan dokumentálom a történéseket. Fél éve kezdtem a növényezést, egy már beindított közönséges akváriumot alakítottam át hétről hétre és ültettem bele folyamatosan, itt-ott rendezgetve a dolgokon :) Ez látszik is rajta gondolom, hogy szedett vedett dolgokból épült, és nem egy konkrét elképzelés alapján lett megvalósítva. Nyár végén viszont robbantom az egészet és megpróbálok valami egészen egyedit alkotni benne, valami újat. Jön hozzá majd természetesen rendes felszerelés, külső szűrő, esetleg magasnyomású co2.

Akkor egy kis infó a mostani állapotról:
akvárium: 90x45x34 cm
aljzat: jbl aquabasis + jbl manado + ADA aquasoil africana
világítás: Duo t5 2x39 w 6500 K
dekor: vasfa, mopani gyökér, ada fuji kő,
tápozás: Green Aqua Macro + micro + easy carbo / napi 4ml mindegyikből
a szűrést inkább hagyjuk :lol:

7218284880_7bea483d07_z.jpg

Így indultam december végén (ekkor kezdtem rendelni a GA-tól).

7218304346_c643c09681_z.jpg

január

7218308170_c639fb70bd_z.jpg

február

7218308750_fce9f811f8_z.jpg

március

7218309752_84823ca6cb_z.jpg

április

És végül a májusi állapotok:
7218287190_b3c5688729_z.jpg


Nyírás előtt, még weeping moss nélkül:
7218285538_2d5cc97017_z.jpg


Nyírás után, weeping mohával:
7218286024_8769dc39c6_z.jpg

7218286584_92df72b499_z.jpg


Ez a mai helyzet, amint a moha benőtte az ágakat és a fuji követ jön az új layout. Természetesen ha van fejlemény, írok, a végső állapotról pedig jönnek még fotók mindenképp. Köszi, hogy megnéztétek, végül egy rövid kis videó a lakókról:
 
Nagyon jól sikerült, nagyon megfogott az utolsó állapot, szép lett (első akváriumban tökéletes)!! :thumbup:
Első sorban az akvárium méreten csillant meg a szemem, nagyon jó kis layout-okat lehet ilyen méretben készíteni. ;)
 
Gratulálok !

Nagyon szép fejlődésen ment át az akvárium :clap:
A video meg egyenesen bitang jó :thumbup: Gondolom nem ma kezdted.
Ha nem titok elárulnád, hogy milyen géppel készítetted?
 
Köszönöm szépen! Van kb. 3 hónapom tervezgetni az új layout-ot, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle :)
A videót egy egyszerű canon 550d vázzal és 18-55mm, 50mm f1,8-as obival készítettem.
 
Valóban szuper a videó. Kicsit olyan, mintha a halak és a garnélák direkt szerepelni akartak volna. :) Látványos, ahogy fejlődött a medencéd. A technika fejlesztése miatt gondoltad újra a hardscape-et? Vagy a kettő független volt egymástól.
 
A technika fejlesztése miatt is, de leginkább azért, mert szeretnék majd valami teljesen újat, és előre gondosan eltervezettet megvalósítani, nem csak a már meglévőt finomítani.
 
Fú.Bevallom,elég féltékeny vagyok.Én még elültetni sem tudtam a Pogestemon Helferit,nálad meg gyönyörűen megnőtt!
Gratula!
 
Egy kis update:
7269315842_a592967bb6_z.jpg

Kivettem a belsőszűrőt a fotózáshoz de ezzel rendesen fel is kavartam a vizet, ezért elég koszos sajnos. Rengeteg baj van az akival, így, hogy egyre több a növény és sűrűn kell nyírni és ugyebár nincs rendes szűrés meg co2. A valisneria americana brutális ütemben nő, lefogja a flow-t, úgyhogy valószínűleg nemsokára kikerül az akiból. Lesz vagy 30 tő biztos.
A múltkor csak úgy nagyjából megnyírtam, lenyestem egy csomó levelet, talán túl sokat is, mert azóta ott az olajos réteg a vízfelszínen, gondolom a haldokló levelek miatt.
A ceratopteris is nagyon gyors, vágni kell majd azt is rendesen, de lehet, hogy azt is inkább kiszedem, és marad hátra csak simán a myrio meg a rotala. A mohák szépen nőnek, viszont kb. egy hete elajándékoztam a nagyra nőtt sziámikat, és mióta nincsenek, olyan algák jelentek meg amiket még ezelőtt sosem láttam, fonal és ilyen boholyszerű algák különféle változatai. Nyilván nincs aki lelegelje őket. Igyekszem majd beszerezni pár fiatal sziámit ismét, illetve jövő héten rendelek már egy külső szűrőt, mert ez így nem állapot :(
 
Azért egy ilyen negatív hangvételű bejegyzés után én még mindig azt mondom, hogy nagyon sokan örülnének egy ilyen akváriumnak.
Szépek a színek, innen egészségesnek tűnnek a növények is. Egy pici nyírás référne, de ettől még nagyon hangulatos az akváriumod. Idővel pont ezek a mostani tanulságok vezetnek majd oda, hogy sokat finomodik majd a látvány. Kikerülnek az oda nem illő növények, vagy ami közép és hosszabb távon nem tartható együtt másokkal. :thumbup:
 
Egyetértek Viktorral, bár vele ellentétben nem vagyok egy nagy szaktekintély... De mint egy erősen low tech halas akvárium tulajdonosa, a seggem a földhöz verdesném, ha az én aksim így nézne ki. :)
 
Köszi mindhármótoknak! :p
Amint lesz időm csinálok egy kis átalakítást, aztán dobok fel képeket.
 
Szia!

Nagyon szép akvárium...Co2-d van már vagy ezt mind nélküle érted még el?Azért kérdezem mert most fogok indítani egy low tech nano-t és keresem az ideális növényeket és van a tiédben pár ami benne van a kalapban...szóval ügyes vagy! :thumbup:
 
Hát akkor rendesen ment az aki - szinte gond nélkül, algamentesen - amikor dupla élesztős co2 'rendszer' volt benne, meg ment rendesen a napi 4 ml Carbo. Tehát végülis volt co2 adagolás, nem a legkiegyensúlyozottabb, de volt. Volt időm figyelgetni, de most már nem nagyon érek rá lecsekkolni minden nap, és mivel nem stabil a co2 ezért jönnek a gondok. Most egy palack élesztős megy, de a flow elég gyenge, nem nagyon viszi a bubikat, a carbo ugyanúgy napi 4 ml. Egyébként majdnem 1 w/l a világítás és EI tápozás megy heti 50% vízcserével.
 
Nos, megcsináltam a nyírást, kiszedtem a valisneriát és a ceratopteris nagyrészét.
Hátulra a valisneria helyére pedig bekerült a rotala és a myrio. Még nem látszódnak,
de remélem 2-3 hét múlva szép hátteret adnak majd, és lehet fazonra nyírni őket.
Sokkal tisztábbnak tűnik így a kép, és végre a flow-t sem fogja vissza a nagy dzsungel.

7287029522_e802b1c4d7_z.jpg

7287091528_dd7182cf14_z.jpg
 
Back
Oldal tetejére