• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Elveszett piramis

Űrdongó

Főkertész
Sziasztok!

Lassan véget ér a Gyöngyök a rengetegben pályafutása (stagnálása) és átadja a helyét valami újnak.

Ezzel a naplóval szeretném lerakni az alapkövét a következő elképzelésemnek.

Jelenleg az előkészületek folynak..és az őrjítő várakozás, mely remélhetőleg már nem tart soká.

Szeptember első felében fog indulni a repülőrajt és talán most először eljutok a HAC-ra is, ha minden a tervek szerint alakul.


A leendő akvárium Technikai adatai:

Üveg : - 30*30*30 kocka nano (27l)
Szűrés :- Tetra EX700 (Seachem Matrix / Eheim Substrat Pro + Seachem Purigen)
Világítás: 2*13W PC
CO2: 2kg Palack + Papillon reduktor + AM mágnesszelep + ADA visszafolyásgátlók


Talaj: 3-5 Liter Amazónia + Tropica substrat + aljzat adalékok (a kimért verziók GA-ból.)
Talaj emelés : harisnyába csomagolt lávakővel
Tápozás: GA Mikro - Makro 1,5ml / nap EI szerint
Vízcserék: Heti 50% a cél


Flóra és Fauna:
- HC + Monte Carlo gyep
- Eleocharis Acicularis
- Marsilea Hirsuta


- RC garnélák
- Galaxy dániók
- Oto-k
- Amano-k
- Sulawesi csigusz



Az elképzelés alapjai képekben:

P1012523.jpg


Növényesítéssel (halakkal :D):

torony.jpg


Az építmény 27cm magas.

A két oldalt futó dombocskákat műanyag lapokkal igyekszem majd dombként megőrizni.

Várom a kritikákat, észrevételeket, tanácsokat. A következő 3-4 hétben még lesz időm átgondolni őket.


Egyébként a kövek nem mentek át a savteszten. :D Nagyon halkan lehet hallani ahogy az ecettől sercegnek...de kíváncsiságképpen teszteltem a régebbi Pagoda köveimet és azok talán még hangosabban reagálnak az ecetre. Tehát talán nem lesz gond a kövekkel.
 
Szép ez a nagy kő az Öreg Sziú arcmásával :)
Remélhetőleg víz alatt is ilyen nyugodt marad az ábrázata. :D

Egyébként én elsőre észre sem vettem... de amióta említetted folyton ezek a képek ugranak be:
husvetsziget1.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A mai napon végre eljött a restart ideje. Nem mondom, hogy túl rutinos voltam...rengeteget szerencsétlenkedtem és HC-t sem ültettem még eddig. Remélem megmarad majd, mert nem szálanként ültettem.
Egyelőre ennyi lenne.

A bejáratott szűrőnek hála gyorsan letisztult a víz:

Winnetou útre kelt. ...remélhetőleg bírja a hosszabb túrákat is. :D
Ee_tTK_hCkzRv3Wwvnz2o7nO246No5PoqwFRym9Cn70=w1172-h879-no


Talán hasonlít az elképzelésemre. :D

Az Easy Carbo-s DIY tálacskára magyarázat: A poppy-t sehogyan sem sikerült úgy beállítanom, hogy a CO2-bubik a gyepre forduljanak. És elég sok gáz próbált elillanni a legrövidebb úton...ezt elég hatásosan felfogja a DIY harang, ahonnan szintén beoldódik a gáz. Lehet hülyeség, még nem tudom. :D
Mindenesetre a DC szépen lime-osodik. a mérések szerint is KH:4 PH:6,5-7 között.

üdv.: Űrdongó

u.i: A GA-nak külön köszönet a gyors szállításért, a véletlenül kimaradt növényt is már másnap hozta a futár - tényleg le a kalappal.
 
Utoljára módosított:
Ma megfordítottam a kis gép (Oly E-PL1) kit objektívét ( szűrőmenettel a szenzor felé.) Profi képekre ugyan nem alkalmas mert hiányzik az élesség, de nagyító helyett megteszi...és megnyugodtam a bubik miatt. :D
2-9283142.jpg


Ugyanakkor nem telt el egy nap az indulás óta de már van lakója az akváriumnak. Egy árva hólyagcsigát véltem felfedezni az aci egyik szálán ténferegni.
Kíváncsi leszek meddig bírja a sárga DC-t és a halálosan lágy vizet...valamint ha ezek nem végzik ki, akkor esetleg az ammónia-tüskék. :D
 
Elmúlt egy hetes az indián kölyök.

Sajnos rögtön indítást követő napokban elszállt az egyik lámpa izzója...majd a szűrő is ereszteni kezdett. :D így egy napot szűrés nélkül, másik hármat pedig félhomályban töltötte az akvárium.

Igyekeztem minél kisebb veszteséggel megúszni ezt az időszakot, de néhány HC pamacs megadta magát és felúszott.
A világítás helyére átmenetileg beszereztem egy félig növényes 6500k-7100k (rószaszínes) PC-ot, az EX-700-nak pedig cserélve lettek a tömítései (de úgy érzem hamarosan csapokat és rotort is cserélni kell majd.)

Persze mindig akkor történnek ilyenek amikor az ember újraindítja akváriumát. o_O

Mindenesetre úgy néz ki a HC többsége megmarad, még ha újra is kellesz majd dugványozni. A 7100K spektrumú izzó pedig szépen előhozza a kő színeit.

Vízcseréket csak háromszor csináltam az elmúlt héten, mivel az aljzat Environment Soil.
A tápozás pedig első naptól ment (még a félhomályos lámpamentes időszakban is.) Napi 2-2ml micro-macro + 1ml carbo.

A képeken az incidenseknek köszönhetően még nem szembeötlő a változás.

Ebből a szögből is indián. :D
2-043152.jpg

A 7100K szépen rásegít a kő árnyalataira, de a HC-n látszik, hogy megviselte a fényhiány.
2-043153.jpg


üdv.: Űrdongó
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.

Jó két hete nem jelentkeztem, melynek legfőbb oka egy kemény menet a Rhizo-val és Diatom bátyjával.
A Diatom visszavonulót fújt egyelőre, de a Rhizo elég kitartónak mutatkozik...vele még nem döntöttük el ki is fog nyerni a végén. :D

Elrettentésnek itt egy 1 héttel ezelőtti kép.: (Szélesvásznú Diatom/Rhizo kavalkád.)
2-113173.jpg


Azóta kétszer tarra nyírtam a HC-t és meglepően gyorsan magára talál ez a kis növény...pedig fojtogatja a Rhizo rendesen:

2-163187.jpg


Mindazonáltal élőben azért érezhető az akvárium fejlődése és remélhetőleg hamarosan fordulat következik a történésekben. Rajta vagyok az ügyön, hogy kipicsázzam ezt a Rhizo-ttót. :D

Egyéb.:
Úgy vettem észre ennél az akvánál, a magasra nyúló kő miatt, kelleni fog 2*20W világítás a 27l-re. Jelenleg 33W izzik felette. A két lámpa pedig a kő két oldalán van elhelyezve.
Jobb oldalon egy 20 w-os izzó, bal oldalon egy 13w-os....és hát észrevehető a különbség.


üdv.: Űrdongó
 
Utoljára módosított:
Khm..
Tegnap panaszkodtam a Rhizo-miatt. Az Amano-k istene úgy látszik meghallgatott, mert este valami csodát műveltek az akival.:

2-173206-2.jpg


2-173203.jpg

Mert Rhizo-nak mára hűlt helyét sem találtam. :D Ellenben jött egy kevés fonál és zöld pont.... a fő kő pedig elkezdett kifehéredni a fogkefe hatására, ami nagy bajt jelent, erre nem volt B tervem. :D Lehet kénytelen leszek bemohásítani azt a fehér foltot.

Valamint a hátsó szekcióban az Acci úgy tűnik megadta magát...bár próbáltam kihúzni a teljesen elsárgult szálakat, de mintha a gyökere még erőből tartana. A talajt meg nem akartam megbolygatni.
 
(y) kocka! Szorítok, hogy beinduljon rendesen! Érdekes és szívás, hogy a fogkefézéstől fehér lett a kő. Akkor oda lehetne pakolni valami mohát, ha nem tudod eltüntetni máshogy.
 
(y) kocka! Szorítok, hogy beinduljon rendesen! Érdekes és szívás, hogy a fogkefézéstől fehér lett a kő. Akkor oda lehetne pakolni valami mohát, ha nem tudod eltüntetni máshogy.
Lehet a fogkefére nem kellett volna Amodent+ Super White-ot nyomnom? :D
Egyébként az én hibám, mert ha rendesen teszteltem volna savra akkor biztosan kiderült volna a turpisság. így viszont szívhatok...egy biztos legközelebb csak a GA-ban veszek követ is. :D
 
Lehet a fogkefére nem kellett volna Amodent+ Super White-ot nyomnom? :D
Egyébként az én hibám, mert ha rendesen teszteltem volna savra akkor biztosan kiderült volna a turpisság. így viszont szívhatok...egy biztos legközelebb csak a GA-ban veszek követ is. :D
Ha minden-mindegy alapon végleg kiveszed, fürdesd meg egy kis sósavban, frankó lehet a tömb hó fehérben!

OFF
Egyébként én elsőre észre sem vettem... de amióta említetted folyton ezek a képek ugranak be:

Azt tudtad, hogy a moai szobrok között van ekkora?


A kép olyan, mintha kamu lenne, de itt a project weboldala: http://www.eisp.org
bocs az offért.
 
Utoljára módosított:
Eltelt egy hét, ismét helyzetjelentés.

A HC már kezd a szűrőben is megtelepedni...bezzeg bal hátul a kő árnyékos oldaláról szinte kikopott, úgy hogy oda MC lesz vagy Parvula a jövőhéten. Illetve most már biztos, hogy 40W-al (2*20W PC) fog menni az akvárium szintén jövőhéttől. Ezt sajnos a nagyra nőtt sziklán kívül nem indokolná semmi, de van egy régi indián mondás: "Nagy köveknek, nagy az árnyéka is." :D Tehát kicsi az átfedés az izzók között..ha meg magasabbra állítom a lámpatesteket elveszik a fényerő. (22-es csapdája.)

Illetve egy aktuális kép:
2-273248.jpg

A galaxy-k még soha nem voltak ennyire szem előtt és elevenek. Amióta ilyen minimal az akvárium, még az sem zavarja őket ha ollóval matatok bent. Jövőhéten megpróbálok egy videót is.

köszi, hogy benéztél!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Elég régen nem jártam erre, így van mit bepótolni....mind az azóta megszületett gyönyörű akváriumok megtekintésében, mind a saját naplóm karbantartásában.
El is kezdeném a törlesztésem:

A Watchtower azóta kicsit átalakult...sajnos a választott sziklák túl sok szilikátot engedtek a vízbe és rengeteg algaproblémám volt emiatt, ráadásul a tisztogatások után is mindig egyre fehérebbek lettek, fel is mérgesedtem, hogy ez végett megint lemaradtam a HAC-ról. Na de majd jövőre.

A változások főleg a követ érintették, mert azok lecserélődtek, a már jól ismert Dragon-ra.
Így sajnos az öreg indián eltűnt, ám helyette jött valami más, amivel azért igyekeztem az őrtorony nyomában maradni. Remélem sikerült.

_1023345.jpg
_1023334.jpg

_1023338.jpg


Alga fronton még egy kevés ecset és zöldpont támadgat, de már a végnapjaikat élik.
Jobb oldalon az Aci-t szeretném jól megnöveszteni, hogy kompenzálja a viszonylag üresebb rést.

Jöhetnek a kritikusok. :)
 
Sziasztok!

Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek! Mostanában csak ünnepekkor van alkalmam feljönni blogolni. :D Sok a munka, de azért a fórumot olvasgatom és hihetetlen akváriumok vannak születőben mostanság is.

Én az elmúlt hónapok alatt megvívtam a magam kis háborúját az ecsettel... de mostanra sikerült megint olyan gatyába rázni az akvát, hogy talán már mutat valamit, nem csak az algák szerelmeseinek is. :D

Játszottam a fénnyel, az áramlással és a táppal is.. majd végül a ringben már csak az áramoltatás és a szűrő lefojtása maradt végül úgy néz ki ez volt a fő ludas, mert ugyan a kövek mögött az Acci tövében és rajta még mindig van egy kis ecset, de talán megnyertem a háborút.
A harc alatt számtalan alkalommal tökig nyírtam a fűféléket és még a MC-be is bele bele nyírogattam, szerencsére a rengeteg tápnak köszönhetően gyorsan regenerálódtak.

Volt olyan időszak, hogy legszívesebben megint szétbombáztam volna az egészet. Szerencsére idő hiányában erre nem került sor. :D

Néhány kép mostanról:

_4033465.jpg

_4033466.jpg


A poppy továbbra is lebegtet némi szennyeződést és a beszívó ág alatt is látható alkalmanként hasonló jelenség, ezért ezeket az üvegeket hamarosan cserélem valami hatékonyabbra. (Spin P2 és Mini befolyó)

További növények még mindig tervben vannak, vagy valami Stem a nagy kő mögé, vagy valami hosszabb fűféle... az acci nálam inkább szétterül mint a parvula. Lehet a 40W / 27l miatt?
 
Sziasztok!

Mai nappal én is LED-re váltottam:

_4173501.jpg


Elsőre mellbevágó a fényerő amit a 301 kiprésel magából. A színhőmérsékletet valóban szokni kell egy jó árnyalanyit világosodott minden növény alatta.

A növényeknek viszont már most tetszik.
Hátulra beültetésre került a Vivivpara és Montevidensis. Mindkettővel megpróbálkozom, bár legutóbb a Montevidensis nem maradt meg. Remélem most sikerül.

Köszönet a GA csapatnak a gyors kiszállításért!
 
Sziasztok!

A "LED-ágyú" megtette a hatását. Az MC szinte belefullad a sok buborékba. :D

_4273550.jpg


Az akváriummal minden rendben, talán még soha nem voltak ilyen szépek a növényeim. Csak egy nagy gond van. Rettentően unalmasan minimal lett így ez a Scape, köszönhetően a napló elején látható másik kőnek...amit cserélni kellett és borult az eredeti elképzelés. Ugye próbáltam menteni a menthetőt de újra kellene variálni a talajemeléssel is , hogy jobb mélységet illetve látványosabb összképet érjek el a jelenlegi felállással.

Tehát valószínűleg újra építkezés lesz.

Azért még adok időt az Acinak és a Vivipara-nak hátul, hátha nyújtanak egy kicsit az akváriumon...addig is lefoglalom majd magam némi legózással a GA udvarán, hátha a következőt sikerül összeszedettebbre (részletgazdagabbra) varázsolni.

_4273551.jpg

_4273557.jpg


Azért ha van ötletetek hogyan tudnék javítani a látványon, szívesen fogadom.
 
+ még egy hangulatkép:
6xUE6Q7mL__X7O2GlfDTUxlALmILjsW0xSju3OJfrsA=w756-h567-no

amin jól látszik, hogy mennyi veszít a nano a magasságából a vastag MC gyep miatt, illetve a vastag aljzat miatt.
Ha átalakítanám, elől homokos rész lenne max 1cm vastagon, mögötte a sziklák és meredek talajemelés.
 

Hasonló topikok

Válaszok
136
Megtekintések
26K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére