• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Első?

kunakos

Főkertész
Végül beapplikáltam a kis szivattyút, bár maga az elrendezés nem sokat változott... növényesítés után a szilikon cső nem fog látszódni :)

20210219_133324.jpg

Ami a növényeket illeti, ezeken gondolkozom, tetszenek:
Acorus pussilus
Echinodorus "Red Flame"
Tillandsia
Micramanthemum tweediei Montecarlo
Jávai moha

Szerintetek?

kunakos

Főkertész
Viszont nem vezeti ki a vasfa a bal oldalon a vizet?
Járattam már párszor, mindig figyelem, de egyelőre nem áztattam meg el semmit sem :)

A tavacska...hát igen..gondolkodtam rajta, hogy mit lehetne vele kezdeni..szerettem volna mindenféleképpen. Eleinte nagyobb volt, de úgy kevesebb volt a hely a növényeknek és inkább azokat akartam bele tenni...jövőhét vége felé szeretnék ültetni...addig meg kitalálom :)

Zsoltiabéka

Főkertész
Járattam már párszor, mindig figyelem, de egyelőre nem áztattam meg el semmit sem :)

A tavacska...hát igen..gondolkodtam rajta, hogy mit lehetne vele kezdeni..szerettem volna mindenféleképpen. Eleinte nagyobb volt, de úgy kevesebb volt a hely a növényeknek és inkább azokat akartam bele tenni...jövőhét vége felé szeretnék ültetni...addig meg kitalálom :)
Limnobium laevigatumot a tóba! Úgy nem olyan feltűnő, hogy nincs világos homok. 😉

Zsoltiabéka

Főkertész
Pára fenntartás szempontjából ez így mennyire lehet életképes:

View attachment 102554
Hosszú távon felejtős. A madzaggal körbetekert rudak 1 hét alatt feketék lesznek a penésztől, ha nem kezeled gombagátlóval, és azt is le kellene fedni egy matt lakkal, mert kiázik és bekavar , ha a vízbe kerül a vegyszer. A fa tartó is hasonló veszélynek van kitéve, ha nincs gombagátlóval kezelve. Próbáld ezeket a nejlonon kívül tartani. ✌️

Oldal tetejére