• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Első?

Van egy új wabi projektem. Itt folytassam ebben a naplóban vagy indítsak egy újat Rúnakő néven?

  • Újat Rúnakő néven

    Votes: 7 63.6%
  • Minek új? Folytasd itt!

    Votes: 4 36.4%
  • Legyen új napló, de ne ilyen hülye névvel

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    11
  • Poll closed .
Ha bőségesen kinöveszted a növényeket, kilóg a hardscape akkor jók lehetnek az arányok.
Alumíniumot én ragasztani szoktam, esetleg csavarozni, szegecselni (úgy kell megtervezni hogy minél kevesebb rögzítési pont keljen, és azok is minél stabilabbak legyenek már önmagukban) Szerintem túl vékony a fala az általában led lámpákhoz használta alunak a hegesztéshez de talán még forrasztáshoz is.
 
Alumíniumot én ragasztani szoktam, esetleg csavarozni, szegecselni
Ezt hogy érted hogy ragasztani? 2komponensű ragasztóval?

Az AWI hegesztéshez használatos profilokra gondoltam én speciel, nem a villanyszereléshez használt alu profilokra ;)

BTW, az aluprofilt megvettem, de lábakon továbbra is gondolkozom, nem jut eszembe semmi konkrét....

Szívesen fogadok bármilyen ötletet és javaslatot :)
 
Külön AWI hegesztéshez gyártott alu profilról még nem halottam, nem ismerem.

Én 5mm-es alu rúdat szoktam használni. Azt úgy hajlítgatod ahogy akarod, akvárium üvegre szélekre vagy a hátsó üvegre, a fába egy furatba stb. Ilyen kis méretnél hosszában belevágok pár centit és azt szétfeszítve szorul az üvegre.
 
Külön AWI hegesztéshez gyártott alu profilról még nem halottam, nem ismerem.

Én 5mm-es alu rúdat szoktam használni. Azt úgy hajlítgatod ahogy akarod, akvárium üvegre szélekre vagy a hátsó üvegre, a fába egy furatba stb. Ilyen kis méretnél hosszában belevágok pár centit és azt szétfeszítve szorul az üvegre.
Ugy ertettem, hogy az AWI hegeszteshez hasznalatos alu rúd. Bocsánat nem voltam specifikus tulsagos es nem is ertek ezekhez :)

De végül mindegy mert kiderült, hogy megsincsen ilyen lehetőség ugy hogy mashogy kell, hogy megoldjam...
 
Sziasztok,
Teszt jelleggel elindítottam a világítást ma reggel, hogy kiderüljön, hogy bírja e a hosszabb üzemidőt.

Pár perc elteltével viszont a táp ciceregni kezdett. Ez egy kicsit aggaszt...normális ez?

Továbbá az aluprofil is eléggé melegszik...

Szerintetek ez így rendben van ezekkel a tünetekkel, vagy elszúrhattam valamit amit javítani kellene??
 
perc elteltével viszont a táp ciceregni kezdett. Ez egy kicsit aggaszt...normális ez?

Továbbá az aluprofil is eléggé melegszik...

Szerintetek ez így rendben van ezekkel a tünetekkel, vagy elszúrhattam valamit amit javítani kellene??
Jó lenne tudni milyen fajta táp. Első körben nézd meg a kötéseket, nem-e kontaktos. Érdemes lenne "megidézni" egy-két szakértőt pl @Gyukker ,vagy valakit aki pontosabbat tud mondani. Nézz körül a DIY led világításos topicokban, onnan idézz meg valakit, lesz segítség.
 
Szétkaptam gyorsan amennyire engedi a vezeték. A forrasztásaim jónak tűnnek, a ket sor LED szalagot sorba kötöttem --》+ a + és - a - ... más különben nem is világítana mondjuk 😀😀😀

Illetve érdekes, hogy minimumra dimmelve nem cincog az adapter...16127820870742480555197131748198.jpg
 
Back
Oldal tetejére