• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Első?

kunakos

Főkertész
20.nap - holnap 3 hetesek leszünk :)
Echinodorus továbbra is töretlenül nő, igazából a moha és anubias kivételével minden. Abból amit mondtatok az Echinodorusnak nem adtam esélyt, ahhoz képest még egy levele sem száradt le :)

20210318_185539.jpg

Sőt a harmadik levelet fejleszti már nálam :)
20210318_185939.jpg
És a MC is szépen sűrősödik.
20210318_190026.jpg

Zsoltiabéka

Főkertész
R.I.P.

Ma reggel arra keltem, hogy az edény ragasztása, elengedte az összes vizet ami benne volt, így ideiglenesen bontásra ítélem a kertemet....

A növényeket átmentem egy használaton kívüli üvegbe, amíg ragasztásra kerül a kisedény.

Folyt.köv
Részvétem. Milyen márkájú ragacs volt?

kunakos

Főkertész
Részvétem. Milyen márkájú ragacs volt?
Az van, hogy ez egy ezer éves edény volt....szóval gondolhattam volna a legelején.

Szétszedtem. Most ilyen:

1617523913930646587258381867105.jpg

Az üveget szétvágom és újra ragasztom. Valamikor meg restartolom. A táptalajt+amazoniat megmentettem. Most szárad, ha megszáradt megy vissza bele.

Az eleocharis durván nagy gyökeret fejlesztett. Remélem megmaradt így fél-emers állapotban 🤞🤞 #fingerscrossed

BTW már majdnem teljesen lejött a fólia...szóval az esély meg van rá.

kunakos

Főkertész
Sziasztok,
Az van, hogy a buce-k emersre való átszoktatásához 2 opciót is beiktattam...

1. Csak hanyag módon ráhelyeztem a fára, tekintve, hogy ott szeret igazán. A fa folyamatosan nyirkos, folyamatosan tartja magában a vizet, így úgy gondoltam, hogy elegendő ez a mennyiség a spriccni mellett....ez néz ki a legrosszabbul...

2. Ahogy minden mást, a talaj alá ültettem. Ezek a buce-k már új leveleket, hoztak. Sanszos, hogy így szeret emersben?

Egy kép a végére:
20210424_133519.jpg

Ui: úgy néz ki, sikeresebb vagyok Wabi-ban, mint akváriumban....🤫🤫🤫

Kovács Géza

Főkertész
Sziasztok,
Az van, hogy a buce-k emersre való átszoktatásához 2 opciót is beiktattam...

1. Csak hanyag módon ráhelyeztem a fára, tekintve, hogy ott szeret igazán. A fa folyamatosan nyirkos, folyamatosan tartja magában a vizet, így úgy gondoltam, hogy elegendő ez a mennyiség a spriccni mellett....ez néz ki a legrosszabbul...

2. Ahogy minden mást, a talaj alá ültettem. Ezek a buce-k már új leveleket, hoztak. Sanszos, hogy így szeret emersben?

Egy kép a végére:
View attachment 146514

Ui: úgy néz ki, sikeresebb vagyok Wabi-ban, mint akváriumban....🤫🤫🤫
Miután a Buce-k víz alatt is virágoznak, aminek a természetben semmi értelme nincs, teljesen világos, hogy ezek elsősorban
emers növények, legalábbis a szaporodásukat az élőhelyük részbeni kiszáradásának időszakára tartogatják.

Oldal tetejére