• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Első?

mmccannon

Mágus
5.nap
Körülbelül 2-3 naponta a vasfákat Excel-el kezelem egy kis fülpucival, mivel valami penészgomba jelenik megbrajtauk...gondolom a pára miatt. Nem aggódok, más naplókban is olvastam ilyet. Azt hiszem pont @mmccannon Mary kezelte ugyanilyen formában.

Íme a kép:
View attachment 102788
Pontosan úgy wabi-kozmetikáztam, ahogy leírtad. Nálam működött, és remélem, hogy Nálad is kinyiffantja a penészt.

Ádám_

Veterán
Mi újság a penésszel? Sikerült már legyőzni, vagy még harcoltok? Mennyit levegőztetsz jelenleg? A montecarlo szépen megindult! :sneaky: 👍

kunakos

Főkertész
Mi újság a penésszel? Sikerült már legyőzni, vagy még harcoltok? Mennyit levegőztetsz jelenleg? A montecarlo szépen megindult! :sneaky: 👍
Penész annyi van, hogy nem vészes de azért ne felejtsem el. Holnap elő kerül újra az exceles fülpucoló...ahol lekentem ott ne jött vissza, viszont úgy tűnik, mindog kimaradnak részek :) ;)

A hétvégém elég zsúfolt volt, így a feleségemet kertem meg a reggeli indításra - reggel 8kor lámpa fel és 30-40 perc levegő. Az esti etapot én intéztem szintén ennyi idővel.

Igen a MC szépen elindult :)

amit érdekesnek találtam az a limnobium. Kicsi helyen van és szépen elkezdett kisebb leveleket hozni a megszokottnál...

Ádám_

Veterán
Kérdés...ezt a nana-t ilyenkor érdemes lehet betenni az akváriumba? Sajnalnám csak így komposztálni....vagy esélytelen?

Persze, mindenképpen! Nekem volt olyan anubiasom aminek szinte semmi levele nem volt, a rizómája és a gyökerei viszont szép egészségesek voltak. Időbe telt, de összeszedte magát. Semmiképp se dobd ki.

Bálint Nagy

VIP kertész
Szuper. Holnap utána nézek! Köszi a tippet....

Kérdés...ezt a nana-t ilyenkor érdemes lehet betenni az akváriumba? Sajnalnám csak így komposztálni....vagy esélytelen?
Simán megpróbálhatod. Vágd le a nagyon tré leveleit. Akár úgy is megpróbálhatod, hogy csak a rizómát teszed bele. De akár azt is megpróbálhatod, hogy ebben hagyod benne és megnézed hoz-e leveleket.

SMAdrián

Mágus
Akár úgy is megpróbálhatod, hogy csak a rizómát teszed bele. De akár azt is megpróbálhatod, hogy ebben hagyod benne és megnézed hoz-e leveleket.
Nálam is 4 féle Anubias van a wabikban, és mindegyik, elhagyta a submers leveleit.
Már én is úgy voltam hogy kidobálom, de adtam neki esélyt. A nana petite, kb. 2 hónap után kezdet emers leveleket hozni.

Oldal tetejére