• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Éjszakai O2 adagolás

Ötlet:
Nemsokára beüzemelem a co2 reaktorom.
Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy mi lenne, ha a reaktorhoz a co2 csőre egy T elosztóval bekötném egyben a légpumpa levegőcsövét is?
Ha a reaktor beoldja a co2-t, beoldja az oxigént is, oda nem kell akkora nyomás, mint a diffúzorokhoz.
Így lehet, hogy egészen jó hatásfokkal működne az oxigénellátás este.
Kérdések:
- a nappali co2 adagolásnál mennyire tömít a légpumpa szerkezete, és nem árt-e neki a kb. 2 bár nyomás?
- ugyan ez visszafelé: a légpumpa esti nyomása nem okoz-e gondot a mágnesszelepnek? (szerintem minimális a nyomás, nem hiszem hogy baj lenne) Sőt, nem is okozhat gondot, mert ott a visszafolyásgátló szelep.
 
Ötlet:
Nemsokára beüzemelem a co2 reaktorom.
Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy mi lenne, ha a reaktorhoz a co2 csőre egy T elosztóval bekötném egyben a légpumpa levegőcsövét is?
Ha a reaktor beoldja a co2-t, beoldja az oxigént is, oda nem kell akkora nyomás, mint a diffúzorokhoz.
Így lehet, hogy egészen jó hatásfokkal működne az oxigénellátás este.
Kérdések:
- a nappali co2 adagolásnál mennyire tömít a légpumpa szerkezete, és nem árt-e neki a kb. 2 bár nyomás?
- ugyan ez visszafelé: a légpumpa esti nyomása nem okoz-e gondot a mágnesszelepnek? (szerintem minimális a nyomás, nem hiszem hogy baj lenne)

Nem elvetett ötlet így első olvasásra. Szerintem mindkét cső esetében a reaktor elé közvetlenül tegyél 1-1 visszafolyásgátlót, így mindegy melyik irányba, honnan mekkora a nyomás, nem megy vissza semerre...
Kíváncsian várom a fejleményeket, mert ez tényleg jó ötletnek tűnik, azt leszámítva, hogy esetleg az O2 esetében nem tudod olyan szépen szabályozni a bubi mennyiséget, így lehet a reaktor gyorsan belevegősödik... ?
 
Nem elvetett ötlet így első olvasásra. Szerintem mindkét cső esetében a reaktor elé közvetlenül tegyél 1-1 visszafolyásgátlót, így mindegy melyik irányba, honnan mekkora a nyomás, nem megy vissza semerre...
Kíváncsian várom a fejleményeket, mert ez tényleg jó ötletnek tűnik, azt leszámítva, hogy esetleg az O2 esetében nem tudod olyan szépen szabályozni a bubi mennyiséget, így lehet a reaktor gyorsan belevegősödik... ?
Tényleg, egy visszafolyásgátló az O2 ágra, és kész is. Köszi az ötletet.
Arra gondoltam, hogy az O2 ágra is teszek egy bubiszámlálót, és beszabályozom a mennyiséget. Bár arról fogalmam sincs még, hogy mennyi lesz az ideális. Mindenesetre holnap beszerzem a T elosztót, és csinálok egy tesztet.
 
Tényleg, egy visszafolyásgátló az O2 ágra, és kész is. Köszi az ötletet.
Arra gondoltam, hogy az O2 ágra is teszek egy bubiszámlálót, és beszabályozom a mennyiséget. Bár arról fogalmam sincs még, hogy mennyi lesz az ideális. Mindenesetre holnap beszerzem a T elosztót, és csinálok egy tesztet.

Valóban ott is jó lehet a bubi számláló. Az tuti, hogy több bubi kell szerintem mint co2-ből.
 
Lenne egy fogadásom, hogy nem lesz sikeres.
"Vízben nagyon rosszul oldódik, oldódás közben annak összetétele is megváltozik." Wikipedia
Tiszta oxigénnel lehetne játszani és azt diffúzorral beoldani.
 
  • Like
Reactions: TZ
Miben fogadjunk?

Legyünk akkor pontosak. Levegőztess egyik nap légpumpával porlasztókővel és mérj O2 szintet, a másik nap a reaktoros beoldással és ugyanannyi idő után mérj még egyet. :)

Még kitalálom a fogadás tárgyát. :)
 
Legyünk akkor pontosak. Levegőztess egyik nap légpumpával porlasztókővel és mérj O2 szintet, a másik nap a reaktoros beoldással és ugyanannyi idő után mérj még egyet. :)

Még kitalálom a fogadás tárgyát. :)
Rendben. Szerzek O2 tesztet is :)
 
arra gondoltam, hogy ugyanazon a diffuzoron, amin nappal a co2 megy ejszaka mehetne tiszta o2, egy Y elagazas visszafolyasgatlo es 2 palack :)
(tapatalkpn nem
mutatta az utolso par hozzaszolast, igy ugyanazt irtam, bocsi :p )
 
arra gondoltam, hogy ugyanazon a diffuzoron, amin nappal a co2 megy ejszaka mehetne tiszta o2, egy Y elagazas visszafolyasgatlo es 2 palack :)
(tapatalkpn nem
mutatta az utolso par hozzaszolast, igy ugyanazt irtam, bocsi :p )

Igen, ezt használta már valaki csak nem híresztelte. Ő azt mondta, hogy neki simán jó volt.
 
Egyetértek Danival, kizárt, hogy reaktorral működni fog.
O2 palackkal esetleg, de a légpumpa ugyebár nem csak azt tol. Nagy részben inkább nitrogént ami kb egyáltalán nem oldódik vízben, csak csobog. Nagyon idegesítő lesz;)
 
Egyetértek Danival, kizárt, hogy reaktorral működni fog.
O2 palackkal esetleg, de a légpumpa ugyebár nem csak azt tol. Nagy részben inkább nitrogént ami kb egyáltalán nem oldódik vízben, csak csobog. Nagyon idegesítő lesz;)
Ilyen alapon a sima porlasztós megoldás se jó...
 
en vagy O2-re gondoltam, vagy suritett levegos palack(buvarboltbol pl)
nemtudom hogy az O2 mennyire biztonsagos, egeszsegugyben van kicsi 2kg -os palack reduktorral/tuszeleppel egyben
 
Azért mentőt csak nem rabolunk ki! :D
Azért túl komoly költségekben nem érdemes gondolkozni O2 ügyben.
Én megpróbálom összehozni a reaktorral a dolgot, ha nem lesz jó, még mindig ott van a finomabb porlasztós megoldás,
ha az se jó, akkor jön a Twinstar.
 
Back
Oldal tetejére