• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Ok, nekem egy Neont és egy Vörösúszójú pontylazacot intézett el.
Ma kiderült, hogy ez a megoldás se vált be, megint egyet beszippantott. Sajnos ez a Dánió túlságosan izgága , és sokat van a felszínen. Amanda lazacokkal sosem volt ilyen balesetem. Előtte próbáltam egy finom hálós rácsot beletekerni, amit még a DIY ikercsillaghoz (Twinstar) vettem, de az meg annyira finom szövésű, hogy az filmréteg se megy át rajta.
 
Bent a boltban egy műanyag Tropica cserép van lefelezve és a "úszó" részére ráhúzva. Így a szmönyi lemegy, de a hal és garnéla nem ;)
Ezt a megoldást kipróbálom. Van vagy 30 cserepem, lehet szabni :D
 
Bent a boltban egy műanyag Tropica cserép van lefelezve és a "úszó" részére ráhúzva. Így a szmönyi lemegy, de a hal és garnéla nem ;)

Eheim igazán megtörhette volna magát, hogy legalább a leírásában jelzik ezt a veszélyt. Relatíve drága kis kütyüről van szó.
 
Bent a boltban egy műanyag Tropica cserép van lefelezve és a "úszó" részére ráhúzva. Így a szmönyi lemegy, de a hal és garnéla nem ;)
Az a baj, hogy szerintem nálam nem beszippantotta, hanem "befúrták" magukat, mert elég kicsi volt a rés. Csigasügérekkel jártam anno úgy, hogy volt egy nagyon kicsi rés az épített háttér mellett, és folytonos késztetés éreztek arra, hogy bepréseljék magukat
Másik dolog meg a súly. Úgy vettem észre, hogy akármit nem lehet rászerkeszteni, mert akkor nem lebeg a fej, vagy ha nagy a fojtás akkor leszívja, hiába van minimumon a szivattyú
 

Attachments

  • DSC_0014[1].JPG
    DSC_0014[1].JPG
    69.4 KB · Megtekintések: 13
Az a baj, hogy szerintem nálam nem beszippantotta, hanem "befúrták" magukat, mert elég kicsi volt a rés. Csigasügérekkel jártam anno úgy, hogy volt egy nagyon kicsi rés az épített háttér mellett, és folytonos késztetés éreztek arra, hogy bepréseljék magukat
Így viszont ténylegesen jónak tűnik kívülre rögzített szúnyogháló.
A Tetra szűrő kosarára pillanatragacsoltam hálót a garnélák védelme végett. Nem szép, de jó.
 
Én úgy oldottam meg a problémát a sokadik garnéla és oto beszippantás után,hogy elkértem a párom harisnyáját és szépen rá kötöztem.Azóta megszüntek ezek a gondok.
Két naponta fogom és leöblítem róla csap alatt a fenn akadt levél darabokat,és a skimmert sem kell kivennem
a szivacs átmosáshoz,mivel a benne lévő szivacs tiszta marad.
 

Attachments

  • 20161113_165925.jpg
    20161113_165925.jpg
    71.1 KB · Megtekintések: 13
  • 20161113_165944.jpg
    20161113_165944.jpg
    72 KB · Megtekintések: 10
Udv sorstarsak...
Jo cucc ez a skimmer, de nekem is gondjaim voltak vele. Egyik este a frissen telepitett 30 hengeli razborabol kereken 10-et beszippantott, valamint egy kifejlett - szinten uj vasarlasbol erkezett - neont is. Masnap vettem eszre, de mar menthetetlen volt mind.
Tipp: En kivagtam a halfogo halobol egy darabot, es abbol varrtam egy "kalapot" a skimmerre.
Mondjuk ma epp 7 db amanot mentettem ki (mindet elve), mert csorikaim megtalaltak az egyetlen rest a pajzson.

--- A halirtas miatt reszemrol nagy fekete pont az Eheimnek.
++ Amugy jo otlet az allithato teljesitmeny (piros pont). Nalam kivaltott egy kulon aramoltato pumpat.
- A kivezeto csonk butan van elhelyezve, mert nalam az epp fele igyekvo felszini szemetet fujta messzire (kis fekete pont). Ezt egy 7cm-es gumicsovel oldottam meg, most 30 fokban lefele lovel, igy kialakult egy 40-50cm atmeroju cirkulacio, ahol a felszin a skimmer fele halad, alul pedig ellentetes az aramlas.
 
Nálam is beszippantott pár dániót :mad:, a védelmet úgy oldottam meg, hogy két befőttesgumiból egy dupla keresztet csináltam az úszójába. Nem egyszerű ezt megoldani, mert pl 3 gumival már annyival nehezebb lett, hogy folyton leszívta az úszót a pupája. Ha meg tettem bele rácsot, akkor nem ért semmit.
 
Nálam is beszippantott pár dániót :mad:, a védelmet úgy oldottam meg, hogy két befőttesgumiból egy dupla keresztet csináltam az úszójába. Nem egyszerű ezt megoldani, mert pl 3 gumival már annyival nehezebb lett, hogy folyton leszívta az úszót a pupája. Ha meg tettem bele rácsot, akkor nem ért semmit.

:( Ügyes ötlet. Mivel a kütyü elég hatékony a cupák leszedésében, én csak néha kapcsolom be rövid időre, amikor ott vagyok. Egy figyelmeztetést igazán hagyhattak volna a leírásában, vagy nem is tesztelték?
 
Meg egy eszrevetel: Nekem nem tetszik, hogy 220V-ot vezetek a viz ala.
Mondjuk csak elsore hangzik jobbnak, hogy kulso szurom van futoszallal...

Komfortosabb lennek, ha 12 vagy 24V-os rendszerek lennenek a vizben. Ha egy kamiont be lehet inditani ilyen feszultsegrol, akkor nem okozhat gondot ezeknek a cuccoknak a mukodtetese sem.
 
Igaz, kamiont is be lehet indítani ilyen feszültségről, csak az áramerősség is számít, abból meg aztán rendesen felvesz 1-1 indítózáskor, annyi kakakóval meg hegeszteni is tudnál ;). Nem véletlenül mondják, hogy utána kellene menni legalább 10-20 kilométert, hogy visszatöltsön a generátor. Kicsit kontárkodtam a repülőmodellezéssel, így ha az ott használt elektromos motorokat akarnám átültetni az akvarisztikába, akkor azt látom, hogy igencsak megdobná a termék árát, és talán a villanyszámlát is. Egy kis 50grammos motor is 20-30ampert kajol, ehhez megfelelő méretű táp kell, és vezérlő elektronika, mivel azok 3 fázisúak. Szénkefés motor ugye eleve kilőve. Előnye azért meglenne, hogy nem lenne az a darabos járás ami most az 50Hz miatt van.
 
Igaz, kamiont is be lehet indítani ilyen feszültségről, csak az áramerősség is számít, abból meg aztán rendesen felvesz 1-1 indítózáskor, annyi kakakóval meg hegeszteni is tudnál ;). Nem véletlenül mondják, hogy utána kellene menni legalább 10-20 kilométert, hogy visszatöltsön a generátor. Kicsit kontárkodtam a repülőmodellezéssel, így ha az ott használt elektromos motorokat akarnám átültetni az akvarisztikába, akkor azt látom, hogy igencsak megdobná a termék árát, és talán a villanyszámlát is. Egy kis 50grammos motor is 20-30ampert kajol, ehhez megfelelő méretű táp kell, és vezérlő elektronika, mivel azok 3 fázisúak. Szénkefés motor ugye eleve kilőve. Előnye azért meglenne, hogy nem lenne az a darabos járás ami most az 50Hz miatt van.
Szerintem a lényeg: A "termék ára". Meg valószínűleg túl biztonságosra állították a szenzoraimat gyerekként. (A villanyszerelő is nézett, hogy mindenhol földelt konnektor, dupla ÉV relé, túlfeszültség és villámvédelem B / C / D, és még gyerekvédett aljzatok is. Mondjuk a kandallóval meg a födém szarufáit izzítottuk eddig, de legalább időben gyanút fogtam. Hiába, kandallónk nem volt gyerekként :).)
 
Back
Oldal tetejére