• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Nekem úton van Kínából egy sunsun skimmer, eheim koppintás, 300l/órás, de nézzétek a garnivédő megoldást:

31590885701_e7537e4765.jpgsunsun_skimmer by Attila Szántó, on Flickr

Ha megjön, a Skim350 megy vissza a nagy akvába, ez meg megy a mossy fingersbe ahova most beraktam az eheimet.
 
Igaz, kamiont is be lehet indítani ilyen feszültségről, csak az áramerősség is számít, abból meg aztán rendesen felvesz 1-1 indítózáskor, annyi kakakóval meg hegeszteni is tudnál ;). Nem véletlenül mondják, hogy utána kellene menni legalább 10-20 kilométert, hogy visszatöltsön a generátor. Kicsit kontárkodtam a repülőmodellezéssel, így ha az ott használt elektromos motorokat akarnám átültetni az akvarisztikába, akkor azt látom, hogy igencsak megdobná a termék árát, és talán a villanyszámlát is. Egy kis 50grammos motor is 20-30ampert kajol, ehhez megfelelő méretű táp kell, és vezérlő elektronika, mivel azok 3 fázisúak. Szénkefés motor ugye eleve kilőve. Előnye azért meglenne, hogy nem lenne az a darabos járás ami most az 50Hz miatt van.
Csakhogy az az 50g-os motor 350W-os.
Kisebb feszültség esetében nyilván nagyobb áram fog folyni ugyanakkora teljesítménynél, de ettől még a fogyasztás nem változik.
Ha a motor tekercsét átalakítanánk 12V-hoz (vastagabb vezetékből kevesebb menetszám), akkor simán menne 12V váltakozó feszültségről.
Tévhit, hogy a 12V az egyenfeszültség. Lehet váltakozó is, így vannak kisfeszültségű váltóáramú motorok is.
Az egyetlen dolog ami növeli a fogyasztást, az a transzformátor vesztesége.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Csakhogy az az 50g-os motor 350W-os.
Kisebb feszültség esetében nyilván nagyobb áram fog folyni ugyanakkora teljesítménynél, de ettől még a fogyasztás nem változik.
Ha a motor tekercsét átalakítanánk 12V-hoz (vastagabb vezetékből kevesebb menetszám), akkor simán menne 12V váltakozó feszültségről.
Tévhit, hogy a 12V az egyenfeszültség. Lehet váltakozó is, így vannak kisfeszültségű váltóáramú motorok is.
Az egyetlen dolog ami növeli a fogyasztást, az a transzformátor vesztesége.
l
A 220-as hozzászólásnál írtam a fogyasztást ! ;)

Tételezzük fel, hogy egy 230 voltos, jelenleg mondjuk 20 wattot fogyasztó külső szűrőt áttekercselnénk 12 voltra. Akkor mire lehet számítani? Megmarad a nyomaték, és a fogyasztás?
Modellező motoroknál a brushless motorokra gondoltam, ezek ugye kefe nélküliek, és nagyon erősek. Ezek kialakítása hasonló mint amilyeneket használnak a szűrőkben, csak több kisebb mágnesből áll a forgórész. Tehát lehet vízálló megoldást építeni belőle.
 
Nekem úton van Kínából egy sunsun skimmer, eheim koppintás, 300l/órás, de nézzétek a garnivédő megoldást:

View attachment 22553sunsun_skimmer by Attila Szántó, on Flickr

Ha megjön, a Skim350 megy vissza a nagy akvába, ez meg megy a mossy fingersbe ahova most beraktam az eheimet.
Pont ugyanígy bele lehet tenni az Eheimbe egy hajcsavaró darabot vagy egy szúnyogháló darabot henger alakúra tekerve.
Nem nagy találmány.
Mondjuk pont ezért beletehették volna gyárilag is.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A 220-as hozzászólásnál írtam a fogyasztást ! ;)

Tételezzük fel, hogy egy 230 voltos, jelenleg mondjuk 20 wattot fogyasztó külső szűrőt áttekercselnénk 12 voltra. Akkor mire lehet számítani? Megmarad a nyomaték, és a fogyasztás?
Modellező motoroknál a brushless motorokra gondoltam, ezek ugye kefe nélküliek, és nagyon erősek. Ezek kialakítása hasonló mint amilyeneket használnak a szűrőkben, csak több kisebb mágnesből áll a forgórész. Tehát lehet vízálló megoldást építeni belőle.
A modell motoroknál frekvencia szabályzóval lehet beállítani a fordulatszámot. Egyenfeszültségből nagyfrekvenciás váltakozó feszültséget állítunk elő. Ez jelentősen bonyolítja a dolgot és persze drágítja is, de a szűrő motoroknál erre semmi szükség, mivel eleve váltakozó feszültségünk van. Igaz, hogy ez csak 50Hz-es, így nem lehet sok kis mágnesből a forgórész, mert akkor nagyon kicsi lenne a fordulatszám, de az így elérhető óriási forgatónyomatékra és dinamikus indulásra nincs is szükség.
Ha egy motor 20W-os akkor mindegy hogy hány voltos, az akkor is 20W-os.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Tudja valaki hogy a benne lévő szivacs helyett bele lehet e rakni perlonvattát? Gondolom hogy így még jobban gyűjtené a koszt.
 
Tudja valaki hogy a benne lévő szivacs helyett bele lehet e rakni perlonvattát? Gondolom hogy így még jobban gyűjtené a koszt.
Miért ne lehetne? De azért egy vékony szivacsot rakj a rotor felőli részhez, hogy nehogy beszívja és megszoruljon a perlontól. Amúgy szerintem felesleges. Egy sűrűbb fekete szivacs tökéletes bele.
 
Utoljára módosított:
Miért ne lehetne? De azért egy vékony sziacsot rakj a rotor felőli részhez, hogy nehogy beszívja és megszoruljon a perlontól. Amúgy szerintem felesleges. Egy sűrűbb fekete szivacs tökéletes bele.
Köszi, akkor kipróbálom. Egyszerűen nem boldogulok a felszíni hártyával, bár tartok tőle nem ez fogja véglegesen megoldani a problémát.
 
Tudja valaki hogy a benne lévő szivacs helyett bele lehet e rakni perlonvattát? Gondolom hogy így még jobban gyűjtené a koszt.
Ne rakj bele perlont, eltömődik és hatását veszti! Ritka szivacs kell neki, és a retesszel fojtsd! Nálam tökéletesen tisztán tartotta a felszint!
 
Sziasztok!
Sajnos az egyik skimmerem vezetéke megtörött ,és balesetveszélyes lett.Tegnap előtt amikor indítottam a kis akváriumot ,ugye betettem.Abban a pillanatban ahogy a vízbe nyúltam ,már bizsergetett is.Szóval az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban ,hogy volt /van e valaki köztetek aki már javította eme hibáját a skimmernek???Szétszedném én ,de nem tudom a vízállóságot ,hogy oldották meg a szerkezetben.
Előre is köszi
 
Ne rakj bele perlont, eltömődik és hatását veszti! Ritka szivacs kell neki, és a retesszel fojtsd! Nálam tökéletesen tisztán tartotta a felszint!
Igen, én is az eltömődés veszélye miatt nem raktam eddig perlont bele. Viszont 10 perccel a skimmer kikapcsolása után máris csupa kosz a víz felszíne ezért szeretnék a hatásfokon változtatni.
 
Sziasztok!
Sajnos az egyik skimmerem vezetéke megtörött ,és balesetveszélyes lett.Tegnap előtt amikor indítottam a kis akváriumot ,ugye betettem.Abban a pillanatban ahogy a vízbe nyúltam ,már bizsergetett is.Szóval az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban ,hogy volt /van e valaki köztetek aki már javította eme hibáját a skimmernek???Szétszedném én ,de nem tudom a vízállóságot ,hogy oldották meg a szerkezetben.
Előre is köszi
Ez a baj az összes belső szűrővel. Sajna javíthatatlan.
Egyébként pont ezért kellene minden akváriumhoz fí relé.
Ha pl. fogod a fűtéscsövet, a radiátort vagy a csapot a másik kezeddel, akkor simán agyonvág az áram.
Nem is értem, hogy engedélyezik a normál pvc szigetelésű vezetékek használatát az ilyen eszközökben, hiszen a víztől megkeményedik és kireped.

Életveszélyes!

Ha szilikon szigetelésű lenne a kábel, akkor sosem menne tönkre.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Sajnos az egyik skimmerem vezetéke megtörött ,és balesetveszélyes lett.Tegnap előtt amikor indítottam a kis akváriumot ,ugye betettem.Abban a pillanatban ahogy a vízbe nyúltam ,már bizsergetett is.Szóval az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban ,hogy volt /van e valaki köztetek aki már javította eme hibáját a skimmernek???Szétszedném én ,de nem tudom a vízállóságot ,hogy oldották meg a szerkezetben.
Előre is köszi
Majd most kiderited, én is kíváncsi vagyok rá! Szerintem úgy van megoldva mint a fűtők, egyszerű zsugorcsöves megoldás!
 
Javítás szerintem nem megoldható.Mivel veszélyessé vált így beáldoztam.Már az alját sem lehet leszedni roncsolás nélkül.Rá van sütve egy csonkra.A belseje pedig egy az egyben ki van öntve műgyantával.
b6787c6cae59c935a8f585e0de758189.jpg


Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Az áram-védőkapcsoló (AVK), konyhanyelven "Fi-relé" nagyon jó dolog, de az akva mellett hamis biztonságot ad. Az AVK vezetékes érintésvédelem. Hol is csatlakozik itt a védővezető???
A szűrők kettős szigetelésűek, földelésük tilos!
Az akva üveg, szigetelő, ezért nincs is rajta kapocs a védővezetőnek. Na, most, ha megfogod a fűtéscsövet és a zárlatos villamos elemet hordozó akvát és van egy 30 mA-es kioldású AVK-d, még simán agyonvághat az áram. 1 mA a sziven át halálos.
Az már nagyon rossz, ha az ember zárja az áramkört. Csak egy hír lesz a híradóban: agyonvágta az áram otthonában.
Ilyenkor szoktuk az jegyzőkönyvezni, hogy ugyan a hálózat rendben, van AVK, de a szakszerűtlenűl használt villamos berendezést okozta a sérülést.
Akvárium - villamosság nem barátok. Ez egy ilyen hobby, ismerjük, vállaljuk a kockázatot. Ha betartasz minden szabályt, nem lehet baj.

Off-ot feloldva: ez nem javítható. A gyanta kiolvasztása és szakszerű helyreállítása kétséges.
Én is Eheim Skim-et haználok, s fél év után már jelentősen megkeményedett a vezeték, himán el tudnám törni. Igen, az Eheim nem a legjobb minőségű vezetéket alkalmazza. Érdemes lenne elvinni a fogyasztó védelemhez, na de nem idehaza, hanem a németeknél. Lehet megtépázódna a cég hírneve. Viszont azért a 20 €-ért nem éri meg elindulni. A német akvarista meg szintúgy nem vacakol 20 €-val, vesz egy másikat.
 
Utoljára módosított:
A magyar sem fog vacakolni,mert inkább én is veszek egy újat:)Nincs kecmec ,ez nem játék:nailbiting:
Fő a biztonság, pláne, ha lurkó is van a környéken.

Mellesleg az összes szűrő használatijában benne van, hogy amíg be van dugva, ne nyúlj a vízbe.
 
Back
Oldal tetejére