• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

45 Euróig ÁFA és vámmentes.
Bocs hogy beleszólok, de csak magánszemélytől 45EUR.

EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)
Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):
0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes
45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli
700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

Cég - magánszemély között:
0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes
22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

És persze a szállítási költséget is bele kell számolni a 45 ill. 22EUR-ba.
De a kínaiak sem hülyék általában mindenre rányomják hogy gift, meg max 10dollár értéket jelölnek meg.
Engem tavaly vagy tavalyelőtt vármoltak le (néhány márkás póló usa-ból), de a kínai cuccaimhoz nem igazán nyúltak még eddig. Még amikor két dobozos akasztós szűrő jött egybecsomagolva (jó 40centis csomag), az is ideért gond nélkül.
 
Bocs hogy beleszólok, de csak magánszemélytől 45EUR.

EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)
Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):
0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes
45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli
700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

Cég - magánszemély között:
0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes
22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

És persze a szállítási költséget is bele kell számolni a 45 ill. 22EUR-ba.
De a kínaiak sem hülyék általában mindenre rányomják hogy gift, meg max 10dollár értéket jelölnek meg.
Engem tavaly vagy tavalyelőtt vármoltak le (néhány márkás póló usa-ból), de a kínai cuccaimhoz nem igazán nyúltak még eddig. Még amikor két dobozos akasztós szűrő jött egybecsomagolva (jó 40centis csomag), az is ideért gond nélkül.
Hasznos iromány ....köszi:)
 
Tanulópénz meg volt... :(
Eheim 2422 szűrő mellé kaptam ajándékba a felszínleszívót, gondoltam akvárium átrendezés után jó lesz extra takarításnak. Sajnos későn leltem erre a topicra, így a védőrács megvalósítása is elmaradt, ellenben tegnap este üzemeltem be a szűrőt...
Ma reggelre a tegnap hozott 5 bohóccsukából 4 eltűnt. Belenéztem a szűrőbe, majd leállítottam. Kb 50 sakura garnéla szaladt ki belőle, hátrahagyva 4 bohóccsuka tetemét... így év utolsó napjára ez szíven ütött, ilyen rövid ideig még nem éltek nálam halak... :( Persze én hibám, csak nem gondoltam volna...
 
Nem gondoltam, hogy nem elég az OBI-ba besétálni, ha az ember apró lyukú rozsdamentes rácsot akar venni. Azért addig is varrtam rá egy szúnyoghálót...
23790099950_43ef39f5d5.jpg

Boldog (halgyilkos skimmerektől mentes) Új Évet Mindenkinek! ;)
 
Tanulópénz meg volt... :(
Eheim 2422 szűrő mellé kaptam ajándékba a felszínleszívót, gondoltam akvárium átrendezés után jó lesz extra takarításnak. Sajnos későn leltem erre a topicra, így a védőrács megvalósítása is elmaradt, ellenben tegnap este üzemeltem be a szűrőt...
Ma reggelre a tegnap hozott 5 bohóccsukából 4 eltűnt. Belenéztem a szűrőbe, majd leállítottam. Kb 50 sakura garnéla szaladt ki belőle, hátrahagyva 4 bohóccsuka tetemét... így év utolsó napjára ez szíven ütött, ilyen rövid ideig még nem éltek nálam halak... :( Persze én hibám, csak nem gondoltam volna...

Szia. Részvétem. A háló a jó megoldás, valahogy úgy, ahogy itt felettem is látható.
Zöldséges háló például.
 
Nem gondoltam, hogy nem elég az OBI-ba besétálni, ha az ember apró lyukú rozsdamentes rácsot akar venni. Azért addig is varrtam rá egy szúnyoghálót...
View attachment 2309

Boldog (halgyilkos skimmerektől mentes) Új Évet Mindenkinek! ;)
Szeretnél valami rácsot a háló helyett? Ilyesmire gondolsz? KATT. Igaz, én műanyagból próbáltam, de nem működik jól. A víz súlya lehúzza a pipát, ahogy a rácson lefolyik. Nem tud simán lebukni a víz, ahogy kellene. Próbáld ki, ha gondolod, de nálam nem vált be... A háló hibátlan volt nálam is.
 
Szeretnél valami rácsot a háló helyett? Ilyesmire gondolsz? KATT. Igaz, én műanyagból próbáltam, de nem működik jól. A víz súlya lehúzza a pipát, ahogy a rácson lefolyik. Nem tud simán lebukni a víz, ahogy kellene. Próbáld ki, ha gondolod, de nálam nem vált be... A háló hibátlan volt nálam is.

Nem. Köszi, de ezt a megoldást már ismerem.
Ahogy korábban már írtam, én olyan megoldást képzelek el, mint egy kör alakú rács négy kis lábbal ami a vágatokban tartja.
Ha meglesz, majd felrakom. Bár nem tudom mikor szerzek majd egy kis darab rácsot... :p

Boldog Új Évet Mindenkinek!
 
Van egy 180as aksim és egy 25 literes sakurás. Mind a kettőben szakaszosan működtetem egy-egy időkapcsoló segítségével. Napi 3x15 percet mennek és nincsen veszteségem, a felszín szép tiszta. (ha be is szippant esetleg valakit, a köztes időszakban ki tud evickélni)
Így is lehet!
 
Szeretnél valami rácsot a háló helyett? Ilyesmire gondolsz? KATT. Igaz, én műanyagból próbáltam, de nem működik jól. A víz súlya lehúzza a pipát, ahogy a rácson lefolyik. Nem tud simán lebukni a víz, ahogy kellene. Próbáld ki, ha gondolod, de nálam nem vált be... A háló hibátlan volt nálam is.

A rácsost oldottam meg én is, annyi eltéréssel, hogy ha végig ér a rács tényleg nehéz lesz, ezért csak egy kb 1cm széles darab kell a tetejébe, úgy működik.
 
én is megpróbálom leírni a véleményemet. amikor először megláttam a neten, nagyon megtetszett. youtube-on is találtam róla pár videót. rögtön az első gondolatom az volt, hogy ezekre a hatalmas nyílásokra valamit mellékel az eheim, hogy az apróbb halak/garnélák ne essenek csapdába?
végül csak rávettem magam és akcióban vettem én is egyet. eddig egy kissé átalakított ISTA felszínleszívóm volt. KATT
nagyjából meg voltam vele elégedve. ezt ugye a külső szűrő szívóágára kell kötni.
fel akartam szabadítani a külső szűrőt, hogy csak a szűrőkosáron szívja a szutykot, így jött az eheim skim 350.
szerintem sokat fogyaszt. tudom, csak 5watt, de azért akad bőven olyan szűrő, amelyik ezt a 300L/órát meg tudja oldani kevesebből is. én olyan 2-3 wattal lennék kibékülve. de ezt tegyük félre...
pancsolni kell a vízben rendesen, mondjuk ha az áramlás erősségén akarok állítani. ráadásul nekem baloldalon van, így pont nem látom a csúszkát. nehézkes.
ha ki kell pucolni a szivacsot, az is vidám. nagyon meg kell bontani ahhoz, hogy ki lehessen venni.
az áramlatot nem lehet állítani, hogy melyik irányba menjen. ez sem túl jó, mert így nagyon nem mindegy, hogy az ember hová teszi az akváriumban, hogy ne dolgozzon a többi szűrő ellen. tudom, lehet külön venni hozzá valami készletet... de azt nem is ehhez találta ki az eheim. mindegy.
de szerintem a legnagyobb baklövés akkor is a felszínleszívó lelke... vagyis a teteje, ahol a víz ömlik bele.
nem értem. a neten rákeresve azonnal rengeteg barkács megoldást találtam rá. az egyik például EZ.
a másik EZ, amit én is választottam. az elsőt is kipróbáltam, de nem működik rendesen. a víz nem tud simám lefolyni a csőben, nagyon lehúzza a pipát.
a háló bevált, de azért nem mondhatnám tetszetősnek. fura, hogy egy kész megoldással még otthon kelljen trükközni.
összességében nekem nem jött be a szűrő, nem ájultam el tőle. kissé átgondolatlannak tűnik az egész. a kinézete sokakat zavar, engem pont nem. de ezek az "apróságok" viszont nagyon.
ezek mellett én hangosnak is érzem. amennyire tudom, az eheim liberty szűrői is eléggé hangosak már... a régiek még hangtalanok voltak.
szerintem én megválok tőle. EZT néztem ki. nem tudom, ki koppintott kiről (van hasonlóság), de én egy sokkal átgondoltam, okosabb szűrőt látok.
majd kiderül.
úgy tűnik, külföldi rendelés lesz... itthon fehér holló kategória.
amúgy biztosan jó az eheim is, de nekem nem sikerült megszeretnem. örülök, ha sokak megelégedéssel használják, szóval nem akarok senkit lebeszélni róla, de... én csalódtam benne. hozzátenném, az első eheim cucc, amiben csalódtam. ez a skimmer dolog még eléggé idegen nekik :)
Hali!

A felszīnen halmozódó szmötyi feltisztítása engem is elgondolkoztatott az Eheim skimmeren, de egyszészt én is soknak tartottam az 5 W-ot, másrészt a 7,5 ezer magyar forintot, s azt, hogy barkácsolni kell vele. Ennyiértvettem inkább egy Aquael Powerfiltert, ami nagyobb cufflát tud, van stűrőház gyantának, tőzegnek, porlaszt levegőt vagy co2-t, s ha már barkácsolni kell, szerkesztettem felszín szívót rá. Kb. 10 perc alatt letisztítja (240 L).
 
Nem gondoltam, hogy nem elég az OBI-ba besétálni, ha az ember apró lyukú rozsdamentes rácsot akar venni. Azért addig is varrtam rá egy szúnyoghálót...
View attachment 2309

Boldog (halgyilkos skimmerektől mentes) Új Évet Mindenkinek! ;)
Szia! Milyen rácsra gondoltál? Nem könnyű ráaplikálni. Az rm rosta elél merev, ha kell tudok szerezni ingyért, próba kedvéért
 
Szia! Milyen rácsra gondoltál? Nem könnyű ráaplikálni. Az rm rosta elél merev, ha kell tudok szerezni ingyért, próba kedvéért

Köszi a felajánlást! Sajnos ebben egyáltalán nem vagyok otthon, a google pedig ez esetben nem tudott segíteni.
Kb. szúnyogháló sűrűségű rozsdamentes rácsra gondoltam, és ahogy néztem egy 4x4 cm-es darab elég is lenne.
Ha nem találok, majd kereslek. ;)
(amúgy a kis garnélák még a szúnyoghálón is simán átmennek. Vízcsere után mindig találok egy-két darabot a kádban is :p)
 
Köszi a felajánlást! Sajnos ebben egyáltalán nem vagyok otthon, a google pedig ez esetben nem tudott segíteni.
Kb. szúnyogháló sűrűségű rozsdamentes rácsra gondoltam, és ahogy néztem egy 4x4 cm-es darab elég is lenne.
Ha nem találok, majd kereslek. ;)
(amúgy a kis garnélák még a szúnyoghálón is simán átmennek. Vízcsere után mindig találok egy-két darabot a kádban is :p)
én teatojás rácsból (vagyis - a kék-sárga lakberendezési áruház - olajfröccsenésgátló) csináltam felszínszűrőre rátétet. Igaz nem az eheim-re mert azt néhány percig használom én is, hanem akasztós szűrő felszínszűrőjére.
ha Pomáz fele jársz, tudok neked adni egy darab rácsot. Ezen a méreten tuti nem fér át kis garnéla sem és nem is túl nehéz, viszont tuti rozsdamentes fém.
 
Köszi a felajánlást! Sajnos ebben egyáltalán nem vagyok otthon, a google pedig ez esetben nem tudott segíteni.
Kb. szúnyogháló sűrűségű rozsdamentes rácsra gondoltam, és ahogy néztem egy 4x4 cm-es darab elég is lenne.
Ha nem találok, majd kereslek. ;)
(amúgy a kis garnélák még a szúnyoghálón is simán átmennek. Vízcsere után mindig találok egy-két darabot a kádban is :p)
Üdv!
0,4 mm-től tudok? 0,4, 0,5, 0,63, 0,8, 1 mm. Huzal vastagság változó, 0,2-0,6 között. 4x4 cm? Hétfőn küldhetek, akár postán is. Ingyért!
 
Üdv!
0,4 mm-től tudok? 0,4, 0,5, 0,63, 0,8, 1 mm. Huzal vastagság változó, 0,2-0,6 között. 4x4 cm? Hétfőn küldhetek, akár postán is. Ingyért!
Mi a beszerzési forrás? Jöhet privátban is...
 
Az ígéret szép szó...
24259076485_b835470204.jpg
@mintor kollégának hála tudtam kicsit kísérletezni rostával is.
Bár a félelmeim beigazolódtak, és a 0,4mm-es rács alatt a felületi feszültség miatt tényleg bent marad leállítás után a levegő, de ez még kifejezetten hálás is, mert egy csepnyi szmötyi sem jön ilyenkor vissza a felszínre. (y)
(a 0,8-as rács már sajnos túl nagy, mert a 4 miliméteres vágatba csak három drót fér be, és túl spröd a szép alakításhoz...)

Hát nem tudom, hogy tényleg mindenkinek van-e keresztje, de nekem már... :D
 
Back
Oldal tetejére