• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

"Ne fogjon senki könnyelműen a húrok pengetésihez..."
Sajnos a rács nem váltotta be a hozzá füzött reményeket, így (legalábbis ebben a formában) nem ajánlom senkinek.
A rajta kialakuló felületi feszültség miatt sajnos éppen a scumot nem távolítja el. Az ,megáll és kifolyik alóla a víz. :(
Megpróbálkozom egy nagyobb mérettel, és visszajelzek...
 
Szerintetek járható út a Skimben lévő szivacsot perlonnal kiegésztve, vagy arra lecserélve a flow-t csökkenteni? Egyelőre napi 4xfél órában használom, de ha nem lenne olyan erős a flow, akkor folymatos üzemben járatnák, hogy egyenletesebb áramlás legyen az akiban. Attól tartok, hogy túlságosan visszavenné, vagy nagyon hamar eltömődne...
 
Szerintetek járható út a Skimben lévő szivacsot perlonnal kiegésztve, vagy arra lecserélve a flow-t csökkenteni? Egyelőre napi 4xfél órában használom, de ha nem lenne olyan erős a flow, akkor folymatos üzemben járatnák, hogy egyenletesebb áramlás legyen az akiban. Attól tartok, hogy túlságosan visszavenné, vagy nagyon hamar eltömődne...
Ott az oldalán a csúszka amivel az áramlást szabályozhatod. Miért nem használod azt?
 
van valakinek ízléses megoldása a beúszásvédelemre?
Akkor volna igazi egyébként, ha lehetne választani, hogy merre fújjon.
De így is nagyon hasznos cucc.
Én ma vettem,nagyon hasznosnak találom,130 litert 10 perc alatt rendbe tett.A kivezetésére lehet húzni egy szilikon csövet,tapadókoronggal oda vezeted,ahová akarod.
 
Pár hete vettem egy ilyen jószágot, eddig meg voltam elégedve vele, de a pénteken GA-ban vett amano garnélák reggelre mind benne kötöttek ki. Igaz, hogy még aprók, de azt sem értettem, hogy mi a fenét császkálnak fent, amikor lent kellene tenni a dolgukat. Ha meg kellene fogni őket, mint a villám eltűnnek, nem is tudom, hogy hogy tudta őket a skimer beszívni. Most már én is okosabb lettem a fórumnak köszönhetően. Ha nem szeretnél garnélamentes akváriumot, barkácsolj rá hálót!
 
Szakaszosan megy nálam a Skimmer, napi 3x1 órában. A jobb hátsó sarokba állítottam be egy rotalabokor mögé és az akvárium hátfala mentén tolja a vizet. Müködéskor a növényt kb. 45 fokos szögben eltolja. Nem lesz baja a növénynek? Mondjuk kikapcsolás után pár órával visszaáll a fény felé. Nálatok nem okoz gondot a Skimmer az előtte álló növénynek? Vannak negatív tapasztalatok ez irányban, főleg annál, aki naphosszat működteti?
 
EZT néztem ki. nem tudom, ki koppintott kiről (van hasonlóság), de én egy sokkal átgondoltam, okosabb szűrőt látok.
majd kiderül.
úgy tűnik, külföldi rendelés lesz... itthon fehér holló kategória.
amúgy biztosan jó az eheim is, de nekem nem sikerült megszeretnem. örülök, ha sokak megelégedéssel használják, szóval nem akarok senkit lebeszélni róla, de... én csalódtam benne. hozzátenném, az első eheim cucc, amiben csalódtam. ez a skimmer dolog még eléggé idegen nekik :)

Úgy látom, a kábelt ők is csak alulra tették amit nem értek...ha egyértelműen függőleges használatra van, akkor miért kell a kábelt alulra tenni?
 
Sziasztok... Ha készítek egy skim-t és belekötöm a külső szűrő szívó ágába, persze fojtással akkor a nem okoz gondot a külső szűrőben az az olajos filmréteg...
 
Sziasztok... Ha készítek egy skim-t és belekötöm a külső szűrő szívó ágába, persze fojtással akkor a nem okoz gondot a külső szűrőben az az olajos filmréteg...
Nem, vannak ilyen gyári megoldások is, sokan használják a fórumon. Én is használtam korábban, gond nélkül. Csak arra figyelj, hogy lehetőség szerint két helyről is szívjon, és szabályozható legyen.
 
Nem, vannak ilyen gyári megoldások is, sokan használják a fórumon. Én is használtam korábban, gond nélkül. Csak arra figyelj, hogy lehetőség szerint két helyről is szívjon, és szabályozható legyen.
Oké. Köszönöm... a szabályozásra egy csapot gondoltam, de majd kialakul... Köszönöm még egyszer.(y)(y)(y)
 
Sziasztok... Ha készítek egy skim-t és belekötöm a külső szűrő szívó ágába, persze fojtással akkor a nem okoz gondot a külső szűrőben az az olajos filmréteg...

Esetleg nézz bele pl. Trappista kolléga Root Octopus című naplójába. :)
Nem biztos, hogy érdemes home made-del "küszködni", kivéve persze, ha hajt az alkotási ösztön. :)
 
Kis hal nem ment bele senkinél?

Fórumokon rákeresve "eheim skim 350 death trap"-re elég sok találat jön elő.
 
Nekem kettő kb 3 centis Dániómat szippantott be, és nem is élték túl. Most úgy megy, hogy egy szemcseppes flakonra csináltam pár keskeny vágást és azt dugtam bele a lebegő részébe.
 
Nekem kettő kb 3 centis Dániómat szippantott be, és nem is élték túl. Most úgy megy, hogy egy szemcseppes flakonra csináltam pár keskeny vágást és azt dugtam bele a lebegő részébe.

Ok, nekem egy Neont és egy Vörösúszójú pontylazacot intézett el.

Mindkét hal közel 3 éves volt. Korábban nem használtam skimmert. Alap esetben ez is csak ritkán volt bekapcsolva, de mire észrevettem, már 1 napja ment.

Végignéztem a eheim skimmer gyári leírását, és nem találtam sehol javaslatot, hogy csak felügyelettel lehet üzemeltetni, vagy kis halak esetén ne használjuk.

Amúgy a termék jó, nagyon rövid idő alatt hatásosan leszedi a "smötyit".
 
Back
Oldal tetejére