• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Edo nano project

babilonok

Főkertész
Ma összeraktam egy 10 literes nano akváriumot- nem rég lettem kész vele. A mohát lehet le kellene cserélni valami másra. Tipp? Milyen változtatások legyenek még esetleg?

Világítás 9W
Talaj: Aquatic Nature Shrimp-Soil
Növény: Marsilea hirsuta, moha
Dekoráció: szőlőgyökér
Tápozás: Easy Carbo, Green Aqua Micro és macro

Képek:
 
17070035_38846318a7fee4aac446606c9bff384b_m.jpg
 
Ha csak egy garnis akváriumot csinál, akkor alapvetően elég a szivacsszűrő is. Nem valószínű, hogy ebből csúcsrajáratott növényes akvárium lesz, hanem inkább egy kis zöld sarok. ;)
 
Ha csak egy garnis akváriumot csinál, akkor alapvetően elég a szivacsszűrő is. Nem valószínű, hogy ebből csúcsrajáratott növényes akvárium lesz, hanem inkább egy kis zöld sarok. ;)

Csak azért javasoltam mert nekem is eleinte ilyen szivacs ment a garnisba, de rengeteg lebegő koszmosz volt a vízbe, ami fénynél valljuk be nem olyan szép.
Vettem egy 3000 ft-os akasztós szűrőt amibe a perlont lecseréltem és a kicsi tartályt megtömtem substrat proval most már szép tiszta a víz ;)
 
Én a 9l-esemben heti 2X adok 1-1 ml-t a GA tápokból, carbót pedig naponta kb 0,4 ml-t.
 
Növények: Hydrocotyle Tripartita Japan, Ammania Sp. Bonsai, Blyxa Japonica , meg valami hinár féle
Aljzat homok lett
Szűrő: Haqos Flex-200
Co2: water plant CO2 spray system
Lakók: 4db rc garnéla és egy oto
 
Szia babilonok!

Az elrendezés jobb lett a több kővel, de még lehetne javítani rajta (nézegesd az iwagumi akváriumokat).
Kár hogy homokból nem lehet emelkedőt csinálni (mármint víz alatt)!
Talán még 2 Otocinklust betehetsz (hogy ne magányosan búslakodjon) a túltelepítés veszélye nélkül!

Kíváncsian várom a növények bedúsulása utáni állapotot!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére