• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Van ennek valami magasabbrendű oka?Amit meg is oszthatsz velünk??:)

Ez valahogy így jött. Az alap adagolás elég napközis. Mi pedig rendesen pörgetjük az akváriumokat. Duplán látom a hatását. Sima adagolással nem annyira látványos.
 
Duplán látom a hatását. Sima adagolással nem annyira látványos.

Én is dupla adagban tolom, ráadásul low-techben, élesztős és harangos Co2 mellett.
Káros hatást nem tapasztaltam, de volt hogy leálltam vele 2-3 hétre, az alga meg jött, jóval töményebben mint előtte...
Semmin nem változtattam, csak visszaálltam a carboval, bevált.
 
Nem tűnnek betegnek.
Az amanók sokat látott nehézbombázok. A sakurák meg úgy szaporodnak, hogy lassan megint árúba bocsátom őket! :)
 
Ez most hogy is van ? Régebben azt olvastam, hogy 1ml/50L vízhez !!! Ennek megfelelően adtam a 112L-hez 3ml-t Most meg azt olvasom,a GA web shop-ban hogy 1ml/20L vízhez !!!! Meg láttam hogy ti is 20 literenként adagoljátok !!!
 
Szerintetek ha gyárilag megadott adagolást alkalmazom, hány ppm co2 koncentrációval egyenértékesíthető lesz a "szén-szint"?

Tehát ugye mindkettőben szén van, csak más formában, és mindkettő hasonló célt szolgál. Az érdekelne, hogy ebből mennyi a felvehető szén?
 
Nekem egy kis 30x30x35 nanom van RC garnikkal nemi novennyel.
Napi 1 ml es esetleg meg egy kicsit tolok bele EASYCARBObol. + tapok.
Ezek szerint a 1/20 aranyhoz kepest kevesebbet adok bele.

Emeljem meg, vagy ezt mar erezni fogjak a garnélák ?

Egyeb info:
Szokasos uvegen algakkal kuzdes, bar mint ma kiderult tul sokat vilagitok a nagykonyvhoz kepest. Koszonom az infot.
 
Nekem egy kis 30x30x35 nanom van RC garnikkal nemi novennyel.
Napi 1 ml es esetleg meg egy kicsit tolok bele EASYCARBObol. + tapok.
Ezek szerint a 1/20 aranyhoz kepest kevesebbet adok bele.

Emeljem meg, vagy ezt mar erezni fogjak a garnélák ?

Egyeb info:
Szokasos uvegen algakkal kuzdes, bar mint ma kiderult tul sokat vilagitok a nagykonyvhoz kepest. Koszonom az infot.


mennyi lumennel világítasz?
 
A GA ajánlás szerinti adagolást túlélik egyáltalán a garnélák? Nekem ráadásul az 1ml fölötti adagtól az összes Cory a felszínen pipál. Tudom, hogy valamennyi normális náluk a speckó légzésük miatt, de nem ennyire... és egyértelmű az összefüggés a befecskendezés ideje, és pipálás elindulása közt. Hm?
 
Nekem sosem volt probléma az 1 ml/ 20 l adagolással. Garnélák (red cherry és tigris) és pygmy cory-k nem mutattak rendellenes viselkedést.
 
A GA ajánlás szerinti adagolást túlélik egyáltalán a garnélák?

Ajánlana egy akármilyen cég olyan adagolást ami káros arra az élővilágra amire annyira figyelünk és gondozzuk?
Több éve használják sokan ezt az adagolást és nem hogy megmaradnak, de szaporodnak is 1ml/20l adagolás melett a garnélák. Itt nem az extrém érzékeny fajokra gondolok, de egy CRS S is szaporodik még.
 
Sziasztok! Lassan elfogy a fél literes easy life carbom, van otthon pihentetve egy happy life carbo is. Szeretném elhasználni ezt is de nem tudom mennyit adagoljak belőle, maradhat ennél is a 8-10 ml naponta, vagy legyen kevesebb? Akvárium 180 literes, garnélák vannak. Ha elfogy visszaállnék easy life-ra csak szeretném elhasználni ha már van. Egyébként lehet bármi változás az akváriumban az miatt hogy más márkájú carbot fogok használni.
 
Back
Oldal tetejére