• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

S-light 2835 6000K szalagról kinek mi a véleménye/tapasztalata? (Garnélás akva fölé menne plant szalaggal kombinálva.)
 
S-light 2835 6000K szalagról kinek mi a véleménye/tapasztalata? (Garnélás akva fölé menne plant szalaggal kombinálva.)
Akkor mar legyen ilyen... ennek a szinhusege magasabb.. az anro-webshopbol meterre lehet venni. Van belole 6000kelvines is.
20181226_200542.jpg
 
Peldaul milyen rossz tulajdonsaga van a tobbi szalaghoz kepest?

Kereskedő, LED-üzletet visz, tartotta sokáig a V-tac ledeket, de annyira sok garis ügye volt velük, hogy megunta. Nevezzük ismerősnek, így hiszem, hogy nem vág át.
 
S-light 2835 6000K szalagról kinek mi a véleménye/tapasztalata? (Garnélás akva fölé menne plant szalaggal kombinálva.)
80-as CRI-vel valószínűleg negyed árban is kapsz. Sokan beraktuk mostanság a V-TAC 95 CRI szalagot. Igaz, hogy csak 1-2 hónapja pörög a piacon, de eddig semmi negatívum sem jött elő egyikünknél sem.
Legalábbis én nem találkoztam vele itt a fórumon. És a színe tényleg jó!
 
Kereskedő, LED-üzletet visz, tartotta sokáig a V-tac ledeket, de annyira sok garis ügye volt velük, hogy megunta. Nevezzük ismerősnek, így hiszem, hogy nem vág át.
Errol tudsz valamit reszletesebben? Eddig osszesen 21,5 meternyit epitettunk be es semmi gondunk nem volt vele. A csomagolason van felirat, hogy a garit elvesziti ha napi 10-12 oranal tobbet megy (gondolom max teljesitmenyen), de az akvakertesz hasznalat (8h max + dimmeles) ebben boven belul van.
 
Utoljára módosított:
A csomagolason van felirat, hogy a garit elvesziti ha napi 10-12 oranal tobbet megy.
Ooopsz. Számoljunk egy kicsit... A LED szalagoknak általában 50 ezer üzemórát modanak. (Régen 100 ezret hazudtak.) A garancia a LED szalagokra 2 év, azaz 2 x 365nap x 12óra = 8760óra. Ez nem éppen 50 ezer üzemóra!
 
Ooopsz. Számoljunk egy kicsit... A LED szalagoknak általában 50 ezer üzemórát modanak. (Régen 100 ezret hazudtak.) A garancia a LED szalagokra 2 év, azaz 2 x 365nap x 12óra = 8760óra. Ez nem éppen 50 ezer üzemóra!
A V-TAC szalagon már csak 20000 óra van írva. Lassan közelítünk az igazsàghoz.
 
Sziasztok,

CRI 95 -ös szalagot Kínából is lehet rendelni? milyen néven keressünk rá?

Köszönöm
 
Kereskedő, LED-üzletet visz, tartotta sokáig a V-tac ledeket, de annyira sok garis ügye volt velük, hogy megunta. Nevezzük ismerősnek, így hiszem, hogy nem vág át.
Hat en meg ilyet nem hallottam, pedig nehany villanyszerelesi szakuzletet es ledboltot meglatogattam az agymenesemmel..
Szerintem semmivel se rosszabb minosegu, mint akar melyik szalag. 3 vilagitast epitettem cri95 szalagbol, teljesen kifogastalanul mukodik mindegyik, raadasul az egyiket bele is ejtettem az akvaba mukodes kozben.. azt is tulelte..
A szinhusege tuti nem kamu, gagyi szalag, es 865-os fenycsohoz kepest szemmel lathato a kulonbseg.
Kar, hogy nem keszitettem fotot a gagyi megvilagitasrol is..
20181018_210200.jpg
 
Gábor,

Neked is ilyen világításod van?
Nem, de ha kicsit visszaolvasol, akkor láthatod a méréseim eredményét. Ezen kívül a kapott teszt darabokkal végeztem látvány összehasonlítást és az alapján mondtam, hogy egy kicsi vörössel ezt is érdemes kiegészíteni.
Azért önmagában is sokkal jobb, mint egy normál ledszalag, de ha hideg és melegfehér keverékhez hasonlítjuk, akkor már nem olyan eget verő a különbség. Elképzelhető, hogy ezeket a high cri ledeket is érdemes vegyesen (hideg-meleg) használni, bár ezt sajnos nem tudtam kipróbálni, mert csak hideg és középfehér állt rendelkezésemre.
Ha lehet hinni a gyártóknak, akkor léteznek jobb ledek is, csak méreg drágán.
 
A V-TAC szalagon már csak 20000 óra van írva. Lassan közelítünk az igazsàghoz.
A 7300 - 8760 üzemóra sem éppen 20000. Nekem sehogy sem jön ki a matek...
Valamint érdekes a garanciát napi használathoz kötni. Hogy ellenőrhető? Az utóbbi időben kezdtem a V-tac termékeket használni (különösen a Samsung LED-es lámpákat, amire 5 év garit vállalnak állítólag), de ezek után úgy érzem, másik gyártót kell keresnem.
 
Back
Oldal tetejére