• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Sziasztok!

Az egyik barátnomnak raktam össze egy szabályozható 5630as LED szalag világítást.(555-el PWM, FETnek IRL540-et használtam)
1m szalag egy 10L-es nano fölé (4*25 cm-es csík).

Lusta voltam panelt gyártani, így légforrasztással raktam össze :borg: (próbapanel nem volt itthon, NYÁKot marni meg sok macera...)
A felesleges vezetékeket celluxal rögzítettem, mert sajnos más nem volt itthon.

A dobozolást, már majd a tulaj végzi ő majd megoldja, hogy szép legyen :)

A fogyasztás 1-20W között változik, a kitöltése tényezőtől függően.
Tápnak sima kapcsolóüzemű tápegységet használtam (12V/2A).


Kép1
Kép2
 
Na ma megint alkottam, de ennek minek nyissak naplót külön :p

Nem fértem már a Nano aksiktól az asztalomon, így kókányoltam egy kis szekrénykét nekik :)
még az ajtópántok hiányoznak ezért széles ragasztószalaggal rögzítettem őket :D
819161.N.jpg


Halakat csak átmenetileg tárolom bennük, mennek 2 hét múlva a 112es aksiba!
 
Sziasztok!

Az egyik barátnomnak raktam össze egy szabályozható 5630as LED szalag világítást.(555-el PWM, FETnek IRL540-et használtam)
1m szalag egy 10L-es nano fölé (4*25 cm-es csík).

Lusta voltam panelt gyártani, így légforrasztással raktam össze :borg: (próbapanel nem volt itthon, NYÁKot marni meg sok macera...)
A felesleges vezetékeket celluxal rögzítettem, mert sajnos más nem volt itthon.

A dobozolást, már majd a tulaj végzi ő majd megoldja, hogy szép legyen :)

A fogyasztás 1-20W között változik, a kitöltése tényezőtől függően.
Tápnak sima kapcsolóüzemű tápegységet használtam (12V/2A).


Kép1
Kép2
Kapcsolási rajzot tudsz küldeni privátban? :D
 
Sziasztok!

Bemutatom az akváriumi beszarométerem! :)
Egy esőszenzor modulból készült. Nem saját gondolat, ezért köszönöm T. Péternek!
Saját magam szívatásaként már 3x állt az íróasztalomon a víz, a laptop alatt, így ezért készült.
Itt a videó:
 
Sziasztok!

Bemutatom az akváriumi beszarométerem! :)
Egy esőszenzor modulból készült. Nem saját gondolat, ezért köszönöm T. Péternek!
Saját magam szívatásaként már 3x állt az íróasztalomon a víz, a laptop alatt, így ezért készült.
Itt a videó:
Szuper kütyü! (y)
Minden külső szűrő mellé ajánlott lenne, Én is már áztattam el a bútoromat...
 
Sziasztok!

Bemutatom az akváriumi beszarométerem! :)
Egy esőszenzor modulból készült. Nem saját gondolat, ezért köszönöm T. Péternek!
Saját magam szívatásaként már 3x állt az íróasztalomon a víz, a laptop alatt, így ezért készült.

Nem semmi :D :D Az emberi leleményesség határtalan :D Egyébként hasznos kis cucc :D
 
Sziasztok!
Kitaláljátok, hogy mi ez?
Az "őskorban" gyártottam, most megtaláltam.
Kérem a tippeket!:);)
22273523_134ce9ec80b9a86bc882d9bf838375b8_xl.jpg


Na még 1 kép, hátha segít!

22273525_8867732272b8e7682c57f45018a4acf3_xl.jpg
Sziasztok!
Megmondom, hát a megoldást. Evereka közel járt hozzá.:). Valóban rugós, 70cm-es metszőolló. Régi 75 cm magas sügeres akváriumban Fodros vizikalász szárait nyirbáltam vele.
 
Sziasztok!
Nálam gondot szokott okozni az akvárium üvegének belső tisztítása. Elég nagy a felület és mély az akva, nem annyira szeretek benne hónaljig turkálni. :confused: A mágneses algakaparóval sikerült már két kisebb karcolást ejtenem a frontüvegen, pedig nagyon vigyáztam hogy makulátlan legyen. A pengés algakaparó egyrészt haladatlan (másfél négyzetméter kb. ;)), másrészt a merevítők akadályoznak.
Gondoltam egyet, és a Tetratec törlőkendőt összehajtogatva beraktam az üveg belső fele és a mágnes pengés része közé. És tadaaam! Tíz perc alatt ragyog mindenhol! :) Utána csak kiöblítem a kendőt és kész. Az igaz, hogy szép komótosan kell vele dolgozni, semmi ifjonci heveskedés, kapkodás, de így is nagyon haladós!
Akinek van kedve hozzá, próbálja ki nyugodtan, merem ajánlani a módszert.
alga_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Hali! No ezt kipróbálom! Vasárnap majdnem kihajítottam a mágneses kaparómat, mert nekem is karcot ejtett.
 
Sikerült tőben letörnöm az EHEIM 2128a adapteréről az egyik csonkot .

Korábbi prof 1-es eheimnél én is megszívtam. 13-as csövet próbáltam lehúzni róla és a kezemben maradt.
Azóta inkább le se szedem a csöveket az adapterekről. Vagy ha kell levágom. :)
 
Nem akartam senkinek a szép bútoros topicját OFF-olni, ezért ide írom.

Ideiglenesen szeretnék elhelyezni 3db 50*25*25-ös akváriumot a képeken látható bútoron.
Méretek: 102 széles, 32 mély, és 50 magas. A két polc között 38cm a távolság.
18mm vastag bútorlapból van, csapolással és csavarozással készült, a fedlap alulról duplán, végig hosszában merevítve.4 apró műanyag lábon áll (kb 2mm vastag, jó masszív). Felülre kettő, alulra egy medence. Elbírna kb. 100-120kg-ot? (3x30-40kg)

(elnézést kérek a fotókért, nem volt más helyem)

NUDbmLA.jpg

Mg9CXPt.jpg

t0XaxGW.jpg

T4T7jA6.jpg

pyVmpxJ.jpg
 
Szerintem be fog hajolni középen,. Meg jól látom, hogy a felső lap két darabból van? Mert azon az a két bútorlap csík akkor nem sokat merevít, én inkább tettem volna oda zártszelvény helyette. Bátyámnak van egy IKEA-s komódja, amin egy 128 literes akvárium van. Ez hosszában majdnem végigéri, mégis kb 1 év alatt annyira behajlott. hogy befért a kezem az akvárium alá, mivel ugyan volt középen elválasztó, de nem ért le a padlóig. Szerintem ülj rá, illetve a két átlós sarkát összenyomni, ha mozog, recseg akkor nem ajánlom.
 
Back
Oldal tetejére