• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Nagyon nagy hülyeség volt az a megoldás ezért lecseréltem egy vízkőtől eltömődött(99%-ban :D) régi porlasztókőre :D
 
Üdv!
Vagy 6 évvel ezelőtt csináltattam az akváriumot, háttérnek posztert választottam akkor. Az üzletben beleragasztották belülről!!! Szerintem ugyanazzal a ragasztóval, amivel az üveglapok is össze vannak ragasztva. Most szedtem szét az akváriumot, és gy döntöttem a poszternek mennie kell. Elkezdtem húzni, és szépen ki is jött, viszont az összes ragasztócsík az üvegen maradt. Reggel óta kapargatom, de eddig kb. 10 cm-et tudtam leszedni. Valakinek SOS nincs valami ötlete, mivel tudnám leszedni lehetőleg gyorsabban? :D
 
Üdv!
Vagy 6 évvel ezelőtt csináltattam az akváriumot, háttérnek posztert választottam akkor. Az üzletben beleragasztották belülről!!! Szerintem ugyanazzal a ragasztóval, amivel az üveglapok is össze vannak ragasztva. Most szedtem szét az akváriumot, és gy döntöttem a poszternek mennie kell. Elkezdtem húzni, és szépen ki is jött, viszont az összes ragasztócsík az üvegen maradt. Reggel óta kapargatom, de eddig kb. 10 cm-et tudtam leszedni. Valakinek SOS nincs valami ötlete, mivel tudnám leszedni lehetőleg gyorsabban? :D

sajnos vegyszer nélküli megoldásra nincs tippem :( talán az ecet
vegyszeres megoldás a WD40, Féktárcsa tisztító, denaturált szesz, na de aztán ezeket rendesen kimosni a másik feladat.
 
sajnos vegyszer nélküli megoldásra nincs tippem :( talán az ecet
vegyszeres megoldás a WD40, Féktárcsa tisztító, denaturált szesz, na de aztán ezeket rendesen kimosni a másik feladat.
Köszi. Pengével sikerült óvatosan leszednem, és elvileg nem is karcoltam meg az üveget. Vegyszeres megoldást nem szívesen alkalmaztam volna. :)
 
Nem értem , hogy miért kell a posztert belülről beragasztani. Nekem is volt a 72 literesen, és ha megfelelő ragasztóval van kívülről felragasztva, akkor pont ugyanolyan világos, mint ha belül lenne. Ja és persze telibe kell ragasztani színtelen ragasztóval, sajna nem mindegy milyennel, például technokol nem jó mert száradáskor gázosodik, de van aki egyszerűen csak étolajjal ragasztja fel. Lényeg, hogy semmilyen légrés ne legyen közte, mert ott sötét lesz.
 
Utoljára módosított:
Nem értem , hogy miért kell a posztert belülről beragasztani. Nekem is volt a 72 literesen, és ha megfelelő ragasztóval van kívülről felragasztva, akkor pont ugyanolyan világos, mint ha belül lenne. Ja és persze telibe kell ragasztani színtelen ragasztóval, sajna nem mindegy milyennel, például technokol nem jó mert száradáskor gázosodik, de van aki egyszerűen csak étolajjal ragasztja fel. Lényeg, hogy semmilyen légrés ne legyen közte, mert ott sötét lesz.
Egyetértek, nem én ragasztottam bele :D A lényeg, hogy nagy nehezen sikerült kiszednem :D
 
Sziasztok,
Kb 1 hete keresek már magamnak akvárium lámpát, de még mindig nem találtam az igényeimnek megfelelőt és most kezdek kacsintgatni a saját megoldás felé. Vannak azok a gyönyörű szép ADA lámpák bent a GA-ban. Azon gondolkodtam, hogy készítenék egy olyan lámpát. Arra gondoltam, hogy plexiből lenne az egésznek a váza és ebbe raknék valamilyen foglalatot. Szerintetek ez jó lehet? Esetleg tudtok mondani ehhez foglalatot??
 
Sziasztok! Szeretnék készíteni 1 diy felsőpolcos szűrőt. Alulról 1 powerhead nyomná fel a vizet 1 tartályba, vissza pedig gravitációs elven érkezne a víz. A kérdésem annyi lenne, hogy a visszatérő cső átmérője nagyobb, vagy kisebb legyen, mint az alulról érkező víz csöve?
 
Sziasztok,
Kb 1 hete keresek már magamnak akvárium lámpát, de még mindig nem találtam az igényeimnek megfelelőt és most kezdek kacsintgatni a saját megoldás felé. Vannak azok a gyönyörű szép ADA lámpák bent a GA-ban. Azon gondolkodtam, hogy készítenék egy olyan lámpát. Arra gondoltam, hogy plexiből lenne az egésznek a váza és ebbe raknék valamilyen foglalatot. Szerintetek ez jó lehet? Esetleg tudtok mondani ehhez foglalatot??

Én nem javaslom! Azért mondom, mert én is próbáltam plexiből, de a világítás hőjének hatására elvesztette az anyag a szilárdságát, össze vissza hajlott, értetlenül álltam a dolog előtt, mert előtte tök merev anyagnak nézett ki. Készítettem egy favázat és arra ragasztottam fel, a széleihez meg alumínium profilt ragasztottam, egész jól nézett ki, de pár nap után vállalhatatlan volt. Talán egy kisebb tetőméretnél összejöhet, az enyém 150x50-es volt. Miután a plexi lapokat feltettem a padlásra, és a fa vázat eltüzeltem, vettem egy Juwel tetőt, azóta tető terén békesség van a szívemben.
 
Sziasztok,
Kb 1 hete keresek már magamnak akvárium lámpát, de még mindig nem találtam az igényeimnek megfelelőt és most kezdek kacsintgatni a saját megoldás felé. Vannak azok a gyönyörű szép ADA lámpák bent a GA-ban. Azon gondolkodtam, hogy készítenék egy olyan lámpát. Arra gondoltam, hogy plexiből lenne az egésznek a váza és ebbe raknék valamilyen foglalatot. Szerintetek ez jó lehet? Esetleg tudtok mondani ehhez foglalatot??


Ha én csinálnék egy ilyen lámpát akkor vennék alu hűtőbordát és abból építeném meg a dobozt amibe kerül a foglalatot és egyéb alkatrész az ernyő pedig vagy valami sima lemez meghajlítva és az egészet szépen lefújni.
 
Sziasztok! Szeretnék készíteni 1 diy felsőpolcos szűrőt. Alulról 1 powerhead nyomná fel a vizet 1 tartályba, vissza pedig gravitációs elven érkezne a víz. A kérdésem annyi lenne, hogy a visszatérő cső átmérője nagyobb, vagy kisebb legyen, mint az alulról érkező víz csöve?

Vagy ugyan akkora vagy nagyobb de semmiféleképpen sem kisebb!
 
Ha nagyobb a kifolyó és nem győzi a pumpa felnyomni a vizet,akkor egy csapot belehet iktatni a kifolyó ághoz és azzal szabályozni hogy kb. egyenlő legyen a be illetve kifolyás...
 
Utoljára módosított:
Levegőztető eléggé pumpál, állítani nem lehet, hát rátettem a csőre egy infúziószabályzót vagy micsodát, így már lehet. :)


Remélem nem valami szakorvos, mentős vagy ilyesmi a foglalkozásod. :D mert akkor már értem, hogy miért tart ott a honi egészségügyi helyzet ahol most. :D (csak viccelek persze.) Ötletes a megoldás, bár szerencsére nekem olyan a levegőztetőm amin lehet állítani, bár az is igaz, hogy eddig nem sokat használtam. :p
 
úgy mához 3 hónapja kókányoltam egy pico "akváriumot" :D

de működik :D
DSCF7444.JPG

Lakója 3 Hólyagos csiga, egy kisebb csomó Jáva moha meg egy Fogalmamsincs növény :D

Hogy sikerült kifúrnod a körtét?
 
Hogy sikerült kifúrnod a körtét?
A tekerőjének a csúcsa ugye fém... a menet és a csúcs a két pólus, közte egy fekete porcelán vagy üveg szigetelés van.
Ezt a szigetelést óvatosan egy csőrös fogóval megroppantottam, majd apránként szétszedtem utána belül látsz majd egy üveg csövecskét.. ki kell óvatosan törni belőle, majd jön a belső üveg záródugó a mi bent tartja a gázt ugye. ezt egy helyes mini körreszelővel addig pöcögtettem míg szépen be nem jutottam a körtébe.
Utána egy mini gömbölyded oldalú reszelővel addig reszelgettem körré a lukat, hogy kényelmesen ki tudjam szedni a bent maradt alkatrészeket.
Utána kimos + kimos +kimos :D.
A porcelán szigetelés helyére meg vettem egy kis átmérőjű dugót... miután szépen behajtogattam a széleit, hogy ne legyen éles... kész is. Már csak valami kör alakú biszbasz kellett alá és finító :).

Hogy tuti érthető legyen mit hordtam itt össze, itt egy oldal + egy videó :D :
Ötletes Ötletek - Villanykörte szétszerelése
 
Back
Oldal tetejére