• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Meguntam a másfél hónapja legyőzhetetlen hártyásodást... összedobtam egy leszívót abból amit találtam :)
hát ez lett belőle: :D
DSC02690.JPG

Fél literes kólás flakon, egy Micra 400 literes szivattyú, tollnak a darabja... fecskendő, egy terelőlapát vagymi :happy:, szivacsok és egy nagy gemkapocs akasztónak... kő lent tartani a "szűrőt"... :cool:
és működik :p
 
Sziasztok. Egy takarító ezközt készítettem amit szeretnék bemutatni nektek. Ami kell hozzá: pipetta vagy valami hosszú vékony műanyag akármi, ragasztószalag, cső, és egy kisméretű (pl nekem nagyformtú nyomtatókhoz használt takarító piszka, egy műanyag végén egy kis szivacsszerű anyag) tisztító akármi... itt lehet improvizálni bátran :)
Szerintem a képekről fog látszani az "összerakása":geek:, a működése pedig annyi hogy megszívod a csövet elindul a víz közben törlöd a piszkos részt a cső pedig elszívja a szennyezett vizet. Tádáám:

20521321_2c7b81937af6052005385141d079403a_xl.jpg
20521319_90ab7f4ab133bf31666433a1f3d4d6fd_xl.jpg
 
Sziasztok!

Mutatnátok kókány lily-ket, túlélésre? Bármit, amivel vissza lehet fogni a nagy flow-t egy picikét...
Pet palackból vághatsz ki, többen használták, használják a fórumon is az akváriumaikban.
Nekünk az a tipus vált be amelyiknek kicsit gömbölyded a felső része (Szentk.....i), szép örvényt húzott a vízfelszínről.
Csak egy éles kés , vagy olló kell hozzá, meg valamilyen cső a toldáshoz, mert a szája a flakonnak nem akvarisztikai csövekhez lett tervezve.

AmegA
 
Igen, tegnap kísérleteztem ezzel, egy étolajos palack hagyma formájú felső részét próbáltam applikálni. Az a baj, hogy a vízsugár egyenesen kilő belőle, a falon nem kap gellert. Ehhez a nyaknak eleve ívesnek kéne lennie. Utána jött az olvasztás :) A végeredményre nem vagyok büszke, hehhehe
 
Igen, tegnap kísérleteztem ezzel, egy étolajos palack hagyma formájú felső részét próbáltam applikálni. Az a baj, hogy a vízsugár egyenesen kilő belőle, a falon nem kap gellert. Ehhez a nyaknak eleve ívesnek kéne lennie. Utána jött az olvasztás :) A végeredményre nem vagyok büszke, hehhehe
Képet! :D
 
Igen, tegnap kísérleteztem ezzel, egy étolajos palack hagyma formájú felső részét próbáltam applikálni. Az a baj, hogy a vízsugár egyenesen kilő belőle, a falon nem kap gellert. Ehhez a nyaknak eleve ívesnek kéne lennie. Utána jött az olvasztás :) A végeredményre nem vagyok büszke, hehhehe
Én nem olvasztottam.Simán a PET palack kupakjára vágtam egy akkora lyukat mint amilyen vastag a cső amire rá akarom tenni.Ezt gél pillanatragasztóval rögzítettem.Alapból úgy ragasztottam hogy picit fölfelé álljon a "lily". Ha tisztítani kell akkor simán csak le csavarom a palack részt, a kupak marad a csövön.Látni a képen, hogy még örvényt is csinál a vízfelszínen.

 

Tessék :D Új divat a növényes akvarisztikában: Vénusz Pipe!

photo.JPG


Én nem olvasztottam.Simán a PET palack kupakjára vágtam egy akkora lyukat mint amilyen vastag a cső amire rá akarom tenni.Ezt gél pillanatragasztóval rögzítettem.Alapból úgy ragasztottam hogy picit fölfelé álljon a "lily".

Ez is hasonló, de meg kellett hajlítani a brutális flow miatt...
 
Leendő led világításomat házi barkáccsal szeretném összerakni.
Felmerült, hogy az akvárium fölé ha nem felakasztom, akkor rá kellene támasztani, na de mivel?
Valaki ezt üvegből oldotta már meg?
 
Leendő led világításomat házi barkáccsal szeretném összerakni.
Felmerült, hogy az akvárium fölé ha nem felakasztom, akkor rá kellene támasztani, na de mivel?
Valaki ezt üvegből oldotta már meg?
Plexiből szokták többnyire, mert erősen tart, és nem pattan el, ha sikerül matatás/nyírás/karbantartás/vízcsere/etetés/halfogás/stb/mittomén/akármi/valami közben megütni/meglökni/megharapni/megfejelni.
 
Ebben nincs vita, annyi a gond, hogy az üveget magam is össze tudnám rakni...
Ha elég hely van, és kellően ügyesnek érzed magadat, hogy ne törd össze, akkor egyébként nem látom semmi akadályát. Magamat ismerve Én minimum króm-vanádium ötvözetből csinálnám! :LOL:
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, az alumíniumnak milyen hatása lehet a vízre és a lakóira?
Arra gondoltam hogy a szűrő ki és befolyó ágait cserélném le alumíniumra.
Vagy ha valaki jártas a rozsdamentes csövek hajlításában és tudna segíteni akkor az jelentkezhet bátran.
Köszi
 
Ha elég hely van, és kellően ügyesnek érzed magadat, hogy ne törd össze, akkor egyébként nem látom semmi akadályát. Magamat ismerve Én minimum króm-vanádium ötvözetből csinálnám! :LOL:
Hát, nem azt mondom, hogy üveget ember jobban nem tud ragasztani, de eddig akvárium ragasztásban (20-960 literig) bevált a ténykedésem, ezért próbáltam "nagyot álmodni".
Mindenesetre nem tekintem lefutott meccsnek egyelőre.
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, az alumíniumnak milyen hatása lehet a vízre és a lakóira?
Arra gondoltam hogy a szűrő ki és befolyó ágait cserélném le alumíniumra.
Vagy ha valaki jártas a rozsdamentes csövek hajlításában és tudna segíteni akkor az jelentkezhet bátran.
Köszi

Ha az alumínium edényekre, evőeszközökre gondolok, akkor nem sok komoly gondot okozhat.
 
Leendő led világításomat házi barkáccsal szeretném összerakni.
Felmerült, hogy az akvárium fölé ha nem felakasztom, akkor rá kellene támasztani, na de mivel?
Valaki ezt üvegből oldotta már meg?
Tetszik az ötlet, mert nem karcolódik mint a plexi és ha van a háznál ilyen üvegdarab, ingyenes alapanyag. Abban az esetben csinálnám meg, ha tudnék üveget átfúrni. (nah rá is fogok keresni gyutubon) A lámpa tartójához a biztonság kedvéért vékonyabb üveget választanék, mint amilyen az akvárium. Ha netán valahogy kapna egyet, (mondjuk egy porszívótól, vagy seprűnyéltől) inkább az törjön el, mint az erőt átvíve elpattanjon az akvárium üvege, ami amúgy is terhelve van a víztől. A lábakra mindenképp tennék ilyen öntapadós átlátszó gumilábakat, vagy nyomnék oda is ragasztót, hogy ne két üveg "él" feküdjön egymásnak, érintkezzen egymással. Kagylósan lepattanhat az üveg széle. Az is gond lehet, hogy ha leemeled a lámpát az akváriumról, akkor állítva nem lehet állítva a földre tenni, mert esélyes, hogy elpattan. Ha fektetve teszed le, hogy a lábak felfele állnak, akkor meg jó, ha nincs közelben gyerek. Mindkét dolog érdekében. A kábelt oldhatónak csinálnám meg, a csatlakozó aljzat magán a lámpatesten lenne, pont emiatt. Azaz a tápot a lámpába csatlakoztatni lehessen, mint mondjuk egy töltőt a laptop-ba. Karbantartáskor táp kihúz, a lámpa meg fel, biztonságos helyre. A töréseket is beleszámítva, több üveglábat készítenék el, hogy ha eltörik, ne legyek bajban, könnyen lehessen cserélni. (lehet ez lenne mondjuk a legkevesebb, mert akkor a ledek is odalesznek, ha a vízbe landol az egész világítás.) Ennyit tudtam okoskodni a dologgal kapcsolatban, hátha valami használható infó, amire még esetleg nem gondoltál.
 
Lewis, köszönöm a kimerítő írásodat.
Jópár dolgot hasonlóan gondolok, bár részletekben van eltérő elképzelésem.
Egy dolog tuti, a gyerek-veszélyt már kipipálhatom, mert egyrészt a halas szobámban lesz, másrészt már felnőttek (22 és majd' 18 évesek) így ezzel nem számolok.
Jó gondolat és egyezünk is a bonthatóság, valamint a feltámaszkodásnál a ragasztós élvédelem dolgában. Úgyis FBS-el lesz összerakva, ha ez a megoldás lesz, akkor majd hanyag leszek és hagyom kicsit kibuggyanni a ragasztót.
Üveg fúrás nem gond, mert az üvegesemtől ilyen esetben kölcsön kérem a 6-os üvegfúróját és gond letudva.
Leemeléskor csati oldás után max megy az íróasztalomra, ott útban sem lenne és biztonságban is van. Vízbe esést már kitaláltam, hogy hogyan védem ki, ez nem lesz gond.
Ha itt járok -bárcsak itt járnék!!!- akkor jönnek majd a vázlatok.
 
Back
Oldal tetejére