• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy régebben, slagról töltöttem fel az akváriumot, és semmi vízkezelőt nem használtam, gondolván, hogy nálunk minőségi karsztvíz folyik a csapból, miért lenne baj. Aztán megtudtam, hogy előírás, a minimális klórozás, amitől még nem lesz fehér a víz. Az új 243-as(120x45x45cm) akváriumban már RO víz van, itt ugye nem kell vízkezelő, csakhogy ugyanez a szűrő dolgozott a előző 240-es(120x40x50cm) akváriumon is , és a szűrő takarításánál drámai a különbség az RO vizes javára. Ugye az a barnás dolog a megtelepedett baci, ebből most lényegesen több van, ugyanakkora takarítási intervallum után. Eheim 2080-asom van, csapvizesnél, szinte csak elég volt az előszűrőt takarítani, az alsó kosarakat nem is piszkáltam, most azért azokat sem árt átöblíteni (y)
 
371ec05f4436eb1e37f448fbc3e6bbce.jpg


Barkács kifolyó 2211-hez egy 3 decis ásványvizes palack derekából egy 10 literes garnélás nanoban.
 
Értem! :) nekem 54es akit laknak garnélák, abban belső szűrő van. Szeretnek az áramlással játszani úgy veszem észre :D
 
Sziasztok.
Kókány megoldással kapcsolatban szertnék kérdezni. Ha nem jó helyre írtam akkor bocsi!
Kérdés: cukros élesztős co2-ot használok cigifilterrel. Két napja azt tapasztalom, hogy az apró "szépen porlasztott bubik helyett" nagyobb bubikat ereszt. Kikellene már cserélni a cigi filtert?
Köszi a válaszokat!
 
Sziasztok.
Kókány megoldással kapcsolatban szertnék kérdezni. Ha nem jó helyre írtam akkor bocsi!
Kérdés: cukros élesztős co2-ot használok cigifilterrel. Két napja azt tapasztalom, hogy az apró "szépen porlasztott bubik helyett" nagyobb bubikat ereszt. Kikellene már cserélni a cigi filtert?
Köszi a válaszokat!
ki
 
Üdv! Uj tagkent es akvaristakent en is utkoztem nehezsegekbe rogton az elso par napban (mint minden kezdo :D ), akvárium erik viszont a halak amiket eloszor megvettem (mondom hibazik minden kezdo, sajnos volt is egyedcsokkenes boven.), jelenleg kisse meleg (majdnem 30fokos) vizben vannak igy kell egy ventillator. Na jo, szamitogepventi dobozsszam all itthon mar csak egy 45 fokos alvany kene amit felerosithetek az ideiglenes lakohelyuk szelere, aztan eszembe jutott a jo oreg, regota porosodo lego. Vegeredmenyben teljesen hasznalhato, persze csak atmeneti celokra, de 10 perc alatt kesz lett :p

Kep1
20150706_201840
Kep2
20150706_201833

Sajnos a kepek beilleszteset a forum nem minden tarrol szereti igy linkeltem :/
 
Van már tapasztalat? Érdekelne a dolog...

A rez vizhutotesteket en elfelejtenem akvariumnal. Van tapasztalatom a pc-s vizhutesekrol egy cserenel nem epp gusztusos latvany a reztol megzoldult viz :)

(Teszem hozza nekem is erkezik 4db 72w-os peltier jatszadozni, ma-holnap megjon, de annyi szent, hogy nem engedem rezbe, foleg nem pcben hasznalt magas minosegu otvozetekre...)
 
Üdv! Uj tagkent es akvaristakent en is utkoztem nehezsegekbe rogton az elso par napban (mint minden kezdo :D ), akvárium erik viszont a halak amiket eloszor megvettem (mondom hibazik minden kezdo, sajnos volt is egyedcsokkenes boven.), jelenleg kisse meleg (majdnem 30fokos) vizben vannak igy kell egy ventillator. Na jo, szamitogepventi dobozsszam all itthon mar csak egy 45 fokos alvany kene amit felerosithetek az ideiglenes lakohelyuk szelere, aztan eszembe jutott a jo oreg, regota porosodo lego. Vegeredmenyben teljesen hasznalhato, persze csak atmeneti celokra, de 10 perc alatt kesz lett [emoji14]

Kep1
20150706_201840
Kep2
20150706_201833

Sajnos a kepek beilleszteset a forum nem minden tarrol szereti igy linkeltem :/
Ez tényleg jópofa :)
 
Üdv! Uj tagkent es akvaristakent en is utkoztem nehezsegekbe rogton az elso par napban (mint minden kezdo :D ), akvárium erik viszont a halak amiket eloszor megvettem (mondom hibazik minden kezdo, sajnos volt is egyedcsokkenes boven.), jelenleg kisse meleg (majdnem 30fokos) vizben vannak igy kell egy ventillator. Na jo, szamitogepventi dobozsszam all itthon mar csak egy 45 fokos alvany kene amit felerosithetek az ideiglenes lakohelyuk szelere, aztan eszembe jutott a jo oreg, regota porosodo lego. Vegeredmenyben teljesen hasznalhato, persze csak atmeneti celokra, de 10 perc alatt kesz lett :p

Kep1
20150706_201840
Kep2
20150706_201833

Sajnos a kepek beilleszteset a forum nem minden tarrol szereti igy linkeltem :/
Jó lett nekem tetszik! :)
(Nekem teló tartó van a jó öreg játékból :) )
 
Lesz meg sok, mert kulso szurore haaat... hogy nem telik az tulzas, inkabv az, hogy annyit sajnalok erte es szerintem csinalni en is tudok, na meg szeretek barkacsolni. Illetve a vizhofok automatizalasa mar tervben van, alkatreszek uton, csak a hokapcsolo kinabol jon mert itt nemetben ezek nem arulnak csak sort meg kolbaszt kb... :D
na de ha meglesz irok arrol is ;)
 
Lesz meg sok, mert kulso szurore haaat... hogy nem telik az tulzas, inkabv az, hogy annyit sajnalok erte es szerintem csinalni en is tudok, na meg szeretek barkacsolni. Illetve a vizhofok automatizalasa mar tervben van, alkatreszek uton, csak a hokapcsolo kinabol jon mert itt nemetben ezek nem arulnak csak sort meg kolbaszt kb... :D
na de ha meglesz irok arrol is ;)
Kíváncsi leszek majd a külső szűrőre! Nekem is tervben van, nézegettem többféle megoldást is na de majd meglátjuk egyszer :)
 
Kíváncsi leszek majd a külső szűrőre! Nekem is tervben van, nézegettem többféle megoldást is na de majd meglátjuk egyszer :)

A problema maga a szuro hazanak anyagaval lesz azthiszem. Bar meg annyira nem merultem bele, elsonek a hutes/futesautomatika aztan johet a tobbi. Kezdo akvariumomban jelenleg eleg kicsi szuro van, de egyenlore megteszi, mar igyis tulzottan rakaptam az izere (anyagilag) raadasul turelmes es elovigyazatos sem voltam informaciohiany miatt 11 hal hullott el.
Ezeket a hibakat nem kovetem el megegyszer, rendes utannajaras utan jolmegvalasztott anyagokbol dolgozok a jovoben.

Most a fontos a 2 tulelo eletben tartasa

(A malor ota minden orvossag a halak rendelkezesere all a huvos szekreny aljan. Persze ezekkel sem lehetett volna megmenteni a 11 halat de ha a jovoben gond lesz azonnali reagalas lesz)
 
A problema maga a szuro hazanak anyagaval lesz azthiszem. Bar meg annyira nem merultem bele, elsonek a hutes/futesautomatika aztan johet a tobbi. Kezdo akvariumomban jelenleg eleg kicsi szuro van, de egyenlore megteszi, mar igyis tulzottan rakaptam az izere (anyagilag) raadasul turelmes es elovigyazatos sem voltam informaciohiany miatt 11 hal hullott el.
Ezeket a hibakat nem kovetem el megegyszer, rendes utannajaras utan jolmegvalasztott anyagokbol dolgozok a jovoben.

Most a fontos a 2 tulelo eletben tartasa

(A malor ota minden orvossag a halak rendelkezesere all a huvos szekreny aljan. Persze ezekkel sem lehetett volna megmenteni a 11 halat de ha a jovoben gond lesz azonnali reagalas lesz)
Én pvc csőből készült külső szűrőket láttam eddíg. Könnyen beszerzhető viszonylag könnyen munkálható.
 
Én pvc csőből készült külső szűrőket láttam eddíg. Könnyen beszerzhető viszonylag könnyen munkálható.
En is pvc vagy legalalabbis valami muanyagra gondoltam, a szuroretegek szetvalasztasara pedig ugyancsak muanyag racs (olcso es a legkonnyebben beszerezheto.) Ha a szuro kesz (persze pvc nem tul dizajnos) mehet kore egy szebb fadoboz amibe csak a ket cso megy be illetve ki, igy az akvárium melle is helyezheto es meg a kisebb meretu szivattyu is elbirja, ismet zoldet alkotva a kevesebb wattszammal ;)
 
En is pvc vagy legalalabbis valami muanyagra gondoltam, a szuroretegek szetvalasztasara pedig ugyancsak muanyag racs (olcso es a legkonnyebben beszerezheto.) Ha a szuro kesz (persze pvc nem tul dizajnos) mehet kore egy szebb fadoboz amibe csak a ket cso megy be illetve ki, igy az akvárium melle is helyezheto es meg a kisebb meretu szivattyu is elbirja, ismet zoldet alkotva a kevesebb wattszammal ;)
Jaja! :)
 
Back
Oldal tetejére