• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Meg jól látom, hogy a felső lap két darabból van?
Igen, szekrényajtó.

[..] én inkább tettem volna oda zártszelvény helyette.
Egy átalakítás után megmaradt hulladékból készült. Egyáltalán nem volt cél (2 évvel ezelőtt), hogy akváriumok kerülnek rá.

[..] mégis kb 1 év alatt annyira behajlott [..]
Én maximum 2 hónapra terveztem.

Szerintem ülj rá, illetve a két átlós sarkát összenyomni, ha mozog, recseg akkor nem ajánlom.
Jó ötlet, kipróbálom!
 
Ha van még anyagod, akkor vágj az alsó aki mellé jobbról-balról egy-egy kitámasztást, legjobb, ha teljes szélességben. A két hosszában végigfutó merevítést elég alátámasztani, ki fogja szolgálni azt a két hónapot.
Mivel 102 cm a szekrény és alul egy db 50 cm-es akva lesz, ennyi erősítés elég.
Csavarozni nem muszály, elég ha passzentos, a terhelés majd úgyis a helyén tartja. Az akvák alá majd a puha alátétet ne feledd el, az kiegyenlíti az esetleges pár mm-es hajlás okozta terhelés egyenlőtlenségeket.
Másik megoldás: ha van egy akkora lapod, ami telibe betakarja a tetejét, akkor azt tedd rá, bár úgy már elég vastag lenne a teteje.
 
Ha van még anyagod, akkor vágj az alsó aki mellé jobbról-balról egy-egy kitámasztást, legjobb, ha teljes szélességben. A két hosszában végigfutó merevítést elég alátámasztani, ki fogja szolgálni azt a két hónapot.
Mivel 102 cm a szekrény és alul egy db 50 cm-es akva lesz, ennyi erősítés elég.
Csavarozni nem muszály, elég ha passzentos, a terhelés majd úgyis a helyén tartja. Az akvák alá majd a puha alátétet ne feledd el, az kiegyenlíti az esetleges pár mm-es hajlás okozta terhelés egyenlőtlenségeket.
Másik megoldás: ha van egy akkora lapod, ami telibe betakarja a tetejét, akkor azt tedd rá, bár úgy már elég vastag lenne a teteje.

Semmi nem maradt, csak hátlapból egy 60cm hosszú, 2cm vastag csík. Elég jól sikerült minden hulladékot felhasználni annak idején. Természetesen megy alájuk puha anyag.
Maximum alátámasztást vágatnék középre, legalulra T-alakban. Ez tartaná a hátoldalt és az alsó lapot középen. Van értelme?

aBkwyMF.jpg


A két hosszában végigfutó merevítést elég alátámasztani
Valahogy így kb.?

fUD7avY.jpg
 
Egy újabb igazi DIY kókány megoldás. Adott egy ~10 éves EHEIM 2315 aminek a tengely / rotor nem gyengén ki volt kopva. A tengelyen szabad szemmel látható volt a kopás, a rotorról nem is beszélve. Így hát irány az esztergályos és próbáljunk meg valamit kihozni belőle. Sikerült is elég jól megcsinálni. Vazelinnel bekentem a jobb siklás érdekében, de egy pici hangja még van bár nem sokkal hangosabb mint az EX1200 amiben új a tengely és a rotor. Még egy picit felcsiszolom majd a tengelyt - sárgarézből készült - így hátha halkul még.A rotor ki lett fúrva 4,5mm-re és szintén ilyen méretű lett a tengely is.Az 5 leszorító fülből csak 2 van meg, így ezeket ideiglenesen gyorskötözővel pótoltam. A nyomó ág csonkjára -sajnos- szintén ki kell valamit találni valamit mert ez is le van törve, de már erre is megvan a terv. Ha ez meglesz akkor ezt is "közhírré" fogom tenni. Addig is pár kép...

20150426_163209.jpg

20150426_163159.jpg

20150426_162929.jpg
 
Egy újabb igazi DIY kókány megoldás. Adott egy ~10 éves EHEIM 2315 aminek a tengely / rotor nem gyengén ki volt kopva. A tengelyen szabad szemmel látható volt a kopás, a rotorról nem is beszélve. Így hát irány az esztergályos és próbáljunk meg valamit kihozni belőle. Sikerült is elég jól megcsinálni. Vazelinnel bekentem a jobb siklás érdekében, de egy pici hangja még van bár nem sokkal hangosabb mint az EX1200 amiben új a tengely és a rotor. Még egy picit felcsiszolom majd a tengelyt - sárgarézből készült - így hátha halkul még.A rotor ki lett fúrva 4,5mm-re és szintén ilyen méretű lett a tengely is.Az 5 leszorító fülből csak 2 van meg, így ezeket ideiglenesen gyorskötözővel pótoltam. A nyomó ág csonkjára -sajnos- szintén ki kell valamit találni valamit mert ez is le van törve, de már erre is megvan a terv. Ha ez meglesz akkor ezt is "közhírré" fogom tenni. Addig is pár kép...

20150426_163209.jpg

20150426_163159.jpg

20150426_162929.jpg
Szia. Egész jó ötlet. Nem szeretnék okoskodni, csak inkább kérdezni, hogy a sárgaréz nem fog ártani az állatoknak? Ráadásul, mivel jóval "puhább" anyag mint a kerámia vagy acél, hamarabb is fog kopni, mint azt várnád és ismét jó hangos lesz. Vagy butaságot írok?
 
A garnélák, lehet, hogy nemfogjak ertekelni a vorosrez idomokkal talalkozo vizet :(
A réz (mint a legtöbb fém) rendkívül rosszul oldódik vízben. A heti vízcserével pedig mindig le is felezzük a tartalmát a vízben! Egyébként a növénytápokban több réz van, mint amennyit így be tudsz oldani...
 
Szerintem se olyan gáz, ha használunk pár réz alkatrészt,láttam már olyant, hogy valaki a háttérpolcos szűrőjét csinálta meg réz csövezéssel, és nem volt probléma belőle
 
Nah szép. Nekem meg eladtak 1600 ért a Dánióba egy garnélás vízelőkészítőt ami kiszedi a rezet, mert állítólag a csapvíz " tele" van vele...
 
Nah szép. Nekem meg eladtak 1600 ért a Dánióba egy garnélás vízelőkészítőt ami kiszedi a rezet, mert állítólag a csapvíz " tele" van vele...
Csak csendben mondd, mert az enyémek nem tudnak róla, és vannak vagy 300-an már! :LOL:
 
Nah szép. Nekem meg eladtak 1600 ért a Dánióba egy garnélás vízelőkészítőt ami kiszedi a rezet, mert állítólag a csapvíz " tele" van vele...
Nyilván ez is csapvíz függő. Anno mezgáz suliban hallottam olyat, hogy egy egész birkanyáj elpusztult a vízben lévő réz miatt. Igazából érzékenyebb garnéláknál lehetne gond, de itthon ilyet nem tartunk csapvízben úgysem, szóval végül is nem sok értelme van cuccnak.
 
Nyilván ez is csapvíz függő. Anno mezgáz suliban hallottam olyat, hogy egy egész birkanyáj elpusztult a vízben lévő réz miatt. Igazából érzékenyebb garnéláknál lehetne gond, de itthon ilyet nem tartunk csapvízben úgysem, szóval végül is nem sok értelme van cuccnak.
Köszi a megerősítést, hogy madár voltam [emoji1] ameddig van belerakom, aztán akkor már nem veszek újat. ;)
 
Köszi a megerősítést, hogy madár voltam [emoji1] ameddig van belerakom, aztán akkor már nem veszek újat. ;)
Seachem prime-ot ajánlom, az ára ne tántorítson el, mert hihetetlenül sok időre elég. Egy 250 ml-es flakont már bő 1 éve használok, de még mindig van az alján 1-2 cm lötty.
 
Kezdem azt érezni, hogy ez "vita" át lesz rakva a DIY kókány megoldásokból. Az érdekes az, hogy az utóbbi 10-15 évben nagyot fordult az akvarisztika. Régen állni hagyni, forralni kellett. Ma már olyat is olvastam, hogy a kis mennyiségű klór meg se kottyan, sőt. Valaki meg még a szűrűjét is beállt aksis vízzel mossa át. Valaki szerint víz előkészítő nélkül lehetetlen a túlélés, megint mások szerint 24 óra és mehet bele a legtöbb hal. Az ember a rengetek ellentétes infóra csak kapkodja a fejét. Én próbálom megtalálni az arany középutat, de nagyon nehéz a sok népbutítás közepette eligazodni....
 
Kezdem azt érezni, hogy ez "vita" át lesz rakva a DIY kókány megoldásokból. Az érdekes az, hogy az utóbbi 10-15 évben nagyot fordult az akvarisztika. Régen állni hagyni, forralni kellett. Ma már olyat is olvastam, hogy a kis mennyiségű klór meg se kottyan, sőt. Valaki meg még a szűrűjét is beállt aksis vízzel mossa át. Valaki szerint víz előkészítő nélkül lehetetlen a túlélés, megint mások szerint 24 óra és mehet bele a legtöbb hal. Az ember a rengetek ellentétes infóra csak kapkodja a fejét. Én próbálom megtalálni az arany középutat, de nagyon nehéz a sok népbutítás közepette eligazodni....
Azért kell a vízelőkészítő, mert a klóron kívül sok mindent megköt, pl nehéz fémeket, rezet, stb... Soha nem tudni, hogy éppen mit macerálnak az ivóvíz hálózaton, hol van csőrepedés, és még sorolhatnám. Működhet nélküle is a dolog, de értékesebb állatok esetén jobb biztosra menni, az a pár csepp vízelőkészítő nem fog senkit anyagi csődbe taszítani. Természetesen, ha RO-t használsz és csak visszasózol, akkor nincs rá szükség. Én pl nem hagyom állni, mert nincsen rá helyem/edényem, télen nem tudom melegíteni, stb... Megy a csapvízbe a prime, és mehet is az akváriumba. A szűrő tisztítást viszont csapvízzel végzem egy jó ideje, mert egy beállt akváriumnál, agyagos talaj esetén a baktériumok nagy része úgyis az aljzatban lakik, innen hamar visszaköltöznek a szűrőbe, ráadásul én a szűrő takarításakor mindig adok a szűrőanyaghoz baci kultúrát (ahogy vízcserék után is).
 
Back
Oldal tetejére