• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Discus in the jungle

Köszi a választ. Gratulálok, továbbra is irigykedek... ;) Régi nagy álmom, hogy egy diszkoszos aksim legyen, csak a 3-400+ literes akváriumnak helyet kéne valahogy szorítani. :D De majd egyszer megoldom.
Kíváncsi lennék, hogy védik a szülők a piciket. Ha tudsz, akkor akár egy videót is készíthetnél, de a képet (is) feltétlenül várom :p.
 
Jééé! Nagy nehezen megtaláltam a topicomat :lol:
Csináltam egy videót, ami nem lett a legjobb, mert még ezt is mint sok mást tanulnom kell, de legalább HD meg ilyenek. Mint tudjátok már régóta nem növényes az akvárium és ezt a videót is két okból rakom ide is fel:
- Elég sokan írtátok hogy kíváncsiak vagytok meg hogy tetszik meg ilyenek... :lol:
- ami viszont sokkal fontosabb, hogy tökéletesen látszik a videón, hogy SZERINTEM miért is nem tud hosszú távon működni a növényes akvárium ekkora diszkoszokkal. A videón jól látható a halak sügeres mivolta :D Ez egy átlagos pár perc, ennél még sokkal durvább ráúszások és "kakaskodások" vannak. Csak képzeljétek el mondjuk ugyan ezt a formára nyírt steam-ek között, vagy esetleg a talajfújkálást egy hc gyepen :lol: :shock:

Ja a videóban némi contrast meg white balance állítgatás folyik ezért bocsi, de mint írtam még gyakorolnom kell. Enjoy


meg egy pár kép:

anstny2.jpg


ahmo.jpg


312899_308799975815653_100000569581612_1163569_664100254_n.jpg
 
Nagyon komoly videó, a képek is szuperok. Esetleg még az aksiba rakhatnál pár faágat, meg anubias-okat, így picit kopár nekem. De a halak abszolút kárpótolnak. Gratu! :thumbup:
 
Jéééé ez a topic megvan még? :D
Csak azért kerestem rá, hogy lássam a néhány évvel ezelőtti állapotokat és ha nem haragszotok meg akkor mutatnék egy kettőt a jelenlegiből. Az első képen balról a 3. halacska miatt is, ő ugyanis nálam született (több ezer társával együtt..) viszont mindenféle odafigyelés és különrakás stb. nélkül ő az egyetlen aki felcseperedett úgyhogy ismerjétek meg Rambót :D

file.php


file.php


file.php


file.php
 
- ami viszont sokkal fontosabb, hogy tökéletesen látszik a videón, hogy SZERINTEM miért is nem tud hosszú távon működni a növényes akvárium ekkora diszkoszokkal. A videón jól látható a halak sügeres mivolta :D Ez egy átlagos pár perc, ennél még sokkal durvább ráúszások és "kakaskodások" vannak. Csak képzeljétek el mondjuk ugyan ezt a formára nyírt steam-ek között, vagy esetleg a talajfújkálást egy hc gyepen :lol: :shock:

Hát igen... az Apistok nálam is felhordják a homokot a mohára meg az előtéri Anubiasra. Pedig jó lett volna előre még egy kis mohát, vagy Hydrocotyle telepíteni. Utólag lehet, hogy nem használtam volna homokot, de úgy tudom a természetes élőhelyükön is homokos az aljzat, ezért szerettem volna biotóp jelleget kölcsönözni az akváriumnak.
 
Back
Oldal tetejére