1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Denior 182L

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: Denior, téma nyitása: Febr 5, 2018.

1. Denior
    Épp nem fórumozik ...

Denior Tapasztalt kertész

Tag:
    Dec 6, 2013
    Kedvelik:
    71
    Hely:
    Budapest X.
    Sziasztok!
    Ahogy a bemutatkozóban is említettem, első növényes akváriumom készítésébe fogtam bele.
    Volt egy öreg 200 literes akváriumom bútorral, gyári T8 világítással, amivel kisérleteztem. Ezt a szettet eladtam a jófogáson, és megvettem az új növényes tankot.
    Terveztem egy szekrényt, aminek alkatrészeit levágattam bútorlapszabászatban, és összecsavaroztam.

Jelenleg a következő technikával rendelkezem:

Akvárium: 90x45x45 182 liter (opti white)
    CO2: 5kg szabványos palack + Papillon reduktor/buborék számláló + Aqua Medic mágnesszelep + 1db ADA visszafolyásgátló + Japán diffúzor 40mm
    Világítás: Odyssea Quad 4x39 Watt T5 - 4db Osram 6500K
    Szűrés. EHEIM 2075 professionel 3 600
    töltet: Seachem Matrix ami belefért + 2x100 ml Purigen
    GreenWorks üveg ki és befolyókkal
    Tápozás: GA
    Talaj: 27 liter ADA Aqua Soil Amazonia
    Táptalaj: 5 liter Tropica Substrate
    Dekor: még nincs
    Háttér: sincs még
    A következő lépés, hogy a feleségemmel el kéne látogatni Törökbálintra. Ezzel még lehet kéne várni kicsit a jó időre. Egyébként nem tudjátok mikor töltik fel a kő és fa készleteket az üzletben?

2. H. Gábor
    Épp nem fórumozik ...

H. Gábor Főkertész

Tag:
    Márc 6, 2014
    Kedvelik:
    456
    Hely:
    Budapest, XVII. kerület
    Üdv a kertészek közt. Várjuk a folytatást.
    Reméljük jó kis salátás tálat sikerül összehozni.
    Úgy látom, a megfelelő feltételek adottak. A tervezésre mindekép szánj elég időt! Ne kapkodd el! Van, hogy egy-két hétig is eltart, míg sikerül megfelelően összeállítani.
    Érdemes papíron is tervezgetni, rajzolgatni. Az aranymetszés segédvonalai is sokat segítenek az elrendezésben. A növényeket is érdemes jól összeválogatni az igényeik, méretük, tulajdonságaik alapján. Igaz, a növények később módosíthatók, cserélhetők.
    Olvass sokat a témában!
    Sok sikert!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

AmegA, Denior és Gyukker kedvelik.
  3. Denior
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Dec 6, 2013
    Kedvelik:
    71
    Hely:
    Budapest X.
  4. Denior
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Dec 6, 2013
    Kedvelik:
    71
    Hely:
    Budapest X.
    Sziasztok.
    Szóval erről a szerkezetről van szó.
    Mivel már tudok feltölteni képet, gondoltam megmutatom nektek.
    Sajnos ezt a szűk elrendezést a helyhiány szülte.

Gyukker kedveli.
  5. Denior
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Dec 6, 2013
    Kedvelik:
    71
    Hely:
    Budapest X.
    vezerlo.

Középen a szürke dobozban egy vezérlő található.
    Raspberry pi 3 számítógép működteti az 5 konnektort, és a három növénytáp adagolót.

ftamas0201, Gyukker, kmisi és 6 mások kedvelik ezt.
  6. hzshalas
    Épp nem fórumozik ...

hzshalas Főkertész

Tag:
    Máj 1, 2009
    Kedvelik:
    394
    Hely:
    Kiskunhalas
    Király :) A málna pc programozása/ellenőrzése hogyan működik? Ideiglenesen csatlakoztatsz hozzá egeret, monitort stb? Hasonlóban gondolkodom én is, egy kicsit bővebben ezt a részt pls. Köszi

7. longika

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    631
    Hely:
    Kulfold
    Ez a vezerlo eleg bitang jo lett. Megkerdezhetem hogy a szoftvert te irtad vagy toltotted valahonnan? Mert van elfekvoben pi-m itthon, csak szoftvert nincs idom megirni.

8. Denior
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Dec 6, 2013
    Kedvelik:
    71
    Hely:
    Budapest X.
    A vezérlő nem az én érdemem. A sógorom programozó és az ő ötlete volt, amikor panaszkodtam neki, hogy mindig elfelejtem a tápozást, meg hogy mennyit kínlódom a használhatatlan időzítőkkel. Ez a kis számítógép fent van az itthoni hálózaton. Van egy IP címe, amit bárhonnan el lehet érni bármilyen eszközzel. Mikor belépek a weblapjára felhasználónévvel és jelszóval, ott látom és tudom módosítani a beállításokat. A programja azon a pendriveon van, amit láttok a képen. Van rajta egy óra modul ami azért fontos, mert ha áramszünet van, akkor sem felejt el semmit a szerkezet. Betölti újra a programját a pendriveról, és folytatja a működést a napszaknak megfelelően. A pontos időt mindig tudja, még az óra átállásokat is automatikusan intézi. Ha nyaralni megyünk, és csatasorba állítom az automata etetőt, akkor a szűrőt is leállítja az etetéskor :)
    Mivel még rengeteg kihasználatlan erőforrása van, ezért fejlesztés alatt van a hőmérséklet figyelés, amiről egy grafikont fog folyamatosan rajzolni. A másik meg egy kamera, amit fel tudok tapasztani az üvegre, és HD-ban nézhetem az akvát a világ bármely pontjáról. :)
    Sajnos sokat dolgozom külföldön, és az automatizálás számomra nagy segítség!

kmisi és meleagris kedvelik.
  9. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris VIP kertész

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    2,665
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Pazar, úgy irigylem az ilyen „tech“ berendezéseket!(y)

Denior kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése