• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Denior 182L

Denior

Főkertész
Sziasztok!
Ahogy a bemutatkozóban is említettem, első növényes akváriumom készítésébe fogtam bele.
Volt egy öreg 200 literes akváriumom bútorral, gyári T8 világítással, amivel kisérleteztem. Ezt a szettet eladtam a jófogáson, és megvettem az új növényes tankot.
Terveztem egy szekrényt, aminek alkatrészeit levágattam bútorlapszabászatban, és összecsavaroztam.

Jelenleg a következő technikával rendelkezem:

Akvárium: 90x45x45 182 liter (opti white)
CO2: 5kg szabványos palack + Papillon reduktor/buborék számláló + Aqua Medic mágnesszelep + 1db ADA visszafolyásgátló + Japán diffúzor 40mm
Világítás: Odyssea Quad 4x39 Watt T5 - 4db Osram 6500K
Szűrés. EHEIM 2075 Eheim Professionel 3 600
töltet: Seachem Matrix ami belefért + 2x100 ml Seachem Purigen
GreenWorks üveg ki és befolyókkal
Tápozás: GA
Talaj: 27 liter ADA Aqua Soil Amazonia
Táptalaj: 5 liter Tropica Substrate
Dekor: még nincs
Háttér: sincs még
A következő lépés, hogy a feleségemmel el kéne látogatni Törökbálintra. Ezzel még lehet kéne várni kicsit a jó időre. Egyébként nem tudjátok mikor töltik fel a kő és fa készleteket az üzletben?
 
Üdv a kertészek közt. Várjuk a folytatást.
Reméljük jó kis salátás tálat sikerül összehozni.[emoji4]
Úgy látom, a megfelelő feltételek adottak. A tervezésre mindekép szánj elég időt! Ne kapkodd el! Van, hogy egy-két hétig is eltart, míg sikerül megfelelően összeállítani.
Érdemes papíron is tervezgetni, rajzolgatni. Az aranymetszés segédvonalai is sokat segítenek az elrendezésben. A növényeket is érdemes jól összeválogatni az igényeik, méretük, tulajdonságaik alapján. Igaz, a növények később módosíthatók, cserélhetők.
Olvass sokat a témában!
Sok sikert!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Király :) A málna pc programozása/ellenőrzése hogyan működik? Ideiglenesen csatlakoztatsz hozzá egeret, monitort stb? Hasonlóban gondolkodom én is, egy kicsit bővebben ezt a részt pls. Köszi
 
Ez a vezerlo eleg bitang jo lett. Megkerdezhetem hogy a szoftvert te irtad vagy toltotted valahonnan? Mert van elfekvoben pi-m itthon, csak szoftvert nincs idom megirni.
 
A vezérlő nem az én érdemem. A sógorom programozó és az ő ötlete volt, amikor panaszkodtam neki, hogy mindig elfelejtem a tápozást, meg hogy mennyit kínlódom a használhatatlan időzítőkkel. Ez a kis számítógép fent van az itthoni hálózaton. Van egy IP címe, amit bárhonnan el lehet érni bármilyen eszközzel. Mikor belépek a weblapjára felhasználónévvel és jelszóval, ott látom és tudom módosítani a beállításokat. A programja azon a pendriveon van, amit láttok a képen. Van rajta egy óra modul ami azért fontos, mert ha áramszünet van, akkor sem felejt el semmit a szerkezet. Betölti újra a programját a pendriveról, és folytatja a működést a napszaknak megfelelően. A pontos időt mindig tudja, még az óra átállásokat is automatikusan intézi. Ha nyaralni megyünk, és csatasorba állítom az automata etetőt, akkor a szűrőt is leállítja az etetéskor :)
Mivel még rengeteg kihasználatlan erőforrása van, ezért fejlesztés alatt van a hőmérséklet figyelés, amiről egy grafikont fog folyamatosan rajzolni. A másik meg egy kamera, amit fel tudok tapasztani az üvegre, és HD-ban nézhetem az akvát a világ bármely pontjáról. :)
Sajnos sokat dolgozom külföldön, és az automatizálás számomra nagy segítség!
 
Sziasztok.
Sok kezdeti bizonytalankodás után berendeztem az akváriumot.
Dekorációnak Seiryu követ vettem.
Növények a következők: Micranthemum Sp. Monte Carlo, Eleocharis Parvula mini, Rotala Vietnam, Staurogyne repens, Riccardia Chamedryfolia, Rotala spec green, Anubias sp. Petite, Rotala wallichii.
 
Úgy tűnik a scape kialakítása nem lesz az erősségem, de nézzétek úgy hogy az első :)
Nigro bátorított azzal a boltban, hogy ne akarjam rögtön az első forma 1-es futamomat megnyerni!

Nekem most kb két év után van olyan az üvegben ami tényleg tetszik nekem is. Szóval lassú víz partot mos! [emoji6]
 

Hatul a rotalak sokat fognak dobni rajta mert majd tudod formazni oket. El dontheted majd hogy a staut, Mct osszekevered elol, mert eleg jol mutatnak ha nem egy egy csomoban vannak. parvula meg jol mutata csomokban a kovek kozott. Ha a staut nyirod szepen terjedni fog. A viz kemenysegre meg majd figyelj a kovek miatt.

Nekem ez a harmadik scapem ami van, de eddig egyiksem tetszett igazan :(
 
Köszönöm a tanácsot :)

A víz keménységnél azt én is megfigyeltem, hogy 130 PPM-ről 1 hét alatt fel szokott menni az akvárium vize 190 PPM-re.
 
Sziasztok.
Túl vagyok a barna algán. Segített benne egy kisebb amanó, és oto csapat ;)
Sikerült lecserélnem az Ody lámpámat egy Ati 6x39W-ra. Hú nagyon látványos a különbség. Ugyanazokat az Osram csöveket raktam át bele, de nem hittem a szememnek amikor bekapcsoltam. A világítási időt persze nem sikerült jól belőni. Gondolom annak köszönhetem, hogy szépen bezöldült az akvárium.
Felrakok pár ijesztő képet.
 
Back
Oldal tetejére