• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Denior 182L

Úgy látom egészen jól sikerült a sötét kúra. Sajnos az eredeti algásodási okot még nem tudom. De elkezdem a fény mennyiséggel való variálást, mert arra gyanakszom.
A 6x39 wattos Ati lámpával most úgy világítok, hogy 1 óra 2 csővel kezdésnek, majd 4 óra 4 csővel a folytatás, majd megint 1 óra 2 csővel a befejezés. És figyelem mi történik.
Ja és persze feljebb emeltem az armatúrát, mert lehet túl közel volt a vízfelszínhez.
Az Oto, a garnéla, és a csiga csapat is jól van! :)
 
Azt el is felejtettem, hogy azért látható a képen a műanyag szívó kosár, mert az üveget sajnos eltörtem :(
Leadtam javításra GA-ba, remélem hamarosan elkészül :)
 
Sziasztok.

Kicsit változott a technika, ezért frissítem az akvárium adatait.

Akvárium: 90x45x45 182 liter (opti white)
CO2: 5kg szabványos palack + Papillon reduktor/buborék számláló + Aqua Medic mágnesszelep + 1db ADA visszafolyásgátló + Japán diffúzor 40mm
Világítás: ATI Sun Power T5 - 6x39W - 4 db Osram 6500K, 1 db Sylvania 6500K, 1 db Sylvania Grolux
Szűrés. EHEIM 2075 Eheim Professionel 3 600
töltet: Seachem Matrix ami belefért + 100 ml Seachem Purigen
GreenWorks üveg ki és befolyókkal
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro, Seachem Flourish Excel
Talaj: 27 liter ADA Aqua Soil Amazonia, 4 kg ADA La Plata Sand dekorhomok
Táptalaj: 2,5 liter Tropica Substrate
Dekor: kb. 30 kg. Seiryu kő
Növények: Micranthemum Sp. Monte Carlo, Eleocharis Parvula mini, Rotala Vietnam, Staurogyne repens, Riccardia Chamedryfolia, Rotala spec green, Rotala wallichii.
Lakók: 6 db Otocinclus - Törpe szívóharcsa, 3 db Amano Garnéla, 10 db Garnéla - Sakura garnéla "Red", 3 db Csiga - Süncsiga, 2 db Márna - Sziámi algaevő, 20 db Fekete fantomlazac
 
Azt szeretném megkérdezni a tapasztalt kertészektől, hogy ez az egy 2075-ös szűrő elegendő a gondtalan algamentes működéshez? Vagy nagyon a pengeélen táncolok? Csak akkor dőlhetnék hátra nyugodtan, ha 2 db 2075-ös dübörögne lent a gépházban? Több mozgásteret jelentene, és nem kéne készültségben állni, hogy mikor jön a mumus alga? :)
 
Azt szeretném megkérdezni a tapasztalt kertészektől, hogy ez az egy 2075-ös szűrő elegendő a gondtalan algamentes működéshez? Vagy nagyon a pengeélen táncolok? Csak akkor dőlhetnék hátra nyugodtan, ha 2 db 2075-ös dübörögne lent a gépházban? Több mozgásteret jelentene, és nem kéne készültségben állni, hogy mikor jön a mumus alga? :)

Igazából a karbantartás mértéke a legerősebb faktor: nekem 2080 szűr ugyanekkorát és ha kihagyok 2 vízcserét és nem mulmozok, már jön is az ecset meg a GDA. Rendszeres karbantartással nincs algagond.
Mindemellé szerintem a 2075 nagyon a határon van, érdemes lehet még egyet alátenni. :)
 
Köszönöm a válaszod.
A 2080 szűrődet mennyi időnként tisztítod?

Még nem kellett tisztítanom és nem is tervezem megbolygatni, elég az előszűrőt kitakkerolni. Ha nagyon visszaesik a flow, akkor nyúlok majd csak bele.
 
Van akinek a Rotala Vietnam olyan szép piros, az enyém meg olyan fakó. Szerintetek hiányzik valami a vizemből? Sajnos még nincs víztesztem. Elméletileg a világításom elég erős.
 
Van akinek a Rotala Vietnam olyan szép piros, az enyém meg olyan fakó. Szerintetek hiányzik valami a vizemből? Sajnos még nincs víztesztem. Elméletileg a világításom elég erős.
Elofordulhat, hogy valami hianyod van. En masfel ev utan szantam ra magam csepptesztek vasarlasara. Segit tisztan latni, hogy allnak a tapanyag szintek es aranyok.
 
Elofordulhat, hogy valami hianyod van. En masfel ev utan szantam ra magam csepptesztek vasarlasara. Segit tisztan latni, hogy allnak a tapanyag szintek es aranyok.
Készletet vettél, vagy csak összeválogattál pár fontosabbat?
 
Készletet vettél, vagy csak összeválogattál pár fontosabbat?
En egyenkent vasaroltam meg, ami fontosabb..
Ha mic mac tapot adagolsz, es nincs, vagy csak nehany halad van, akkor neked egy vas, egy nitrat teszt kezdesnek elegendo a tapanyag szint mereshez. Vas-micro, nitrat-macro elemek...
 

Attachments

  • 20181128_201018.jpg
    20181128_201018.jpg
    207.4 KB · Megtekintések: 19
Back
Oldal tetejére