• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Denior 182L

Nagy átalakításon esett át az akvárium technikája. Megvettem a második Eheim 2275-ös szűrőt is. Igen ám de amikor a szekrényt megterveztem, nem gondoltam a második szűrőre, ezért nem is alakítottam ki a helyet számára. Ezért szét kellett szedni a szekrényt, kifúrni a lyukakat a szűrőcsöveknek. A vezérlést kisebb dobozba kellett átszerelni, hogy beférjen mellé minden más, például a palack is. Kicsit zsúfolt lett minden, de a lényeg hogy kész lett, és teljes gőzzel dolgozik mindkét mosógép az akva alatt. Remélem hozza majd a várt eredményeket! :)
 
Sziasztok. Frissítem a naplót a jelenlegi állapotra.
Fejlesztettem a technikát pár új eszközzel.
A co2 beoldásra beszereltem egy Sera Flore Active 1000 külső reaktort. Kellett hozzá egy bypass mert eléggé lefogta a szűrő teljesítményét, de most úgy érzem ez így rendben van. A forgó lapátok kicsit kerepeltek az első napokban, de mióta összekopott minden alkatrész azóta szép csendesen üzemel.
Beüzemeltem egy Twinstar 2 Nanot is. Még csak 1 hete van benne, így még nagy változásokról nem tudok beszámolni. De a halaknak, és a rákoknak nagyon tetszik. :)
Olyan szép színe lett mindenkinek.
Továbbá lecseréltem az egyik üveg befolyó csövemet egy Aquarebell üveg felszínleszívó skimmerre. Szép esztétikus, és tényleg megtisztítja a vízfelszínt is. Az Eheim skimmeremet ki is vehettem a vízből.
 
Back
Oldal tetejére