• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Daníí 120literes akváriuma(első igazi növényes)

Proci said:
A GH-tól független a CO2 mennyiség, de ha úgy nézzük még a KH-tól is. A CO2 mennyisége fix, csak a változó keménységtől függően tolja le kevésbé vagy jobban a PH-t. A beoldott co2 mennyiség ugyanannyi.
Mindjárt jönnek a "lágy vízbe kevesebb co2 kell" guruk és megesznek :lol:
 
Zbacsi said:
Proci said:
A GH-tól független a CO2 mennyiség, de ha úgy nézzük még a KH-tól is. A CO2 mennyisége fix, csak a változó keménységtől függően tolja le kevésbé vagy jobban a PH-t. A beoldott co2 mennyiség ugyanannyi.
Mindjárt jönnek a "lágy vízbe kevesebb co2 kell" guruk és megesznek :lol:
Akkor majd megkérem őket, hogy tanulmányozzák jobban át a témát. Akár ezt a fórumot, akár Nigro blogját. Többször felmerült, többször megbeszéltük :wave:
 
O.K. Proci, nem vitázom, ott a pont ;) .Nem a bubi a lényeg ,hanem hogy mit mutat a DC.
 
Zbacsi said:
Proci said:
A GH-tól független a CO2 mennyiség, de ha úgy nézzük még a KH-tól is. A CO2 mennyisége fix, csak a változó keménységtől függően tolja le kevésbé vagy jobban a PH-t. A beoldott co2 mennyiség ugyanannyi.
Mindjárt jönnek a "lágy vízbe kevesebb co2 kell" guruk és megesznek :lol:

Nem vagyok guru, de egyértelműen ez a tapasztalatom...
 
Most már hivatalos lett a HAC eredménye.
Az akvárium 41. helyen végzett az 51. akváriumból.
Ami szerintem nem rossz ahhoz képest, hogy amikor a kép készült még nemvolt 1hónapos.
A képek:
A minőség gyatra de így sikerült:




Ahogy említettem a köveket kivettem és ma sikerült beültetni "5cserép" eleocharis parvulát.(amit köszönök procinak)
Képeket majd töltök fel a mostani állapotról
Röviden ennyi.
 
December:
első hetek: Bekerült az akváriumba a végleges halfaj, lehet kicsit változni fog de nem sokkal, végül most 30db neonhal, 2db törpe szívóharcsa, 1pár kakadú törpesügér, 1db hátonuszó harcsa uralja az akváriumot.
második- harmadik hét: Beszereztem egy Hydor Koralia Nano EVO 900 vízforgató pumpát, csak amiatt a nanot mert csak szűrő kiegészítőnek szántam. Sikerült egy akvárium takarításnál megrepeszteni a sera akril diffúzort.
December vége: Amit procitól vettem parvula majdnem teljesen felszívódott, (világítás lekapcsolás után sikerült megfigyelnem a halak viselkedését és arra jöttem az én kis hátonuszó harcsám a tettes.) Január elejére tervezem egy Levi féle reaktor összerakását, és egy kis átrendezést, amit még én se tudok milyen lesz. Gondolkozok a fák kicserélését, de nem vagyok benne biztos, hogy kicserélem őket. Az üvegen ecsetalga és néhol barnaalga jelent meg.
Január: A helyzet úgy alakult, hogy most inkább a low tech felé indult meg az akvárium, ez részben amiatt, mert a hátonuszó harcsát nem volt hova tennem, és az anyagi vonzatának,így parvula teljesen száműzve lett. A cryptok kikerültek szélről és csak 1 tövet hagytam meg. Be került az akváriumba egy legyező garnéla, aki azóta levedlett. A világítást is visszavettem csak 78W-ra.A tápozás megy a tropica plant nutrition heti kétszer 8ml és a Vgábor féle táp kétnaponta 3ml-vel.Hiánytűneteket nem véltem felfedezni.Co2 beoldás egyáltalán nincs már 2hete. A szűrőről az esőstetőt levettem és csak simán jön belőle a víz az áramlás most, mintha jobb lenne.
A fák ahogy maguktól lent fognak maradni, lesz egy kis „átrendezés” a talajt hátul feljebb emelem és a növények is a végső helyükre fognak kerülni.
Tervezem 3cserép Echinodorus tenellus beszerzését, remélem ő jobban megmarad nálam mint a parvula. Hátulra még tervezek valami stem növényt de nem találtam még meg az igazit.
Röviden ennyi.
Egy kép a mostani állapotról:


 
Sziasztok
Töltök fel pár képet.
Másfél hete megvolt az "átrendezés" bekerült "3cserép tenellus" a növényeket köszönöm Gerisnek.
Még az előtérbe került egykis pogostemon helferi.
Hátulra a fa mögé került egykis crypto.
Hátul a valisnéria maradt de le lesz cserélve valamilyen piros stem növény, csak még nem találtam meg azt a növényt ami bírja a co2 hiányt.
Röviden ennyi.
A képek:

 
Sokkal jobb lett ;) Kíváncsi leszek, hogy a tenellus hogy fog mutatni elől.
 
Köszi szépen.
Nekem is sokkal jobban tetszik
A tenellus nagyjából 2hete van az akváriumban, elkezdte a régi levelit lecserélni, és egy-egy tövén vöröses hajtásokat növeszt.
 
A képek kompakt géppel készültek. :roll:
11091109_9c7c95030f872fb0b4aa29ac8c591f0a_m.jpg

Nagyban: https://img1.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... 1f0a_l.jpg
11091113_32ca996add5f46eda074656246faf672_m.jpg

Nagyban: http://img8.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... f672_l.jpg
11091111_8fe9f2abe04829fb9fc6a776abfc2eb5_m.jpg

Nagyban: http://img3.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... 2eb5_l.jpg
 
atti76 said:
inadsz said:
Olyan a fa mint egy lépegető pók :D

Engem inkább egy balra tempózó gyorsúszóra emlékeztet.
:D

Igen, sok mindenre hasonlít. :lol:
Igazából most nem kimondottan az elrendezésen volt a hangsúly, (ez a 30cm mélységnek is köszönhető) hanem, hogy egy működő tan medence legyen belőle. :angel:
Meglátjuk szeptember körül, hogy fog kinézni. :roll: mivel akkor tervezem indítani a másik akváriumot és ezt felszámolni, megpróbálok minden technikát és kiegészítőt megszerezni a nyár folyamán. :shifty:
 
Sziasztok.
Kicsit régen naplóztam.
Az elmúlt 1hónapban volt egy kis növényváltás vagyis inkább növény kiegészítés, az előtérben lévő tenellust kiszedtem és helyére 2cseréps pogostemon ment, míg a tenellust a jobb oldali fa elé és a hátsó üveg elé ültettem be ez volt nagyjából 2hete, tegnap megvolt a vízcsere, kicsit nyírtam a növényeken is. :roll:
Múltheti kép:
11356093_6708eb084e53f3002142965b1f389637_m.jpg

http://img3.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... 9637_m.jpg
és a tegnapi:
11455069_ec836d48f1446a8bde037005b2ea840b_m.jpg

http://img9.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... 840b_m.jpg

Sajnos múltkor kompakt géppel, most meg csak telefonnal csináltam, így a minőség nem egyezik, de szerintem a lényeg látszik.
Bárkinek bármilyen észrevétele van nyugodtan írja meg ;)
és egy távolibb kép:
11455073_e839e0f66cbd4435fe34c975cdab04d8_m.jpg

http://img9.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... 04d8_m.jpg
 
dekalabda00 said:
Szép lesz, nekem tetszik, bár valamit alkotni kéne a bal oldali fa alá :)

Köszönöm szépen, oda vagy kisebb kőre kötözött mohát, vagy pogostemont gondolnék, de ez majd ahogy alakul eldől. :roll:
 
Back
Oldal tetejére