• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Daníí 120literes akváriuma(első igazi növényes)

Cserélj csak heti 2x50% ha már nincs annyi algád. És a világítást is növelheted szépen lassan.
 
Scar said:
Cserélj csak heti 2x50% ha már nincs annyi algád. És a világítást is növelheted szépen lassan.

Egy csepp alga sincsen.
A világítást szerintem jövőhetén növelem majd 2x39W-ra
Amióta bekerültek a sziámi algaevők azóta eltűnt a fáról a fehér trutyi is. :crazy:
 
Akkor lassan átálhatsz végleges üzemre szerintem.
Vízcsere csökkentve, ahhoz kiszámolod mennyi táp kell, és a világítást lassan emeled, amíg el nem éred a maximumot.
Sok sikert, szép lesz ha beérik :thumbup:
 
És az ígért képek.
Ezek már nem képfeltöltésesek.:)
8931815_7e2f7eeb65266b66196b35d041c02545_l.jpg

8931819_6e4be6e45d1233225af0c549d9162d13_l.jpg

8931821_8bfbfe4d2b68d2c3fe816df46b2a434f_l.jpg



Még csak próbálgatok fotózgatni az akváriumról.Még nem találtam meg a megfelelő beállításokat. :x :oops: :crazy:
 
a kép csal.Nem pont felette van hanem egy kicsivel mellette,és az áramlat az összes bubit elviszi alóla:D
 
Daníí said:
a kép csal.Nem pont felette van hanem egy kicsivel mellette,és az áramlat az összes bubit elviszi alóla:D

azért inkább a másik oldalra tenném így teljesen fals eredményt mutat. ;)
 
egyébként az akvárium szép lesz pár hét múlva. figyelj rá hogy a mohákat rendszeresen nyírd majd. sokat dob majd a teljes látványon. :thumbup:
és véletlenül se legyen sziámi algaevő az akiban ;)
 
peti44 said:
Pár hét múlva igazán jól fog kinézni!

Énis remélem, hogy pár héten belül de legkésőbb novemberig eléri verseny-kész képét,így indulhatok vele a HAC-on elsőnek... :oops:

peti44 said:
Esetleg egy fekete háttérrel jobban mutatna.
Énis gondolkoztam rajta hogy valamilyen hátteret teszek neki csak eddig nem tudtam milyen is lenne jó.


peti44 said:
A hardscape egy kicsit emlékeztet az első növényes akváriumomra, ezért különösen tetszik! ;)
Igen,van benne hasonlóság.Köszi szépen. ;)
 
Szia Daníí.
Nagyon jó látni a fejlődésedet. Talán csak annyi,hogy a kövek lehelyezése egy kicsit szabályosnak tűnik.
Te egy ígéretes akvakertész vagy, csak így tovább!
Kicsit utalva a "belső szelepes palackra :thumbdown: " .....lesz neked külső szelepes palackod (bár tudom nem olcsó de az lesz az igazi!) :thumbup: :wave:
 
Szia István.
istvan.fazekas said:
Nagyon jó látni a fejlődésedet. Talán csak annyi,hogy a kövek lehelyezése egy kicsit szabályosnak tűnik.
Köszönöm szépen,így a co2 hiányában még nem igazán nagy a változás de alakulgat :)
istvan.fazekas said:
Te egy ígéretes akvakertész vagy, csak így tovább!
Hát...Köszönöm szépen :oops:
istvan.fazekas said:
kicsit utalva a "belső szelepes palackra :thumbdown: " .....lesz neked külső szelepes palackod (bár tudom nem olcsó de az lesz az igazi!) :thumbup: :wave:
Remélem én is hogy minél előbb lesz, hogy a HAC-ra egy igen szép akváriummal tudjak indulni.
 
Ma két hetes az akvárium...
A co2 hiányában úgy ahogy fejlődnek a növények,de próbálom megoldani a helyzetet.
Tegnap felkapcsoltam még egy neont így már 2X39 W megy 8órán át.
Beálltam a heti egyszeri vízcserére a tápot is úgy adagolom holnaptól.
Remélem az alga nagy ívben elkerül :crazy:
 
sziasztok
Tegnap faterral melóztunk ismerős garázsában és ezt találtam nála:

Akvarisztikai célra alkalmas?
Mert akkor mostmár csak egy palackot kell kerítenem és végre meglesz a nagynyomású rendszer.
Köszi szépen előre a válaszokat ;)
 
Ezt a napot is megéltük, hogy az akvárium 1hónapos...
Képet nem rakok fel mert szinte semmit se változott :thumbdown: :(
Holnap jön még egy kis rotala.Középről a narrow kikerül és még nem tudom milyen növény lesz helyett(ÖTLETEK?).Vettem még egy kis mohát... ezúttal karácsonyfamohát.Az "átrendezést"és a kis mohakötözést holnap fogom megcsinálni suli után...
Mostmár a nagynyomású rendszerre hajtok...Már csak egy palack kell...
Jaaa...a co2vel kapcsolatban a héten eltörtem a difit...Most csak egy kis porlasztókő oldja be a kis élesztős co2őt,tudom nem a legjobb..de ez volt most kéznél.
Röviden ennyi.
Remélem hamarosan megoldódik a co2 problémám... :yawn:
 
Kis átrendezés után a képek.
idő közbe az atman mellé bekerült egy 800l/h belső szűrő igy már jobb sokkal az áramlás de még nem az igazi.(erre van egy DIY ötletem de még alkatrész beszerzésen vagyok.)
és a képek:


Kisebb rotala bokor: :oops:





szerk:Bocsi a kábelélt a háttérbe most vettem észre :oops: :evil:
 
Sziasztok.
azon gondolkozok hogy ujra inditom az akváriumot,mert a növények csak szenvednek, így co2 nélkül és az eleocharis is teljesen kirohadt amitől fogva az alga is kezd szépen elönteni,de ennek lehet az oka a kövek is és lehet azokat lecserélném másra de az elrendezés nagyából maradna így,és arra gondoltam hogy akkor más növényekkel esetleg megpróbálnám ezt az elrendezést?és ötletet szeretnék kérni hogy a rotala helyet milyen növényt tegyek?(én valisnéria nanára gondoltam) vagy például a lótusszal vagyok gondba, hogy azt hova tegyem ahol szépen mutatna, a fára gondoltam még Bolbitis heudelotiia, de azt nem tudom hogy például hol nézne ki jól?Még gondoltam, arra is, hogy a fák elé köré még itt ott tennék Hydrocotyle és persze visszapróbálnám növeszteni a az eleocharis gyepemet.A cryptok maradnának a sarokban de ha kapok oda más növényre tippet akkor az is lehet távozni fog.
Kép egy mostani állapotról:
 
Mindenképp jó lenne a CO2 adagolást megoldani. A növényekből addig is a kevésbé igényes fajokat válaszd. Hátra mehet Valisneria nana, a fára mehet a Bolbitis, bár elég lassú növény. Ha jól rémlik akarsz bele lotus-t. Elég nagyra nőnek a levelei. Talán nem mutatna jól. Az előtérbe Echinodorus tenellus-t, vagy Pogostemon helferi-t. A kővel csinálj egy sósav tesztet. Ha nem pezseg, maradhat.
 
Nigro said:
Mindenképp jó lenne a CO2 adagolást megoldani. A növényekből addig is a kevésbé igényes fajokat válaszd. Hátra mehet Valisneria nana, a fára mehet a Bolbitis, bár elég lassú növény. Ha jól rémlik akarsz bele lotus-t. Elég nagyra nőnek a levelei. Talán nem mutatna jól. Az előtérbe Echinodorus tenellus-t, vagy Pogostemon helferi-t. A kővel csinálj egy sósav tesztet. Ha nem pezseg, maradhat.

Szia
Köszönöm szépen az ötleteket.Akkor a lotus-t meggondolom.A co2 lassan de biztosan kezd megoldódni. :roll:
 
Back
Oldal tetejére