• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Daníí 120literes akváriuma(első igazi növényes)

Hát nem egészen, mert nála nem lefelé hajlanak az aranymetszésből kiinduló vékonyabb ágak.
Bocs, az előbb mintha fókuszpontot írtam volna aranymetszés helyett.
 
köszi az ötleteket,meglátjuk holnap mit alkotok.;)
de amúgy a jobb oldali aljából vágni kell mert magas és ez által ahol elkezd szétágazni lejjebb kerül és úgy lehet jobb lesz,elsőnek azt vágom le és utána vágom végső esettbe ketté.De a bal oldalit is forgatni fogom még.
 
Csináltam egy kis paintes növénytervezést.
Várom a javaslatokat mit kéne máshogy;)
kép:

és akkor a lista:
1.eleocharis acicularis
2.cserép Cryptocoryne wendtii " tropica "
3.Microsorium P. Narrow
4.rotala sp.green
5.ludwigia arcuata
6.Nymphaea lotus 'red'
és persze a fákon forrás illetve jávai moha.
lehet hogy a bal oldali narrowot lejjebb a jobb oldalit feljebb kéne elhelyezni,szerintetek?
 
Igazság szerint én valami ilyesmire gondoltam:
8574401_b6e0f6a236e41bf9fed4e369457efe4c_m.jpg
A jobb oldali fát elfektetve a vastag részét a másik fa mögé a tövébe és a bal oldali fát pedig jobbra döntve.
Bocs a rajz kicsit gyorsan készült, de talán érzékelhető rajta amit korábban próbáltam leírni.
 
Szia
Igen utána gondolkoztam rajta és rájöttem hogy gondoltad el,de az a gond hogy a 'bal oldali fa" inkább széles mint hosszú igy a 30cmre csak akkor fért volna be ha vágok le belőle és akkor és akkor meg az a része ami az akvárium jobb oldala felé nézz az meg túlságosan rövid lett volna 90cm-re:/
Szóval szerintem maradok ennél az elképzelésnél még kicsit csiszolok rajta és akkor remélem jó lesz,és a többi akvarista is támogatni fogja az elképzelésemet:);)és persze te is:)
De köszi a jó ötleteket.Magamtól nem biztos hogy szétvágtam volna a fát.
 
Ma sikerült összerakni végre az akváriumot.
A növények végül nem a tropicálfihtől jöttek hanem a vizinovenyonlineról.
Elég nehéz volt ültető csipesz nélkül dolgozni de megoldottam.
A co2-t még nem sikerült normálisan összerakni valahol szelel. :crazy:
a világítás az első héten csak 39W megy.
Remélem az alga elfog kerülni ;)

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 
recon said:
maximas said:
Jó lett nagyon ;) , csak az a képfeltöltés.hu ...
megelőztél ,'/ pont ugyanezt akartam írni .) Tényleg jo lett!
köszi szépen neked is ;)
A képfeltöltés volt ami eszembe jutott elsőnek így a többi képet is oda töltöttem fel
 
Jól néz ki. Ha benövik a növények ütős kis aki lesz. ;) :thumbup:
 
Mivel az akváriumot múlthét kedden töltöttem fel és a növények előtt két napig üresen járattam és csak múlthét csütörtökön ültettem így tegnap elkezdetem betelepíteni a halakat.Elsőnek 13db neont raktam be.ma pedig a többi halat.(1 hátonuszó harcsa,4 sziámi algaevő,1 moszatevő márna, 2kakadu törpesügér.)
Szombat fele fog jönni még 17db neon.
Holnap lesznek képek is.
Nagyából rendeződött a co2 téma is.
A növények szépen fejlődnek.
 
Daníí said:
Mivel az akváriumot múlthét kedden töltöttem fel és a növények előtt két napig üresen járattam és csak múlthét csütörtökön ültettem így tegnap elkezdetem betelepíteni a halakat.Elsőnek 13db neont raktam be.ma pedig a többi halat.(1 hátonuszó harcsa,4 sziámi algaevő,1 moszatevő márna, 2kakadu törpesügér.)
Szombat fele fog jönni még 17db neon.
Holnap lesznek képek is.
Nagyából rendeződött a co2 téma is.
A növények szépen fejlődnek.

A halakkal várhatnál úgy szeptemberig ;)
Addig tolni kellene a CO2-t, és figyelni a világításra-tápozásra.
...csak a későbbi alga problémák elkerülése miatt...
 
atti76 said:
Daníí said:
Mivel az akváriumot múlthét kedden töltöttem fel és a növények előtt két napig üresen járattam és csak múlthét csütörtökön ültettem így tegnap elkezdetem betelepíteni a halakat.Elsőnek 13db neont raktam be.ma pedig a többi halat.(1 hátonuszó harcsa,4 sziámi algaevő,1 moszatevő márna, 2kakadu törpesügér.)
Szombat fele fog jönni még 17db neon.
Holnap lesznek képek is.
Nagyából rendeződött a co2 téma is.
A növények szépen fejlődnek.

A halakkal várhatnál úgy szeptemberig ;)
Addig tolni kellene a CO2-t, és figyelni a világításra-tápozásra.
...csak a későbbi alga problémák elkerülése miatt...

A halakkal többet nem várhattam mert egy 15literes kis akváriumban szenvedtem ez az 1 hét alatt.
A co2 úgy ahogy megy 2-3bubi/másodpercenként.A 3x39W csak 1db 39 wattos cső megy.és napi 5ml macro és 5ml microt adagolok,és napi 6ml easy carbot.Egy hétig napi vízcseréket tartottam most tértem át a 2napira.
Próbálok mindent betartani az előírásoknak. :D ;)
 
Daníí said:
... napi 5ml macro és 5ml microt adagolok,és napi 6ml easy carbot.Egy hétig napi vízcseréket tartottam most tértem át a 2napira.
Próbálok mindent betartani az előírásoknak. :D ;)

Neked is javaslom az alábbi táblázatot, hogy ki tudd számolni az adagolást ;)
http://www.greenaqua.hu/media/catal...6e5fb8d27136e95/a/d/adagolasiutmutato_1_1.gif

Tehát 2 napi vízcsere az heti kb. 3 (gondolom 50%...)
Így napi kb. 17-17 ml-t :!: kell adagolni.
Sokaknak elkerüli a figyelmét, hogy a sűrűbb vízcsere több ml napi tápozást von magával.
 
atti76 said:
Daníí said:
... napi 5ml macro és 5ml microt adagolok,és napi 6ml easy carbot.Egy hétig napi vízcseréket tartottam most tértem át a 2napira.
Próbálok mindent betartani az előírásoknak. :D ;)

Neked is javaslom az alábbi táblázatot, hogy ki tudd számolni az adagolást ;)
http://www.greenaqua.hu/media/catal...6e5fb8d27136e95/a/d/adagolasiutmutato_1_1.gif

Tehát 2 napi vízcsere az heti kb. 3 (gondolom 50%...)
Így napi kb. 17-17 ml-t :!: kell adagolni.
Sokaknak elkerüli a figyelmét, hogy a sűrűbb vízcsere több ml napi tápozást von magával.

Hát...:/
Köszi szépen a segítséget akkor átgondolom a tápozást.
 
Back
Oldal tetejére