• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Daníí 120literes akváriuma(első igazi növényes)

Daníí

Tapasztalt kertész
Magamról csak annyit, hogy most 15 vagyok és régóta van akváriumom de komolyabban csak fél éve.
Sokan tudják már, hogy a régi 120literes akváriumom lesz átalakítva.Róla csak annyit ,hogy decemberben lett beindítva akkor még a beépített hátterű akváriumok jöttek be így az is az lett.Kezdők hibáját kezdetben elkövettem de arról most nem írok.Egy kép az indításról:



és egy kép a mostani állapotról:



A régiről ennyit.
Az új berendezésre körülbelül július első heteiben kerül sor.Ryoboku stílusban szeretném megcsinálni.

Adatai:

akvárium:90X30X45

szűrés: Atman cf 1200 FULL

világítás:3*39W(2 osram 865,1 sylvania grolux)

ajzat:JBL manado 20liter

táptalaj:JBL aquabasis plus 5liter

hűtés:2 pc ventilátor

Fűtés:nincs

Dekoráció:Red moor fa és kő

Folyékony tápok:Tropica Plant Nutrition növénytáp

Co2:nagynyomású rendszer,1.5kg palack,cornelius reduktor,apex tűszelep, sera difuzor

halak:
-2db kakadu törpesügér(1hím,1nőstény)
-30db neonhal( jelenleg még 9db)
-1db hátonuszó harcsa
-1db stendhal

garnélák:

-red cherry
-tervezek még legyező garnélát,amanot és hasonló kis élőlényeket.

növények:

-eleocharis parvula
-valisneria americana(natans)
-Nymphaea lotus :angel:
-a fákon jávai és xmas moha
-Cryptocoryne wendtii " tropica "
 
Szerintem a Lotushoz lehet kicsi lesz az aki de majd úgyis kitapasztalod.
A 15l Manado is lehet kevéske lesz bár nemtudom mennyire akarsz dimbes dombos talajt.
A többi növényt elnézve elég sok stem lesz benne kéne valami előtéri alacsonyabb növény+valami középre is Micro Pt vagy Narrow, vagy valami Anubias,Crypto etc
Riccia-t csak a mazohistáknak ajánlom először én is úgy gondoltam jó lesz meg minden de amikor mindenhol ott úszkál a kis Y kromoszómája az elég idegesítő.
Nállam kb 2 hónapja lett kiszedve de még mindíg szedem csipeszel valószínű csak akkor fog eltűnni ha újraindítom az akit.
Riccia helyett lehetne inkább egy kis karácsonyi moha.
Amúgy kíváncsi vagyok mit hozol ki belőle :)
 
Szia
Az elrendezés olyasmi lenne mint labirintkopoltyus-nak csak nekem annyival másabb,hogy nekem méretekben más lesz...Remélem nem számít lekoppintásnak..és labirintkopoltyus nem fog megharagudni.A lotuszokat a kövek közül növeszteném ki középen egy és szélen egy-egy tő...a rotala és a ludwigia a fa mögül nőne ki hátul.
De lehet éppen nem a legjobb növény összeállítás ehhez a kompozícióhoz.
 
Ha beindul, akkor majd azt kívánod, hogy lassabban nőjön.
Nekem két hónap alatt egy kosár növény a 112 literes egyharmadát benőtte.
 
Szia
Maradok a narrownál és az egész növénylista megváltozás kivéve már növényt...:)és ez által az elrendezés is más lesz...:/de még ez az elrendezés is változhat attól füg milyen fát tudok venni a tropicalban.
 
Daníí said:
Szia
Az elrendezés olyasmi lenne mint labirintkopoltyus-nak csak nekem annyival másabb,hogy nekem méretekben más lesz...Remélem nem számít lekoppintásnak..és labirintkopoltyus nem fog megharagudni.A lotuszokat a kövek közül növeszteném ki középen egy és szélen egy-egy tő...a rotala és a ludwigia a fa mögül nőne ki hátul.
De lehet éppen nem a legjobb növény összeállítás ehhez a kompozícióhoz.

Szia!
Nem fogom annak venni (koppintásnak és megharagudni se fogok) mert valamilyen szinten az enyém is koppintás mert a sok-sok nézegetett akvárium miatt alakul így. Amúgy ez a havi 1 szál dolog teljesen butaság. Nekem csak sima egyszerű mezei microsorumom van, de az is tud néha meglepetéseket okozni... Az akvárium mélységén én elgondolkodnék mert nekem is 40cm-nek indult és 45 lett belőle. Persze függ hogy milyen dekorokat fogsz használni. Nekem ilyen szempontból az egyik fa eléggé meghatároz néhány dolgot. Sok sikert az akváriumhoz!
 
Labirintkopoltyus said:
Daníí said:
Szia
Az elrendezés olyasmi lenne mint labirintkopoltyus-nak csak nekem annyival másabb,hogy nekem méretekben más lesz...Remélem nem számít lekoppintásnak..és labirintkopoltyus nem fog megharagudni.A lotuszokat a kövek közül növeszteném ki középen egy és szélen egy-egy tő...a rotala és a ludwigia a fa mögül nőne ki hátul.
De lehet éppen nem a legjobb növény összeállítás ehhez a kompozícióhoz.

Szia!
Nem fogom annak venni (koppintásnak és megharagudni se fogok) mert valamilyen szinten az enyém is koppintás mert a sok-sok nézegetett akvárium miatt alakul így. Amúgy ez a havi 1 szál dolog teljesen butaság. Nekem csak sima egyszerű mezei microsorumom van, de az is tud néha meglepetéseket okozni... Az akvárium mélységén én elgondolkodnék mert nekem is 40cm-nek indult és 45 lett belőle. Persze függ hogy milyen dekorokat fogsz használni. Nekem ilyen szempontból az egyik fa eléggé meghatároz néhány dolgot. Sok sikert az akváriumhoz!

Szia.
Az akvárium mérete nem fog már változni mert az akvárium adott és nem szeretnék külön még akváriumra is költeni.
Az elrendezési terv lehet változni fog még mert rengeteg elrendezés tetszik,de ez ahogy mondtam attól függ milyen fát kapok, a kövek megvannak arról majd dobok fel képet.A jövőhéten már kezdem megrendelni a cuccokat, az első a világítás lesz és utána a többi.
 
Ma végre megjött a világítás a tungsram-tól.
Holnap leadom szerintem a green aquához a rendelésemet, és még a héten bemegyek a tropicalba a dekorért. :angel:
 
Meglett az ajzat és a táptalaj,folyékony tápok.
A dekorhoz a Red Moor(csak az egyikről van képem mert a másik még ázik.)és a kövek is megvannak.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
A CO2 rendszerhez a diffúzor és a tartós teszt.
Így már csak pár dolog hiányzik az akváriumhoz és ha minden jól megy július 25 körül indul az akvárium.
 
viktorlantos said:
Gratu az új kütyükhöz. :thumbup: Kiváncsian várjuk a folytatást ;)
Köszi Viktor.
Énis alig várom, hogy meglegyen az akvárium.
Egy elképzelés az elrendezésről:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Én szerintem még a jobb oldalt kéne feldobni valahogy.lehet veszek még a két fa közé még egyet és akkor lehet jobb lenne.Valami ötlet?
 
Majd esetleg próbáld meg hogy szemből és egy szinttel a fával fotózol, mert elég nehéz így valamit is mondani. :thumbup:
Jónak ígérkezik, de azért lehet itt még mit csiszolni.
 
Köszi :) Próbáltam úgy fotózni de a földön van és az alkotással szemben az ágy igy nehézkes volt pont szembe vele fotózni de mindjárt lövök párat és meglátjuk melyik lesz a legjobb kép.
 
Nekem a bal oldali fa így nem kóser vmiért. Érdemes lenne forgatni, esetleg úgy, ahogy még nem is gondoltad. Esetleg lehet jobban alkalmas a két oldali kompozícióra a két fa. Úgy igazgasd, hogy könnyű legyen a telepítés, és később a karbantartás is. Ha nagyon egymásba gubancolódnak, nehéz lesz ültetni is.
Amúgy hajrá, kíváncsi vagyok a végeredményre :thumbup:
 
Dani a bal oldali valóban nem "kóser" úgy kéne forgatni, hogy a vékonyabb ágak legyenek felfele, a nagyobb pedig talajon.
Szerintem úgy jobb lesz.
 
...esetleg egy ötlet:
szerintem a két fa stílusa ebben az elrendezésben nem a legszerencsésebb.
Mi lenne ha a jobb oldali fát elvágnád, a jelölésem mentén:
8553245_9d439c6af0993156cb4502f781bbdd03_m.jpg

...és csinálnál a bal oldali fókuszpontba egy magaslatot, ahol a bal oldali fád állna ahogy most és a vágásból származó két fát (vagy inkább csak a jobb oldali részét) a bal oldali fa tövéből kiindulva ágaztatnád szét a magaslatról az aki jobb oldala felé mint egy gyökérzetet, természetesen lefelé hajló ágakkal.
A köveket pedig ügyesen elhelyezve a kompozíció körül, akár mint egy szakadozó part.
Hát, ha ezt megérted amit itt interpretálni próbáltam, akkor a kialakítás már gyerekjáték lesz.
Persze ez csak egy elképzelés, ha te is látsz benne fantáziát, csak akkor vágd el a fát.
Ja, és a bal oldali fát kicsit jobb irányba dönteném.
 
Szia
Énis gondolkoztam hogy szétfogom a jobb oldalit.
Valami olyasmira gondolsz mint nigroéban?csak másik oldalról indulnának a fák?
 
Back
Oldal tetejére