• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Daníí 120literes akváriuma(első igazi növényes)

Igaza lett Istvan.Fazekasnak lehet, hogy a hozzászólása óta majdnem eltelt 2hónap,de sikerült beszereznem egy palackot,egy 1.5kilós szerepében.
Holnap megyek Gáborhoz a növényekért és minden valószínűséggel szombaton meglesz a restart az akváriumban.
Közben megvettem a sera akril difit ezt remélem már nem töröm el. :evil:
 
Daníí said:
Végre ma meglett a co2 palack,egy 1.5kilós szerepében.
Holnap megyek Gáborhoz a növényekért és minden valószínűséggel szombaton meglesz a restart az akváriumban.

Sok sikert! Képeket pedig várjuk.
 
Egy héttel ezelőtt szombaton megvolt a restart.
Pénteken sikerült a növényeket(2cserép eleocharist,2cserép valisneria americanát beszereznem)és az egyik ismerőstől kaptam egy vörös tigrislótusz "magvat" ami a héten már 3levéllel virított az akváriumban. :)
Szombat reggel elkezdtem a vizet kiszedni egy kb.25 literes steril műanyag szemetesbe majd ha a víz megvolt beleraktam a szűrőt, hogy járnom benne míg én szenvedek az aksival:)A fák is ebbe kerültek.
A halak most egy 20literes akváriumban vannak a szoba másik oldalában,szűrő nélkül :? mert sikerült elszakítani a belső szűrőm zsinórját :eek: (csak a jóféle levegős szivacsszűrő van)


Visszatérve az akváriumra a halakat kivettem, a köveket pedig kivettem ázni egy másik laborban,és jöttek a megmaradt növények,ezek egy vödörbe mentek az új növények mellé,majd jöttek a kis garnélák amik a harmadik akváriumba mentek(az úgynevezett paludáriumban,ahol elég jól érzik magukat és ahogy látom már a peték is fejlődnek a nőstények hasa alatt.)
A maradék vizet leszívtam,és jöhetett a talaj áttúrása de csak óvatosan, hogy a táptalaj ne kavarodjon fel alul.A talajt feltoltam felülre így most kb. elől 5centi hátul 15-20centi.
A köveket közbe megsikáltam,szép "újak" lettek:)
Beleraktam a köveket,és jöhetettek a növények szétszedése,szerencsére csak 2cserép parvula volt.Ennyi lett belőle:

Aztán a valisnéria,abból ennyi lett:

Kicsit átválogattam a régi indításból lévő cryptot és utána álltam neki a beültetésnek(már ültető csipesszel :twisted: )
Ahogy kell kezdtem az előtéri növénnyel és haladtam szépen lassan hátra.A valisnériával kicsit megszenvedtem,mert a fa mögött kicsi volt a hely,de megoldottam:).
Majd szépen lassan az újságpapíros módszerrel elkezdtem feltölteni,Itt nem vödröztem, hanem kihasználtam a szűrő nagy teljesítményét és hagytam, hogy ő 50%-os teljesítménnyel felnyomja az akváriumba a vizet.Ha kezdett elfogyni a víz a műanyag szemetesből akkor utána töltöttem.

Majd ha ezzel kész voltam akkor a szűrőt bekötöttem,légtelenítés és bekapcsolás.Világítás rá és leültem és egy nagyot sóhajtottam, hogy végre készen vagyok :lol:
A co2 másnap kötöttem be.Még a beoldással vannak problémáim de az ma megoldódik.
Ez volt múlthét hétvégén.
A héten pénteken suli után elrohantam a környéken lévő akvarisztikai boltban és találtam Hydrocotyle verticillata és abból gyorsan vettem egy cserepet,és sera szűrővattát.Ahogy néztem anyágában olyan mint a perlonvatta,ami a szűrőben így azt lecseréltem 3-4hónap :shock: után,ez kellet nagyon mert láthatóan tisztább a víz.
A halakat nem tervezem még, hogy betelepítem inkább nyomatom neki co2-öt és a tápokat.a fény csak 4órát megy egy hete,szerintetek emeljek rajta?
Röviden ennyi az 1hét eredménye és története,és akkor a kép az akváriumól:

 
Szép aki!
Igéretesnek tűnik!Pár hét és ütős lesz!
A világítást feljebbviheted szerintem 5-6h-ra!
Szerintem!
De a többiek jobban tudják!
Ügyes vagy! :thumbup:

Jani.
 
Szia Jani!
Köszönöm szépen.
Ahogy szokták mondani másodjára minden jobb...Sokkal könyebb volt így ültetni, hogy közel 2hónapot ázott a manado,és feltöltéskor már nem volt olyan zavaros.Énis remélem minél előbb elkezd fejlődni és indulhatok A HAC-on :cool: :lol:
 
Jól sikerült! Gratulálok. Nekem a fehér kövek kicsit túl világosak, és nagyon egyenletes körívben vannak, érdemes lenne picit "slendriánabban" :) elhelyezni őket. A világítás időtartamát én hetente egy órával növelném. Algamentes továbbiakat!
 
zoi said:
Jól sikerült! Gratulálok. Nekem a fehér kövek kicsit túl világosak, és nagyon egyenletes körívben vannak, érdemes lenne picit "slendriánabban" :) elhelyezni őket. A világítás időtartamát én hetente egy órával növelném. Algamentes továbbiakat!
Szia
Köszönöm szépen.
A köveket már nem piszkálom mert az tartja az egész manado talajt.Remélem ha a parvula benövi a talajt és a lótusz is a bal oldali részt a kő és a fa között és a hydrok is feljebb nyúlnak akkor nem lesz ennyire szabályos.
 
sziasztok
Két hét eredménye, a parvula ránézésre nem nőtt semmit,a valisnéria lecserélte leveleit,a crypto legyökerezett,a hydro se nőtt sokat de szerintem most a táptalajhoz akar lejuttni,a lotus pedig 7levecske körül jár.
Úgy vettem észre a növények északa fejlődnek.
A képek:


Másik beállítással:



A lotus:



Úgy érzem, hogy a versenyen nem fogok indulni most, mert durván 10nap van a leadási ideig és addig nem fejlődik annyit, hogy verseny képes legyen meg hosszabb jövöt tervezek neki, mint egy versenyfotó.
A halakkal még várok pár hetet, de lakók már vannak benne red cherry szerepében,és a héten még szerzek 10-20db red cherryt.

Röviden ennyit.Építő hozzászólásokat várok ;) :)
 
Szép lett a moha. A parvula nem nagyon látszik a képen, de majd csak megerősödik. A fát nem biztos hogy hagytam volna, hogy hozzáérjen az üveghez. Ha megnőnek a növények jó lesz. :thumbup:
 
Szia
Köszi szépen.Nekem is a moha tűnt fel, hogy az feljődik a legjobban.Megprobálom majd gyengébb fénnyel fotózni és hátha fog látszodni a parvula.A fából igyis vágnom kellet.
inadsz said:
Szép lett a moha. A parvula nem nagyon látszik a képen, de majd csak megerősödik. A fát nem biztos hogy hagytam volna, hogy hozzáérjen az üveghez. Ha megnőnek a növények jó lesz. :thumbup:
 
Hét elején a tropicalfishbe adtam be egykis akvárium vizet elemzésre...Hát nem lett szép eredménye.
A víz paraméterek:
Ph:8.5
Kh:12
GH:16
Nh3:0,25
Nh4:0,0
No2:0,0
No3:10mg/l
Po4:4mg/l
Cl:0,0
Cu:0,0
Fe:0,0


Veréb Gáborral beszéltem erről, hogy mi lehet az oka, hogy ilyen a víz és arra a döntésre jutottunk, hogy lehet a benne lévő kövekből oldódik ki valami, így azokat nagy nehezen kivettem.
Ma megvolt a vízcsere 10liter csapvíz és 10liter ozmó vizzel.
Remélem hamar helyre jön a vízparaméter és a növények is helyre jönnek.
A Green Aqua tápok helyet most tropica tápot használok,meglátom milyen lesz ezzel a növények fejlődése.
Röviden ennyi.


további szép napot.
 
Nekem a CO2 és a táp totál hiánya derül ki ebből, párosulva a szűrő elégtelen biológiai szűrésével (NH3 jelenléte).
 
Nigro said:
Nekem a CO2 és a táp totál hiánya derül ki ebből, párosulva a szűrő elégtelen biológiai szűrésével (NH3 jelenléte).

A co2 megy 1-2bubival,a tápokat meg az előirtaknak megfelelően napi 6-6mm-vel adagoltam míg elnem fogyott.
A szűrő meg a gyári töltettel megy(kerámia gyűrű,durva szivacs,lávakő,lávakő,perlonvatta)
 
Nekem a pH érték is erősen karcos. Megfelelő CO2 adagolással és talajjal jönnie kellene a semleges 6.8-7 körüli értéknek.
 
PH értékből semmilyen infót nem lehet levonni a CO2-re vonatkozóan, mivel nem azonnal történt a mérés.... :roll:
 
Jelen esettben emiatt gondoltam a kövekre.
Most azokat kivettem lágyvízzel cserélek vizet egy-két hét múlva meglátjuk mi lesz az eredmény,ha akkor se változik akkor tovább keresem az okát.
 
Nem igazán értem ,hogy lehet nálad elég az 1-2 bubi/sec a 120 literben? Nálam az 54L-ben megy 2-3 bubi/sec a külső reaktor és így megfelelő a CO2 szint. Megjegyzem ,hogy még a 6-os GH mellett is kell ez a mennyiségű CO2.
 
N-emy said:
Nem igazán értem ,hogy lehet nálad elég az 1-2 bubi/sec a 120 literben? Nálam az 54L-ben megy 2-3 bubi/sec a külső reaktor és így megfelelő a CO2 szint. Megjegyzem ,hogy még a 6-os GH mellett is kell ez a mennyiségű CO2.


Szia,
Csak remélem, hogy elég az 1-2bubi mert előzőleg egy szerencsétlen takarításnál eltörtem a Dc-t...Következő költekezés majd az lesz.
 
Zbacsi said:
PH értékből semmilyen infót nem lehet levonni a CO2-re vonatkozóan, mivel nem azonnal történt a mérés.... :roll:

Igazad van! Ez nem azonnal lett mérve...
Mondjuk a 0 tápszint ettől függetlenül rejtély.... :geek:
 
N-emy said:
Nem igazán értem ,hogy lehet nálad elég az 1-2 bubi/sec a 120 literben? Nálam az 54L-ben megy 2-3 bubi/sec a külső reaktor és így megfelelő a CO2 szint. Megjegyzem ,hogy még a 6-os GH mellett is kell ez a mennyiségű CO2.
A bubi függ attól, hogy mekkora csövön küldöd a számlálóba. Nekem vastagabb (JBL számláló), így elég 1.5bubi/sec a 112 literes akvába dúsan telepített növényekhez.
A GH-tól független a CO2 mennyiség, de ha úgy nézzük még a KH-tól is. A CO2 mennyisége fix, csak a változó keménységtől függően tolja le kevésbé vagy jobban a PH-t. A beoldott co2 mennyiség ugyanannyi.
 
Back
Oldal tetejére