• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dani 112l-ese

Sziasztok! :)
Ma este gondoltam magamban, hogy benézek már a "szülészetre" .
Ugye 3 RC mama tartózkodik odabent.
Mit látnak szemeim?
1 picuri RC-t... Aztán óvatosan kukkolgattam még lámpával, hogy hanyan lehetnek. 2-t sikerült kikukkantani.
De az anyukák még ducikák, szóval gondolom most kezdődhetett a dolog.
Kíváncsian várom a reggelt! :)

Szép estééét :)
 
Jó reggelt! :)

Hát az invázió elmaradt... 1-2 pici rákot sikerült észrevennem ma reggel, plusz az anyucik hasa még mindig pufi és petékkel teli...
Kíváncsian várom a folytatást...

up1.:
Még 2 hete sincs, hogy megy az ex1200. S jó néhány levélen algásodást vélek felfedezni.
Anubias, Crypto levelein.
Ha beáll rendesen a szűrés, eltűnnek ezek az algák?
Az algák színei:
- barnás
- zöld pont

up2.:
Durván 10 nap alatt, a rotala ~5 cm-t nőtt. :)
 
Sziasztok!


Rakok pár képet, mi a helyzet most. :)
Aggaszt az alga is, arról is kép.

Alga:
A marsilea is ilyen...
PICT0142_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Pici Molly:
PICT0151_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


garnéla mama:
PICT0147_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


S végül, egy pici garnéla:
PICT0146_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Algára ötletek?

Most lesz 2 hetes a szűrő...

Köfi! : ]
 
Sziasztok!
A Crypto-k, az Anubi-k, a Parvula, a Rotala alsóbb levelein is megjelent ez a bizonyos algásodás... Marsilea leveleinek szára feketés, néhány levél felszínén fekete folt szerűségek.
Sajna egyre durvább...

Adok nekik, napi 3,5 Carbo-t, 2-2 ml GA tápot, CO2-t. Napi 8 óra pilács.
A szűrő 2 hetes.

Mutatok képet:
 
Próbáld meg leállított szűrővel a carbot adagolni az algára! A karbot szívd fel fecskendőbe, kicsit higítsd meg vízzel és mehet a mocsok alga képébe!
 
Amiket én csinálnék, hangsúlyozom csak javaslatok:):
- Ha jól olvasom van élesztős CO2-d, viszont a fényed meg egy low-technek felel meg csak szerintem.
Én a helyedben hagynám az élesztős rendszert és maradnék a teljes low tech vonalon. A fényed kb 0,5 W/l, ez teljesen jó a low tech-hez, kár bekeverni az ingadozásra hajlamos élesztős co2-zéssel.
- cryptoknak tápgolyót (még ha van táptalajod akkor is)
- szűrőt picit visszafojtanám, mert ha jól látom - de ebben nem vagyok biztos - főleg ott algásodsz, az aki jobb végében, ahol "fordul" a víz
- a 2 ml micro/macro kevés szerintem. ha a low tech vonalat képviseled akkor 2,5-3 ml-t nyugodtan adagolhatsz
- a heti vízcseréd nagyon kevés, 50%-ot kellene cserélned vagy megközelítened, mert a GA tápok használatánál ez is a lényeg, maxra pörgeted (a körülményekhez képest) hetente a növényeket és a vízcserével kiveszed a fölösleget.

DE: a zöld pontalga és a barna alga a velejárója az aki első hónapjának, elmúlik ha beállt a víz.
viszont a fenti javaslatokat szerintem érdemes lenne átgondolnod, mert így lehet újabb algák jönnek majd.
 
Áh, értem...
Akkor a CO2-t hanyagoljam ennyi fényhez.
Tápgolyók vannak beszúrva a cryptoknak. :)
Heti 30% vizet szoktam cserélni.
Akkor a tápozást átállítom minden másnap 3 ml-re.
Napi 8,5 óra pilács.
Viszont a szűrő!

Már így is 45°al van eltekerve a kimenő ág csapja az ex1200esen.
Hogy tudnék jobban folytani? Tekerjek még rajta?
Illetve így, hogy nincs CO2, a Carbo adagot a 3,5ml-ről növeljem?

Köszönöm szépen!!!
 
A vizcsere inkább 50%nak kellene lennie. Ez a GA tápoknál kell, mert el kell távolitani a felesleget. Pláne nálad, mert nagyn kevés növényed van, ezekből ráadásul a cryptok nem a vizből hanem a gyökerükön keresztül veszik fel a tápanyagot. Át kellene állnod az 50%os vizcserékre.
Ha már le van fojtva a szűrőd akkor ok.
Ha mostanába üzemelted be a szűrőt vizcsere után adagolni kellene valamilyen baktériumkulturát hogy gyorsabban beálljon a szűrő.
A nagyon fertőzött leveleket vágd le mert csak terhelik a vizet.
Carbobol sose adj többet mint ami rá van írva mert könnyen kinyiffanthatod a garnikat és a halakat.
 
Sziasztok!
Ma reggel szembesültem azzal, hogy minimum 50 pici RC nől elkülönítve a többiektől... Megszámolni pontosan nem fogom! :D
Illetve még 1 RC mama petés.. :)
Élesztős CO2-t kilőttem. S kétnaponta fogok GA MiMa tápokat adagolni 3-3 nyomás. Carbo 3,5 ml/nap marad...
Egyébként is tervezem táptalaj beszerzését, addigra készen lesznek a szőlőtőkéim és valószínű, hogy kövek terén is jobb leszek.

Szép napot! :)
 
Sziasztok!
Elképesztő, hogy szaporodnak ezek az RC-k...
Van jelenleg többi mint 50 pici, s 3 napja már egy másik mama is petés lett.
Így összesen 2 petés, illetve 50 pici rákom van. :)

Egy kedves fórumtársunktól kaptam jávai mohát. A pici rákok nagyon élvezik! :)
Rotalák szépen nőnek, CO2 nélkül is. Az algásodás mintha kezdene visszahúzódni. Lassan 1 hónapos lesz a szűrő...
A crypto-k meg kaptak még 1-1 plusz tápgolyót.

Sziasztok! :)
 
Sziasztok!

Először is szeretnék egy óriási köszönetet mondani Maci fórumtársunknak!
Hála neki, hozzájutottam egy "kis" Riccia-hoz. :) Tényleg nagyon szépen köszönöm ez úton is!
Nagy része a pici RC-knél landolt a szülőszobában egyenlőre, kettő kissebb adagot pedig kőre kötöztem.
Szereztem még kövecskéket ma délután, hétvégén tisztítás és savpróba következik... Remélem, jók lesznek!
A szőlőágacskák is áznak már jó ideje. Remélem, hogy hamarosan mehetnek az akiba.

Algák/Szűrő:
Sajna normális biológiai szűrő közeg nincs a szűrőben. De ha minden jól megy, akkor erre is lesz megoldás! :)
Kivettem a szenet és a biolabdát. A lasztik helyére TM30-as szivacsot tettem.
A barna alga nagyon elvan sajnos... Illetve a zöld pontokból sincs hiány... Néhol, azaz sajna sok helyen feketés színek is vannak.
Megfogadván a tanácsokat, a következő GA-s rendelésemben megtalálható majd a Prime és a Foszfát is.

Növények/Halak, RC-k:
Minden szépen nől, sajna sok levelet alga borít. Zöld, barna, khm a marsilea levelei és szárai feketék, illetve a rotala levelein is akad... Nem tudom mi lesz velük, erre várok tanácsot...
A pici RC-k nőnek mint a gomba, kapnak rák hamit mindennap. A baba molly-k is jól érzik magukat köszönik szépen. :)
A felnőttek úgyszintén.

Képet készítek majd a hétvégén...
Mégegyszer nagyon szépen köszönöm Maci, a Riccia-t!!!

Szép estét.. :)
 
Szia!
Ha a növények fajtáját jól válogatod meg és szerzel még bele egy csomót, akkor jó lesz. Persze feltétel az is, ami sántít, a szűrés. Mindenképpen meg kell oldani, hogy legyen biológiai szűrésed, mert addig minden élőlényed csak szenvedni fog. Amikor ez mind meg van, akkor lehet sakkozni a világítással, halak számával, stb...
 
Back
Oldal tetejére