• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 low profile... pro kit

Eddig mindig volt valami probléma úgyhogy nincs igazán jó hasonlítási alap. Most sikerült jól megcsinálni a kupakokat úgyhogy ott sincs meglepetés (azért már párszor szídtam a fejem, hogy nem rendeltem "gyári" kupakokat :D).
Az előző verziónál meg másfél-két hét után előjött nálam mindig ez a folyadék szétválás dolog akkor meg ugye megborul az egész.

Az atomizer GA-as aminek az alján van egy beépített bubiszámláló (egészséges duci bubik jönnek rajta :) )
kb 1.9 barra lőttem be az óra szerint és azon is tartja magát (kell is neki, hiszen ez a rendszer lényege)
 
Hello !!!
Vki esetleg? :)

Az enyém teljesen házi úgyhogy nem tudok ajánlani semmit :)

Ha a kupak nem gyárihibás akkor azon nem tud semmi rossz lenni ugye :)
Az óra sem egy bonyolult szerkezet :)
A tűszelep amit adnak az egyedüli ami lutri a csomagban, hogy mennyire jól és finoman állítható
 
Sziasztok. Az e betűs vásárlós oldalról melyik fajtát lenne èrdemes megrendelnem? D201, 301, 501.
Gondolom pènztárca függő meg a nagyobb jobb, de vkinek esetleg tapasztalata?
Kb 100 literbe menne, gyári 2*24w világítás van, mèg nem nyomom a GA wellnest mert nem mentem el érte, de jövő héten megyek.

Szia!
Nekem D301 van, tehát erről tudok csak nyilatkozni. Pár hónapja rendeltem, akkor adtak ajándékba hozzá difit is. A difi üveg és teljesen rendben van a porlasztása. A tűszelep jó minőségű - sárgaréz és elég finoman lehet hangolni (2-3 bpm). Nem vettem észre, hogy gond lenne vele. A manométer is teszi a dolgát. A kupakok anyagával nincs semmi gondom - a tömítése is rendben volt benne.
A 100 liter már eléggé a határmezsgye ennél a dolognál szerintem. Nagyon sok múlik a vized keménységén és a tartott növények igényein is. Ha túl magas a karbonátkeménységed vagy a növények CO2 igénye, akkor szerintem minimum hetente töltheted a rendszert újra, ha optimális ppm-et akarsz elérni vele.
Amúgy szerintem sok különbség nincs ezek kötött a verziók között. Űrtartalom itt nem befolyásolja a dolgot, mert általában mindenki 2 literes PET vagy szódavizes palackról működteti. (Palack ezeknél nincs az árban!)
A D201-ről én lebeszélnélek, mert a tűszelep műanyag. Sok jót nem várnék tőle. A D501-et nem ismerem, csak látásból, de ha ott valami gáz van, akkor dobhatod ki az egészet, mert egybe van öntve(?). Tehát pl. ha elreped az egyik kupak, nem tudom, hogy ki lehet-e cserélni benne. A D501 és a D301 között ennyi a különbség csak, ahogy látom a tűszelep és a manométer is ugyanaz.
 
Köszi. Èn is e kettő között gondolkozom, árban 5$ a különbsèg. Arra amit írtál nem is gondoltam hogy mi van ha tönkre megy.
Az akiba direkt alacsony igènyű növènyeket próbáltam tenni, jövö héten elkezdem a tápozást a GA wellnes csomagjával, ès mèg gondoltam erre a co2 megoldásra, mert most rendszerre nem akarok költeni, februárba jön a kisöcsi.

Itt a naplóm alján van az új elrendezès

Tengerpart | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum
 
Eddig mindig volt valami probléma úgyhogy nincs igazán jó hasonlítási alap. Most sikerült jól megcsinálni a kupakokat úgyhogy ott sincs meglepetés (azért már párszor szídtam a fejem, hogy nem rendeltem "gyári" kupakokat :D).
Az előző verziónál meg másfél-két hét után előjött nálam mindig ez a folyadék szétválás dolog akkor meg ugye megborul az egész.

Az atomizer GA-as aminek az alján van egy beépített bubiszámláló (egészséges duci bubik jönnek rajta :) )
kb 1.9 barra lőttem be az óra szerint és azon is tartja magát (kell is neki, hiszen ez a rendszer lényege)

Én múlthéten, amikor a "harisnyás" megoldást teszteltem, sikeresen a gyárit is hülyén csavartam vissza. Töltöttem volna fel a rendszert és már vagy 100 ml cucc át volt pumpálva a B-be, de a nyomás még mindig csak 0.25 BAR volt. Na, ami ezután jött azt senkinek nem kívánom! Már a tö....m is borotvahabos volt, de nem találtam a szivárgást! :D Végén belenyomtam az egészet egy hordó vízbe, úgy lett meg. Pedig normálisan felment a kupak -akadás nélkül. Sosem volt sem előtte, sem utána ilyen.
Annyit még megkérdezhetnék, hogy naponta hány órát megy a rendszered?
 
Köszi. Èn is e kettő között gondolkozom, árban 5$ a különbsèg. Arra amit írtál nem is gondoltam hogy mi van ha tönkre megy.
Az akiba direkt alacsony igènyű növènyeket próbáltam tenni, jövö héten elkezdem a tápozást a GA wellnes csomagjával, ès mèg gondoltam erre a co2 megoldásra, mert most rendszerre nem akarok költeni, februárba jön a kisöcsi.

Itt a naplóm alján van az új elrendezès

Tengerpart | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum

Szívesen! Szerintem egy DC-t azért még szerezz be a GA-ból ha arra jársz, nehogy gond legyen!
 
Én múlthéten, amikor a "harisnyás" megoldást teszteltem, sikeresen a gyárit is hülyén csavartam vissza. Töltöttem volna fel a rendszert és már vagy 100 ml cucc át volt pumpálva a B-be, de a nyomás még mindig csak 0.25 BAR volt. Na, ami ezután jött azt senkinek nem kívánom! Már a tö....m is borotvahabos volt, de nem találtam a szivárgást! :D Végén belenyomtam az egészet egy hordó vízbe, úgy lett meg. Pedig normálisan felment a kupak -akadás nélkül. Sosem volt sem előtte, sem utána ilyen.
Annyit még megkérdezhetnék, hogy naponta hány órát megy a rendszered?

ó az semmi.. én már szétfröcsköltem a szobafalra/plafonra úgy összesen másfél adagnyi citromsavat... egy élmény takarítani :) Így jár aki barkácsol és kísérletezget mindenfélével :D

10-11 órát megy nálam. A tűszelep elé beraktam egy kicsi gardena golyós csapot ezzel szoktam elzárni. Meg feltöltésnél is ezt használom mert így nem kell eltekergetni a tűszelepet csak lehúzom a csövet róla és a csappal zárok/nyitok :)
Következőnél lehet kipróbálom majd kicsit alacsonyabb bubiszámmal és éjjel nappal nyomatva mint ahogy a kispatronos rendszereket szokták használni.
 
Szívesen! Szerintem egy DC-t azért még szerezz be a GA-ból ha arra jársz, nehogy gond legyen!

Rendben. Amúgy majd hogy érdemes használni? Sokan sok fèlèt írnak, szeretnèk majd halakat pàr hèt múlva. Folyamatosan menjen, vagy èjszaka ne?
 
Rendben. Amúgy majd hogy érdemes használni? Sokan sok fèlèt írnak, szeretnèk majd halakat pàr hèt múlva. Folyamatosan menjen, vagy èjszaka ne?

Éjszakára teljesen fölösleges! A növényeknek CO2-re csak akkor van szükségük, amikor fotoszintetizálnak, tehát esetünkben amikor megy a világítás. Amikor nincs fény, nem CO2 kell nekik hanem O2, ezért fölösleges éjszakára is beoldani. Arra viszont érdemes figyelni, hogy amikor bekapcsol a lámpa, addigra érje el az akvárium vize az optimális CO2 szintet. Ez akváriumtól, vízminőségtől és még sokmindentől függ. Ezt ki kell tapasztalni, többek között erre is jó a DC. Amikor beindítod a gázt, látni fogod mennyi idő múlva zöldül be. Világítás előtt érdemes kb. ugyanennyivel indítani a CO2 beoldást. Lámpaoltás előtt 1 órával már fölösleges mennie, tehát akkor már ki is lehet kapcsolni, hogy éjjelre a növényeknek és a halaknak is meglegyen a megfelelő O2 szint + spórolsz is. Ha jó a szűrő, vagyis inkább a flow az akváriumban, akkor nem kell besegíteni az éjszakai oxigén dúsításba az akváriumba, sokan viszont éjjel óvatosságképpen - vagy ha érzékeny halaik vannak, akkor bekapcsolják a CO2 kikapcsolás után a levegőztetést.

Bővebben itt tudsz olvasni a témában:
Mikor kapcsoljam be a CO2 befecskendezést?
 
Köszönöm.
Mèg egy, eztis sokan írták már. Ezt a d301 csodát el lehet zárni rendesen? Vagy akkor ha zárom megint ujra be kell lőni nyitás után? Meg egy buta kèrdès, ha zárom nem lesz túlnyomás a petpalackokban? Nem szeretnèk èjjel durranásra èbredni :))
 
Köszönöm.
Mèg egy, eztis sokan írták már. Ezt a d301 csodát el lehet zárni rendesen? Vagy akkor ha zárom megint ujra be kell lőni nyitás után? Meg egy buta kèrdès, ha zárom nem lesz túlnyomás a petpalackokban? Nem szeretnèk èjjel durranásra èbredni :))

A tűszeleppel teljesen el is lehet zárni, de érdemes úgy csinálni mint ahogyan Sammy kolléga is teszi, hogy beiktatsz egy jobb minőségű csapott, mint pl. Gardena. Így elkerülheted a CO2 fluktuációt, valamint nem kell minden esetben bubiszámot állítgatni. A rendszer biztonságos így. Nyomáskiegyenlítés elvén működik. Ha lezárod, akkor nem fogy a CO2, ha nem fogy akkor pedig a nyomás is állandó, tehát nem fog a kiegyenlítésre törekedni azáltal, hogy A palackból folyadékot szív át a B palackba. Ha jól tudom a mezei PET palackok is 6 BAR nyomást kibírnak vígan, de ha tutira akarsz menni, akkor beszerzel szódás palackokat.
 
Mekkora ez a cső? Mert ma megyek a Bauhausba ès nèznèk ilyen csapot

Hagyományos 4/6os csövezése van gondolom.
Ez a gardena micro drip zárószelep amit én vettem anno annak 4.6 mm körül van a csonkja úgyhogy nagyon patentül rászorul. Praktikerben vettem anno, ott nem volt túl olcsó és két darab volt egybecsomagolva :)

Ha van a közelben akármilyen bolt ahol foglalkoznak pneumatikával ott is tudsz venni frankó golyós elzárócsapot.
 
Megvettem. A 2 volt 1600. Annyira nem vèszes.
Most nèzegetem ebyon a 301-est, most van egy helyen mágnesszeleppel, időzítővel 44$-èrt. Vajon milyen minősèg lehet?
 
Úgy tűnik nálam szerencsére kezd beválni a harisnyás dolog :)
Most kicsit benedvesítve kanállal dobáltam bele a szódabikarbónát így a vizes súlya alatt szépen kihúzta a harisnyát és belefért az egész 200g egy szép nagy labda formájában :)

Egy hét után így néznek ki a dolgok 30 bpm-el 40 literbe atomizerrel.

az első csík az összeszereléskor a szint
a második a beindítás után
a harmadik meg most 1 hetesen
DSC_04072.jpg


a jövőben szeretnék reaktorra áttérni mert annyira nem jön be ez az állandó bubimező az akváriumban és jobban is tudnám irányítani vele az elosztást, úgy meg aztán gondolom még kisebb bubiszámmal is lehetne működtetni de azért így sem rossz :)

én 3-4 hétre szabtam meg amikor belevágtam, hogy annyit menni kell gond nélkül és akkor oké, úgy tűnik végre ezt sikerül is elérni :)

És ezt a módszert használva mennyire lett megbontva az eredeti rendszer (y-elágazó, vagy a flakon aljára leérő csőre gondolok).
 
És ezt a módszert használva mennyire lett megbontva az eredeti rendszer (y-elágazó, vagy a flakon aljára leérő csőre gondolok).

Az ipszilont bent hagytam mert arra akasztottam rá a harisnyát. Nálam van rajta egy kis darab levegőcső és vékony gyorskötözővel oda van húzva a bejövő csőre mert az ipszilonom is barkács megoldás :D Úgyhogy az ott szorosan tart és simán rá lehet akasztani kötözgetés nélkül is.
A leérő csövet meg egy röviddel helyettesítem így nem ér bele a szódabikarbónás gombócba csak lecsöpög rá a cucc.
 
Értem, csak mert én leszedtem minden csövet és egy bemenőt és egy kimenőt hagytam rajta, csak jó úgy is. Tegnap összeraktam, de mivel kicsit elszúrtam elég sok citromsavat elpocsékoltam :( így nem igen fog túl sokáig tartani, de max megcsinálom újra :)
 
1 hete rendeltem az E nél ezt a rendszert a 301 tipust február 07 ig kell megjönnie. addig tanulmányozom a a neten hogy mi lesz a legjobb bevált recept,mert most a tropical 60 co2 t használom de azota barnaalgázok nem vagyok megelégedve vele.. ha valakinek bevált receptje van 2 literes palackhoz jo lenne segitene . köszi
 
Back
Oldal tetejére