• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 low profile... pro kit

A citromsav és szódabikarbóna reakciójából keletkezett CO2-ő az Y elágazáson keresztül megy át a citromsavas palackba. Ezen keresztül történik a nyomáskiegyenlítődés.
 
Miért is? :)
Illetve hogyan egyenlítődne a nyomás, ha csak a cső lenne?
Nem mondtam ilyet, hogy kiegyenlítődne a nyomás ha csak cső lenne...
Az Y elágazásnál egyenlítődik ki a nyomás, ahogy elsőre írtam. Tehát a citromsavat tulajdonképpen a nyomás visszanyomja, és ott is tartja. Amikor a szódabikarbónás palackban csökken a nyomás (engeded a CO2-őt), akkor a citromsavas palackból a nyomás átnyomja a citromsavat a szódabikarbónához. Ott a kettőjük reakciójából CO2 kelett keletkezik, ami azt eredményezi, hogy megnő a nyomás, és az Y elágazáson keresztül kiegyenlítődik a másik palackkal. Közben pedig visszanyomja a citromsavast és ott is tartja amíg a szódabikarbónás üvegben megint nem kezd el a nyomás csökkenni. És akkor megint át tud menni a citromsav a szódabikarbónához ésatöbbi, ésatöbbi. Ezért mondtam azt, hogy a nyomáskiegyenlítődés miatt amúgy sem játszik itt a közlekedő edény.
(Bocsi ha túl részletes lett, de így a kérdezőnek hátha tisztább a dolog.)
 
Akkor gyakorlatilag ugyanazt írtuk. Mert ha nem lenne az y, akkor a cső folytonos lenne, és menne a közlekedő edény téma (mint amikor leszívja a vizet az ember az akiból), és nem a levegő tolná vissza a savat az A palackba, hanem a keverék. Enélkül totál instabil lenne a rendszer.
 
Akkor gyakorlatilag ugyanazt írtuk. Mert ha nem lenne az y, akkor a cső folytonos lenne, és menne a közlekedő edény téma (mint amikor leszívja a vizet az ember az akiból), és nem a levegő tolná vissza a savat az A palackba, hanem a keverék. Enélkül totál instabil lenne a rendszer.
Na ha más oldalról közelítettük is meg a dolgot, de legalább egyetértünk!
Peace!:)
 
Nálam 40 literes akváriumban megy a rendszer.
Atomizerrel beoldva naponta kb 1 mm-t csökken a citromsav szintje és 90 mm körül indult a cucc.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy most tökéletesen megy még, nem szív át többet mint amennyi kellene. Ha végre sikerülne így tartani akkor annak nagyon örülnék de erre kevés az esély.. 1-2 hét múlva biztos le kell majd öntenem a szódabikarbónáról a vizet és cserélni frissel.. :)
 
Már csak reggel és este szoktam ránézni. Reggel kinyitom a kis gardenas golyós csapot, este elzárom.
Ilyenkor szoktam megnézni, hogy mi a helyzet, mennyit fogyott, milyen a nyomás.
Ha sok fogyott a citromsavból akkor tudom, hogy megint csak fent úszik a szódabikarbónás palack tetején a jó része és csak arra vár, hogy beinduljon és akkor gond van mert akkor reakcióba fog lépni ez a "felesleges" sav is aztán elkezd több gázt generálni természetesen mint amennyi kéne.
Ez nálam kb a 2. hétnél indult el eddig mindig, most naponta figyelem a szinteket és a javaslatok alapján megpróbáltam egyáltalán nem feloldani a szódabikarbónát meg csak finoman lötykölgetni az elején. Illetve most visszacsapó szelepekkel egyenesen beküldöm a savat a palack aljára.
Most kedd óta pötyög a cucc.. meglátjuk hogy muzsikál még kísérletezgetni kell :)

Van aki harisnyába teszi a szódabikarbónát szárazon és lógatja a palackban, a citromsavas víz pedig rácsöpög és így lép reakcióba, ő azt mondja így tökéletes :)

Tartósságot tekintve én csak 100 liter alatti akváriumokhoz tudom elképzelni vagy hetente lehet új töltetet csinálni de ahhoz meg nem sok embernek van kedve szerintem :)
 
Én egy 112 literesbe küldöm sima diffivel másfeles adagot és az utolsó 2-3 alkalommal sosem volt vele gondom,nem kellett kiengednem, megbütykölnöm. LEhet szerencse,illetve én nem szoktam a keverésnél még szinte az 1 bart se elérni, mert tudom, hogy felmegy úgyis később (a difi meg bírja az alacsonyabbat is) így szokott lenni egy másfél hét múlva a nyomás 2-2,5 néha 3 max, de azt még bírja a rendszer. Szóval én tényleg csak megnyitom, illetve elzárom. Esetleg más is kipróbálhatná aki difivel porlaszt...hátha.
 
Te így használod? Írhatnál kicsit a megvalósításról mert én csak olvastam róla

Egyszerű, mint a vaseke :D

Valaki fellógatja az Y elosztóra a harisnyát, és belevezeti a légpumpás csövet. Addig megy a dolog, amíg el nem fogy a szódabikarbóna. Nincs pangás, ami folyadék keletkezik, az lefolyik egyszerűen.

Én lusta voltam kötözgetni, volt agyaggolyó itthon, szórtam az aljára egy keveset, majd erre dobtam a harisnyát, benne a csővel.

Ja, és úgy kell bejuttatni a bikarbónát, hogy beleteszed a harisnyát az üvegbe, és a pereménél visszahajtod, aztán tölcsérrel beleszórod, aztán megkötöd, és kész. utána vagy fellógatod, vagy beledobod, mint én.
 
Egyszerű, mint a vaseke :D

Valaki fellógatja az Y elosztóra a harisnyát, és belevezeti a légpumpás csövet. Addig megy a dolog, amíg el nem fogy a szódabikarbóna. Nincs pangás, ami folyadék keletkezik, az lefolyik egyszerűen.

Én lusta voltam kötözgetni, volt agyaggolyó itthon, szórtam az aljára egy keveset, majd erre dobtam a harisnyát, benne a csővel.

Ja, és úgy kell bejuttatni a bikarbónát, hogy beleteszed a harisnyát az üvegbe, és a pereménél visszahajtod, aztán tölcsérrel beleszórod, aztán megkötöd, és kész. utána vagy fellógatod, vagy beledobod, mint én.

erre voltam kíváncsi köszi :)
A következőnél én is kipróbálom így, ezzel tényleg megszűnik a lúgosodás probléma :)
 
Megszakítja a sző folytonosságát, így nem tud kialakulni a közlekedőedény a két palack között.

Ha én szárazon használom a bikarbónás palackot, tehát nem ér bele a cső vége folyadékba, akkor is kell Y? Ez nem tiszta .
 
Ha én szárazon használom a bikarbónás palackot, tehát nem ér bele a cső vége folyadékba, akkor is kell Y? Ez nem tiszta .

Ha szabadon van a cső vége akkor nem kell mert ott vissza is tud menni a gáz szépen.
Én is használtam így még egy korábbi tesztelésnél úgy, hogy magasról csak csöpögött le a cucc mert meg akartam figyelni mennyi megy át stb :)


Amúgy megcsináltam én is a harisnyás verziót, én régi nem használt kerámiagyűrűt dobáltam a palackba és arra ül rá a harisnya :) Mondjuk a kötözésére még ki kell majd valamit találnom mert jó sokat bénáztam vele :D
 
Back
Oldal tetejére