• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik co2 adagolási módnak lenne több értelme?

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
Az a szűrő nem lesz elég egy növényeshez.

Én az élesztősnél jobban ajánlom a szódabikarbóna + citromsav/ecetsavas módszert. Több benne a szabályzási lehetőség.
 
Azt le írnád üzenetbe hogy kell elkészíteni ? De akkor apától elkérem a belső szűrőjét aqel fan 3 masát
Előre is köszönöm ! :) :)
 
Azt le írnád üzenetbe hogy kell elkészíteni ? De akkor apától elkérem a belső szűrőjét aqel fan 3 masát
Előre is köszönöm ! :) :)
Ajánlott olvasnivaló:
Növényes Akváriumok alapismeretei - Green Aqua növénysuli
A belsőket meg felejtsd el! Nem valók növényesbe, de még sima halasba se nagyon.
Alábbi táblázatban láthatod növényes akiba való külső szűrőket, persze nem muszáj Eheim-ben gondolkodni, viszont hasonló teljesítményű(liter/óra) és vödörméretű szűrőt érdemes beszerezni
eheim-szuro-osszehasonlitas_63_1_1.gif

Szóval szerintem egyenlőre hanyagold a CO2-zást, előbb szerezz egy normális szűrőt, és járj utána hogyan is kell normálisan tápozni, különben csak algákat fogsz nevelni. Növényeid meg csak addig fognak nőni amíg tart a tartalékuk, ez általában 2 hét, aztán kipusztul mind.
 
Ha meg nincs pénzed drága gyári külsőre, építhetsz is egyet fele annyiért. Nekem már egy ideje nagyon jó szolgálatot tesz a sajátom, 72 literes akváriumhoz 12 literes tartályméret és 700 l/h-ás(valós vízforgatás) pumpával.
 
Az a szűrő nem lesz elég egy növényeshez.

Én az élesztősnél jobban ajánlom a szódabikarbóna + citromsav/ecetsavas módszert. Több benne a szabályzási lehetőség.

Én is szódabikarbóna és citromsav combot használom.
Kérdésem: ha ecetsavat használnék ugyanolyan arányban kell mit a citromsavat? Illetve melyikkel gazdaságosabb szerinted?
 
Én citromsavat használnék, az ecetsav erősen párolog, nem biztos, hogy nagy mennyiségben jó hatással lenne az élővilágra.
 
Back
Oldal tetejére