• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 low profile... pro kit

A "harisnyás" verziónál a fölösleges 200 ml víz, ami a szódabirkarbóna hígítására szolgál hová kerül? Kell egyáltalán vagy a citromsavas oldathoz megy pluszba? Tehát a 200 g citromsav 600ml helyett 800 ml vízben van feloldva?
 
A "harisnyás" verziónál a fölösleges 200 ml víz, ami a szódabirkarbóna hígítására szolgál hová kerül? Kell egyáltalán vagy a citromsavas oldathoz megy pluszba? Tehát a 200 g citromsav 600ml helyett 800 ml vízben van feloldva?

A citromsav eredeti recept szerint 400ml-ben van feloldva nem 600 :)
Én most az első harisnyásnál nem változtattam csak lehagytam a szodabikarbónáról a vizet tehát 400+0.
De olvastam, hogy valaki rádobja a citromsavra azt a megmaradt 200 ml-t, legközelebb majd úgyis kipróbálom :)


Más:

Annyit szem előtt kell tartani, hogy ez a rendszer nem generál olyan sok gázt, akvaristán valaki kiszámolta, hogy a 200g citromsav 137g (68l) co2 gázt termel.
 
Köszönöm szépen az infót! Én az E-betűs aukciós oldalról vásároltam pár hónapja a D-301 nevű modellt. Ott 600 ml az ajánlás, ezért használom én is ennyivel.
Hát, valóban nem generál sok gázt. Átlag 30 bpm-el, napi 10.5 órában járatva átlag 9-10 napot bír ki nálam.
 
Köszönöm szépen az infót! Én az E-betűs aukciós oldalról vásároltam pár hónapja a D-301 nevű modellt. Ott 600 ml az ajánlás, ezért használom én is ennyivel.
Hát, valóban nem generál sok gázt. Átlag 30 bpm-el, napi 10.5 órában járatva átlag 9-10 napot bír ki nálam.

hm tényleg, na ilyen szentírás a recept :)
De igazából mindegy is ez nem előkultúra mint az élesztős, van 2 anyag ami reakcióba lép egymással aztán addig megy amíg el nem fogy :)

A hígítással csak finomítani lehet a reakciót szerintem de végülis ugyanannyi fog fogyni csak több víz lesz a rendszerben.
 
sok sikert vele :D
Én inkább felhagytam az egésszel. Eresztett, kéne tűszelep, meg 0,46w/l mellé nem létszükséglet.Marad a Carbo.
 
Sziasztok!

Tudnátok linkelni pár diffúzort, amelyikkel nektek jól működött a szett? Hatalmas a választék..:D
 
Sziasztok!

Tudnátok linkelni pár diffúzort, amelyikkel nektek jól működött a szett? Hatalmas a választék..:D

Szia Gergő!

Az attól is függ, hogy mekkora az akváriumod. Gyakorlatilag itt elmondható, hogy ez a rendszer az élesztőssel ellentétben bármilyen diffúzort vagy atomizert elbír mert elegendő nyomást állít elő. Egy diffúzor már 0.25 bar nyomástól működőképes.
Amivel jelenleg most használom minden gond nélkül pár hónapja:
Green Aqua Nano Diffúzor - Üveg

Természetesen a nyomás elegendő egy atomizer meghajtására is, de azok általában 2 bar nyomáson mennek. Igaz, a beoldás jobb, de kalkuláld bele, hogy amikor a savas reagens elfogy a rendszerből és már a kémiai reakció nem zajlik, akkor így még diffúzorral elpöfög 2-3 napig, amire a nyomás lemegy 0.25 barral, de az atomozier már valószínű, hogy előbb "leáll". Szóval amit nyersz közben a beoldáson, a végén elveszteted, mert előbb kell újratölteni a rendszert.
 
Köszi a választ!

Azért kérdeztem csak, mert sok diffúzornál láttam, hogy 2 bar kell a működtetéséhez, de akkor ez téves lehet. Nekem egy 35 literesbe kéne, szóval valami kis difi elég lenne szerintem. Lassan megrendelem a szettet D301-es verziót, és jöhet a bubifelhő.:)
 
A nyomáskülönbséggel azért nem érdemes számolgatni mint pozitív dolog :)
Ahogy változik a nyomás úgy állítódik el a bubiszám is rögtön és az sem túl jó, hogy ha ingadozik...sőt :D
Ha elfogy a cucc akkor újratöltés :)


Más:

Harisnyás dolognál tényleg érdemesebb lehet hígítani a citromsavas oldatot, legalábbis nálam most a szokásos 400ml-es "tömény" mindig többet termel mint amennyi kellene a kiegyenlítődéshez így nap végére kicsit több a nyomás mint reggel. Kb 10-15 bubi/perc növekedés van 1 nap alatt..
 
Nekem is D301-es van. Ahhoz adtak 'free gift" gyanánt difit. :)

Érdekes, hogy nekem az elején stabil volt a bpm. Mostanában kezdett olyat csinálni, hogy a tűszelep legkisebb állítására (1-2mm) 20bmp-ből lesz 40 - átmenet nélkül. Az én tűszelepem szétszedhető, tehát ki lehet tekerni. Kitekertem és fehér por volt rajta. Gondolom ez a reakció "mellékterméke" lehet, szódabikarbóna kristályok. Kipucoltam, most minden ok, szóval lehet érdemes lenne Neked is megnézned, hátha az is közrejátszik.
Én már 0.5-bar-ig nyomom fel csak, mert 3-4 nap múlva úgy is 3-3.5 bar lesz a rendszerben. Azt vettem észre, hogy nagyon érzékeny a komponensek vegytisztaságára is. Eddig még sosem sikerült ugyanazt a napi citromsav fogyást elérni, mint pl. az előző töltetnél mértem.
Csodálom azokat, akik azt írják, hogy napi 1-2mm fogy. Hát, én ott tartok, hogy 4-5 nap alatt elfogy a 600ml citromsav, :( lemegy a nyomás 0.25-re utána összerázom és felmegy 3-4 barra. Így még kibírja 3-4 napig. Ha 1 töltettel kimegy 10-12 napig, akkor már boldog vagyok!

Ez a harisnyás dolog nagyon ígéretes. Ma-holnap újra kell tölteni, ezt tuti ki fogom próbálni!;)
 
Én kipróbáltam a harisnyás módszert meg a simát egy 50-es akiba. A gondom az, hogy hiába állítom be a nyomást 2 barra és marad is ott nagyon hamar elfogy a citromsav, 3-4 nap és teljesen száraz a flakon. Próbáltam folyamatos és szakaszos üzemben is. Annyi, hogy nincs porlasztókő a citromsavas flakonban, de ha emiatt többet szívna akkor nagyobb lenne a nyomás. Mi lehet a gond?
 
Mennyi ideig megy naponta? BPM? Ha nagyon nyomod neki, akkor elképzelhető, hogy kiürül ennyi idő alatt. Ha átszívja az egészet, várd meg míg lemegy a nyomás 0.5-re és rázogasd meg óvatosan, elméletileg ettől még lesz pár napra való nyomás benne. (kb. 3-3.5 bar)
A gond az lehet, hogy a citromsavas oldat és a szódabikarbónás nem lép reakcióba egymással, hanem csak egymásra rétegződik. Ilyenkor a legkisebb mozdítás is beindíthatja a reakciót, pl. tűszelep zárás. Én ezért utálom ezt a rendszert...
 
Én kipróbáltam a harisnyás módszert meg a simát egy 50-es akiba. A gondom az, hogy hiába állítom be a nyomást 2 barra és marad is ott nagyon hamar elfogy a citromsav, 3-4 nap és teljesen száraz a flakon. Próbáltam folyamatos és szakaszos üzemben is. Annyi, hogy nincs porlasztókő a citromsavas flakonban, de ha emiatt többet szívna akkor nagyobb lenne a nyomás. Mi lehet a gond?
Szeva!
Szerintem valahol ereszt a rendszer, mégpedig a szódabikarbónás oldalon. Ilyenkor szokott ilyen hamar kifogyni a cucc, mivel folyamatosan csökken a rendszerben a nyomás ezért állandóan küldi át a citromsavat, hogy szinten maradjon.
 
Elvileg leellenőriztem a kritikus pontokat ott nem tapasztaltam eresztést, de megnézem újra.
Nem megy annyit, hogy kiürüljön a leírtak alapján bírnia kéne és rázogatni is szoktam.
Köszi a tippeket.
 
Üdv
Tervezem a DIY Co2 megépítését.Na most olyan kérdésem lenne hogy a rendszert igazából nem lehet "elzárni". Ha megy napi 24 órában és este villanyoltás után egy időzítő kapcsolóval elindítok egy levegőpumpát az vajon jó megoldás lenne?Átszellőztetné annyira hogy nem lenne gond?Igazából nagynyomású lesz majd de pont elég a kiadás mert most indítom az akváriumot.10 kg palack már megvan,reduktort,difit,visszafolyás gátlót és tűszelepet kell még vennem...Bár a difi kell majd ehhez a rendszerhez is...
 
Üdv
Tervezem a DIY Co2 megépítését.Na most olyan kérdésem lenne hogy a rendszert igazából nem lehet "elzárni". Ha megy napi 24 órában és este villanyoltás után egy időzítő kapcsolóval elindítok egy levegőpumpát az vajon jó megoldás lenne?Átszellőztetné annyira hogy nem lenne gond?Igazából nagynyomású lesz majd de pont elég a kiadás mert most indítom az akváriumot.10 kg palack már megvan,reduktort,difit,visszafolyás gátlót és tűszelepet kell még vennem...Bár a difi kell majd ehhez a rendszerhez is...
Teljesen jó lesz, nálam legalábbis így működik, bár jóval lámpaoltás után indul csak be a levegőztetés, 23:00 órától 05:00 óráig, de eddig nem volt gond . Mindenki él és virul, halak, garnélák, növények...
 
Úgy tűnik nálam szerencsére kezd beválni a harisnyás dolog :)
Most kicsit benedvesítve kanállal dobáltam bele a szódabikarbónát így a vizes súlya alatt szépen kihúzta a harisnyát és belefért az egész 200g egy szép nagy labda formájában :)

Egy hét után így néznek ki a dolgok 30 bpm-el 40 literbe atomizerrel.

az első csík az összeszereléskor a szint
a második a beindítás után
a harmadik meg most 1 hetesen
DSC_04072.jpg


a jövőben szeretnék reaktorra áttérni mert annyira nem jön be ez az állandó bubimező az akváriumban és jobban is tudnám irányítani vele az elosztást, úgy meg aztán gondolom még kisebb bubiszámmal is lehetne működtetni de azért így sem rossz :)

én 3-4 hétre szabtam meg amikor belevágtam, hogy annyit menni kell gond nélkül és akkor oké, úgy tűnik végre ezt sikerül is elérni :)
 
Sziasztok. Az e betűs vásárlós oldalról melyik fajtát lenne èrdemes megrendelnem? D201, 301, 501.
Gondolom pènztárca függő meg a nagyobb jobb, de vkinek esetleg tapasztalata?
Kb 100 literbe menne, gyári 2*24w világítás van, mèg nem nyomom a GA wellnest mert nem mentem el érte, de jövő héten megyek.
 
Úgy tűnik nálam szerencsére kezd beválni a harisnyás dolog :)
Most kicsit benedvesítve kanállal dobáltam bele a szódabikarbónát így a vizes súlya alatt szépen kihúzta a harisnyát és belefért az egész 200g egy szép nagy labda formájában :)

Egy hét után így néznek ki a dolgok 30 bpm-el 40 literbe atomizerrel.

az első csík az összeszereléskor a szint
a második a beindítás után
a harmadik meg most 1 hetesen
DSC_04072.jpg


a jövőben szeretnék reaktorra áttérni mert annyira nem jön be ez az állandó bubimező az akváriumban és jobban is tudnám irányítani vele az elosztást, úgy meg aztán gondolom még kisebb bubiszámmal is lehetne működtetni de azért így sem rossz :)

én 3-4 hétre szabtam meg amikor belevágtam, hogy annyit menni kell gond nélkül és akkor oké, úgy tűnik végre ezt sikerül is elérni :)

Ez nagyon jó fogyasztás! Mennyi is volt előtte? Bubit hogyan méred? Számláló? Atomizert milyet használsz és mennyin porlaszt? 2-2.5 bar?
Én próbáltam a múlthéten, de nekem nem jött össze. Az volt vele a gondom, hogy a cső deformációja miatt a harisnya szélén folyt a citromsav és nem nagyon jött össze egy idő után reakció, csak folyt a harisnya szélén lefelé... Most azt próbáltam, hogy minden nap nyitás után felkevertem a cuccot. Így sem az igazi: 0.5 bar-ról indult és most az 5-ik napon tart 2 bar-nál.
Azon gondolkoztam, mi lenne ha a "B" palackban található cső végig érne a palackban mint az "A" esetében is? Így talán minden átszívásnál felkeverné a szódabikarbónát és nem lenne az a nagy nyomásfelhalmozódás, mert az egész átszívott adag teljes mértékben reakcióba tudna lépni. Véleményed?
 
Sziasztok. Az e betűs vásárlós oldalról melyik fajtát lenne èrdemes megrendelnem? D201, 301, 501.
Gondolom pènztárca függő meg a nagyobb jobb, de vkinek esetleg tapasztalata?
Kb 100 literbe menne, gyári 2*24w világítás van, mèg nem nyomom a GA wellnest mert nem mentem el érte, de jövő héten megyek.
Hello !!!
Vki esetleg? :)
 
Back
Oldal tetejére