• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

A CO2 csövön keresztül.
Hát nem lennék az a tipus aki állandóan lehuzogatja a csövet. Már az Aquacarén is idegesítő, hogy meglazítod a kupakot és a víz folyik mindenfelé... 😊 Nem is értem, hogy a reaktoroknál miért nem tesznek légtelenítő csapot, mint mondjuk az Aqua Medicnél? Az a kis csap akkora luxus lenne?
 
Hát nem lennék az a tipus aki állandóan lehuzogatja a csövet. Már az Aquacarén is idegesítő, hogy meglazítod a kupakot és a víz folyik mindenfelé... 😊 Nem is értem, hogy a reaktoroknál miért nem tesznek légtelenítő csapot, mint mondjuk az Aqua Medicnél? Az a kis csap akkora luxus lenne?

Az AquaMedicnél állandóan csöpög mondjuk az a gagyi csap. Egy normális csappal én is kiegyeznék.
 
Sziasztok!

Mióta növényes akvarisztikával foglalkozom, a CO2 beoldást diffúzorral oldom meg.
A tervem, hogy a lehető legkevesebb "eszköz" legyen az akváriumban, így elgondolkodtam azon, hogy a diffúzort reaktorra váltom.
A kérdésem leginkább az lenne, hogy mennyire nagy rizikó egy AquaCare reaktor használata vízfolyatás szempontjából? A parkettát, illetve az alattünk lévő lakót sem szeretném eláztatni. Egyébként az akvárium 100 liter és egy eheim 2275 szűrőt használok.

köszi
 
Sziasztok!

Mióta növényes akvarisztikával foglalkozom, a CO2 beoldást diffúzorral oldom meg.
A tervem, hogy a lehető legkevesebb "eszköz" legyen az akváriumban, így elgondolkodtam azon, hogy a diffúzort reaktorra váltom.
A kérdésem leginkább az lenne, hogy mennyire nagy rizikó egy AquaCare reaktor használata vízfolyatás szempontjából? A parkettát, illetve az alattünk lévő lakót sem szeretném eláztatni. Egyébként az akvárium 100 liter és egy eheim 2275 szűrőt használok.

köszi
Semennyire! Nekem kettő is van, de nem is hallottam olyat róla, hogy folyna valakinél. Ha full biztosra akarsz menni, a csőcstlakozóknál felraksz egy csőbilincset és ennyi.
 
Sziasztok!

ADA Pollen Glass Beetle esetén normális ciripelő hang porlasztás közben? Aquario és Tropica esetén nincs ilyen hang. Köszi
 
Egy ideje, kb. 1 hónapja az is lehet hogy amióta feltöltötték a palackot. Időnként elmegy a nyomás, a Dennerle diffúzor megáll egy-egy pillanatra.
Megnéztem a csatlakozásokat, nincs gond. Lehet hogy a tűszelep vagy a reduktor?
Reduktoron állandó a nyomás.
Palack töltés után megmértük a súlyát, úgy hoztam el.
 
Egy ideje, kb. 1 hónapja az is lehet hogy amióta feltöltötték a palackot. Időnként elmegy a nyomás, a Dennerle diffúzor megáll egy-egy pillanatra.
Megnéztem a csatlakozásokat, nincs gond. Lehet hogy a tűszelep vagy a reduktor?
Reduktoron állandó a nyomás.
Palack töltés után megmértük a súlyát, úgy hoztam el.
Koszos a diffúzor. Ki kellene venni, beáztatni egy órát hypóba, utána vízkőoldóba. (pl sósav)
 
Back
Oldal tetejére