• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpáról tapasztalatok

Pamut984

Új regisztrált
Tiszteletem!

Érdeklődni szeretnék hogy a Chihiros a901 plus-os lámpával van e valakinek tapasztalata? 200-as akvárium fölé szeretném, de a gyártó oldalán azt olvasom, hogy nem dimmelhető a lámpa mint a kisebb verziók, de dimmer nélkül pedig nem szeretném használni, mivel ahhoz meg túl sok a fénye, a sima a901-et meg fullon kellene járatni, azt meg a melegedés és az élettartam miatt nem szeretném. Vagy tud valaki ebben az árkategóriában hasonlót?
Válaszokat előr eis köszönöm.

Verhó

Főkertész
Az a301 plushoz ugyanazt a dimmert adják gyárilag mint a simához.
Mindkettőből használok egyet-egyet dimmelve.

Rebal

VIP kertész
Tiszteletem!

Érdeklődni szeretnék hogy a Chihiros a901 plus-os lámpával van e valakinek tapasztalata? 200-as akvárium fölé szeretném, de a gyártó oldalán azt olvasom, hogy nem dimmelhető a lámpa mint a kisebb verziók, de dimmer nélkül pedig nem szeretném használni, mivel ahhoz meg túl sok a fénye, a sima a901-et meg fullon kellene járatni, azt meg a melegedés és az élettartam miatt nem szeretném. Vagy tud valaki ebben az árkategóriában hasonlót?
És ha rendelsz még hozzá egy 500 Ft-os dimmert?

Jopet

Legenda
Tiszteletem!

Nem az van, hogy a sztenderd mini dimmer nem bírja a teljesítményt? Ha jól sejtem, akkor ezek max 70 wattig terhelhetők, az A901-Plus pedig 95 wattos. Vagy hogy a dimmer 12 Voltos, a lámpa pedig 24 Voltos.
Szerintem a lámpa ugyanúgy dimmelhető, mint a kisebb társai, csak megfelelő dimmert kell hozzá keresni - ami lehet hogy a Chihirosnak nincs a palettáján....
Hol olvastad, hogy nem dimmelhető?

Pamut984

Új regisztrált
Nem az van, hogy a sztenderd mini dimmer nem bírja a teljesítményt? Ha jól sejtem, akkor ezek max 70 wattig terhelhetők, az A901-Plus pedig 95 wattos. Vagy hogy a dimmer 12 Voltos, a lámpa pedig 24 Voltos.
Szerintem a lámpa ugyanúgy dimmelhető, mint a kisebb társai, csak megfelelő dimmert kell hozzá keresni - ami lehet hogy a Chihirosnak nincs a palettáján....
Hol olvastad, hogy nem dimmelhető?
A hivatalos leírásba azt írja hogy az a801, a901, és az a1201-et sose használjuk dimmerel.... mert az veszélyes lehet. Ezért kérdeztem. XCEpjfq.jpg

tsokee

Legenda
A hivatalos leírásba azt írja hogy az a801, a901, és az a1201-et sose használjuk dimmerel.... mert az veszélyes lehet. Ezért kérdeztem.View attachment 89885
Azert nem ajanljak, amit @Jopet irt. A dimmerek nem birjak a teljesitmenyt, tulmelegszik, megolvad es tuzveszelyes. Ettol meg maguk a ledszalagok dimmelhetok, csak megfelelo teljesitmenyu dimmer kell, 95W+, vagy megoldas lehet egy olyan tap, aminek allithato a feszultsege, 12V-rol leveszed 11,1-11,2 korulre, az kb. 70% dimmelesnek felel meg. Ennel lejjebb nem javasolt, @H. Gábor kifejtette korabban az okat.

Szerk.: vagy ha tenyleg 24V-os, akkor ertelemszeruen 24V-os szabalyozhato tap kell :)

Jopet

Legenda
A hivatalos leírásba azt írja hogy az a801, a901, és az a1201-et sose használjuk dimmerel.... mert az veszélyes lehet. Ezért kérdeztem.
Tartom az álláspontom.
Nem azt írja, hogy ne használjuk dimmerrel, hanem hogy ne használjuk a!!! dimmerrel, ami a csomag tartozéka általános esetben, amihez a leírás is készült (package contents). Feltételezem, hogy ezekhez a modellekhez nem is tartozék.

Pamut984

Új regisztrált
Még egy kérdés az A901 plus-al kapcsolatban. A Tc420 -al elvileg használhatnám e ezt a lámpát, dimmelés céljából, vagy még lehet kapni az S2 Pro controller-t ami leírás alapján 30V 100W -ig jó. A kettő közül valamelyik jó lenne e erre a célra?!

tsokee

Legenda
Még egy kérdés az A901 plus-al kapcsolatban. A Tc420 -al elvileg használhatnám e ezt a lámpát, dimmelés céljából, vagy még lehet kapni az S2 Pro controller-t ami leírás alapján 30V 100W -ig jó. A kettő közül valamelyik jó lenne e erre a célra?!
Nem. Egy ilyen kellene hozza: 30A dimmer
71tpb8PkWQL._AC_SY450_.jpg

tsokee

Legenda
Erre rá lehet kötni akkor a lámpa gyári tápját amit adnak hozzá?! Azt lehet e csinálni, hogy a kimenő részére ahova a led lámpát kötném oda egy napkelt napnyugta vezérlőt kötök és arról pedig a lámpát? Vagy az felejtős...?
Ha nem erted mit miert es hogyan kell csinalni, NE CSINALD.

Pamut984

Új regisztrált
Ha nem erted mit miert es hogyan kell csinalni, NE CSINALD.
Ezért kérdezem.... De azért köszi a segítőkész választ.... Mivel nem értek hozzá azért kérdeztem, elég lett volna annyi, hogy aha azt mondod ,hogy a dimmer után ne kössek rá vezérlőt mert nem lehet.

Bandesz

Legenda
Ezért kérdezem.... De azért köszi a segítőkész választ.... Mivel nem értek hozzá azért kérdeztem, elég lett volna annyi, hogy aha azt mondod ,hogy a dimmer után ne kössek rá vezérlőt mert nem lehet.
Együtt érzek, nekem is van mostanában egy-egy kérdésem, amit jó lenne feltenni a megfelelő szakboltban. Ha nyitva lennének, amikor én is ráérek menni. :-(

tsokee

Legenda
A kerdeseidbol sajnos latszik, hogy nem lenne eleg. Olyan alap elektronikai kerdeseket teszel fel, amibol latszik az nem vagy veluk tisztaban. Ez a topic nem az elektronika alapjai, hanem tapasztalatok egy lamparol. Tedd rendbe az alaptudasod (pl. volt, amper, watt es ezek kapcsolatai) es csak utana kezdj barmit epiteni.

Gergő101

Kertész tanonc
Szerintetek ezeknek a Chihiros lámpáknak valósak a feltüntetett lumen adataik? Nekem gyanúsan erősnek tűnnek a watthoz képest..
Elgondolkoztam egy a301 beszerzésén, de a véleményetekre lenne szükségem!
Co2 Tropica nano, ami folyamatosan megy, de nem túl sok, a növények viszont nem túl igényesek.
Láttam, hogy van rajta dimmer, ez mennyire biztonságos? Nem szeretném, ha kigyulladna a lakás! :confused:
Másik kérdésem, hogy mivel csak fehér led van benne az nem gond? Láttam, hogy régebbi ADA lámpák is ilyenek. Vagy ez csak a látott kép színhőmérsékletére van hatással, növényeket nem befolyásolja?

Bálint Nagy

VIP kertész
Szerintetek ezeknek a Chihiros lámpáknak valósak a feltüntetett lumen adataik? Nekem gyanúsan erősnek tűnnek a watthoz képest..
Elgondolkoztam egy a301 beszerzésén, de a véleményetekre lenne szükségem!
Co2 Tropica nano, ami folyamatosan megy, de nem túl sok, a növények viszont nem túl igényesek.
Láttam, hogy van rajta dimmer, ez mennyire biztonságos? Nem szeretném, ha kigyulladna a lakás! :confused:
Másik kérdésem, hogy mivel csak fehér led van benne az nem gond? Láttam, hogy régebbi ADA lámpák is ilyenek. Vagy ez csak a látott kép színhőmérsékletére van hatással, növényeket nem befolyásolja?
Én mértem rajtuk luxot és valósnak tűnik. Dimmernél érdemes luxot mérni. Elvileg 7 vagy 9 fokozat van rajta, de nem arányosan csökken. Én kinyírtam egy gyári tápot azzal, hogy 1-es fokozaton ment a lámpa.

Oldal tetejére