• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Hááát, ezt tapasztalni kell. Inkább vedd sokkal lejjebb, - kb. addig, amit a másik tudott, majd hétről hétre léptetheted. Meg fogod látni alga szaktárson, hogy hol a határ. 😉
A régi kb. 2100 lumen volt. Ez 3200 lumen körül van, a 70% 2240 körüli. Vegyem ettől lejjebb?
 
Az a baj a CH-val, hogy még az 1%-lék is elég intenzív hold effektnek, nehogy 10%. Szóval tök felesleges használni.... Nem nagyon fognak a halaid piihenni, majd nézd meg.
Az is baj, hogy az embereknek fogalmuk sincs róla, hogy a látott fény számszerűsítve, hány lux-nak felel meg? Így aztán nem tudnak tájékozódni az adatok között. A szem nagyon tud alkalmazkodni a fényviszonyokhoz, úgy mint pl. a fül a hangerősséghez. Abból indulunk ki, hogy egy holdfényes éjszakán is egészen jól látunk. Igaz, nappal még jobban... Tehát, olyan nagy különbség nem lehet – gondoljuk. De ez nem így van.
A holdfényben maximum 1 lux-ot tudunk mérni ! Napsütésben pedig több, mint 10.000 lux-ot. A különbség >5 nagyságrend! A LED világítás pedig (jó esetben) 1% pontossággal állítható. Szóval az van, amit @Burney mondott.
A földön mindenkinek alvásra van szüksége, mégpedig sötétben. Így vagyunk programozva. Nézd csak meg a növényeidet. 8-10 óra világítás után szépen becsukódnak, elmennek aludni, akár világítasz nekik, akár nem. Az élethez, sötét is kell.
 
Azért nekem személy szerint tetszik ez a kék fény... Jól mutat a nappaliban este egy kékesen pislákoló LED lámpa.
Arra gondoltam, hogy napi 6-7 órában menne este 22h-ig a kevert WRGB, majd éjfélig 5-5% kék-fehér fény, csak a dizájn kedvéért.
Nyugtassatok meg, hogy az a +2 óra ilyen alacsony teljesítménnyel nem okoz problémát algaképződés és a növények fejlődése szempontjából...
Az élőlények reggelig így is tudnak pihenni 6-7 órát.
 
Simán elég. még egy slim is.
Elerheto itt most a wrgb slim es wrgb pro II arkulonbseg +50%, 60P re high techre eleg lenne a slim is? Nincsenek nagy igenyeim, legyen eleg fenye CO hoz, parvula lenne alul es hozzon szep voros novenyeket. Mas funkcio nem erdekel, kerdes hogy a slim teljesitmenye eleg e. Koszi
 
Sziasztok!
A következő kérdéssel fordulnék hozzátok: én egy Chihiros A601 lámpát használok, amit nagyon szeretek. Viszont az app., ami vezérli nálam nagyon nehézkesen használható. Eleinte kapcsolódni volt nehéz, pár hónapja, egy frissítés után ez könnyebb lett, viszont belépve nem akar váltani a különböző beállítások között.
Amikor beüzemeltem, (kb. 2 éve) próbáltam a fellelhető más applikációkkal is, de egyik sem tűnt kompatibilisnek ezzel a lámpával.
Szóval a kérdésem: Van valakinek hasonló tapasztalata ezekkel a nehézségekkel, vagy ezek kiküszöbölésére valamilyen megoldása, ill. tudtok-e olyan app.-ot, amelyikkel helyettesíthető a gyári, és jól működik?
 
Sziasztok!
A következő kérdéssel fordulnék hozzátok: én egy Chihiros A601 lámpát használok, amit nagyon szeretek. Viszont az app., ami vezérli nálam nagyon nehézkesen használható. Eleinte kapcsolódni volt nehéz, pár hónapja, egy frissítés után ez könnyebb lett, viszont belépve nem akar váltani a különböző beállítások között.
Amikor beüzemeltem, (kb. 2 éve) próbáltam a fellelhető más applikációkkal is, de egyik sem tűnt kompatibilisnek ezzel a lámpával.
Szóval a kérdésem: Van valakinek hasonló tapasztalata ezekkel a nehézségekkel, vagy ezek kiküszöbölésére valamilyen megoldása, ill. tudtok-e olyan app.-ot, amelyikkel helyettesíthető a gyári, és jól működik?
Az A-szériában nincs beépített BT vagy Wifi, hozzá tartozó vezérlő sincs, csupán egy mini dimmerrel árulták. Vajon mihez használod az applikációt(?) :)
 
Az lesz az!! :D
Ne haragudj, de nem vagyok otthon. Pedig még a dobozát sem dobtam el, így leshetnék is! Azt meg nem gondoltam, hogy memorizálnom kell a nevét, mert itt szükségem lehet rá... Ez az én hiányosságom! :)
 
Nem vagyok modi, de kérlek (nem csak téged) hogy fektessetek némi energiát a kérdezésbe is, ne csak a válaszba várjatok. Ebben az esetben is, ha véletlenül lenne az A-szériában BT, akkor most valószínűleg hosszasan kínlódhattunk volna a beállításával, sikertelenül. Mindegy, most legalább időben kiderült. És sajnos én nem tudok segíteni :) De legalább - immáron - tiszta lappal adom át a lehetőséget a többieknek.
 
Tökéletesen igazad van, és köszönöm! Nem szeretném rabolni az időtöket, és hálás vagyok minden segítségért!
Igazából eddig is megoldottam ezzel a vezérléssel, csak kíváncsi vagyok, hogy csak nálam ilyen nehézkes-e a működtetés, vagy ez általános tapasztalat?
Ezt leszámítva nagyon szeretem ezt a világítást! Sokat gondolkodtam anno, hogy megvegyem-e, és őszintén szólva sajnáltam is a pénzt rá, de utólag nagyon örülök, hogy e mellett döntöttem! A beállítás nehézségei is csak azért okoznak gondot, mert a vízcserékhez csináltam egy "szervíz" üzemmódot, mivel a vízcserék sokszor nem esnek egybe a beállított világítás idejével.
Még egyszer köszönöm a helyesbítést, igyekszem ezentúl pontosabb lenni! :)
 
Két eszközzel lehet gond. A lámpával (vezérlővel) és az applikációval. A lámpa típusát kétszer is rosszul adtad meg, az appnak - amiről kétszer is kérdeztél - pedig egyszer sem hangzott el a neve. Most akkor erre mit lehet mondani? :) Pedig lehet hogy más is használja másik lámpához. Sebaj, most akkor várjunk a konkrétan RGB A Plus-t használók válaszára... :rolleyes: (esélyes, hogy nincs ilyen a fórumon, sima RGB-t is elég kevesen vettek, viszonylag gyorsan jött utána a WRGB (I-II), ezekből van talán a legtöbb)

A szervíz üzemmód alap 👍 nekem is van a TC420 vezérlőben ilyen beállítva. Mármint ami nem időhöz kötött, hanem non-stop közepes megvilágítás, amire csak átváltok karbantartáskor. A Chihiros WRGB-met a My Chihiros appal vezérlem. Ezzel elmenteni tudok programokat, amiket váltáshoz be kell töltenem.
 
Elerheto itt most a wrgb slim es wrgb pro II arkulonbseg +50%, 60P re high techre eleg lenne a slim is? Nincsenek nagy igenyeim, legyen eleg fenye CO hoz, parvula lenne alul es hozzon szep voros novenyeket. Mas funkcio nem erdekel, kerdes hogy a slim teljesitmenye eleg e. Koszi
Legutóbb azt írtad jó áron tudsz wrgb2-est. Nem kellett volna habozni vele... de a slim is tökéletes, én két hónapot használtam hitechen. Az, hogy vörös növényt akarsz, az nem csak a lámpán múlik.
 
Legutóbb azt írtad jó áron tudsz wrgb2-est. Nem kellett volna habozni vele... de a slim is tökéletes, én két hónapot használtam hitechen. Az, hogy vörös növényt akarsz, az nem csak a lámpán múlik.
Mire arra jutottam hogy megrendelem a wrgb 2 kifogyott az egesz orszagban, es nem tudjak hogy lesz e meg.
Van slim, de a boltos azt mondja hogy ha 30cm nel melyebb az akksi akkor lehet nem lesz eleg a slim. Szoval fogalmam sincs.

Voros novenyek tapozasaval tisztaban vagyok. A mostani lampam (diy) nem kepes kihozni a voros szineket ezert akarok valtani.
 
Két eszközzel lehet gond. A lámpával (vezérlővel) és az applikációval. A lámpa típusát kétszer is rosszul adtad meg, az appnak - amiről kétszer is kérdeztél - pedig egyszer sem hangzott el a neve. Most akkor erre mit lehet mondani? :) Pedig lehet hogy más is használja másik lámpához. Sebaj, most akkor várjunk a konkrétan RGB A Plus-t használók válaszára... :rolleyes: (esélyes, hogy nincs ilyen a fórumon, sima RGB-t is elég kevesen vettek, viszonylag gyorsan jött utána a WRGB (I-II), ezekből van talán a legtöbb)

A szervíz üzemmód alap 👍 nekem is van a TC420 vezérlőben ilyen beállítva. Mármint ami nem időhöz kötött, hanem non-stop közepes megvilágítás, amire csak átváltok karbantartáskor. A Chihiros WRGB-met a My Chihiros appal vezérlem. Ezzel elmenteni tudok programokat, amiket váltáshoz be kell töltenem.
A My Chihirost használom, mivel ez van hozzárendelve, és mint írtam, beüzemeléskor többet is letöltöttem, de egyik sem volt kompatibilis.
A nehézséget az okozza, hogy belépek, váltok a mentett programok között, és... nem történik semmi!
Többszöri be és kilépés után aztán egyszer csak vált. Mint írtam eddig is megoldottam, és tudok együtt élni vele, csak gondoltam egy kérdést megér, hátha van más megoldás...?
Az említett frissítés előtt egyébként belépni volt nehezebb, és a váltás a programok között mindig zökkenőmentesen ment.
 
A My Chihirost használom, mivel ez van hozzárendelve, és mint írtam, beüzemeléskor többet is letöltöttem, de egyik sem volt kompatibilis.
A nehézséget az okozza, hogy belépek, váltok a mentett programok között, és... nem történik semmi!
Többszöri be és kilépés után aztán egyszer csak vált. Mint írtam eddig is megoldottam, és tudok együtt élni vele, csak gondoltam egy kérdést megér, hátha van más megoldás...?
Az említett frissítés előtt egyébként belépni volt nehezebb, és a váltás a programok között mindig zökkenőmentesen ment.
Én C2 RGB-t üzemeltetek az appal. Ha a helymeghatározást megengedted neki, akkor esetleg a Bluetooth kapcsolat szokott még buktatni, hogy nem kapcsolod az app indítás előtt. Olyankor nem is látja a lámpát. Amúgy nekem műkszik. Mentett beállításra is átvált. Ha meg épp sehogy se tetszik matatás közben, akkor átváltom manuálisra, oda húzom a csúszkán ahol kell és ennyi. Dolgom végeztével az automata gombra pöttyintve az utolsó beállított program szerint üzemel tovább. Nem tudom, hogy ezzel segítettem-e. 🙂
 
Én C2 RGB-t üzemeltetek az appal. Ha a helymeghatározást megengedted neki, akkor esetleg a Bluetooth kapcsolat szokott még buktatni, hogy nem kapcsolod az app indítás előtt. Olyankor nem is látja a lámpát. Amúgy nekem műkszik. Mentett beállításra is átvált. Ha meg épp sehogy se tetszik matatás közben, akkor átváltom manuálisra, oda húzom a csúszkán ahol kell és ennyi. Dolgom végeztével az automata gombra pöttyintve az utolsó beállított program szerint üzemel tovább. Nem tudom, hogy ezzel segítettem-e. 🙂
Először valóban megesett, hogy elfelejtettem a Bluetooth-ot bekapcsolni, de ez kiderül, amikor nem találja az eszközt.
Lehet, hogy legközelebb kipróbálom a manuált, de jó lett volna, ha csak kijelölöm a kívánt üzemmódot, és csinálom a dolgom...!
De az fontosabb, hogy ezeket a kis zökkenőket leszámítva jól üzemel.
 
Back
Oldal tetejére