• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Mondjuk engem nem zavar az sem, ha csak 2500 lumen/méter, mert garnélásba szinte mindegy. Viszont aki high-tec akva fölé rakja ott tényleg elég markáns az az 500 lumen/m eltérés. :(

Közben este ránéztem az E szériás Chihirosra ami a CRS akva fölött van, más led van benne mint az A szériában, lehet hogy azt az egy ledsort nem fogom tudni kicserélni... de azért szétszedem majd. :D
 
Amugy a v-tac forgalmazoi oldalan is korrigaltak a fenyerteket 2520l/m-re. Kuldtem is nekik egy szep levelket, hogy akkor most mi van (A termeken, amit kaptunk meg a 3000 szerepel, fogyaszto megtevesztes.), ha kapok valaszt megosztom. :)
Vsz kidumálják, hogy más nyitófeszültségen, vagy hány ponton táplálva stb.
Megvettétek - ismerve az anro tesztjeit - és mostanra ők is javították. Mégis mire számítotok? :)
 
Sziasztok. Szerintetek ez a led szalag (amirol itt szo esik) megfelelne egy terrarium, vivarium fele is? 60*40*40 cm fekvo terrko volna. Hany sort javasoltok? Es legyen benne voros?
 
Utoljára módosított:
Vsz kidumálják, hogy más nyitófeszültségen, vagy hány ponton táplálva stb.
Megvettétek - ismerve az anro tesztjeit - és mostanra ők is javították. Mégis mire számítotok? :)
A múltkor a V-TAC honlapján találtam tápegységet, a szokásos perforált lemez borítással, és IP44 védettséggel!
Írtam nekik, hogy ez most hogy is van? Válaszra sem méltattak.
Igazából nem lehet tudni, hogy ez csak sima sajtóhiba, vagy a hölgynek, aki írja ezeket, esetleg fogalma sincs róla, hogy miket ír le?

A direkt megtévesztés szándékát kizárnám. Nem akkora biznisz ez, hogy ráhazudjanak +500lument.
 
Ha LED szalagos vilagitast akartal amugy is epiteni, mindenkepp. De mar igy is szetoffoltuk a topicot a hypeolasaval, igy nem fejtenem ki jobban.
Jó meglátás :) de én is kérdeznék még egyet. Lehet, hogy írtatok már róla, akkor bocsesz. Mit vettetek észre, mennyire látja el jól a hűtést a Chihiros A1 háza az "A1Pro" :D upgrade részére? Tudjuk, hogy alapból sem elég a hűtőfelület az eredeti ledek számára sem, de ezekkel a V-Tac ledekkel netán még durvább a helyzet?
 
Jó meglátás :) de én is kérdeznék még egyet. Lehet, hogy írtatok már róla, akkor bocsesz. Mit vettetek észre, mennyire látja el jól a hűtést a Chihiros A1 háza az "A1Pro" :D upgrade részére? Tudjuk, hogy alapból sem elég a hűtőfelület az eredeti ledek számára sem, de ezekkel a V-Tac ledekkel netán még durvább a helyzet?
Az alap chihiros ledekhez kepest melegebb.
3-at dimmelve kezmeleg, 4-et langyos (igy megy Algaland felett a ket plusosban) 2-nel mar meleg, fullon meg eleg forro. :) Szoval ha hightech fole akarsz rakni, kicsit tul kell meretezni, hogy elegge vissza tudd dimmelni.
 
Na kicseréltem az összes chihirosomban a ledeket ma (vidékről hazaestem 6-kor, gyerekezés, altatás 8-kor és azóta tolom, mondjuk ebben volt egy 60 lityis akva komplett talajcseréje is a calceo beek alatt, az még legalább egy teljes délután hogy befejezzem).
Összesen 8 lámpában cseréltem, az egyik meg is szivatott mert ótvar módon volt forrasztva gyárilag is, 3 drót egyben, rövid ráhagyással, 4x forrasztottam újra mire jó lett.
Elfáradtam és egy darabig nem akarok pákát lárni. :)

Sajna az E szériás chihirosba bár beraktam a 3 csíkot a gyári ledek helyére (más teljesen a led és a panel is mint az A széria), nem fogta meg az öntapadós csík, pillanatragasztóval rá kellett segíteni de annak a gőze meg megmarta a plexi belsejét. Aztán rádugva a tápra max. fényerőn villog, 3-at ledimmelve meg jó. Franc se érti de most már így marad. :)
 
Na kicseréltem az összes chihirosomban a ledeket ma (vidékről hazaestem 6-kor, gyerekezés, altatás 8-kor és azóta tolom, mondjuk ebben volt egy 60 lityis akva komplett talajcseréje is a calceo beek alatt, az még legalább egy teljes délután hogy befejezzem).
Összesen 8 lámpában cseréltem, az egyik meg is szivatott mert ótvar módon volt forrasztva gyárilag is, 3 drót egyben, rövid ráhagyással, 4x forrasztottam újra mire jó lett.
Elfáradtam és egy darabig nem akarok pákát lárni. :)

Sajna az E szériás chihirosba bár beraktam a 3 csíkot a gyári ledek helyére (más teljesen a led és a panel is mint az A széria), nem fogta meg az öntapadós csík, pillanatragasztóval rá kellett segíteni de annak a gőze meg megmarta a plexi belsejét. Aztán rádugva a tápra max. fényerőn villog, 3-at ledimmelve meg jó. Franc se érti de most már így marad. :)
Az E szeria tapja nem 10V veletlenul? A szalag 12V-os. Szal vagy ez vagy csak siman tul gyenge.
hqdefault.jpg
 
Majd ma összehasonlítom a tápokat, tegnap már nem volt rá érkezésem. De szerintem gyengusz lesz, kellene szereznem tápot szerintem.
 
Majd ma összehasonlítom a tápokat, tegnap már nem volt rá érkezésem. De szerintem gyengusz lesz, kellene szereznem tápot szerintem.
Az ulloi uton a ledes boltban a muanyaghazas tap 60W - 2500 Ft a 80W meg 3000 Ft. Ma nyitva vannak este 6-ig.
 
Egyelőre 3-at ledimmelve teljesen jól ketyeg, szerintem csak jövő héten lesz időm elmenni tápért. :(

Nem tudom hány wattos tápot kéne lőnöm, 45 centis a pilács, és annyi led csík ment bele mint a 45 centis A szériásba...

Nem messze tőlünk van ledes bolt, ott ez a két műanyag házas van hasonló wattszámmal:
5A 12V 60W
6,5A 12W 78W

RE: rágugliztam, a 60 centisnek van 60W-os 5A tápja... a 45 centisre is elég kell lennie ennek.
 
Utoljára módosított:
Egy kis kedvcsinalo. Bal oldalt cseres A601Plus (4 sor 6500K 1 sor 4500K high CRI 5730), jobb oldalt eredeti 5730-as chihiros led sor. Mindketten maxon mentek, egy butorlappal voltak elvalasztva egymastol,a targyak azonos szinuek (bogre!!!).
chihi_compare.jpg
 
Nagyon jó a színvisszaadása a cri ledeknek, garnélák is sokkal szebbek.
Nekem viszont nem hiányzik a 6000K ledek mellé a 4500K... De ez már ízlés kérdése. :)
 
Ez nagyon jóféle szemléltetés! (y)
Miért éppen a bögrét emeled ki? Pont azon látom legkevésbé a különbséget. Rossz a szemem?
 
Miért éppen a bögrét emeled ki? Pont azon látom legkevésbé a különbséget. Rossz a szemem?
Bocs, Ogrét akartunk írni. :whistle:
Mert ugyanaz a piros és mégsem ugyanaz a piros! :D Az a leghomogénebb, mondjuk élőben sokkal jobban látszik a különbség a piros vagy pirosas színeknél.
 
Akkor valószínűleg tényleg rossz a szemem :(
Minden más tárgynál ordít a különbség (főleg a járólapnál), a bögrénél viszont alig érzékelek egy keveset. De vajon ha a piros-látásom rossz, akkor pl a béka szemeiénél miért látok nagyobb különbséget, mint a bögrénél? Ahh, öregszem :)

chihi_compare.jpg
 
Ma is cseréltünk egy plus-osban ledeket, a lépésekről csináltunk képeket. Megosszuk esetleg itt, vagy nyissunk neki egy új topicot, hogy könnyebben visszakereshető legyen? Arra gondoltunk, hogy a képek mellé leírnánk a fontosabb infókat is (nem mintha szakértők lennénk, egyikünk sem ért a forrasztáshoz pl. de kiindulásnak jó lehet és az ügyesebbek, okosabbak kisegíthetnének tanácsokkal). :)
Vagy van egyáltalán rá igény? :oops:
 
Back
Oldal tetejére