• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Cheile Nerei sp.

Vízcserénél én nem vacakolok, leszívom a régit, bele a full RO 3200L/h pumpával, és az akvákban sózok vissza.
Emiatt nem volt még soha elhullásom. Szerintem ez nálad is kizárható.

No planaria kezelések után nálam is volt néha pár rejtélyes elhullás, szerintem van olyan garnéla, ami érzékenyebb, és kevésbé bírja a "vegyszerezést".
Én azt a 6 elpottyanót arra fognám... így látatlanban.
 
Vízcserénél én nem vacakolok, leszívom a régit, bele a full RO 3200L/h pumpával, és az akvákban sózok vissza.
Emiatt nem volt még soha elhullásom. Szerintem ez nálad is kizárható.

No planaria kezelések után nálam is volt néha pár rejtélyes elhullás, szerintem van olyan garnéla, ami érzékenyebb, és kevésbé bírja a "vegyszerezést".
Én azt a 6 elpottyanót arra fognám... így látatlanban.
köszönöm az észrevételed, meglátásod! hálég a többiek jól vannak!
 
Ez az eltérés a ppm-ben nem okoz gondot (165 vs 220), bár halkan jegyzem meg h ppm-et nem nagyon tudsz mérni, szal sztem jobb ha EC-t mérsz és arra hivatkozol vissza.

Vsz a No planaria lehet a ludas a dologban, ha más egyéb változás nem volt (új növény, új garnéla, stb)
semmi új dolog nem volt! csak a no planária! nem vagyok jártas a rövitidésekben mit jelent az EC?
Szept 14-15 mész Rauxelbe?
 
semmi új dolog nem volt! csak a no planária! nem vagyok jártas a rövitidésekben mit jelent az EC?
Szept 14-15 mész Rauxelbe?

Elektromos vezetőképesség, ez amit mérni tudsz a "szokásos" mérőkkel (pl ADWA), az oldott anyagot elég speckó cuccal lehet csak mérni, általában egy sima szorzót állítanak be, hogy lásd a "ppm" értékeket is, tehát ez csak számolt érték, a mért az EC lesz, aminek uS a mértékegysége.

Nem hiszem, jó lenne, de az is már elég holland határ közeli.
 
Elektromos vezetőképesség, ez amit mérni tudsz a "szokásos" mérőkkel (pl ADWA), az oldott anyagot elég speckó cuccal lehet csak mérni, általában egy sima szorzót állítanak be, hogy lásd a "ppm" értékeket is, tehát ez csak számolt érték, a mért az EC lesz, aminek uS a mértékegysége.

Nem hiszem, jó lenne, de az is már elég holland határ közeli.
köszönöm, Adwa mérőm van, igen az olyan 400-450 ig szokott elmászni!
mi is össze szeretnénk kötni egy Amsterdami túrával, persze ez csak akkor lehet hanem veszek valami garnélaféleséget!
Elég nagy az esélye, hogy Jurij-tól hozok pár PRL-t...
jó lett volna ott személyessen is találkozni.
 
És a Hősök a Túlélők! :love: hálég vannak páran, meg lesznek is ahogy elnézem!
No planária kura befejeződött, 7-8 áldozatot követlet, nagy ijedelem volt! várok az aktív szénre ami holnap jön! megszürőm vele a vizet s utánna cserélek,
tiszta vizet a pohárba, annak ellenére hogy mindeki másképp csinálja, én maradok a módszeremnél és ph biztossan cserélem a vizemet!
Szép estét jó hetet nekem már csak két nap a hétből ;)
7787777878778797788077881778827788377884
 
Sziasztok,
Igaz már pár nap eltelt azóta, a petéket amiket visszatettem keltetni nem egyszerre de kétszerre azaz másodszorra egy db maradt a hállóban egynap eltéréssel eltüntek! garnéla háló volt! szerintem kikeltek! nem hinném hogy valami megette öket! akkor gondolom eltünt volna az egész egyszerre!
még elhullott egy pár db garnéla, a no planaria kezelésnek köszönhetően, most megállt egy 3-4 napja. az amazonia kezd kimerülni, ph 6,7 fele billent, igaz nem is volt a 35l kockában olyan hűdesok talaj! talán 2liter, a többi hardscape meg egy liter laplata homok!
 
hát sajnos megint a balszerencse súlytott le az akváriumra😫😩😭
de ez most nagyon durván! kb 50-55db garnéla dobta fel a talpát! nem válogatott a vész! nem tudom pontossan mi volt az oka nitrit a teszt szerint nem volt! reggel dobtam be nekik másfél rúd kb 1 1,3 cm shrimpking minerált! de mivel igen sokan vannak igy raktam még nekik egy borsó szem nagyságú pudingot! özönlöttek ahogy szoktak!
majd egy 15 perc elteltével majd a fele állomány fennt a víz tetején.
na mondom mi a GERONIMO már megint! mérés következett nitrit citromsárga nem lehet..
cseréltem kb 5 liter vizet elkezdtek mozgolodni. bacikúra bele, mentem dolgozni másfél óra mulva hivom a párom nézz már rá a garnélákra.
mondja uha itt gond van garnélák döglenek, kérdem mennyi mondja egy pár! nem nagyon sok rengeteg😱😨😰
még jó hogy megértő volt a cégem, azzonal haza vizcsere komplett, hát katasztrófa. az elmúlt 2 hétben a garnéláim 60-70% oda 😖 maradt kb 30-40 garnélám.
ez az akvárium kicsinek bizonyúl ugylátszik egy normális egyensúly megtartásában...
😶😏sebaj innen szép felállni..
 
😢 Sajnálom a kis szépségeidet! Drukkolok, hogy a túlélők megmaradjanak! Nem tudom, ammónia szintet tudtál-e mérni, attól, hogy nitrit nem volt, ammónia spike még lehetett.
 
Szívesen segítenék a mérésekben, de lehet hogy kivitelezhetetlen :/ csupán a távolság miatt. Nagyon sajnálom cimbora, ezt a naplót mindig nagy élvezettel nézegettem, a profi fotók és a gyönyörű garnálák miatt!

Remélem rendben lesz minden!
[/QUOTE
kössz az együttérzést, már talán el is felejtettem, á dehogy, de mindig szembesülök vele sajna etetésnél hogy igen megcsappant az állomány! a maradék teszt beszerezve amónia és nitrát! igy a veszélyes közeget tudom mérni! bár a pudingot is kidobtam ami miatt volt máskor is ilyesmi észrevétel!
megvan a z új szekrény, ma összeraktam, az új hardscape is kész, még egy komolyabb lámpa kell és indul az új akva a lakóknak.
ez a harmincötliteres majd landol valahol, és lesz mégegy helyette egy 60literes.. pacsi szép estét mindenkinek!
 
Sziasztok, egy ideje nem volt jelentés csak megfigyelés! ;)
Regenerálódott igen gyorsan a csapat! folyamatossan vannak petések és kicsik egyaránt! az utóbbi időben nem tapasztaltam elhullást! yess!
Heti vizcsere 50% nincs sokkhatás kényszervedlés! öröm.!!

A mai nappal elmerült az új scape az újj helyén!nem tudom hogy lesz e naplója, azért ide irok egy pár sort! ideje volt már egy pár hónapig építettem! megérte! egykét technika beiktatásra kerül még!!

a scapeben látni fogtok majd egy folyamot medret oda Colorado sand fog kerülni! még várok a beszórásával!
állatok nélkül fog bejáratódni min 5-6 hetet várok majd vele! aktív a talaj Ebi gold shrimp soil! nem kellene igazából vele várni de én a fák miatt kivárom az időt!
Egykét adat a technikáról!
Opti GA-s kocka 40X38X40
Chihiros WRGB controlerrel
Eheim 2426 experience Bkorio Mátrix majd idővel Seachem Purigen, és ph safe kavicsok ph esés védelméért! a ph-t 6-6,5 re akarom beállítani
Poppy, Skimmer majd a skimmert leváltja egy üveg kifolyó rajta 30ppm es szivaccsal!
Eheim reflex 500 uvc bypassolva..
Twinstar nano
Co2 magasnyomású akrill difi teljessen bevállt!
Ro persze,
Aktiv soli Ebi gold shrimpsoil ada bacter került a talaj alá meg egy két tabletta a kívánt helyre!
a hűttésről egy V2 vetillátor kontrollerel gondoskodik! háát! nem vagyok meggyőzve hogy annyira hatásos lenne, de a klimák beváltak nagyon!
a kövek indiai megkövesedett fák kb 10kg
a fák szöllötöke, redmoor, buxus ragasztva cigicsik 2zacsi meg a folyékony pillanatragasztó kb 50ml, egy plexilapra épült az egész!
talajemelés a jólbevált @kuchi féle gyeprácsemelés szivacsolva;)
növények uff pár fajta benne van! sok bucce anubias mohák és pár stemm pár bokor!
Staurogyne sp. brown , Sagittaria subulata var. pusilla , Lobelia cardinalis 'Mini' , Vallisneria americana Mini Twister ,Rotala wallichi long leaf ,Usuki-Moha, "Alamanda V3 Dark" ,Bibis Pink Green" , Kedagang mini" , Black Achilles , Dark blue ,
Lamandau Purple
Mini Needle Leaf
Mini Catherine
Biblis
mini wavy green ,mini venus, angel tears , blue felix , dark catherine
Anubias barteri var. nana 'Pangolino'
Hemianthus callitrichoides "Cuba"
Fissidens fontanus
Riccardia sp és ha minden igaz vörös alga"moha"
hát ennyi! egy két kép a régiről meg az újról! Szép estét! pacsiEOS 750D-0894 1.jpgEOS 750D-0891 1.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére