• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Cheile Nerei sp.

Sziasztok,
igy hogy elteltek az ünnepek, minden a régi kerékvágásban, köszönik szépen jól vannak csak a rutin megy, mindenki jól van gyarapodnak rendessen!
Meglátogattam egy garnélatenyésztőt Ausztriában, kis eszmecsere, hallgatás nyitott szájjal;) ,76268762697627076271762727627376274egykoron tőle vettem igen szép fehér színű PRL-t akik mára beérettek, és pár közülük petés is!
Népszámlálást is tartottunk a párommal több kevessebb sikerrel ;) 100 körülre becsültük az állományt lollipop segítségével!
Szép estét és pár értékelhető kép ami ma és tegnap készült!
 
Sziasztok,
Az akvárium éli életét, garnélák igen beindultak, 4-5 petés nőstény és folyamatos bébibumm van, végre találtam smiley fejüeket is,:love:
Sajnos a két ottóm eltávozott az örök vadászmezőkre! valami nem tetszett nekik mivel 1 nap eltéréssel követték egymást!
az aqva innentől megmarad a garnéláknak és a csigáknak, amíg a másik el nem készül, majd 60l literes lesz az új lak!, ott élvezhetik tovább az életet!
júliusi hazauttal szeretnék majd 30db garnélának új gazdát találni, de ezt majd meghírdetem az eladó garnélák topicban!
csak úgy érdekesség képpen, megkérdeztem Jurijt német garnélatenyésztő "képeket láttatok már biztossan töle" nagyon szép PRL-jei is vannak és versenyeztet is, elég jó eredménnyel! egykét prl k12-14 et átvennék tőle! ára az már más tészta! 70€ tól kezdődik a mutatvány!
hát még kell futnom pár kört hogy hogyisvan. azért durva pézek röpködnek kicsit színvonalassabb garnéláknál!
A skyfish-töl vett egy srác Boa-kat 4-5 db-ot csak tippeltek de 1000-1500€ ra mondták az árukat! Persze törzskönyv is jár már ezért az összegért!
na jo ez már azért horror!
Pacsi
 
Sziasztok,
mindeki jólvan egyre több a gyerkőc az alomban :giggle: és hála a magasságosnak az SSSS vonal igen megindult és vannak köztük igen szépek!
ő az egyik anyuka a páromnak köszönhetően már kép formájában és kézzel rajzolt verzióban is! :love: a háttér meg magáért beszél!;)
jó Pünkösdölést!
77637
 
Sziasztok,
Egy kis news,
Elérte az akváriumot a No planária kezelés, mai nappal 50% vizcsere és bele az első adag vegyszer!
az új scape végre befejeződni látszik a hétvégén, Egy két apróságot kell még beszereznem s indítom a következő akvát persze puhítás képp csak átmenetként:p de én látom már a végét! :ROFLMAO:

Ebben az akváriumban csak aljzatot kell cserélnem és ketyeghet tovább! persze jobban illene a képbe még egy opti!
 
Ifjoncokról pár kép! imádás :love:
jó hétvégét mindenkinek!
No planaria kura folyamatban,
történtegykisbaleset, halottak száma 6db garnéla! cserevizet valószínüleg rosszul állítottam be nem bírták a jóval alacsonyabb ppm et!
ti hogy csökkentitek a Ppm et az akváriumba? GH 8 at kéne kicsit lejebb tornásszam! a ppm az akvába 220 körül mozog majd a cserevíz volt 165ppm.
vagy ez nem tetszett a garnéláknak vagy a kurával egyetemben megetettem a garnélákat, s a vizet megterhelhettem.;):rolleyes:77777777787777977780
 
Nálam szerencsére sosem volt elhullás a No planaria kezelés miatt.
Ha sok az elhullott dög, az is megterhelheti hirtelen a vizet.
Én vízcserekor a 140 körüli vizet 100-ra visszasózottal keverem, így lesz 128-130 végül a TDS, de ez nem szokta őket sokkolni.
 
Nálam szerencsére sosem volt elhullás a No planaria kezelés miatt.
Ha sok az elhullott dög, az is megterhelheti hirtelen a vizet.
Én vízcserekor a 140 körüli vizet 100-ra visszasózottal keverem, így lesz 128-130 végül a TDS, de ez nem szokta őket sokkolni.

német garnélás fórumon azt irták hogy a nem feltétlen mindegyik bírja a kezelést.
volt egy petés köztük, kimentettem a petéket most egy hállóba vannak a vízáramlásba tettem öket!
honnan tudom hogy élnek? vagyhogy érdemes-e velük bajlódnom?!
 
német garnélás fórumon azt irták hogy a nem feltétlen mindegyik bírja a kezelést.
volt egy petés köztük, kimentettem a petéket most egy hállóba vannak a vízáramlásba tettem öket!
honnan tudom hogy élnek? vagyhogy érdemes-e velük bajlódnom?!

Érdemes bajlódni határozottan. 100%-ra én sem tudtam biztosan, hogy kikelnek, fogyogattak a peték - azt hittem lett velük valami, de csak kikeltek. Az utolsó 3 kis apróság volt rá a bizonyíték, azok még frissen kikelve bent voltak a hálóban.
Szerintem, ha nem lesz belők semmi, akkor is több az esély rá, mintha nem próbálnád meg. Kár lenne a kihagyott lehetőségért, olyan kis szépek a garnéláid!
 
ti hogy csökkentitek a Ppm et az akváriumba? GH 8 at kéne kicsit lejebb tornásszam! a ppm az akvába 220 körül mozog majd a cserevíz volt 165ppm.
vagy ez nem tetszett a garnéláknak vagy a kurával egyetemben megetettem a garnélákat, s a vizet megterhelhettem.;):rolleyes:
Az akvám vize 130-140 ppm (nem emlékszem, mert még csak az első kávémon vagyok túl 😴)
Full RO-val cserélek vizet, majd az akvába szórok a GA-s GH+ból.
 
Az akvám vize 130-140 ppm (nem emlékszem, mert még csak az első kávémon vagyok túl 😴)
Full RO-val cserélek vizet, majd az akvába szórok a GA-s GH+ból.
Garnéláknál csinálod ezt!? a full Ro nak a ph-ja jóval eltér az aq.ph-tól tudtommal! nem biztos hogy egy garnélás Aquanak jőt tesz! én ugy tudom hogy szigorúan beállított vizzel kell cserélni!
@szentgyo Blogjában sajna nem olvastam Róla, vagy elkerülte a figyelmem a vízcsere, mennyit , milyen gyakran, milyen paaméterekkel,lassú medence feltöltés vagy csak zutty bele a víz stb.
igazából az ottók miatt sem cseréltem már elég rég óta csak tiszta Ro-val, valamennyire mindig vissza sózóm a cserevizet!
 
Full RO-val cserélek vizet, majd az akvába szórok a GA-s GH+ból.
vagyunk ezzel páran így :D
én ráadásul neocaridinákat 300ppm körülre nyomom vissza a RO vizet az akváriumban. Néha el is gondolkoztam hogy nem-e árt a halaknak és garniknak mikor a beöntött sót próbálják csipegetni mint a kaját... de még élnek ;)
 
Garnéláknál csinálod ezt!? a full Ro nak a ph-ja jóval eltér az aq.ph-tól tudtommal! nem biztos hogy egy garnélás Aquanak jőt tesz! én ugy tudom hogy szigorúan beállított vizzel kell cserélni!
@szentgyo Blogjában sajna nem olvastam Róla, vagy elkerülte a figyelmem a vízcsere, mennyit , milyen gyakran, milyen paaméterekkel,lassú medence feltöltés vagy csak zutty bele a víz stb.
igazából az ottók miatt sem cseréltem már elég rég óta csak tiszta Ro-val, valamennyire mindig vissza sózóm a cserevizet!
Garniknál is, gyakorlatilag minden medencében.
Még áprilisban jött az ÁNTSZ bevizsgálni a víz ólomtartalmát, szuper műszereiket látva megkértem őket, hogy nézzék meg a RO vizemet is. Az eltérés 0,05 század volt a pH-nál, ami nem vészes.
Sok éve tartok/tenyésztek halakat, és még sosem okozott problémát, még a legkényesebbeknél (pl. Nomorhamphus liemi liemi) sem.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére